Etapa #14: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 17.12.2020, ora 17:30, Digisport 1
15-12-2020, 11:42,
#1
Video  Etapa #14: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 17.12.2020, ora 17:30, Digisport 1
[Imagine: Etapa14SepsiOSKSfGhe.png]
- Pentru noi doar UTA contează !!! -
Răspunde
17-12-2020, 20:14,
#2
RE: Etapa #14: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 17.12.2020, ora 17:30, Digisport 1
Lipseste un mijlocas de valoare, in fata poate fi Ronaldo, daca nu primeste mingi....
Răspunde
17-12-2020, 20:19, (Ultima modificare: 17-12-2020, 20:20 de Xtreme.)
#3
RE: Etapa #14: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 17.12.2020, ora 17:30, Digisport 1
din pacate sfarsitul de an ne prinde pe o panta descendenta. In acest meci nimica nu ne-a ieșit, fara vlaga pierdem foarte usor posesia, mijloc inexistent si atac inprecis, ineficient. Ultimele trei meciuri pierdute fără drept de apel, păcat.
Răspunde
17-12-2020, 20:25,
#4
RE: Etapa #14: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 17.12.2020, ora 17:30, Digisport 1
Din pacate chiar daca in meciul de astazi s-a vazut cat de indispensabil ne este Benga in aparare, ne-am cam facut de bacanie si e cazul sa ne despartim de unii jucatori in pauza competitionala.
Pacat, azi nu ne-a iesit nimic si cred ca a fost cel mai prost meci al nostru de la promovare incoace.
Trebuie sa batem Astra altfel intram in conul de umbra al retrogradarii.
Răspunde
17-12-2020, 20:26,
#5
RE: Etapa #14: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 17.12.2020, ora 17:30, Digisport 1
Suntem varza, speram la un punct. Un felul asta la următorul meci cred ca o luam lejer de la astra
Răspunde
17-12-2020, 20:28, (Ultima modificare: 17-12-2020, 20:29 de diangelis.)
#6
RE: Etapa #14: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 17.12.2020, ora 17:30, Digisport 1
Aștia suntem, nu se poate mai mult de la "vedetele" noastre. Pacat ca multi jucatori chiar alearga si se zbat, iar unora parca li se rupe. Nu ai cum la un club unde ai atatea conditii, sa joci cu asa indiferenta, pe langa că-ți bati joc de conducere mai iti bati joc si de suporterii clubului.
Personal sper ca urmatoarele achizitii sa aduca un plus mare, sa putem marca si noi dintr-o faza creata, nu din suturi date pe poarta sau greseli de portar. Hai UTA!
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
17-12-2020, 20:43, (Ultima modificare: 17-12-2020, 20:49 de psv.)
#7
RE: Etapa #14: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 17.12.2020, ora 17:30, Digisport 1
Poate e mai bine asa, genul asta de meciuri ne arata adevartul nivel. Personal nu sunt asa dezamagit de Ursu sau bustea care vin din liga adoua și asta e nivelul lor dar marele jucător de play off nelut rosu este o dezamăgire crunta! Sepsi ne a bătut la mijlocul terenului, aici noi trebuie sa facem investiții masive pentru ca e păcat sa ratam încă odată renașterea clubului!
P. S. Discurs de nota 10 a lui Guyszi după meci!
Răspunde
17-12-2020, 20:54, (Ultima modificare: 17-12-2020, 20:55 de ritza_.)
#8
RE: Etapa #14: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 17.12.2020, ora 17:30, Digisport 1
A pus punctul pe i după meci Balint! Cred ca o sa fie ceva surprize la jucători plecati.... Sper sa fim inspirați la capitolul veniri!
Răspunde
17-12-2020, 21:15,
#9
RE: Etapa #14: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 17.12.2020, ora 17:30, Digisport 1
Cativa isi vor face bagajele e clar pt ca nu poti sa astepti la infinit dupa ei,asta e cum zicea si Balint trebuie sa fie o selectie continua,cine nu da randament la revedere.Asa au fost toate promovatele,la fel a fost si la Sepsi,Sibiu etc pana s-au stabilizat la nivelul primei ligi.Sper sa fie inspirati in aducerea noilor jucatori pt ca e f clar ca avem nevoie de mijlocasi care sa impinga jocul si sa faca diferenta.Acolo suferim la greu.
Răspunde
17-12-2020, 21:29,
#10
RE: Etapa #14: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 17.12.2020, ora 17:30, Digisport 1
Avem nevoie de foarte multi jucatori din Ianuarie! Din pacate am ajuns la 3 puncte de baraj ! Hai G.B. cu schimbari in lot fara analize cu inima ....
Răspunde
17-12-2020, 21:30,
#11
RE: Etapa #14: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 17.12.2020, ora 17:30, Digisport 1
Din păcate suferim serios la mijlocul terenului și azi chiar ne-a lipsit benga! Se vor da jucători afara, problema e sa avem inspirație la ce aducem...pentru ca este evident ca suntem limitați la bani!
Răspunde
17-12-2020, 21:32,
#12
RE: Etapa #14: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 17.12.2020, ora 17:30, Digisport 1
Da, iata ca trebuie luate masuri concrete la UTA, dupa
0-3 la Bucuresti, 1-2 cu Craiova, 0-3 la Sepsi
si joc in general mediocru in multe meciuri
( exceptie +noroc cu Dinamo si meci bun la Botosani)
nemaivorbind de infrangerile de acasa cu Iasi si Medias
( in ambele incasand  tot cate 3 goluri ! )
Apararea doarme frumos, mijlocul modest, atacul la fel ( intelegi o data dar nu permanent )
Explicatiile date de catre o persoana ( responsabilul  !)
de genul: 
- nu s-a jucat cu suflet, 
- haideti sa fim barbati, 
- ne asumam greselile si le corectam ( fara efect )
etc, se pare ca nu ajuta echipa.
Echipa in ansamblu nu se poate spune ca nu are calitate,
insa cineva cu personalitate trebuie sa stie s-o identifice si sa
 o puna cu adevarat in valoare. cu tot respectul fata de antrenor se vede lipsa experientei  de prima Liga- Liga I este alt film !
Este  nevoie de antrenor de Liga I. Poate am fost putin sever dar daca vrem performanta trebuie sa cautam si solutii pentru performanta.
Obs.daca Grozav de la Sepsi ar lucra 3 saptamani cu baietii nostri
sunt convins ca ar merge bine totul,  altfel s-ar impune  si ar fi ascultat de ei; daca nu te impui si jucatorii profita
Despre strategie tactica- no comment !
SUNTEM UTA Arad  si vrem mai mult- cred ca aceasta este solutia, pentru ca nu se poate spune ca nu i s-a oferit 
timp, continuitate antrenorului- tot respectul pentru ce a realizat in spate ( liga II ); 
Interesant ca si comentatorii TV care o tratau pe UTA ca echipa periculoasa in deplasare 
incep sa  ne vada ca victime, iar cand ne mai spun si " nou promovata " in loc de " revenita in Liga I " nu mai vorbim.
Răspunde
17-12-2020, 22:01,
#13
RE: Etapa #14: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 17.12.2020, ora 17:30, Digisport 1
Artim, ai pus punctul pe i.
Desi majoritatea nu va fi de acord cu analiza ta.
Răspunde
17-12-2020, 22:07,
#14
RE: Etapa #14: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 17.12.2020, ora 17:30, Digisport 1
(17-12-2020, 21:32)artim a scris: Da, iata ca trebuie luate masuri concrete la UTA, dupa
0-3 la Bucuresti, 1-2 cu Craiova, 0-3 la Sepsi
si joc in general mediocru in multe meciuri
( exceptie +noroc cu Dinamo si meci bun la Botosani)
nemaivorbind de infrangerile de acasa cu Iasi si Medias
( in ambele incasand  tot cate 3 goluri ! )
Apararea doarme frumos, mijlocul modest, atacul la fel ( intelegi o data dar nu permanent )
Explicatiile date de catre o persoana ( responsabilul  !)
de genul: 
- nu s-a jucat cu suflet, 
- haideti sa fim barbati, 
- ne asumam greselile si le corectam ( fara efect )
etc, se pare ca nu ajuta echipa.
Echipa in ansamblu nu se poate spune ca nu are calitate,
insa cineva cu personalitate trebuie sa stie s-o identifice si sa
 o puna cu adevarat in valoare. cu tot respectul fata de antrenor se vede lipsa experientei  de prima Liga- Liga I este alt film !
Este  nevoie de antrenor de Liga I. Poate am fost putin sever dar daca vrem performanta trebuie sa cautam si solutii pentru performanta.
Obs.daca Grozav de la Sepsi ar lucra 3 saptamani cu baietii nostri
sunt convins ca ar merge bine totul,  altfel s-ar impune  si ar fi ascultat de ei; daca nu te impui si jucatorii profita
Despre strategie tactica- no comment !
SUNTEM UTA Arad  si vrem mai mult- cred ca aceasta este solutia, pentru ca nu se e    spune ca nu i s-a oferit decat de
timp, continuitate antrenorului- tot respectul pentru ce a realizat in spate ( liga II ); 
Interesant ca si comentatorii TV care o tratau pe UTA ca echipa periculoasa in deplasare 
incep sa  ne vada ca victime, iar cand ne mai spun si " nou promovata " in loc de " revenita in Liga I " nu mai vorbim.

Atata concentrare de prostie nu putea fi dublata decat de lipsa de indoieli si de certitudini pe linie.
Răspunde
17-12-2020, 23:58, (Ultima modificare: 17-12-2020, 23:59 de Kidu.)
#15
RE: Etapa #14: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 17.12.2020, ora 17:30, Digisport 1
Cei ce ii vor capul lui Balint pot fi suspectati de orice insa nu de inteligenta. No offence!
Din punctul meu de vedere Balint este mai mult decat un antrenor la UTA, nu e perfect insa e suficient de barbat sa admita cand greseste si suficient de inteligent sa stie ce are de facut pentru a corecta greselile.
Daca nu era el, astazi bateam cuba cu FC Arges de pe ultimele doua locuri.
Răspunde
18-12-2020, 0:01,
#16
RE: Etapa #14: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 17.12.2020, ora 17:30, Digisport 1
PS:din pacate nimeni nu vorbeste de juniori ,ca nu progreseaza nici unu in acest sistem foarte defensiv,ba mai mult toti regreseaza si Denis Rusu care a venit dupa sistemul ofensiv a lui Sabau a avut o perioada foarte buna dar dupa s-a stins dupa ce mai mult era fundas stanga. Sper ca din retur Balint sa schimbe si stilul de joc in ceva mai ofensiv unde un Rusu,Oroian,Popescu sau Miculescu au potential sa creasca foarte mult. Eu am incredere in ei !
Răspunde
18-12-2020, 0:56,
#17
RE: Etapa #14: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 17.12.2020, ora 17:30, Digisport 1
Examinând la rece suntem la fel de aproape de prăpastie cat suntem de aproape de play-off. Ultimele trei meciuri au arătat cat de fragili suntem în momentele cheie, îndeosebi când echipele adverse ne iau în serios. Pe viitor nu mai putem surprinde pe nimeni. Din păcate tactica lui Balint a eșuat în cazul adversarilor superiori gen FCSB, Craiova și chiar Sepsi. Însa nu tactica a fost decisiva ci lotul, chiar doar unii jucători cheie care în momentele cheie, în fata unui adversar valoric identic sau superior nu au făcut diferența. Chiar daca a fost cu șansă victoria cu CFR, nu a fost din întâmplare.
Cu lotul actual nu putem emite pretenții la play-off, dar nu cred ca retrogradam. Ca antrenor Balint poate demonstra dupa ce lotul va fi întărit în departamentul cheie, la mijloc. Abia dupa aceea cred ca putem judeca daca e sau nu e în măsură sa ne mențină in Liga 1. Actualmente eu am încredere ca este capabil și chiar mai mult de atâta.
Răspunde
18-12-2020, 11:25,
#18
RE: Etapa #14: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 17.12.2020, ora 17:30, Digisport 1
Baieti primavara va fi altceva, un exemplu Sepsi in primul sezon de liga 1 varza in tur dupa vacanta de iarna altceva, anul trecut Voluntari avea 4 puncte dupa tur iar in retur si play out a fost pe punctul sa il castige. Daca nu ne vom intari si nu vom schimba mentalitatea nu ne vad bine. Suntem ,cred, toti realisti, toate echipele se vor intarii cu toate problemele Iasiului, Dinamo sau Arges de acum. Inca de la meciul cu Craiova s-a vazut problemele de atitudine. Balint are toata sustinerea noastra insa mi se pare ca are prea multa incredere in uni jucatorii, iar acestia primind un deget si-au batut joc de mana lui. UTA are in momentul asta o parte de jucatorii care prefera sa se intoarca la liga 2 ca acolo ii caldut si bine. Nu trebuie sa ne omoram cu firea banii vin, un exemplu Ursu, ba ai 24 de ani daca acum nu vrei ceva de la cariera de fotbalist atunci cand la 30 cand te vei retrage.
Răspunde
18-12-2020, 12:57,
#19
RE: Etapa #14: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 17.12.2020, ora 17:30, Digisport 1
Din pacate cei mentionati de Balint ca se plimba pe teren o fac de la inceputul campionatului nu doar in meciul de ieri.Iar cei care rateaza singur cu portarul au facut la fel si in liga 2 de n ori,diferenta e ca aici nimeni nu te mai iarta.
Răspunde
18-12-2020, 19:00,
#20
RE: Etapa #14: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 17.12.2020, ora 17:30, Digisport 1
Cred ca unii au uitat cum atatia ani am fost in mediocritate. Nu stiu ce asteptari aveti, sa castigam campionatul?!
Laszlo Balint e perfect pentru UTA, crestem impreuna, noi ca si echipa iar el ca si antrenor. Nu el ii de vina ca jucatorii sunt parca fara vlaga, fara chef de joc.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)