Etapa #18: UTA - FC Argeș, 23.01.2021, ora 16:30, Digisport 1
23-01-2021, 19:39,
#21
RE: Etapa #18: UTA - FC Argeș, 23.01.2021, ora 16:30, Digisport 1
Nu știm să atacăm iar asta vine de la antrenamente, totu-i la hazard acolo, in față.
Dar, iată, azi am fost trădați și de punctul nostru forte, apărarea. Sincer, arătăm ca o echipă care se bate la promovare in liga a doua, nu văd absolut niciun progres, etapele trec iar noi batem pasul pe loc, suntem o echipă fără identitate, n-avem un stil de joc propriu, forțăm aiurea tot timpul cu 2 juniori in teren cu toate că in marea majoritate a meciurilor copiii sunt degeaba.
Vremea declarațiilor spumoase a trecut și cred că, dacă in 2-3 etape nu dăm semne că incepem să jucăm fotbal ar fi timpul pentru niște schimbări radicale.
Răspunde
23-01-2021, 19:45,
#22
RE: Etapa #18: UTA - FC Argeș, 23.01.2021, ora 16:30, Digisport 1
Foarte slaba ! chiar inexistenta - strategia de joc azi si in general  - care este 
responsabilitatea unica a antrenorului. El cred ca vrea, insa ....
nu mai suntem in Liga II, acum e nevoie  de mai mult.
Grupul de jucatori este unul pe ansamblu chiar bun,
dar cine sa-i armonizeze ?  Ce pacat ...

We  Heart  UTA !
Răspunde
23-01-2021, 19:52, (Ultima modificare: 23-01-2021, 19:54 de Cristi_Arad.)
#23
RE: Etapa #18: UTA - FC Argeș, 23.01.2021, ora 16:30, Digisport 1
Ca a fost rosu, sau ca a fost greseala de arbitraj, deja conteaza mai putin. Astazi ne-a batut pe teren propriu cel mai slab cotat adversar din liga I. Ma gandesc ce se va intampla daca vom intra in hora retrogradarii. Atacul nu merge, iar jocul asta bazat pe disciplina in defensiva, cand vom avea presiunea punctelor in play-out, s-ar putea sa nu mai functioneze si sa deraiem rau... cum am facut-o in luna decembrie.
Răspunde
23-01-2021, 19:55,
#24
RE: Etapa #18: UTA - FC Argeș, 23.01.2021, ora 16:30, Digisport 1
(23-01-2021, 19:30)maryan a scris: Greșeală de arbitraj de la eliminare a rupt meciul, nu pierdeam azi! Dacă se întâmplă asta contra Craiovei sau fcsb vorbeau 5 zile la digi, asa...

când conduci și controlezi jocul pana in minutul 86 și pierzi pe final în asemenea hal atunci nu mai tine, nu poți da vina doar pe arbitraj. Din păcate tind sa dau dreptate lui Ovidiu. Jucători avem, adversar accesibil avem. Nu putem fenta la nesfârșit jocul, mai trebuie sa și înscriem daca vrem sa câștigam...
Răspunde
23-01-2021, 20:20,
#25
RE: Etapa #18: UTA - FC Argeș, 23.01.2021, ora 16:30, Digisport 1
Nu am făcut un meci stralucit dar pana la eliminarea lui benga (după părerea mea - neacoperita de regulament) Argeșul nu cred ca a avut șut la poarta, nu vorbesc de ocazie de gol!meciul s-a schimbat după acel moment...asta e! Sunt multe de spus și supărarea e mare! Soluțiile sunt tot la gyuszi, în care încă am încredere totală !
Mergem înainte și batem la Iași
Răspunde
23-01-2021, 20:48,
#26
RE: Etapa #18: UTA - FC Argeș, 23.01.2021, ora 16:30, Digisport 1
Dupa ce am inscris trebuie sa blindam apararea sa mentinem rezultatul mai erau cateva minute iar noi jucam in 10 oameni, dar noi facem aceleasi schimbari....o greseala
Răspunde
23-01-2021, 21:04, (Ultima modificare: 23-01-2021, 21:06 de diangelis.)
#27
RE: Etapa #18: UTA - FC Argeș, 23.01.2021, ora 16:30, Digisport 1
Daca iarasi auzim interviuri gen "suntem barbati trebuie sa invatam din greseli" o iau la fuga si tot ma duc!
Deja suntem in etapa 18 si la fiecare interviu inainte sau dupa meci aceleasi scuze penibile, haideti odata sa facem ceva ca deja e inacceptabil sa primesti bataie de la cea mai slab cotata echipa din Liga 1, dupa un meci in care am controlat ca posesie si ocazii.. Sa nu-mi spuna careva ca nu exista bani, la Arges exista? La Hermannstadt exista? La Gaz Metan Medias?
Trebuie ceva schimbat de sus, si clar trebuie sa plece 2-3 jucatori si adusi alti 2 in locul lor, altfel o sa rezistam un sezon iar al doilea o sa fie belea rau!
Si da, celor care o sa-mi dea quote, am abonament, achizitonez bilete la fiecare meci virtual si da am fost cu UTA prin Liga 3 si a 4-a cand poate unii nu erau curiosi de ea, dar eu eram. Cine ma cunoaste, stie ca sunt optimist si poate chiar cand n-aveam o sansa eram acolo si tineam cu UTA, dar deja e prea mult! Castigi in ultimul minut la o echipa precum Voluntari, si primesti bataie de la Arges cu cel mai mic buget si cu jucatori din L2.. iar scuza cu gazonul nu tine, ambele echipe au jucat pe acelasi teren.
Trebuie sa tragem aer in piept, sa ne calmam cu totii si sa vedem parcursul in urmatoarele meciuri. Urmeaza un Poli Iasi care e pe ultimul loc cu cele mai multe goluri primite si un Dinamo care mai mult e falimentara, daca din astea doua meciuri nu scoate nimic sau minimul, atunci imi pare rau dar oricat de mult iubesc clubul ăsta, o sa ne luam din nou la revedere de la prima divizie, sper sa nu fie asa si sa aratam ca meritam in Liga 1, sa gresesc in tot ce am zis si sa aveti dreptate cei mai optimisti ca si mine. Eu unul am obosit sa mai fiu optimist.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
23-01-2021, 21:07,
#28
RE: Etapa #18: UTA - FC Argeș, 23.01.2021, ora 16:30, Digisport 1
O intrebare de un sezon intreg......Cine face jocul echipei UTA la mijloc??? Cand vedem echipa cu un atac pozitional lucrat bine???
Răspunde
23-01-2021, 21:17,
#29
RE: Etapa #18: UTA - FC Argeș, 23.01.2021, ora 16:30, Digisport 1
Nimeni. Albu si Modestas fac mai mult faza defensiva, iar in benzi suntem fortati sa jucam cu juniorii.
Răspunde
23-01-2021, 21:19,
#30
RE: Etapa #18: UTA - FC Argeș, 23.01.2021, ora 16:30, Digisport 1
Eu nu cred ca antrenorul are vreo vina. Jucatorii sunt foarte slabi, sa ne gandim totusi ca toti au venit liber de contract, deci practic pe gratis. Si ce e gratis....
Răspunde
23-01-2021, 21:23,
#31
RE: Etapa #18: UTA - FC Argeș, 23.01.2021, ora 16:30, Digisport 1
De la locul 4 in jos, toate echipele duc jucatori liberi de contract.
Răspunde
23-01-2021, 21:25,
#32
RE: Etapa #18: UTA - FC Argeș, 23.01.2021, ora 16:30, Digisport 1
Am niste draci, da' mai bine vorbim maine. Va inteleg frustrarea, suferinta insa mai bine sa nu vorbesc la cald.
Răspunde
23-01-2021, 21:40,
#33
RE: Etapa #18: UTA - FC Argeș, 23.01.2021, ora 16:30, Digisport 1
Am o singura nelamurire obsesiva ...dupa golul nostru dece nu ne-am betonat imediat...ce schimbari am facut???
Răspunde
23-01-2021, 21:46,
#34
RE: Etapa #18: UTA - FC Argeș, 23.01.2021, ora 16:30, Digisport 1
In Liga 1 90% sunt transferati jucatori liberi de contract. Poate avem nevoie de o schimbare radicala.....sistemul de joc. Am incredere in Balint dar de multe ori ma enerveaza ca nu schimba in compartimentul unde suferim.......adica sunt meciuri unde avem nevoie de 5 mijlocasi sau meciuri unde avem nevoie de 5 fundasi. Si nu inteleg de ce azi la 1-0 nu am stat in aparare ca si la Dinamo,cu toata echipa.
Si noi cum avem juniori doar la mijloc din pacate cred ca o sa avem probleme si la urmatoarele meciuri.
Răspunde
23-01-2021, 22:15, (Ultima modificare: 23-01-2021, 22:41 de psv.)
#35
RE: Etapa #18: UTA - FC Argeș, 23.01.2021, ora 16:30, Digisport 1
Deja este mai mult decat frustrant ,este practic a treia oara cand pierdem lamentabil dupa ce am avut meciul in mana (Rapid,Iasi,Arges),in toate cele trei situatii au fost alti jucatori doar antrenorul este acelasi ...
El vorbeste foarte frumos la conferintele de presa chiar si dupa anumite meciuri pierdute din pacate progresele de care tot ne vorbeste ..nu prea se vad!Am asteptat cu interes sa vad ce spune si astazi..pare sa nu mai inteleaga nici el ce se intampla ...ceea ce este extrem de grav.Cu spectatori ori fara e penibil sa ai asa linie de clasament la meciurile de acasa!
Răspunde
23-01-2021, 23:42,
#36
RE: Etapa #18: UTA - FC Argeș, 23.01.2021, ora 16:30, Digisport 1
Bineinteles ca Mister Balint a raspuns in interviul de dupa meci cu acelasi citat cu care ne-a obisnuit "trebuie sa fim barbati si sa invatam"...
Avem nevoie neaparat de un atacant, respectele mele pentru Hora ca jucator si ceea ce a fost in de-a lungul carierei sale de fotbalist, dar este o umbră pe teren.
Simo face niste greseli inexplicabile, gandeste greu fazele, centrari gresite..
Denis Rusu dezamagitor rau.. a incercat sa scoate pe penaltyuri dar degeaba, arbitrul l-a simtit
Erico ne-a ingropat fara doar si poate meciul asta, din cauza lui a venit primul gol prostesc. Asta e, o data inger pentru echipa, o data opusul. A scos 3 puncte cu Voluntari si a dat 3 puncte cu Arges inapoi.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
24-01-2021, 1:02, (Ultima modificare: 24-01-2021, 1:03 de RedNeck.)
#37
RE: Etapa #18: UTA - FC Argeș, 23.01.2021, ora 16:30, Digisport 1
Mda...meci de cosmar doar prin prisma rezultatului...arbitrul a venit cu tema de casa...clar ca nu era de rosu...m-am saturat de miticii astia cu manevrele lor pentru echipele de casa. Totusi sa nu uitam ca am marcat in 10 oameni, ceea ce nu e usor. Da, e frustrant, dar la rece parca vad si partile bune. Sincer, puteam sa avem vreo 4 goluri la ce ocazii am avut, dar portarul lor a fost in zile mari, si apararea lor a avut sansa. Nu stiu cum am cazut asa pe final, nu am avut singe rece, iar aici cred ca e vorba de mentalitate. Oare jucatorii mai fac acele sedinte psihologice? Un pic de mental coaching nu poate decat sa ajute. Iar blestemul jocurilor de acasa va fi ridicat cand suporterii vor fi pe stadion. Eu sunt optimist ! Smile
Răspunde
24-01-2021, 14:13,
#38
RE: Etapa #18: UTA - FC Argeș, 23.01.2021, ora 16:30, Digisport 1
Este dureros ce s-a intamplat ieri ,este dureros ca pana acum toti am crezut ori am vrut sa credem ca rezultatele mai putin favorabile de pe teren propriu se datoreaza lotului slab valoric,acum am adus trei chiar patru jucatori cu siguranta peste ce am avut, din pacate metehnele au ramas si continuam sa pierdem puncte in mod lamentabil!
Gyuszi imi este drag ,aproape nu vad acest proiect continuand fara el ,din pacate pentru ceea ce s-a intamplat in ultimele 3-4 minute este exclusiv vina lui si trebuie sa isi asume.Totul ni se trage de la golul marcat in minutul 85 cand toata lumea inclusiv antrenorul au crezut ca meciul s-a terminat,din pacate la acest nivel astfel de lucruri nu sunt admisibile!
Răspunde
24-01-2021, 15:34, (Ultima modificare: 24-01-2021, 15:36 de suporterutabuc.)
#39
RE: Etapa #18: UTA - FC Argeș, 23.01.2021, ora 16:30, Digisport 1
@RedNeck_Subscriu la tot ceea ce ai afirmat. Totusi, nu inteleg de ce Argesul se inscrie la echipele de "casa"? Vremurile cand se numeau Dinamo Pitesti au apus demult. Ca si noi, doua titluri castigate acum vreo 50 de ani. Au luat-o de jos, din liga judeteana si au promovat printr-un noroc chior, la brat cu UTA, datorita jocurilor rezultatelor contracandidatelor in ultima etapa. A dat, de-alungul anilor, jucatori de mare valoare, nu ii mai numesc aici. Eu unul respect acesta echipa, printre putinele care, peste ani, s-au opus hegemoniei cluburilor bucurestene.
Răspunde
24-01-2021, 18:31, (Ultima modificare: 24-01-2021, 18:39 de Kidu.)
#40
RE: Etapa #18: UTA - FC Argeș, 23.01.2021, ora 16:30, Digisport 1
Chiar daca ecourile infrangerii si supararea de ieri nu mi-au trecut, am tot stat si m-am gandit ce naiba ar mai fi de spus? Sa le luam rand:
1) Jucatorilor nu am ce sa le reprosez, stiu ca au vrut, s-au zbatut, au luptat atat in 11 cat si in 10 si am reusit sa ii presam si sa marcam ceea ce nu ii putin lucru daca tinem cont de valoarea fotbalului ce se joaca la noi. Trebuie sa fim realisti, sa stim care ne este lungul nasului si sa nu le cerem ceea ce nu pot sa ofere asa cum face valul asta de "utisti de liga 1".
Nu le reprosez golurile luate pentru ca asta e fotbalul, asa cum noi am castigat la CFR, asa trebuie sa admit si victoria Argesului.
2) E clar ca si Gyuszi are o parte de vina, si da, cu riscul de a-l exaspera de @diangelis, trebuie sa fim barbati cu totii, am incredere ca isi poate corecta propriile erori asa cum a gasit solutii pentru multe din vulnerabilitatile noastre. Stiu ca e suparat, tabarat, presat, are probabil si el indoieli insa acum nu e timpul de jale si de bocete, ne asteapta un meci la Iasi de sase puncte.
3) Nu include nimeni Argesul in "cooperativa", au avut doar noroc si au profitat de asta chiar intr-un meci cu noi, asta e, am fi facut la fel. Si eu am respect pentru ei pentru faptul ca au dat fotbalului un geniu ca Dobrin sau pe Adi Mutu, plus multi alti fotbalisti buni, nu am cum sa nu le respect contributia adusa fotbalului romanesc.
4) Arbitrul a gresit la faza eliminarii lui Benga, nu cred ca a fost rea-intentie cat a fost lipsa de valoare. Nu cred ca exista o conspiratie in care "ne sapa miticii", astea-s prostii.
5) Terenul a fost sub orice critica si tot asa va fi, asta pentru ca Primaria din ignoranta si prostie nu stie sa il intretina. Imaginati-va ca dupa meciul cu Viitorul nu l-ai tavalugit si l-a prins inghetul ala asa, cu brazdele lasate de cramponeele fotbalistilor. Nu se antreneaza nimeni pe el pentru a-l menaja si chiar si asa arata cum arata. Solutia va fi altul nou.
6) Mi-e greata de Bibart, mi-e greata de Bilcea, de toti trepadusii ce se aciueaza la meciuri fortand mana clubului, de toti milogii care intra pe susta cu tot felul de legimitatii sau invitatii. Nu mai am nicio asteptare de la aceasta administratie aradeana, m-am lamurit ca padurarul este un om fara cuvant, prost ca noaptea dar plin de el, asa ca ma pis pe el si pe ingamfarea lui, pentru ca oricum e un mare zero si atat timp cat vor fi astia, indiferent ca sunt albastri sau rosii d.p.d.v. politic, Aradul si UTA vor merge doar din propria inertie.

Nu mai vreau nimic de la nimeni, vreau doar sa treaca odata mizeria asta de pandemie, vreau sa pot suferi in peluza cu toti ai mei, macar asa imi pot incuraja echipa pentru ca stiu ca e nevoie de mine, e nevoie de noi toti. Nu va tine asta la nesfarsit si odata tot ne vom reintoarce, le vor tremura picioarele la toti, incepand de la adversari pana la toata clica penelista. V-o dau in scris, v-o promit!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)