Etapa #19: FC Politehnica Iași - UTA, 27.01.2021, ora 17:30, Digisport 1
28-01-2021, 20:09,
#41
RE: Etapa #19: FC Politehnica Iași - UTA, 27.01.2021, ora 17:30, Digisport 1
O victorie foarte importanta si meritata. A venit ca o reparatie fata de meciul trecut pe care inca nu pot sa-l uit.
Chiar ma gandeam la 1-1 cum ar fi sa se repete finalul din meciul trecut insa cu noi castigatori, si uite ca a iesit perfect. Ar fi fost o nedreptate si mai mare, si nu stiu cum ne-am mai fi revenit psihic.

Tot astept sa castigam si noi cu 3 sau 4 la 0 dar nu prea cred ca apuc in sezonul asta...
Răspunde
29-01-2021, 0:30,
#42
RE: Etapa #19: FC Politehnica Iași - UTA, 27.01.2021, ora 17:30, Digisport 1
(28-01-2021, 9:26)Kidu a scris: De 30 de ani de cand ma duc eu la UTA nu stiu sa mai fi trait vreo victorie mai dramatica. A fost o seara memorabilia, o seara de povestit nepotilor.
Chiar daca la prima vedere pare o simpla victorie impotriva unui adversar modest, mai ales daca privim si caseta tehnica a meciului, insa nu e deloc asa, e o victorie imensa pentru moralul nostrum, o victorie care ne arata ca putem bate pe oricine in orice conditie, o victorie care ii va face pe adversari sa ne respecte mai mult si sa nu creada ca meciul e gata decat dupa ce am urcat in autocar, ca sa-l parafrazez pe Gary Lineker. Smile

Ce ar mai fi de spus, am simtit o descatusare imensa, o bucurie rar intalnita insa toate starile nu sunt deloc intamplatoare, toate aceste trairi dau farmec vietii noastre de utisti dupa cum bine a spus si Gyuszi. Chiar cred c-a spus-o din suflet, a spus ce gandeste, ce simte, ce traieste si asta il face un antrenor special.

Totul tine de noi, suntem la mana noastra si sunt increzator ca vom trai vremuri frumoase la Arad, mai ales noi, aceasta generatie care in pofida unor prezente meteorice prin liga 1, am suferit pentru UTA numai prin esaloanele secunde.


Da victoriile sunt frumoase, mai ales cele obtinute in deplasare, sa ne amintim un meci istoric/de neuitat, cel de la Timisoara cu mai  multi  ani in urma,  pe care noi cei care l-am vazut, nu-l vom uita " for ever ":   POLI-UTA  3-4 ! cu cele 7 goluri si multe rasturnari de scor, dramatism, si un final fericit pentru Arad - [mai ales ca victoria a fost la TM !] etc.
Poli - UTA 3-4 (2002) - YouTube


We  Heart UTA !
Răspunde
29-01-2021, 13:00,
#43
RE: Etapa #19: FC Politehnica Iași - UTA, 27.01.2021, ora 17:30, Digisport 1
Eu nu as fi asa de euforic, sa nu uitam pe cine am batut, o echipa in genunchi atat la propriu cat si la figurat!Oricum asteptarile sunt mult mai mari atat de la banca tehnica cat si de la cei care sunt in teren!Este imperios necesar sa depasim si blocajul psihologic de la meciurile de acasa , altfel va fi extrem , extrem de greu in continuare!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)