Etapa #19: FC Politehnica Iași - UTA, 27.01.2021, ora 17:30, Digisport 1
28-01-2021, 16:32,
#40
RE: Etapa #19: FC Politehnica Iași - UTA, 27.01.2021, ora 17:30, Digisport 1
Corect, Kidu. Probabil cel mai bun meci pe care l-am facut in ultimii ani, cu o repriza jumatate in care i-am dominat copios pe ieseni, multe suturi spre poarta (20 din care 8 pe spatiul portii !!!), e drept si pe fondul retragerii lui Poli in speranta apararii unui 1-0 fragil. Final de un rar dramatism, nici eu nu imi amintesc un astfel de meci al UTA-ei, desi am prins si cativa ani buni de meciuri de dinainte de prima retrogradare. Golul egalarii "plutea" in aer, primul a venit firesc, as zice, al 2-lea a fost un bonus surprinzator dar binemeritat. Se poate, prin urmare , si o altfel de abordare a meciurilor din Liga 1 de pana acum, putem fi agresivi, putem fi ofensivi, putin mai multa concentrare la finalizare ar fi de dorit. Evident ca depind multe si de adversar, era mare pacat sa pierdem o astfel de oportunitate cu un adversar mai slab cotat, dar cu unii jucatori extrem de tehnici si rapizi, in ciuda numeroaselor absente din lot. Un sincer bravo tuturor celor implicati si haideti sa demonstram aceleasi calitati si cu Dinamo!
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #19: FC Politehnica Iași - UTA, 27.01.2021, ora 17:30, Digisport 1 - de suporterutabuc - 28-01-2021, 16:32

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)