Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
01-02-2021, 0:03, (Ultima modificare: 01-02-2021, 0:04 de Adrian07. Motivul editării: Edit )
#41
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
Dupa parerea mea meritam un egal, am tinut de minge, am avut 2 ocazii mari de gol , Dinamo  nu a avut doar ocazia lui Sorescu . Meciul s a terminat mergem inainte dar sincer imi este rusine cu acest gazon, rusine mare... n-ai cum sa te desfasori aici!!!
Răspunde
01-02-2021, 0:09,
#42
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
[Imagine: cYoRknk.png]
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
01-02-2021, 0:09,
#43
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
Din păcate arbitru de toată jena ne-a furat foarte clar azi!
Răspunde
01-02-2021, 0:09,
#44
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
(01-02-2021, 0:03)Adrian07 a scris: Dupa parerea mea meritam un egal, am tinut de minge, am avut 2 ocazii mari de gol , Dinamo  nu a avut doar ocazia lui Sorescu . Meciul s a terminat mergem inainte dar sincer imi este rusine cu acest gazon, rusine mare... n-ai cum sa te desfasori aici!!!

da, meritam chiar sa castigam. Problema este ca n-am facut nici macar un egal. Adica nu am marcat...
Răspunde
01-02-2021, 0:10,
#45
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
Am scris dupa meciul cu Iasi ca pierdem cu arbitru! Sa se citeasca ce au publicat GSP .... "2 penalty-uri ratate de Popa la Arad"....am avut 2 penalty-uri clare,unu la Roger si unu la Albu....
Răspunde
01-02-2021, 0:12,
#46
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
N-am vazut conferinta de presa, daca L. Balint a spus ca am pierdut exclusiv din cauza arbitrului inseamna ca a vazut alt meci. Si poate ar trebuii sa mediteze putin asupra situatie, pentru ca nu mai tine... la un moment dat trebuie sa gasesti solutii si sa vii cu masuri concrete. Raman la parerea mea, astazi am pierdut din cauza antrenorului.
Răspunde
01-02-2021, 0:13,
#47
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
(01-02-2021, 0:10)Zagorakis a scris: Am scris dupa meciul cu Iasi ca pierdem cu arbitru! Sa se citeasca ce au publicat GSP .... "2 penalty-uri ratate de Popa la Arad"....am avut 2 penalty-uri clare,unu la Roger si unu la Albu....

Dinamo a avut doua, unul dat, noi am avut unul, neacordat. Per ansamblu nu a viciat rezultatul final.
Răspunde
01-02-2021, 0:16,
#48
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
(01-02-2021, 0:13)Xtreme a scris:
(01-02-2021, 0:10)Zagorakis a scris: Am scris dupa meciul cu Iasi ca pierdem cu arbitru! Sa se citeasca ce au publicat GSP .... "2 penalty-uri ratate de Popa la Arad"....am avut 2 penalty-uri clare,unu la Roger si unu la Albu....

Dinamo a avut doua, unul dat, noi am avut unul, neacordat. Per ansamblu nu a viciat rezultatul final.

Unde 2 Dinamo??
Răspunde
01-02-2021, 0:17,
#49
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
(01-02-2021, 0:16)Zagorakis a scris:
(01-02-2021, 0:13)Xtreme a scris:
(01-02-2021, 0:10)Zagorakis a scris: Am scris dupa meciul cu Iasi ca pierdem cu arbitru! Sa se citeasca ce au publicat GSP .... "2 penalty-uri ratate de Popa la Arad"....am avut 2 penalty-uri clare,unu la Roger si unu la Albu....

Dinamo a avut doua, unul dat, noi am avut unul, neacordat. Per ansamblu nu a viciat rezultatul final.

Unde 2 Dinamo??

ambele hent in careu la F. Ilie.
Răspunde
01-02-2021, 0:17,
#50
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
Regulamentul spune clar,daca mingea sare din alta parte a corpului in mana nu este hent!
Răspunde
01-02-2021, 0:20,
#51
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
Nu am jucat superb astazi dar am avut mingea, am avut 2 ocazii mari, Dinamo chiar n-a jucat nimic. Meci decis de acel penalty din pacate. Mergem inainte!
Răspunde
01-02-2021, 0:21,
#52
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
(01-02-2021, 0:17)Zagorakis a scris: Regulamentul spune clar,daca mingea sare din alta parte a corpului in mana nu este hent!

doar daca mana este aproape de corp, ceea ce nu era. Insa si faultul lui Puljic la Roger nu a fost penalty, a protejat balonul. per ansamblu trebuia sa marcam si n-am marcat. Asta este.
Răspunde
01-02-2021, 0:22, (Ultima modificare: 01-02-2021, 0:23 de psv.)
#53
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
Eu nu cred ca a facut-o intentionat..daca era asa il dadea si pe al doilea ..mai clar parerea mea ca si primul!Eu m -as uita mai mult in ograda noastra si din pacate din nou astazi s-au vazut limitele unor jucatori(Ilie) si miserupismul altuia (Rosu)!Skhlyakov a intrat foarte bine si ne mai trebuie neaparat un mijlocas de creatie ..altfel ne va fi foarte foarte greu!
Răspunde
01-02-2021, 0:25,
#54
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
(01-02-2021, 0:21)Xtreme a scris:
(01-02-2021, 0:17)Zagorakis a scris: Regulamentul spune clar,daca mingea sare din alta parte a corpului in mana nu este hent!

doar daca mana este aproape de corp, ceea ce nu era. Insa si faultul lui Puljic la Roger nu a fost penalty, a protejat balonul. per ansamblu trebuia sa marcam si n-am marcat. Asta este.

Dupa noul regulament,doar daca mana este deasupra umarului! Cum protejezi mingea? 1Cu mana pe pieptul adversarului 2 Cu mana in fata/gatul adversarului ??????
Răspunde
01-02-2021, 0:41, (Ultima modificare: 01-02-2021, 0:42 de maryan.)
#55
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
Nimic nu mai schimba rezultatul, chiar dacă e frustrant cum am pierdut azi dar... azi la câini a jucat și popa! Și chiar nu ma încălzește cu nimic ca o face din prostie (chiar dacă o face tot contra noastră)!
Răspunde
01-02-2021, 0:53,
#56
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
Pe langa arbitru din pacate atacul nu functioneaza deloc,cifrele la goluri marcate spun totul,oare o sa avem un jucator cu macar 8 goluri marcate pana la finalul campionatului????
Răspunde
01-02-2021, 1:28,
#57
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
(01-02-2021, 0:12)Xtreme a scris: N-am vazut conferinta de presa, daca L. Balint a spus ca am pierdut exclusiv din cauza arbitrului inseamna ca a vazut alt meci. Si poate ar trebuii sa mediteze putin asupra situatie, pentru ca nu mai tine... la un moment dat trebuie sa gasesti solutii si sa vii cu masuri concrete. Raman la parerea mea, astazi am pierdut din cauza antrenorului.


Adevarat, iata din nou acelasi aspect deficitar- absenta strategiei de joc ! 
Cine are responsabilitatea strategiei de joc la oricare echipa de fotbal din lume ( fara FCSB) ? R: antrenorul !
Acest lucru se vede de regula la meciurile de acasa ( deoarece in  deplasare e ceva mai simplu,  te aperi si mergi
pe contraatac, te ajuta si faptul ca sti ca echipa gazda urca in atac- asta o stiu toti antrenorii - chiar si cei mai putin dotati )
Echipa este buna, nu este elita, are limitele ei, compensarea trebuie sa vina de la antrenor. din pacate nu prea exista.
Victoriile de la Voluntari si Iasi, trebuie privite cu atentia pe faptul ca cele 2 echipe sunt modeste, respectiv ca a fost si putin noroc si nu se poate miza ca vor fi mereu  meciuri castigate in deplasare.
Rezultatele deosebit de slabe din finalul turului, corelate cu ce joaca UTA acum sunt suficiente motive/semnale de alarma
pentru Managerii clubului, ca trebuie intervenit cu o schimbare,  pana ce situatia nu devine critica  - sa aveti: spor, intelepciune, curaj, decizie, actiune !
 Punctele pierdute, pot deveni periculoase mai tarziu, iar in retur si-n play-out, meciurile devin tot mai grele, iar clasamentul este foarte strans.

We  Heart  UTA !
Răspunde
01-02-2021, 1:37,
#58
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
(01-02-2021, 0:12)Xtreme a scris: N-am vazut conferinta de presa, daca L. Balint a spus ca am pierdut exclusiv din cauza arbitrului inseamna ca a vazut alt meci. Si poate ar trebuii sa mediteze putin asupra situatie, pentru ca nu mai tine... la un moment dat trebuie sa gasesti solutii si sa vii cu masuri concrete. Raman la parerea mea, astazi am pierdut din cauza antrenorului.


Adevarat, iata din nou acelasi aspect deficitar- absenta strategiei de joc ! 
Cine are responsabilitatea strategiei de joc la oricare echipa de fotbal din lume ( fara FCSB) ? R: antrenorul !
Acest lucru se vede de regula la meciurile de acasa ( deoarece in  deplasare e ceva mai simplu,  te aperi si mergi
pe contraatac, te ajuta si faptul ca sti ca echipa gazda urca in atac- asta o stiu toti antrenorii - chiar si cei mai putin dotati )
Echipa este buna, nu este elita, are limitele ei, compensarea trebuie sa vina de la antrenor. din pacate nu prea exista.
Victoriile de la Voluntari si Iasi, trebuie privite cu atentia pe faptul ca cele 2 echipe sunt modeste, respectiv ca a fost si putin noroc si nu se poate miza ca vor fi mereu  meciuri castigate in deplasare.
Rezultatele deosebit de slabe din finalul turului, corelate cu ce joaca UTA acum sunt suficiente motive/semnale de alarma
pentru Managerii clubului, ca trebuie intervenit cu o schimbare,  pana ce situatia nu devine critica  - sa aveti: spor, intelepciune, curaj, decizie, actiune !
 Punctele pierdute, pot deveni periculoase mai tarziu, iar in retur si-n play-out, meciurile devin tot mai grele, iar clasamentul este foarte strans.

We  Heart  UTA !
Răspunde
01-02-2021, 10:07,
#59
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
Acuma vorbim de arbitraj....De parca UTA ii singura echipa dezavantajata din lume, se intampla faze din astea, problema ii ca nu producem nimic pe benzi. Nu vezi o pasa in lung de linie urmata de o centrare. Dam in atacanti dar ei nu primesc mingi. Parerea mea ca tactica cu 2 under la mijloc ii falimentara!
Răspunde
01-02-2021, 10:09, (Ultima modificare: 18-02-2021, 19:49 de Kidu.)
#60
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
Imi pare rau sa o spun dar sunt de acord cu @Jula maesandula, lui Codru ii dam salariu degeaba.
Nu sunt adeptul conspiratiilor dar m-am saturat de arbitraje din astea care fie ne sanctioneaza cu penalty-uri precum cel de aseara sau daca nu dau pentalty ne taxeaza cu rosii inexistente sau ne umplu de galbene. Toate chestiile astea conteaza in economia campionatului mai ales la o echipa care vine din liga a II-a, care se zbate sa se lege si sa isi inchege un joc. Nu, nu suntem Liverpool sa putem emite pretentii certe la fiecare meci, fiecare punct se castiga cu greu si imi pare rau ca sunt multi care nu vad asta, care ii sar in cap lui Balint de zici ca ar dispunde de nu stiu ce plus de valoare fata de adversari.
Nu caut scuze insa atunci cand valorile sunt sensibil egale sau intalnim adversari mai bine cotati decat noi, conteaza orice aspect cum ar fi terenul asta impracticabil pe care noi trebuie sa construim acasa unde noi trebuie sa fim vioara intai, conteaza toate sicanele arbitrajelor fie ca luam rosu sau suntem sanctionati cu penalty, conteaza enorm ca jucam fara spectatori, conteaza ca nu avem pe nimeni din conducere sa faca lobby, sa fie avocatul nostru pe la televiziuni pentru ca nu e treaba lui Balint sa faca asta dar ii inteleg frustrarea mai ales ca el e un luptator, nu e vreun Dan Petrescu sau Croitoru sa se planga mereu de arbitraje.

Strict legat de meci, s-a luptat mult, am avut atitudine, am avut nerv insa nu am fost suficient de buni pentru a putea scoate un rezultat pozitiv in conditiile de mai sus. Nu vreau sa arat pe nimeni cu degetul, nu vreau sa dau in jucatori insa in meciul de aseara s-a vazut de ce nu poti face fata in liga 1 cu jucatori din liga 2, s-a vazut ca din campania de achiztii am adus trei titulari certi: Roger, Mode si Evgenyi, ultimul mi-a placut foarte mult cum a intrat in joc si toti trei arata o tenacitate si o ambitie din care orice jucator roman ar avea de invatat.
Legat de Liviu Antal, am mai multe pretentii de la el in conditiile in care a avut timp sa se acomodeze, sa se puna la punct cu conditia fizica, UTA e corecta fata de toti jucatorii sai, platile sunt la zi, Meszar face eforturi sa le ofere toate conditiile, ma astept ca si ei sa intoarca asta clubului.
Denis Rusu, mai mult tupeu, copile, scoate capul din pamant, mai mult curaj la finalizare, nu e suficient sa facem numai plonjoane pentru a scoate lovituri libere, arbitrii si jucatorii adversi te-au citit deja. In rest esti un baiat talentat cu mult potential si eu unul am incredere ca poti mult mai mult.

Legat de gazon ce as mai putea scrie in conditiile in care am tot urlat peste tot ca e inadmisbil ce se intampla la noi si Primaria continua sa se faca ca ploua. Nu imi ramane decat sa ii rog pe cei care au primit caserole cu vechiul gazon de la Falca, sa faca bine sa le aduca inapoi.

Legat de problema cu accesul in tribune, nu pot scrie prea multe aici pentru ca nu vreau sa fac rau clubului insa ceea ce am vazut aseara mi-a fost suficient sa inteleg de ce diversi politisiti, jandarmi, policitieni si alti pilosi intra cu largul concurs al unui individ care culmea, este platit tocmai pentru a nu permite astfel de situatii. Este inadmisibil ca suporterii ce au platit abonament si contribuie cu bilete virtuale sa fie luati de prosti de un fost gabor cu ifose de "director de securitate".
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)