Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
01-02-2021, 11:12,
#61
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
Eu propun un nume de director tehnic: George Tucudean,are notiuni de management si fotbal clar ca stie! Plus ca are personalitate si nu sta cu capul in pamant cand echipa este dezavantajata!
Răspunde
01-02-2021, 11:20,
#62
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
Sustin propunerea mi se pare o idee excelentă bineințeles daca ar fi dorita si de Țucudean.
Răspunde
01-02-2021, 11:40, (Ultima modificare: 01-02-2021, 11:41 de ritza_.)
#63
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
Bine ca suna la digi sport toți primarii de comune când sunt dezavantajați de arbitraj și fac circul cât casa, iar noi nu avem o persoana din conducere care sa poată oferii un punct de vedere.
Și cu Argeș, rosu gratuit, nimeni nimic.... Dacă se întâmplă la alta echipa, vorbeau de asta 3 zile.
Și aseară când Radu Naum a spus ca a fost 11m la Albu, mai ca nu l a certat Danciulescu. 

Cred ca George Tucudean ar accepta dacă i s ar propune o funcție în conducerea clubului, măcar dacă s ar încerca!
Răspunde
01-02-2021, 12:43,
#64
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
E clar ca anumite decizii ale arbitrilor ne-au dezavantajat in aceste ultime etape dar totodata cred ca ar trebui sa ne uitam si in ograda proprie , totusi avem cel mai slab atac , avem cel mai slab parcurs in meciurile de acasa si asta ar trebui sa ne puna pe ganduri...profund. Antrenorul tot promite o imbunatatire a jocului , dar nu prea se vede nimic.....Personal cred ca ne facem mai mult decat rau decat bine mutand toata responsabilitatea pe arbitrii, in loc sa vedem ca avem MARI carente in tot ceea ce inseamna dezvoltarea unui atac pozitional, avem cea mai lenta constructie si asta se vede !
Parere personala , omul Gyuszi este o persoana extraordinara, dar ca antrenor de liga 1 am mari , mari rezerve .......
Răspunde
01-02-2021, 12:59,
#65
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
Pe bune acum, nu credeti ca sunteti un pic ridicoli cand tot molfaiti termeni pe care ii auziti la Ilie Dumitrescu prin studioul Digi, gen atac pozitional si alte notiuni fancy care suna bine in limba de lemn a fotbalului? Aveti cumva impresia ca Gyuszi nu stapaneste asta, ca nu le vede si le vedeti numai voi de pe canapea?
Nu mai suntem in liga a II-a unde bateam in mod regulat la 3 goluri diferenta si chiar mai mult de atat, nu avem cum arata nu stiu ce diferenta de valoare fata de echipele deja sudate si consolidate in liga 1, de asta asta spuneam mereu ca in primul sezon nu putem avea alt obiectiv decat salvarea de la retrogradare, da nu-i bai, dati-i inainte si poate Gyuszi o sa va faca placerea si isi va da demisia, sa va vad atunci cati veti recunoaste ca ati fost partasi la retrogradare.
Răspunde
01-02-2021, 13:07,
#66
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
@psv. Cu minge lunga pe atacanti de 1,75 ce atac sa avem? Eu nu vad faze lucrate de atac ,scheme de joc,chiar daca nu avem atacanti foarte tehnici prin pase reusesti sa marchezi. Sistemul de joc 442 nu ajuta echipa deloc si cred ca avem nevoie de un fundas stanga si un mijlocas de banda senior,ca Bustea este pedepsit meci de meci iar Shlyakov este de meserie fundas dreapta. Nu avem un atacant cu talie dar nu inteleg de ce nu este folosit Miculescu ca totusi are 1,90! Nu inteleg de ce a iesit Bustea la pauza si nu a fost avansat mijlocas dreapta. Cipri este bun dupa minutul 70 ,ca nu este tehnic dar alearga mult si este bataios.
Răspunde
01-02-2021, 13:14,
#67
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
Subscriu la cele enuntate de Kidu, dar si la parerile lui PSV. Spre deosebire de multe alte meciuri din acest campionat, am fost o echipa mai legata, mai motivata si mai agresiva in special in meciul de la Iasi (20 suturi spre poarta si 8 pe spatiul portii) si, partial in meciul cu Dinamo (in special mitanul 2). In acest din urma meci au lipsit insa suturile spre/la poarta, evident si adversarul a fost de alt calibru. Nu putem sa-i imputam lui Balint executiile jucatorilor din rarele ocazii, si ele , la randul lor, influentate, cu siguranta, de starea terenului. Pe de alta parte, tot pe acest teren Astra ne-a dat 6, Iasiul 3, Argesul 2 etc. Pe de alta parte, nu inteleg utilizarea unor jucatori pe niste pozitii in care nu se simt confortabil, ori nu dau randament. Si ma gandesc, in primul rand, la Bustea, Miculescu, Buhacianu dar si altii. Sigur ca uneori banca scurta de rezerve (cartonase, accidentari) au fost motivele. Cert este ca avem multi gafeuri, campionii se stiu si i-am vazut cu totii, fie ca vorbim de usurinta cu care am primit unele goluri, dar si cartonase galbene dar mai ales rosii.  Daca am apreciat in meciul cu Iasul faptul ca pasele inapoi spre Iacob au fost f putine, la partida cu Dinamo au fost f multe cazuri, de multe ori fara motiv, punand o presiune suplimentara pe portar, chiar daca jocul lui de picior e bun spre foarte bun. Exista, evident, motive intemeiate pentru aceste pase, dar cand se abuzeaza de ele ceva nu este in regula. In ciuda rezultatului, eu zic ca am facut un meci bun cu Dinamo, au lipsit ocaziile de gol si cand au aparut, s-a vazut precipitarea baietilor nostri. Iar daca am fi bagat-o in poarta (asta e scopul unui meci de fotbal) nu mai vorbeam acum de arbitraje. La fel ca si cei din teren care cer explicatii (cu riscul cartonaselor) atunci cand arbitrul DEJA a acordat 11 m si nu ii intoarce nimeni decizia, ori care se opresc din alergare si stau cu mainile pe sus la presupuse off-side-uri (metehne oarecum specifice fotbalului de la noi), dezbatem degeaba greselile de arbitraj, rezultatul din teren ramane din pacate.
Răspunde
01-02-2021, 14:29,
#68
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
Nu inteleg lipsa de curaj a antrenorului, in mod special la partidele de acasa. Nu inteleg de ce prefera sa joace cu doi inchizatori acolo din care unul de meserie fundas central. Probabil se merge pe ideea sa nu luam gol, dar tot luam gol si nu se rezolva nimic asa. Baga-l domnule pe Rosu la mijloc in cel mai rau caz, pe Isac/Oroian sau chiar pe Miculescu pentru un si mai mare aport ofensiv. Iar Miculescu si Buhaceanu, nu au ce sa caute pe postul de extrema dreapta.
Ai poate cel mai bun fundas central din tara, pe Albu. iar tu il joci pe pozitie de mijlocas central, iar in aparare preferi sa il bagi pe Ilie, jucator de divizia B, care a gafat chiar si la unele partide din playoff-ul pentru promovare. Pana si comentatorii TV au sezizat ca nu se poate face constructie cu Albu si Vorobjovas.
Tot respectul pentru Balint ne-a promovat in liga 1 dupa foarte multi ani, eu personal nu imi doresc alt antrenor, dar putin mai mult curaj, in special acasa, unde din 10 partide, am castigat doar una singura, nu se mai poate sa mergem inainte tot asa.
Răspunde
01-02-2021, 20:49,
#69
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
Eu unul nu mai vreau sa-l vad pe Ilie fundas...cel mult pe banca de rezerva, in caz ca nu mai avem absolut nici o optiune...
Răspunde
01-02-2021, 23:51,
#70
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
Penalty corect pt dinamo si 2 neacordate pt noi, a spus Craciunescu!
Răspunde
02-02-2021, 0:04,
#71
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
Da! Primul penalty pentru Dinamo a fost corect! La a doua faza cu Ilie nu a fost penalty ! Cot in gat la Roger a fost penalty si posibil rosu! Si penalty la Albu! Clarificate de Ion Craciunescu la Digi! Plus ca Duckadam a declarat ca nu crede ca acestea au fost greseli pentru Dinamo(si etapa trecuta cu Medias) si a aparut cooperativa....a zis putin mai subtil!
Răspunde
02-02-2021, 0:43, (Ultima modificare: 02-02-2021, 0:45 de Cristi_Arad.)
#72
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
Nu cred ca e vorba de vreo cooperativa ca pe vremuri, insa Dinamo vrem nu vrem e brand, face rating, produce bani pentru televiziuni si sunt destui care au tot interesul sa ii tina in viata. Deci e destul de probabil sa fie ajutati, cum de altfel au fost ajutati si in vara de catre FRF si LPF, dar oricum, mai devreme sau ma tarziu, tot la faliment vor ajunge.
Răspunde
02-02-2021, 7:26,
#73
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
Deci, in 2 partide din ultimele 3 am fost furati pe fata, au fost vicieri de rezultat clare.
Despre ce strategia lui peste prajit sa mai vorbim?
Cum sa mai motivezi jucatorii, ce sa mai stii sa faci din punctul de vedere al antrenorului dupa asemenea hotii?
Alo, domnilor din conducere, sunteti in concediu, chiar nu va este rusine sa stati sub masa dupa asa ceva?
Răspunde
02-02-2021, 12:46,
#74
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
(02-02-2021, 0:04)Zagorakis a scris: Da! Primul penalty pentru Dinamo a fost corect! La a doua faza cu Ilie nu a fost penalty ! Cot in gat la Roger a fost penalty si posibil rosu! Si penalty la Albu! Clarificate de Ion Craciunescu la Digi! Plus ca Duckadam a declarat ca nu crede ca acestea au fost greseli pentru Dinamo(si etapa trecuta cu Medias) si a aparut cooperativa....a zis putin mai subtil!

Au fost multe greseli in defavaorea noastra: hent in tur cu Arges, nu am primit nimic, hent la Botosani daca imi aduc aminte bine, fault la Iasi, fault in meciul cu Dinamo, fault in meciul de la Voluntari. Astea, asa repede din ce imi aduc aminte ( recunoscute si la tv)...
Răspunde
02-02-2021, 13:42,
#75
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
Deci sa ne asteptam la Liga 2 cu ordin de la FRF??? Oare ce urmeaza??? Asa au fost retrogradate Pandurii si ACS Poli,cu arbitrii,nu pe merit sportiv....doar sa urmariti si atunci ce "greseli" de arbitraj au fost!
Răspunde
02-02-2021, 14:59,
#76
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
Nu ne mai facem bine niciodata, din pacate. In orice vedem numai teorii ale conspiratiei.
Daca Albu din 4 metrii o da in poarta mai conta daca a fost sau nu penalty? Haideti sa ne mai uitam si in curtea noastra, din pacate nu joaca numele!
Din pacate atata pot arbitrii romani, nu cred ca sunt rau intentionati, doar prosti!
Răspunde
02-02-2021, 16:02,
#77
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
Trebuie introdus VAR. Si din pacate, nu cred ca se prea vrea.
Răspunde
02-02-2021, 16:22,
#78
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
(02-02-2021, 14:59)BogdyS a scris: Nu ne mai facem bine niciodata, din pacate. In orice vedem numai teorii ale conspiratiei.
Daca Albu din 4 metrii o da in poarta mai conta daca a fost sau nu penalty? Haideti sa ne mai uitam si in curtea noastra, din pacate nu joaca numele!
Din pacate atata pot arbitrii romani, nu cred ca sunt rau intentionati, doar prosti!

De ce lor le-a dat penalty si noua nu?De ce a fost delegat un arbitru din Pitesti?De ce tot timpul unele echipe sunt avantajate si altele furate.Cand o sa vad ca o sa ni se dea si noua vreo 4 penaltiuri care nu au fost si vreo 3 rosii adversarilor atunci o sa cred ca totul e imaculat.Hai sa nu mai fim naivi,tot timpul au fost interese si jocuri de culise pt a fi unii avantajati.Crezi ca Vladoiu a fost pus in conducerea argesului de bun manager ce e?Interesant ca de cand a aparut charlie in conducerea lor au inceput sa fie avantajati de arbitraje.Ca a tras sau nu Albu peste stadion nu are nici o importanta,a fost penalty da-l cum le-ai dat lor.Campionatul e f echilibrat si totul conteaza,un rosu sau un penalty dat sau nedat poate fi diferenta dintre a retrograda sau a te mentine.Pai desteptul ala de Andone a facut gargara ca a luat gol de la UTA dupa expirarea minutelor de prelungire.Asta e numai inceputul,sa vedeti ce va fi in playout,e clar ca sunt interese sa fie salvata Dinamo ca si anul trecut,Voluntari ca in fiecare an,Argesul...Iar cat timp nu ai un om in conducere uns cu toate alifiile tot timpul vei fi dezavantajat,pai de aveam unul din asta intra si urla pe la toate posturile si toate emisiunile,pune-l tata in conducerea clubului pe Duckadam de exemplu sa vezi cum se intoarce foaia.
Răspunde
03-02-2021, 0:19,
#79
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
E usor sa spui de ce nu a bagat-o Albu insa cand un adversar te ia ca din coasa intervine si instinctul de conservare, e logic ca Albu n-a mai putut sa joace mingea cum si-ar fi dorit.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)