Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
01-02-2021, 1:28,
#57
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
(01-02-2021, 0:12)Xtreme a scris: N-am vazut conferinta de presa, daca L. Balint a spus ca am pierdut exclusiv din cauza arbitrului inseamna ca a vazut alt meci. Si poate ar trebuii sa mediteze putin asupra situatie, pentru ca nu mai tine... la un moment dat trebuie sa gasesti solutii si sa vii cu masuri concrete. Raman la parerea mea, astazi am pierdut din cauza antrenorului.


Adevarat, iata din nou acelasi aspect deficitar- absenta strategiei de joc ! 
Cine are responsabilitatea strategiei de joc la oricare echipa de fotbal din lume ( fara FCSB) ? R: antrenorul !
Acest lucru se vede de regula la meciurile de acasa ( deoarece in  deplasare e ceva mai simplu,  te aperi si mergi
pe contraatac, te ajuta si faptul ca sti ca echipa gazda urca in atac- asta o stiu toti antrenorii - chiar si cei mai putin dotati )
Echipa este buna, nu este elita, are limitele ei, compensarea trebuie sa vina de la antrenor. din pacate nu prea exista.
Victoriile de la Voluntari si Iasi, trebuie privite cu atentia pe faptul ca cele 2 echipe sunt modeste, respectiv ca a fost si putin noroc si nu se poate miza ca vor fi mereu  meciuri castigate in deplasare.
Rezultatele deosebit de slabe din finalul turului, corelate cu ce joaca UTA acum sunt suficiente motive/semnale de alarma
pentru Managerii clubului, ca trebuie intervenit cu o schimbare,  pana ce situatia nu devine critica  - sa aveti: spor, intelepciune, curaj, decizie, actiune !
 Punctele pierdute, pot deveni periculoase mai tarziu, iar in retur si-n play-out, meciurile devin tot mai grele, iar clasamentul este foarte strans.

We  Heart  UTA !
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1 - de artim - 01-02-2021, 1:28

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)