Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
01-02-2021, 14:29,
#68
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1
Nu inteleg lipsa de curaj a antrenorului, in mod special la partidele de acasa. Nu inteleg de ce prefera sa joace cu doi inchizatori acolo din care unul de meserie fundas central. Probabil se merge pe ideea sa nu luam gol, dar tot luam gol si nu se rezolva nimic asa. Baga-l domnule pe Rosu la mijloc in cel mai rau caz, pe Isac/Oroian sau chiar pe Miculescu pentru un si mai mare aport ofensiv. Iar Miculescu si Buhaceanu, nu au ce sa caute pe postul de extrema dreapta.
Ai poate cel mai bun fundas central din tara, pe Albu. iar tu il joci pe pozitie de mijlocas central, iar in aparare preferi sa il bagi pe Ilie, jucator de divizia B, care a gafat chiar si la unele partide din playoff-ul pentru promovare. Pana si comentatorii TV au sezizat ca nu se poate face constructie cu Albu si Vorobjovas.
Tot respectul pentru Balint ne-a promovat in liga 1 dupa foarte multi ani, eu personal nu imi doresc alt antrenor, dar putin mai mult curaj, in special acasa, unde din 10 partide, am castigat doar una singura, nu se mai poate sa mergem inainte tot asa.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #20: UTA - FC Dinamo București, 31.01.2021, ora 20:45, Digisport 1 - de Alexandru76 - 01-02-2021, 14:29

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)