Stadioane
16-10-2016, 22:37,
#41
RE: Stadioane
Nu exista nici o sansa cu javrele astea la guvernare. Partea nasoala ii ca tot ei au prima sansa, tot ei sunt acolo sus si nu poti sa progresezi ca si tara cu asemenea nulitati si incompetenti.
Pentru echipa de rugby ma bucur, in rest deloc. FIFA si UEFA inca fac ce vor prin tarile mai slab dezvoltate datorita coruptiei, iar la sfarsit contribuabilii platesc nota de plata iar ei vor lua strict profitul.
Răspunde
16-10-2016, 22:53,
#42
RE: Stadioane
ca o paranteza, au schimbat gazonul pe arena din Frankfurt inaintea partidei din week-end cu 100.000 €, pe arena nationala costa 200.000 un gazon nou...
Răspunde
22-12-2016, 1:07, (Ultima modificare: 22-12-2016, 1:08 de Kapa.)
#43
RE: Stadioane
Sper ca la noul nostru stadion sa nu apara probleme de genul...
http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/video...97427.html
La 5 ani de la finalizarea construcției Arenei Naționale, stadionul arată tot mai rău. Nu doar gazonul reprezintă un impediment pe cea mai mare arenă a țării, ci și pilonii de rezistență de la intrarea pe stadion.

Peisajul cu care sunt întâmpinați suporterii care intră pe la zona VIP a Arenei Naționale e cu adevărat dezolant. Pilonii de susținere sunt într-o degradare evidentă. Imaginile surprinse de reporterul GSP.ro spun totul.

Dar nu numai exteriorul stadionului e jalnic, ci și lojele de la etajul doi al stadionului, unde se vede clar că a pătruns apa și au rămas urme, dar s-a format și igrasie. Pe lângă acestea și pereții interiori sunt scorojiți.

Gazeta Sporturilor a mai scris iarna trecută despre problemele cu care se confruntă Arena Națională.

Trebuie amintit și faptul că Arena Națională a fost închisă la finalul anului trecut din cauza neregulilor în ceea ce privește acoperișul cu care e dotat stadionul. În cele din urmă, stadionul bucureștean a primitul avizul ISU după 4 luni de inactivitate!

234.000.000 €
234 de milioane de euro a costat construirea Arenei Naționale, stadion care poate găzdui până la 55.600 de oameni

42 de loje VIP
are Arena Națională (19 la etajul 1 și 23 la etajul 2)
Răspunde
25-03-2017, 18:16, (Ultima modificare: 25-03-2017, 18:17 de Kapa.)
#44
RE: Stadioane
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/dec...o-16208292


Târgovişte se va putea mândri cu o arenă nouă, deşi Chindia - echipa din localitate - stă de ani buni departe de prima scenă a fotbalului românesc. Investiţia se ridică la aproximativ 22 de milioane de euro şi va fi susţinută de Compania Naţională de Investiţii.


Fotbalul românesc va beneficia de o nouă arenă, însă locaţia aleasă este cel puţin surprinzătoare. Compania Naţională de Investiţii a dat aviz favorabil pentru ridicarea unui nou stadion în Târgovişte. Noua arenă urmează să aibă aproximativ 12.000 de locuri şi costurile sunt aproximate la 22 de milioane de euro. Este o decizie surprinzătoare, având în vedere că Târgovişte nu este în acest moment un punct de referinţă pe harta fotbalului românesc.

Ultima dată când Târgovişte a avut echipă de fotbal în Liga 1 a fost în sezonul 1997-1998. De atunci, situaţia fotbalului dâmboviţean a fost tulbure. În prezent, echipa care joacă în cel mai ridicat eşalon este Chindia Târgovişte, echipă înfiinţată în 2010 şi aflată pe locul 6 în liga secundă, cu şanse extrem de mici la promovare. FCM Târgovişte, cea mai reprezentativă echipă a oraşului, a fost dizolvată în 2015.

Noua arenă va fi amplasată în zona gării Târgovişte: ”Studiul de prefezabilitate este la Compania Naţională de Investiţii. Ni s-au mai cerut câteva clarificări, iar săptămâna trecută le-am înaintat. Acum va intra în comisia ministerului pentru a fi inclus pe lista de finanţare. Noi am făcut toate demersurile legale, am transferat terenul către CNI, am întocmit studiul de prefezabilitate. Sper că în 2-3 ani să avem un stadion la Târgovişte", a declarat preşedintele Consiliului Judeţean Dâmboviţa, Alexandru Oprea, pentru Ziare.com.

Fotbalul românesc se bucură de trei arene noi, construite în ultimii ani la Bucureşti (Arena Naţională), Cluj (Cluj Arena) şi Ploieşti (Ilie Oană). De asemenea, lucrările la stadioanele din Craiova şi Târgu Jiu sunt aproape de final. În faza de proiect sunt arenele Steaua, Dinamo şi Arcul de Triumf.
Răspunde
31-05-2017, 22:28, (Ultima modificare: 31-05-2017, 22:30 de Kapa.)
#45
RE: Stadioane
Despre Vointa si Implicare
http://liga2.prosport.ro/seria-1/brasov-...i-16395916
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a promovat matematic în Liga 1 de pe locul secund al Ligii 2 cu o etapă înainte de finalul campionatului. Sâmbătă, după meciul de pe teren propriu cu CS Mioveni, care îşi are startul la ora 14:00, jucătorii urmează să fie medaliaţi pentru această performanţă, însă conducătorii clubului covăsnean şi autorităţile locale nu stau deloc cu gândul la acest eveniment istoric pentru oraş şi judeţ.

O lună şi jumătate pentru a face "enorm de multe lucruri" pentru omologarea propriului stadion pentru Liga 1

Asta fiindcă după inspecţia făcută de reprezentanţii Ligii Profesioniste de Fotbal au aflat ce trebuie să facă pentru ca stadionul din Sfântu Gheorghe să fie omologat pentru a organiza meciuri de Liga 1. Cum noul sezon începe la jumătatea lunii iulie, pe 15-16, Sepsi are la dispoziţie doar o lună şi jumătate pentru a-şi moderniza propriul stadion şi pentru a juca pe teren propriu acasă, la Sfântu Gheorghe. Finanţatorul echipei, László Diószegi, a anunţat într-o conferinţă de presă organizată astăzi, 31 mai, că va face tot ce îi stă în putinţă pentru a termina lucrările de modernizare în timp util, însă face un apel de ajutor către iubitorii de fotbal din oraş şi judeţ.

"Ieri (n.r. - 30 mai) au fost domnii de la Ligă (n.r. - LPF) în inspecţie, la noi, în Sfântu Gheorghe. Am aşteptat clipa asta deja de o săptămână, de când ştiam că avem şanse să promovăm de pe locul 2. Au venit şi au făcut inspecţie. Sunt enorm, enorm de multe lucruri pe care trebuie să le îndeplinim şi e foarte puţin timp. Avem o lună şi jumătate la dispoziţie, pentru că începe campionatul pe 15 iulie, şi avem o groază de lucruri de făcut. Din păcate, nu ştiu dacă o să avem timpul necesar pentru a face stadionul conform cerinţelor, dar un lucru pot să promit. O să încercăm cu toată puterea şi aici, acum, apelez la puterea, binevoinţa iubitorilor de fotbal din Sfântu Gheorghe sau din judeţul Covasna şi spun că singuri, noi, nu putem. Cea mai mare problemă, duşmanul nostru, e timpul. Eu nu spun că în momentul de faţă avem în buzunar 300 sau 400 de mii de euro, depinde de cât o să fie cheltuiala totală. Dar nu în asta o să depindă dacă nu reuşim să facem stadionul, că atunci o să scoatem din bugetul de anul viitor al echipei şi tot o să vrem să jucăm acasă. Deci nu asta ne împiedică să facem stadionul. Problema mare e timpul", a spus Diószegi.
Se cere ajutor suporterilor: "Să arătăm ţării întregi că facem minuni"

În situaţia în care în această scurtă perioadă de timp nu se va reuşi terminarea lucrărilor pentru omologarea stadionului din Sfântu Gheorghe pentru Liga 1, conducătorii clubului Sepsi vor trebui să se orienteze, cel puţin pentru primele meciuri de pe teren propriu, către altă locaţie unde se pot desfăşura partide de prima ligă. Diószegi a făcut din nou apel la suporterii echipei pentru a veni în ajutor să modernizeze arena.

"Dacă nu prindem luna iulie, atunci înseamnă că trebuie să jucăm undeva în deplasare. Noi am spus din start că, dacă nu reuşim să îl facem până în iulie, măcar până în august - septembrie totuşi să îl facem şi, nicio problemă, putem să jucăm apoi acasă. Trei-patru meciuri pe care trebuia să le jucăm acasă poate o să jucăm în altă parte, dar restul o să le jucăm la Sfântu Gheorghe. Aici depinde de ajutorul oamenilor din Sfântu Gheorghe. Dacă sunt dornici şi o să vină 100 de inşi cu lopeţi, cu flex, aparatură, tot ce trebuie, noi putem să arătăm ţării întregi că facem minuni într-o lună şi jumătate, facem ce normal ar trebui să realizăm în cinci - şase luni", a declarat principalul finanţator al clubului Sepsi.
Primarul municipiului Sfântu Gheorghe, Antal Árpád, spune că instituţia pe care o conduce a înaintat un proiect de Hotărâre de Guvern prin care solicită să se aprobe trecerea stadionului Municipal în proprietatea oraşului, pentru a se putea realiza investiţiile necesare organizării meciurilor de Liga 1.

„De ani buni ne străduim să preluăm stadionul de la Ministerul Tineretului şi Sportului pentru a putea investi. În acest moment, stadionul este al Ministerului şi noi nu putem să investim în ceva ce nu este al oraşului. Am promovat un proiect de Hotărâre de Guvern, care nu a fost semnat şi de domnul prefect. Cu toate acestea, am observat că am găsit mai multă înţelegere la Bucureşti decât la noi în judeţ. Sper că săptămâna viitoare se va aproba acest proiect de Hotărâre de Guvern şi stadionul va fi predat municipalităţii, pentru ca noi să putem investi ca să jucăm meciurile de acasă chiar acasă. În mod normal, meciurile de acasă trebuie jucate acasă, nu în altă localitate. Nu depinde absolut deloc de noi acest lucru, ba noi chiar suntem pregătiţi să investim”, a spus, pentru Covasna Media, primarul din Sfântu Gheorghe.
"Am «comis» foarte multe surprize în ultimii doi ani şi vreau să comitem încă o surpriză uriaşă"

În final, finanţatorul clubului Sepsi a mai cerut încă o dată ajutor suporterilor echipei pentru a contribui la modernizarea arenei din Sfântu Gheorghe. Diószegi îi motivează pe fani cu gândul că vor produce o surpriză uriaşă. Pe lângă lucrările de la stadion, conducerea clubului mai trebuie să facă şi un lot competitiv pentru prima ligă.

"Dar noi am «comis» foarte multe surprize în ultimii doi ani şi vreau să comitem încă o surpriză uriaşă şi să începem în Sfântu Gheorghe, pe 15 iulie, acasă. Dar asta depinde de bunăvoinţa şi forţa de muncă a oamenilor care vor să vină să ne ajute, fiindcă noi, singuri, nu avem timpul necesar, fiindcă, în afară de faptul că trebuie să facem stadionul, trebuie să construim şi echipa. Şi timpul este scurt şi pentru echipă şi pentru stadion. Dacă trebuia să facem un singur lucru, timpul acesta (n.r. - de o lună şi jumătate) era oricum foarte scurt, dar acum când trebuie să facem două în acelaşi timp", a încheiat Diószegi.
Răspunde
31-05-2017, 23:24,
#46
RE: Stadioane
Daca vin aia 100 de insi cu flex, lopeti o pun de un stadion...
Răspunde
01-06-2017, 10:34,
#47
RE: Stadioane
n-ai inteles ideea.... stai linistit la noi nu are de gand sa vina nimeni ...
Răspunde
17-06-2017, 4:57,
#48
RE: Stadioane
Niste poze decente de la stadionul din Craiova, incredibil ce frumos o sa fie: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=...=3&theater
Răspunde
17-06-2017, 7:07,
#49
RE: Stadioane
Si cand ma gandesc ca este facut pe banii nostri mai ca imi vine sa ma duc si sa imi iau un scaun acasa...
Răspunde
19-07-2017, 4:39,
#50
RE: Stadioane
Incredibil: au greşit stadionul! Noua arenă din Craiova, de 52,6 milioane de euro, trebuie reparată înainte de a fi inaugurată. Normele ISU nu corespund, mai trebuie construit un etaj, arena nu rezistă la vânt. Pentru a se încadra în costuri, a fost micşorată cu 10 metri

http://www.prosport.ro/sport-life/specia...i-16588674
Răspunde
20-07-2017, 11:47,
#51
RE: Stadioane
(25-03-2017, 18:16)Kapa a scris: http://www.prosport.ro/fotbal-intern/dec...o-16208292


Târgovişte se va putea mândri cu o arenă nouă, deşi Chindia - echipa din localitate - stă de ani buni departe de prima scenă a fotbalului românesc. Investiţia se ridică la aproximativ 22 de milioane de euro şi va fi susţinută de Compania Naţională de Investiţii.


Fotbalul românesc va beneficia de o nouă arenă, însă locaţia aleasă este cel puţin surprinzătoare. Compania Naţională de Investiţii a dat aviz favorabil pentru ridicarea unui nou stadion în Târgovişte. Noua arenă urmează să aibă aproximativ 12.000 de locuri şi costurile sunt aproximate la 22 de milioane de euro. Este o decizie surprinzătoare, având în vedere că Târgovişte nu este în acest moment un punct de referinţă pe harta fotbalului românesc.

Ultima dată când Târgovişte a avut echipă de fotbal în Liga 1 a fost în sezonul 1997-1998. De atunci, situaţia fotbalului dâmboviţean a fost tulbure. În prezent, echipa care joacă în cel mai ridicat eşalon este Chindia Târgovişte, echipă înfiinţată în 2010 şi aflată pe locul 6 în liga secundă, cu şanse extrem de mici la promovare. FCM Târgovişte, cea mai reprezentativă echipă a oraşului, a fost dizolvată în 2015.

Noua arenă va fi amplasată în zona gării Târgovişte: ”Studiul de prefezabilitate este la Compania Naţională de Investiţii. Ni s-au mai cerut câteva clarificări, iar săptămâna trecută le-am înaintat. Acum va intra în comisia ministerului pentru a fi inclus pe lista de finanţare. Noi am făcut toate demersurile legale, am transferat terenul către CNI, am întocmit studiul de prefezabilitate. Sper că în 2-3 ani să avem un stadion la Târgovişte", a declarat preşedintele Consiliului Judeţean Dâmboviţa, Alexandru Oprea, pentru Ziare.com.

Fotbalul românesc se bucură de trei arene noi, construite în ultimii ani la Bucureşti (Arena Naţională), Cluj (Cluj Arena) şi Ploieşti (Ilie Oană). De asemenea, lucrările la stadioanele din Craiova şi Târgu Jiu sunt aproape de final. În faza de proiect sunt arenele Steaua, Dinamo şi Arcul de Triumf.

Guvernul Romaniei pregateste o investitie de peste 12 milioane de euro intr-un mic stadion din orasul Alexandria, judetul Teleorman.

Ministerul Dezvoltarii a publicat recent in dezbatere publica doua proiecte de Hotarari de Guvern "privind aprobarea indicatorilor tehnico-economici ai obiectivului de investitii Complex Sportiv Stadion Municipal, municipiul Alexandria".

Practic, daca proiectul va fi aprobat, statul va investi o suma uriasa in refacerea unui stadion mic, ce nu va fi utilizat de o echipa din primele trei divizii.

Proiectul presupune reconstructia celor doua tribune, aducand stadionul la o capacitate totala de 5.496 de locuri, o parcare de 100 de locuri, dar si o pista de atletism de 400 de metri.

Ministerul Dezvoltarii sustine ca dupa realizarea investitiei "se va crea un adevarat pol cu caracter sportiv in Municipiul Alexandria", asta desi beneficiarii directi identificati de guvernanti sunt "Clubul Sportiv Scolar (sapte sectii) si Clubul Sportiv Teleorman (opt sectii) precum si locuitorii din Municipiul Alexandria si zona limitrofa, circa 100.000 de persoane", prin urmare nici macar o echipa profesionista de fotbal.

Mai mult, investitia de 55 de milioane de lei din bani publici in stadionul de nici 5.500 de locuri "reprezinta o prioritate ridicata in contextul actualelor strategii sectoriale si nationale".


Comparativ, reconstructia stadionului "Ilie Oana" din Ploiesti a costat aproximativ 17 milioane de euro, noua arena fiind una ultramoderna, cu o capacitate de 15 mii de locuri, care poate gazdui meciuri din grupele cupelor europene.

In momentul de fata, statul roman, prin Compania Nationala de Investitii, construieste stadioanele din Craiova si Targu Jiu, ultimul proiect fiind in derulare desi orasul nu mai are echipa de fotbal in Liga 1.

Potrivit FRF, FCM Alexandria, clubul care ar putea utiliza noul stadion din oras, a avut in sezonul trecut numai echipe de juniori inscrise in competitiile judetene.
http://www.ziare.com/fotbal/stiri-fotbal...an-1473221


Prioritati? Management in Romania? Responsabilitate? Sloboz la tava politica romaneasca
Răspunde
26-07-2017, 19:52, (Ultima modificare: 26-07-2017, 19:54 de R-1946.)
#52
RE: Stadioane
Un mare rahat pe bani publici, facut prost in graba
https://www.youtube.com/watch?v=mhECqxw8S3Q#t=65.623329
https://www.youtube.com/watch?v=JsfaMz-5znY
Răspunde
27-07-2017, 7:47,
#53
RE: Stadioane
No comment ,asa ceva doar la noi se poate intampla,intre timp si costurile stadionului au crescut de la 30 de milioane la 52 de milioane.
Răspunde
27-07-2017, 17:41,
#54
RE: Stadioane
Intr-un cuvant: jalnic.
<--> FORZA UTA <-->
Răspunde
09-08-2017, 6:37, (Ultima modificare: 09-08-2017, 6:37 de adymax.)
#55
RE: Stadioane
Daca Falca/Tehnodomus scoate stadionul cel mai ieftin din tara jos palaria dar erau bine sa-l plateasca toti nu doar aradenii. Daca si la Alexandria e de interes national atunci la Arad de ce nu ar fi, pacat ca e tarziu acum:

http://www.prosport.ro/sport-life/specia...i-16631671
Răspunde
12-08-2017, 14:10,
#56
RE: Stadioane
http://www.prosport.ro/sport-life/specia...a-16691444

[Imagine: stadion.jpg?width=815]

O bază sportivă modernă, cu mult peste cele ale unor divizionare B şi C, a fost finalizată anul trecut pentru o echipă de Liga a 5-a! Primarul comunei sus-amintite, Dumitu Oprean, a avut într-o zi ideea nebunească să întrebe la Compania Naţională de Investiţii dacă se pot aloca bani şi pentru fotbalul mic, după ce văzuse marile proiecte pentru arenele din Craiova şi Târgu Jiu. Răspunsul a fost pozitiv, iar primarul s-a pus pe treabă, a făcut proiectul pentru baza sportivă şi a mers la Bucureşti pentru a depune dosarul la CNI. Nu-şi făcea mari speranţe, dar şi-a spus că merita să încerce. Mai bine să-l lăsăm să ne spună singur cum s-a înfăptuit minunea: „Noi avem tradiţie aici cu fotbalul, dar baza sportivă se degradase. Am depus o solicitare la Compania Naţională de Investiţii pentru construcţia unui complex sportiv. M-au întrebat dacă am actele necesare pentru a intra în programul lor de finanţare. Le-am spus că da, le-am prezentat, am făcut proiectul, l-am susţinut în comisii, prima oară la CNI şi apoi la Ministerul Dezvoltării. Mi-au spus că proiectul e bine întocmit, au organizat licitaţia pentru proiectare, achiziţii şi execuţie şi apoi s-a trecut la derularea investiţiei, care a durat un an şi trei luni . În august 2016, a fost gata!”. Simplu, nu?

Terenuri de handbal, tenis şi volei pe plajă!

Baza, care a fost dată în folosinţă în vara anului trecut, a costat un milion de euro, bani acoperiţi în totalitate de Compania Naţională de Investiţii, terenul de fotbal are gazon mai bun decât multe din stadioanele primelor divizii, iar acesta e udat permanent pe timp de vară, atunci când nu plouă, bineînţeles.

În tribuna acoperită, încap 870 de persoane, locuri pe scaune, în vestiare ţi-e şi milă să intri, există şi sală de recuperare, cabina arbitrilor, toate arată extraordinar, iar baza mai conţine un teren de handbal, pe care se poate juca şi tenis de câmp, şi unul de volei pe nisip! Ca să nu mai vorbim de micuţa nocturnă, folosită la antrenamente, pentru că nu a fost aprobată una de dimensiuni rezonabile.

Se poate şi în România! Se poate dacă iubeşti sportul, dacă te preocupi, dacă insişti, dacă te duce mintea, dacă ai idei, dacă faci proiecte. Bani există, degeaba ne plângem. Iar cel mai bun exemplu, pe care l-am descoperit întâmplător, la o discuţie cu Gheorghe Mulţescu, se află într-o comună de lângă Haţeg, Sântămăria Orlea. Priviţi pozele de mai jos şi minunaţi-vă!



În afară de meciuri de fotbal locale şi judeţene la nivel de seniori, aici se mai desfăşoară competiţii de copii şi juniori, turnee de tenis, activităţi sportive ale şcolii gimnaziale din localitate, evenimente cultural-artistice, spectacole, dar şi activităţi educative şi sportive, aşa cum se întâmplă în această vară în organizarea Asociaţiei româno-franceze Quimper – Ţara Haţegului – Săntămăria Orlea.

Ce mai vrea primarul? Şi o sală de sport! Mai ales că primăria dispune de un teren imens chiar lângă stadion. Proiectul e făcut, se aşteaptă aprobările!
Răspunde
12-08-2017, 18:47,
#57
RE: Stadioane
Bravo lor si cinste primarului!
Răspunde
05-10-2017, 11:41,
#58
RE: Stadioane
Conform CNI, stadionul Municipal din Târgu Jiu, a cărui capacitate este de 12.800 locuri, va fi inaugurat de-abia la începutul anului viitor, deşi termenul iniţial al finalizării lucărilor fusese anunţat pentru sfârşitul lui 2016!

Condescu, nemulţumit de calitatea noului stadion din Târgu Jiu. "Unele lucruri sunt depăşite din punct de vedere tehnic, sunt de mâna a 5-a"
Principalul creditor al clubului Pandurii, Marin Condescu, susţine că noul stadion din Târgu Jiu, pentru care Compania Naţională de Investiţii a alocat peste 20 de milioane de euro, nu corespunde normelor UEFA.

"Din păcate, ce se face la stadion sunt lucruri depăşite, de la banca tehnică şi până la scaunele care se montează. Dacă te duci la peluze şi te aşezi pe primele scaune toţi cei din mijlocul peluzei nu mai au pe unde să treacă. Sunt scaune fixe, nu rabatabile, iar spaţiile sunt foarte mici. Sper că beneficiarul va inspecta aceste lucruri. Duşurile, sala de refacere, toate sunt depăşite din punct de vedere tehnic. Calitativ, erau de 100 de ori mai bune cele care erau în 2014! Unele lucruri sunt de mâna a cincea. Ce bănci de rezerve aveam noi şi ce au montat acum?! După o jumătate de oră trebuie să te ridici, nu mai poţi sta acolo", a declarat, pentru Gorjeanul, Marin Condescu.



Consideră că Pandurii are prioritate până în 2023!

Fostul preşedinte al Consiliului de Administraţie de la CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu a mai spus că este normal ca echipa-fanion a Gorjului să beneficieze de noua bază sportivă până în anul 2023. "Oricum, timp de doi ani de zile, de când s-a mutat pe altă bază, clubul a cheltuit mai mult decât era programat, deşi noi am făcut toate investiţiile necesare pentru ca aceste meciuri să poată fi jucate la Târgu Jiu. Perioada în care clubul beneficiază de baza sportivă se va prelungi până în 2023, datorită acestor lucrări de investiţii. Să nu uităm că mai avem în patrimoniu terenuri, Centrul de Copii şi Juniori, acel hotel, toate aduc resurse financiare clubului", spune Condescu.



Nu crede în faliment

Pe de altă parte, preşedintele USMO este de părere că Tribunalul Gorj nu va accepta cererea de faliment depusă de administratorul judiciar Emanoil Ciobanu şi spune că Pandurii urmează paşii corecţi ai acestui procesului de insolvenţă. Demersul se judecă pe 11 octombrie 2017.

"Perioada de insolvenţă a unei societăţi nu este ceva care să sperie, nu este un cancer. Este o perioadă când poţi să-ţi revii, să-ţi ajustezi toate cheltuielile, să faci restructurările necesare, ceea ce a şi făcut Marin Golea, administratorul special. Mai departe trebuia valorificat, din timp, potenţialul, activul, pe care îl avem. Nu-i prima dată când lumea ne cântă prohodul. Acum trei săptămâni de zile, toţi oamenii care se laudă că vor binele echipei au venit şi au spus că reuşim. Sper să se ţină de cuvânt până pe 10 octombrie, dacă nu să lase locul liber altor oameni care pot să reuşească acest lucru. Pandurii va avea câştig de cauză pe 11 octombrie, pentru că este o societate în spiritul legii insolvenţei care se poate redresa. Un lucru bun pe care l-a făcut administratorul judiciar, de data aceasta, în urma poziţiei clubului din august, este că indiferent cine va vrea să joace pe Stadionul Municipal sau pe baza sportivă, trebuie să plătească, conform contractelor, până în 2020, banii la Pandurii Târgu Jiu. Este o sursă de venituri, iar faptul că deja se depăşeşte foarte mult termenul de dare în folosinţă a stadionului aduce prejudicii clubului", a declarat Condescu pentru gorjeanul.ro.

[Imagine: pandurii4.jpg]
Răspunde
09-10-2017, 15:41,
#59
RE: Stadioane
Aici sunt banii dumneavoastra.  Angry

Noul stadion de la Craiova:
[Imagine: 22154329_922272794591819_900381663116748...e=5A3E4445]

[Imagine: 22196513_922272831258482_695179457615143...e=5A4A684B]
Răspunde
09-10-2017, 18:45,
#60
RE: Stadioane
Si daca ne gandim ce putin a durat...
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)