Etapa #23: Chindia Târgoviște - UTA, 13.02.2021, ora 14:30, Digisport 1
13-02-2021, 17:28,
#21
RE: Etapa #23: Chindia Târgoviște - UTA, 13.02.2021, ora 14:30, Digisport 1
Din pacate nu avem nici o strategie ofensiva, nu se vede nici un traseu de joc atunci cand atacam. O facem la intamplare si tocmai de aceea pare ca fiecare jucator joaca pentru el. Ne chinuim la fiecare meci si atunci cand nu ne iese cate un contraatac nu jucam nimic in ofensiva. In plus, echipa se schimba la fiecare meci ceea ce din punctul meu de vedere este un minus in plus. O dovada in acest sens sunt golurile lui Erico (top scorer) pe final de meci cand atacam cu toate liniile si iese cate un gol la invalmaseala.
Cu o astfel de exprimare obiectivul nostru nu poate sa fie decat salvarea de la retrogradare iar in vara sa ne punem la punct si sa abordam altfel campionatul urmator.
Mai vreau sa punctez si ceea ce se vede la fiecare meci din campionatul nostru. Jucatorii pur si simplu sunt mai interesati sa sara pe jos decat sa joace mingea. Foarte multe faulturi de joc se incheie cu strigate si zvarcoleli si implicit galben gratuit din partea unor arbitri fricosi. Ca sa nu mai vorbim despre simulari, unele absolut jenante.
Răspunde
13-02-2021, 17:31,
#22
RE: Etapa #23: Chindia Târgoviște - UTA, 13.02.2021, ora 14:30, Digisport 1
Totusi e bine ca am luat 1 punct zic eu meritat, s.a vrut dar atat s.a putut! Felicitari echipei noastre!
Răspunde
13-02-2021, 17:39,
#23
RE: Etapa #23: Chindia Târgoviște - UTA, 13.02.2021, ora 14:30, Digisport 1
In loc să arătăm mai bine de la etapă la etapă noi regresăm...s-a cam terminat cu heirupismul și-a rămas nimic, in loc, cel mai bun somnifer atunci când prestăm.
Cu jocul ăsta ne vom bate cu succes la retrogradare, nu se vede absolut nicio ideea din care să tragi concluzia că băieții ăștia sunt conduși de un staff tehnic., absolut rușinos, penibil, să te prezinți in halul ăsta contra unei echipe mai slabă din toate punctele de vedere...până prin min.60 nu aveam șut pe poartă.
Răspunde
13-02-2021, 17:44,
#24
RE: Etapa #23: Chindia Târgoviște - UTA, 13.02.2021, ora 14:30, Digisport 1
Peteleu a intrat bine in joc.
Ce nasol e cand golgheterul unei echipe e unul din DEFENSIVA...pacat inca o data, se putea scoate 3 puncte din acest meci. Nici cei de la Chindia nu au jucat nu stiu ce.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
13-02-2021, 18:15,
#25
RE: Etapa #23: Chindia Târgoviște - UTA, 13.02.2021, ora 14:30, Digisport 1
(13-02-2021, 17:44)diangelis a scris: Peteleu a intrat bine in joc.
Ce nasol e cand golgheterul unei echipe e unul din DEFENSIVA...pacat inca o data, se putea scoate 3 puncte din acest meci. Nici cei de la Chindia nu au jucat nu stiu ce.

Corect. 
Si unul care face cateodata bine faza defensiva, dar si de multe ori ii dezastru. 
Azi, mie nu mi-a placut cum si-a facut treaba (apararea). 

Cu urcatul asta in atac se cam scoate Erico asta, de aia probabil ii si titular.
Răspunde
13-02-2021, 18:59,
#26
RE: Etapa #23: Chindia Târgoviște - UTA, 13.02.2021, ora 14:30, Digisport 1
Pana la urma am luat 1 punct total meritat! Echipa a arata mult mai bine când a ieșit rosu și a intrat buhacianu și implicit roger a trecut la mijloc! Cred ca are toate calitățile sa joace acolo, are capacitate de efort, vede bine jocul si este foarte tehnic! În felul asta am juca mult mai ofensiv!
Răspunde
13-02-2021, 19:52,
#27
RE: Etapa #23: Chindia Târgoviște - UTA, 13.02.2021, ora 14:30, Digisport 1
După părerea mea ăsta ar fi cel mai bun prim-11 pe care îl putem crea. Bineinteles, respectand regula U21.
[Imagine: WGLJbmr.png]
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
13-02-2021, 20:31, (Ultima modificare: 13-02-2021, 20:35 de RedNeck.)
#28
RE: Etapa #23: Chindia Târgoviște - UTA, 13.02.2021, ora 14:30, Digisport 1
Eu il vad pe Dennis Rusu in locul lui Hora, dar coborat un pic mai jos, pe banda stanga. Nu as juca cu 2 atacanti de acelasi profil, cum sunt Adi Petre si Hora. As juca cu Cipri Rus acolo in fata linga Adi Petre. C. Rus rapid si tehnic, iar Adi Petre un atacant de careu, cu un fizic bun. S-ar completa bine. In functie de joc si Buhacianu pe banda dreapta. Apropo, voi ati observat ca aproape dupa fiecare sut pe poarta Antal cade in fund? Smile Trebuie sa lucreze la asta, sa stea pe picioare, poate ar da mai tare, ar inscrie mai mult. Roger jr. clar, in mijloc. Nu am avem alt playmaker in afara de el, acel nr. 10. Poate Dennis Rusu, daca ar fi jucat acolo, dar e cam fraged...In rest, apararea exact asa o vad si eu.
In alta ordine de idei, iar i-a ingalbenit arbitrul pe Benga (suspendat) si pe Erico.
Răspunde
13-02-2021, 20:38,
#29
RE: Etapa #23: Chindia Târgoviște - UTA, 13.02.2021, ora 14:30, Digisport 1
Un punct meritat , avand in vedere repriza a doua insa cand vad cum trec etapele, ma gandesc la meciurile de acasa, oare unde eram acum?
Eh... e primul an, e bine ca avem stabilitate financiara, facem curatenie din vara, avem multi jucatori care nu prea pun osul , greoi... nepasatori. 
Merg pe mana lui Balint!
Răspunde
13-02-2021, 20:40, (Ultima modificare: 13-02-2021, 20:42 de Kidu.)
#30
RE: Etapa #23: Chindia Târgoviște - UTA, 13.02.2021, ora 14:30, Digisport 1
Admint ca astazi nu a am facut un joc grozav insa noi nu suntem nici Radu Naum si nici Ilie Dumitrescu in studio la Digi, noi suntem utisti si ca utisti satisfactia noastra nu se rezuma doar " tranzitia pozitiva" sau orice alt fel de jargon fotbalistic fara pic continut.
Răspunde
13-02-2021, 21:25,
#31
RE: Etapa #23: Chindia Târgoviște - UTA, 13.02.2021, ora 14:30, Digisport 1
E de admirat Emil Sandoi pentru ce a realizat la Chindia cu niste jucatori sub valoarea noastra. A schimbat total echipa fata de sezonul trecut, si trebuie luat in considerare in caz de ceva.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
15-02-2021, 18:23,
#32
RE: Etapa #23: Chindia Târgoviște - UTA, 13.02.2021, ora 14:30, Digisport 1
Se mai plang si altii de arbitraje....pai vedeti.....nu sutem singurii.

Chindia a remizat cu UTA, 1-1, după un gol marcat de arădeni în ultimul minut. „E al 4-lea meci consecutiv când erorile arbitrilor viciază rezultatul în defavoarea noastră", spune președintele târgoviștenilor, Marcel Ghergu, care reclamă un ofsaid nesemnalizat la Benga, la faza din care arădenii au egalat. După 3 partide în care a fost defavorizată flagrant de deciziile brigăzilor de arbitraj, cu CFR, FC Botoșani și Gaz Metan, Chindia a făcut un memoriu către CCA, prin care cerea explicații. A primit „răspunsul" mult mai repede decât se aștepta, în următoarea rundă de campionat, sâmbăta trecută, când a întâlnit UTA, la Buftea. Pe finalul întâlnirii, în minutul doi al prelungirilor, la scorul de 1-0 pentru gazde, UTA a avut o lovitură liberă din propriul teren, la aproximativ 60 de metri de poarta adversă. A executat-o portarul Iacob, lung, până în careul târgoviștean, unde Pițian, aflat în duel direct cu Benga a deviat greșit, spre careul mic, de unde Erico a egalat, stabilind și rezultatul final, 1-1.

Reluarile arată însă că Benga (nr. 4) se afla în poziție de ofsaid în momentul execuției lui Iacob. El nu atinge mingea, în duelul cu Pițian, dar influențează clar faza. Asistentul Sebastian Gheorghe nu a semnalizat însă nimic, deși ofsaidul era evident, iar cei de la Chindia au mai pierdut încă două puncte.
„ Nu pot să cred ce se întâmplă! Arbitrii continuă să greșească împotriva nostră. Dar sunt erori grave, care se pun pe tabelă. E iar viciere de rezultat, fiindcă am pierdut două puncte pe finalul jocului cu UTA. Noi, de la jumătatea terenului, nu aveam cum să vedem acest ofsaid, dar arbitrul de aia e acolo, pe linie, ca să vadă! Nici nu era o fază chiar atât de grea.
Nu știu ce aș mai putea face. Doar să mă rog la Dumnezeu să se trezească arbitrii, să aplice și ei corect regulamentele și legile jocului. S-au strâns prea multe la rând, și de fiecare dată noi am fost victime", spune Marcel Ghergu, președinte Chindia
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)