Play-out #4: FC Argeș - UTA, 27.04.2021, ora 19:00, Digisport 1
27-04-2021, 12:40,
#14
RE: Play-out #4: FC Argeș - UTA, 27.04.2021, ora 19:00, Digisport 1
Prea multa zarva facem in ultima vreme . Dacă Balint alege sa plece de la UTA,in sezonul viitor echipa o sa arate complet diferit ,o ruptura cu Balint include și o ruptura cu Apostu asta însemnând ca mai mult din jumătate de echipa nu își va reînoi contractul in aceasta vara ,cu alte cuvinte in aceasta vara trebuie aduși o grămada de jucatori ,practic la fel cum s-a întâmplat și sezonul trecut după ce am promovat . Dacă cineva mi-ar fi spus anul trecut înainte sa debutăm in liga 1 ca la sfârșitul sezonului o sa ne clasam la mijlocul clasamentului fără mari emotii in ceea ce privește retrogradarea ,eu as fi fost mulțumit .
Parcursul e bun,in momentul de fata nu cred ca mai avem cum sa retrogradăm direct ,sunt 10 puncte intre noi și Dinamo din 18 posibile,ar fi de domeniul fantasticului ca noi sa pierdem tot și ei sa bata tot. Cu încă 6 puncte acumulate in următoarele 2-3 meciuri ,am putea sa ne asiguram și matematic rămânerea in Liga1. Eu zic sa îl lăsam sa își facă treaba cum stie el mai bine și vom vedea in timp ce se întâmpla .
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Play-out #4: FC Argeș - UTA, 27.04.2021, ora 19:00, Digisport 1 - de sRg97 - 27-04-2021, 12:40

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)