Play-out #5: UTA - Chindia Târgoviște, 01.05.2021, ora 15:00, Digisport 1
28-04-2021, 18:39,
#6
RE: Play-out #5: UTA - Chindia Târgoviște, 01.05.2021, ora 15:00, Digisport 1
Din pacate Balint si-a atins limitele iar asta se vede f clar,in repriza 2 echipa a fost bulversata si debusolata.Are echipa pe mana de 2 ani iar asta nu se vede,ar trebui sa existe o idee clara de joc,niste automatisme,niste trasee scheme de joc dar ieri si nu numai ieri,in repriza 2 au parut 11 insi pusi prima data sa joace impreuna.Avem 7 atacanti in lot si nici unul nu da randament,nu se poate asa ceva,nu stiu sa traga la poarta,cand am dat noi ultimul gol din afara careului printr-un sut sanatos,cand am dat ultimul gol dintr-o lovitura libera?Pana si cei care jucau ceva parca si-au pierdut busola,Mode a gresit ieri multe pase,Roger a uitat sa centreze.Pana la urma cine a fost ieri mijlocas dreapta ca nu am inteles,Petre,Roger??Ca Peteleu era tot 2 contra 1 prins de jucatorii Argesului,la cornere si lovituri libere nu am vazut om pe respingere deci pana la urma niste lucruri elementare pe care le-am invatat in primul an de juniorat si pt care nu ai nevoie de licentele lui peste prajit.Pana si lotul a fost construit pe filozofia lui Balint de a se apara mai mereu,nu avem mijlocasi ofensivi,Roger a fost si el tras la mijloc din atac.Sper sa ne salvam cumva sezonul asta,dar din sezonul urmator ar trebui altceva pt ca vom ajunge iar tot aici.Nu stiu ce antrenor ar fi potrivit pt ca pana la urma si piata autohtona iti ofera f putine variante viabile.O victorie ar fi necesara ca aerul sambata,altfel vom aluneca in jos pe tobogan si chiar nu as vrea sa-mi imaginez un baraj sa stam iar cu sufletul la gura ca si in playoff si sa tremuram pana in ultima secunda.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Play-out #5: UTA - Chindia Târgoviște, 01.05.2021, ora 15:00, Digisport 1 - de Florin CR - 28-04-2021, 18:39

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 4 Musafir(i)