Play-out #5: UTA - Chindia Târgoviște, 01.05.2021, ora 15:00, Digisport 1
29-04-2021, 15:47,
#20
RE: Play-out #5: UTA - Chindia Târgoviște, 01.05.2021, ora 15:00, Digisport 1
@suporterutabuc, de acord cu tot ce ai scris insa spune-mi un antrenor mai bun decat el pe care in momentul de fata l-ai vedea la UTA, unul care sa se plieze pe ceea ce avem nevoie dar sa ni-l si putem permite.
Eu aleg sa cred in Balint pentru ca am incredere in potentialul sau, in ceea ce poate fi el "maine" si nu neaparat in ceea este el "astazi" pentru ca de demonstrat mi-a demonstrat multe in ceea ce a fost el "ieri".
[/quote]

Asa este, Kidu, pe cei mai buni  decat el probabil ca nu ni-i putem permite. E cam dur spus 'mai buni", dar sunt unii pe la echipe de mijlocul clasamentului, pe care cu siguranta i-am putea angaja in proiect. Mai ramane faza cu pliatul, desigur, perfect de acord cu tine. Sa nu facem insa confuzie intre caracterul omului Balint si meserie ori viziune asupra a cum trebuie sa joace o echipa, fie ea si din Romania, in anul 2021. Si ca jucator si ca antrenor, poti sa performezi foarte bine la nivelul diviziilor inferioare, dar sa nu o faci cand ajungi mai sus. Potential, teoretic, exista, desigur, de aceea inca ii acord credit, la fel si lui Adi Petre, la fel de usor insa se pot plafona ambii, exemple exista suficiente. Cum, la fel, mari fotbalisti nu au performat ca antrenori ori mari antrenori nu au jucat deloc fotbal ori numai la nivel de amatori.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Play-out #5: UTA - Chindia Târgoviște, 01.05.2021, ora 15:00, Digisport 1 - de suporterutabuc - 29-04-2021, 15:47

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)