Play-out #7: UTA - FC Politehnica Iași, 09.05.2020, ora 14:00, Digisport 1
09-05-2021, 23:39, (Ultima modificare: 09-05-2021, 23:44 de Xtreme.)
#66
RE: Play-out #7: UTA - FC Politehnica Iași, 09.05.2020, ora 14:00, Digisport 1
(09-05-2021, 15:52)Ovidiu a scris: Domnul Balint trebuie să plece...mult prea multă umilință adusă la meciurile de acasă, nu cred că mai există un an in istorie cu asemenea rezultate...blat, pariuri, impotență, nici nu merită să imi mai bat capul, cred că nimeni nu mai ințelege ce se intâmplă.
Adi Petre este mort și ingropat din punct de vedere fotbalistic, vă repet asta până vă intră bine in cap....la vară trebuie să ne lase, mai bine jucăm cu un copil de 16 ani pe postul lui.

La acest meci chiar nu găsesc nici-o scuza pentru tactica și rezultatul mai mult decât rușinos datorat în mare parte de echipa de start al meciului. Aici cred ca Balint a greșit titularizând pe Buhacianu, Peteleu, Iacob si Miculescu. Denis Rusu nu se retrage suficient in apărare iar Vorobjovas si Ilie sunt pierduți în spatiu la unele faze, vezi si penaltiul sau contraatacul din minutul 26. Ce nu înțeleg e ca la sfârșit de sezon noi nu avem o formula standard de echipa de start. O echipa care e destul de închegată pentru un presing consistent și pase la firul ierbii cu ochii închiși. Noi tot cautam, cautam, cautam... Plus ca suntem prea lenți, atât fizic cat și psihic. Nu dam drumul la minge și așteptam pana ce adversarul a închis toate spatiile libere. Antal, Bustea si Balauru ar trebuii sa joace titulari. Albu si Rrumbullaku sunt alternative serioase pentru F. Ilie si Peteleu. Cat despre Adi Petre, daca dadea gol era salvatorul, daca marca de doua ori chiar eroul, man of the match! Asa toți îl critica și-l fac țap ispășitor, însuși Balint. De la Balint chiar ma așteptam la altceva. Adrian Petre chiar este un jucător foarte bun, valoros și trebuie ajutat să-și recapete încrederea și sângele rece în fata porții. Nu el e signurul vinovat pentru acest meci pierdut!

Erico ar trebuii sa preia banderola de căpitan, cu toate ca mai gafează și el, dar trage echipa dupa el, evident positiv. Majoritatea jucătorilor de la UTA sunt de play off si nu de play out... părerea mea.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Play-out #7: UTA - FC Politehnica Iași, 09.05.2020, ora 14:00, Digisport 1 - de Xtreme - 09-05-2021, 23:39

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)