Play-out #7: UTA - FC Politehnica Iași, 09.05.2020, ora 14:00, Digisport 1
10-05-2021, 12:38, (Ultima modificare: 10-05-2021, 12:52 de fanatic.)
#74
RE: Play-out #7: UTA - FC Politehnica Iași, 09.05.2020, ora 14:00, Digisport 1
Personal, nu-s convins ca Balint l-a vrut pe Adi Petre in lot, tin minte ca au fost niste discutii in sensul asta cand se zvonea ca vine la echipa. Nu stiu de ce suntem surprinsi, nu a jucat la un nivel foarte inalt si vine dupa o perioada in care i-a mers din rau in mai rau. E atacant de gura portii, are nevoie de sustinere, pe care o primeste de la jucatori cu profil in mare parte defensiv.
Daca e sa vorbim de echipa si sa analizam cat de cat la rece, joc bun nu am avut decat in prima parte a campionatului, nu pentru ca jucam cine stie ce, dar macar aveam o aparare (relativ) solida. Nu am avut constructie, nu am avut imaginatie, golurile, in marea lor majoritate, au picat, nu s-au marcat dupa faze coerente. Realist, nu mi se pare ca am avut prea multe meciuri fara emotii. Daca ramanem in Liga 1, vreo jumatate de echipa ar trebui sa plece. Si cu toata aprecierea fata de Apostu, nu putem sa ne bazam pe un singur impresar care sa ne completeze lotul. Mi se pare ca am facut, partial, aceleasi greseli ca si in epoca Bara, am reciclat niste jucatori care au confirmat acum 10 ani. Imposibil sa iasa ceva grozav in asa situatie.

Later edit: niste barbati, asa cum tot ne explica Balint ca ar trebui sa fie, ar fi avut macar niste zvacniri de orgoliu si, atunci cand se putea, ar fi dat cu terenul in cap adversarilor. Macar asa, pentru meciul sinistru cu Astra. Pare rau, dar n-am vazut decat niste baieti speriati de bombe.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Play-out #7: UTA - FC Politehnica Iași, 09.05.2020, ora 14:00, Digisport 1 - de fanatic - 10-05-2021, 12:38

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)