Cupa României, sezonul 2021-2022
26-05-2021, 12:48,
#1
Cupa României, sezonul 2021-2022
Cupa României, sezonul 2021-2022.
Răspunde
26-05-2021, 13:15, (Ultima modificare: 26-05-2021, 13:39 de diangelis.)
#2
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
Obiectiv al echipei din punctul meu de vedere ar fi calificarea intr-o semifinala. Am demonstrat ca putem face față unor echipe mult mai bine cotate, deci.. putem spera!
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
27-05-2021, 13:53,
#3
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
Din punctul meu de vedere obiectiv poate fi doar castigarea Cupei Romaniei asta trebuie sa iti propui si sa incerci....orice altceva e 0!
Răspunde
09-09-2021, 14:14, (Ultima modificare: 09-09-2021, 14:27 de UTAFan90.)
#4
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
[Imagine: 24171050410160923656.jpg]

ACSO Filiaşi - UTA Arad
- Pentru noi doar UTA contează !!! -
Răspunde
09-09-2021, 15:18,
#5
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
[Imagine: 73zxYQO.png]
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
11-09-2021, 18:08,
#6
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
La cum arată meciurile din aceasta faza ,cu puțin noroc putem prinde echipe din Liga2 sau echipe mai slabe decât noi pana prin sferturi chiar semifinale .
Răspunde
23-09-2021, 17:56,
#7
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
PE-NI-BIL !!! RU-ȘI-NOS !!! Eu inteleg ca nu punem pret pe Cupă și nu am pus niciodata de cand e Balint antrenor dar macar sa stim de la inceput cat conteaza competitia asta pentru noi. Să jucam cu juniorii de la inceput si asta-basta! Nu tot declaratii sforaitoare ca ne intereseaza si ca e drumul cel mai scurt spre un trofeu sau spre cupele europene ! Anul trecut ne-a scos U Cluj tot dupa o prestatie de a noastra precum cea de azi, in dorul lelii, dar aia macar erau de liga 2. Scuza va fi ca e mai important campionatul, dar o astfel de evolutie precum cea de azi in fata unei echipe obscure de divizia C denotă si niste lipsă de respect fată de suporteri si fata de blazonul echipei.
Răspunde
23-09-2021, 18:11,
#8
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
Intradevar un meci mai puțin reușit al nostru, poate și abordat greșit dar sa nu ne grăbim sa aruncam cu noroi în băieți!!! Asta e cupa, o competiție a surprizelor! Sa strângem randurile și sa arătăm ca o familie puternica!
Răspunde
23-09-2021, 18:24,
#9
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
Din punctul meu de vedere Cupa Romaniei e o labareala, singurul regret e ca am dus/jucat cu destul de multi titulari meciul asta. Potentialul impact negativ asupra campionatului dat de o fortare in Cupa cred ca e destul de mare la momentul actual. As fi trimis niste rezerve+juniori si asta e.
Răspunde
23-09-2021, 18:31,
#10
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
E inceputul crizei pentru noi. E rusinos, foarte rusinos si de necrezut. Dar... sa fim barbati!
Răspunde
23-09-2021, 18:33, (Ultima modificare: 23-09-2021, 18:47 de Cristi_Arad.)
#11
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
Platesc abonament de ani de zile si ma intereseaza daca sezonul asta conducerea a depus sau va depune dosarul pentru licenta UEFA?
Sa inteleg ca vrem cupe europene si de asta nu ne intereseaza Cupa Romaniei? Sa stim si noi suporterii de rand... Ce s-a intamplat azi este o bataie de joc incredibila la adresa suporterilor si la adresa imaginii clublui. Locul 5 din liga a 3-a sa elimine locul 4 din liga 1!
Bai frate, nu te intereseaza cupa, dar cu rezervele in mod normal trebuia sa ii bati la 3 goluri diferenta pe astia si ajungeai in optimi, picai cu o echipa de liga a 2-a, bagai junorii si am fi inteles. Dar nu am fi trait umilinta asta.
M-am saturat de declaratiile lor aiuriste. Iacob nu a fost pe teren azi, dar banuiesc ca ramane valabil ce a spus la inceput, faptul ca sezonul asta tintim un trofeu...ca deah, avem valoare, suntem mai puternici decat anul trecut si simtim ca putem. Da Iacob?, da Balint?, luam un trofeu anul asta?

Iar cei din conducerea administrativa, probabil tot din respect pentru suporteri si pentru imaginea clubului, s-au gandit ca oricum nu are rost sa mergem mai departe, pentru ca daca picam cu o echipa de liga a 2-a jucam in deplasare si nu vindem bilete, iar daca picam cu o echipa de liga 1, oricum peste o luna si ceva nu vor mai avea acces suporterii pe stadioane. Deci oricum nu facem bani din bilete Asa-i?

E prima data cand sunt de acord cu astia de la digi care au spus ca daca tot te-ai cocotat pe primele locuri in liga 1 cu un fotbal tacticizat si de multe ori anost, macar in cupa sa joci din pasiune si pentru spectacol !
Răspunde
23-09-2021, 18:37,
#12
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
Greu in cupa, se pare ca jucatorii asa zisi rezerve nu prrea au relatiile de joc legate, Ilie nu are jocuri de aia greseste,esec dureros, nu sunt deacord cu "bagam rezervele" pentru ca jucam peste 3 zile iarasi,asta fac toata ziua, joaca fotbal, nu cred ca trebuie 1 saptamana pentru refacere.Mergem inainte!
Răspunde
23-09-2021, 21:30,
#13
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
Subscriu Cristi_Arad, exact asa simtimi multi si din pacate este purul adevar...RUSINE!!!!
Răspunde
23-09-2021, 21:36,
#14
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
Da, asta este! Pacat ca Ilie F. ii pe faras.
Ma gandesc ca pe Balint l-a cam luat gura pe dinainte. Nu ii prima data cand face asta (da declaratii la cald). Nu se face asta. Nu inteleg de ce nu se invata si Balint asta odata. Sa taca frasului din gura cand iti baga televiziunile microfonul in melca.

Mergem mai departe si speram sa obtinem cel putin un egal cu franarii.................Forza UTA!
Răspunde
23-09-2021, 23:13,
#15
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
Rusinos faptul ca am iesit din cupa de o asa maniera si cu asa adversar. Ingrijorator ca din atatea cornere sa nu dai tu macar un gol. Am mai sesizat faptul asta, ca ai nostri nu prea stiu sa bata cornerele bine, pe linia de 6 m, asta e si vina lui Balint. 
Totusi, acum ca mi-a mai trecut supararea, parca m-am impacat cu gandul ca e OK ca nu mai suntem in cupa (deplasari, accidentari, COVID, etc) si ne putem concentra pe campionat. Oricum, vreau sa vad o cu totul alta atitudine in meciul cu CFR.
Răspunde
23-09-2021, 23:31,
#16
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
(23-09-2021, 21:36)Jula marsandula a scris: Da, asta este! Pacat ca Ilie F. ii pe faras.
Ma gandesc ca pe Balint l-a cam luat gura pe dinainte. Nu ii prima data cand face asta (da declaratii la cald). Nu se face asta. Nu inteleg de ce nu se invata si Balint asta odata. Sa taca frasului din gura cand iti baga televiziunile microfonul in melca.

Mergem mai departe si speram sa obtinem cel putin un egal cu franarii.................Forza UTA!

Din punctul meu de vedere discursul lui Gyuszi a fost de nota 10,el nu este doar antrenorul UTA-ei,este practic unul din noi ,iar reactia de la sfarsitul meciului este perfect justificata din punctul meu de vedere.Ce putea sa spuna ,ca a fost un accident,ca nu au dormit bine azi noapte,era penibil.Si sa-i luam pe rand pe actorii negativi,Tomy..cu tot respectul baiatul este sufletist,dar sa nu rezisti  fizic nici macar o repriza cu filiasi cred ca spune multe.Bustea,nu stiu sincer ce mai cauta la UTA,cu siguranta nu e jucator de liga 1 ,nici macar la o echipa de mijlocul clasamentului,florin ilie traieste si l au salvat cateva meciuri din play out ligii a doua ,ca altfel de mult era out.Ma mira aducerea in discutie a lui shlyakov,cred totusi ca inca mai poate fi util echipei ,n -are un inceput de sezon prea bun dar totusi cred ca poate sa isi revina.
Răspunde
23-09-2021, 23:48, (Ultima modificare: 23-09-2021, 23:53 de Cristi_Arad.)
#17
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
Eu am o alta parere. Indiferent in ce forma or fi Ilie, Tomozei, Bustea si Shlyakov, sau ce valoare or avea, CLAR au o valoare fotbalistica mult mai mare decat jucatorii de la Filiasi. Balauru a si zis...nu am fost in cea mai buna forma a noastra, mental vorbind. Cine e responsabil sa pregateasca echipa mental pentru un astfel de joc?
La meciul asta, in mod nromal nici nu ar fi fost nevoie sa faci mare pregatire tactica, tinand cont de diferenta clara de valoare si de tonus spotiv.
Si sincer nu as da in Ilie. Nu e el singurul vinovat pentru catastrofa asta, pentru faptul ca atacul nu a produs nimic timp de 60 de minute, dupa ce am fost condusi, cu o echipa de liga a 3-a. Ilie daca are meciuri in picioare, poate fi un jucator decent de prima liga. De aia l-au salvat meciurile din play-out, pentru ca de musai, a apucat sa joace constant, sa prinda incredere si sa intre in forma.
Răspunde
24-09-2021, 4:10, (Ultima modificare: 24-09-2021, 4:11 de adymax.)
#18
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
Orice scuze am gasi e jenant. Dupa Sanatatea Cluj acum asta. Oricum eu astept reprizele de 30-35 minute efectiv ca la baschet- satul pana peste cap de vaicareli si trageri de timp.
Răspunde
24-09-2021, 8:59,
#19
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
Sunt de acord cu voi si va inteleg supararea insa acum daca o gandesc la rece imi dau seama ca nu putea nimeni sa vina si sa spuna, "domne' nu ne intereseaza cupa in mod deosebit" deoarece tragem la primele locuri din play-off pentru ca de acolo ne vin banii si tot ajungand acolo ai sanse la Conference League sau Europa League, competitii ce si alea iti pot aduce bani.
Cupa Romaniei nu iti aduce nimic din punct de vedere financiar, din contra doar iti scoate bani din buzunar si mi-e clar ca nu suntem la nivelul sa avem un lot atat de numeros valoric incat sa luptam pe doua fronturi.

Nu cred ca si-au dorit ieri sa capoteze asa insa si jucatorii care trebuiau sa demonstreze ceva au intrat infatuati crezand ca o sa ii bata pe aia din doua jocuri de glezna, nu au intrat deloc conectati la meci si a iesit ce a iesit.
Vorba unui baiat de pe bus, daca stiam, macar sa fi pus si noi un bilet si ne alegeam cu ceva, in plus nu mai bateam atata drum pana in tiganimea aia din Filiasi. Gumesc desigur, dar nah, astia suntem si cu astia defilam.
Răspunde
24-09-2021, 10:40, (Ultima modificare: 24-09-2021, 10:41 de sRg97.)
#20
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
Mereu avem același scuze … și anul trecut când ne-a eliminat U la fel am zis ,nu ne interesează cupa bla bla bla. Nu cred ca in repriza a doua nu am arătat ca nu vrem sa învingem, ba mai mult nu cred ca ar mai fi intrat și Hora,Ubbink,Miculescu . Mereu o dam ca nu avem bani și așa mai departe,bine ca au echipele de L3,l2 sau Argeș/Dinamo din Liga1. Pentru mine a fost mare supărarea și nu accept aceasta chestie cu ,,nu s-a vrut calificarea “ din moment ce însuși Iacob,căpitanul echipei a spus ca este un obiectiv al echipei . Sper totuși sa ne aflam in prima jumătate a clasamentului la sfârșit de sezon,fără emoțiile retrogradării ca și anul trecut (pana in penultima etapa). Zic astea ca și jocul nostru …lasă de dorit in multe rânduri
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)