Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
01-09-2021, 16:43,
#1
Video  Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
[Imagine: UTAvRapid.png]
- Pentru noi doar UTA contează !!! -
Răspunde
01-09-2021, 18:43,
#2
RE: Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
Parerea mea este ca ar trebui oprita vanzarea online a biletelor pentru acest meci, oaspetii ar putea pune mana pe foarte multe bilete .
Răspunde
01-09-2021, 18:56,
#3
RE: Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
Se pot vinde bilete online, dar ar fi bine ca biletele din sectoarele de la peluza de langa sectorul oaspetilor sa se vanda doar la stadion altfel s-ar putea sa avem surpriza sa ne trezim cu o peluza plina de rapidisti si timisoreni.
Răspunde
01-09-2021, 18:57,
#4
RE: Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
Cei cu bilete la amicalul cu sarbii au un bilet rezervat si la meciul cu Rapid...o miscare buna din partea clubului. Bine inteles, abonatii nu trebuie sa-si faca griji. Smile
Răspunde
01-09-2021, 22:33,
#5
RE: Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
Prima data au acces la bilete cei ce vor sa le cumpere de la stadion, abia din ce raman vor fi disonibile online si indraznesc sa spun ca se vor vinde toate din prima zi.
Răspunde
01-09-2021, 23:10,
#6
RE: Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
(01-09-2021, 22:33)Kidu a scris: Prima data au acces la bilete cei ce vor sa le cumpere de la stadion, abia din ce raman vor fi disonibile online si indraznesc sa spun ca se vor vinde toate din prima zi.

Doar la meciul asta? Din ce stiu, se puteau vinde si la stadion si online in paralel.
Răspunde
02-09-2021, 10:14,
#7
RE: Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
Informatia e de la Meszar.
Răspunde
09-09-2021, 22:46,
#8
RE: Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
Sper sa ii luam tare pe băieții maronii mâine încă de la începutul meciului! Chiar nu ii vad o echipa de speriat și sunt convins ca ii putem bate mai ușor decât ne-am aștepta!
Răspunde
10-09-2021, 8:43,
#9
RE: Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
Daca pastram atitudinea avut pana acum la meciurile de acassa, nu avem cum sa nu batem. Ei sunt conjunctural pe locul 2, urmeaza caderea!
De cand asteptam un astfel de meci...HAI UTA!
Răspunde
10-09-2021, 18:31,
#10
RE: Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
Ei, nu stiu daca chiar conjuctural...nu cred ca sunt pe 2 doar asa, deci ma astept la un meci tare, sper doar sa avem arbitraj corect...showul va fi, oricum...
Răspunde
10-09-2021, 21:34,
#11
RE: Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
pana acuma suntem depășiți la toate capitolele, asta este
Răspunde
10-09-2021, 22:56,
#12
RE: Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
felicitari tuturor, frumos. Si inca odata: Antal, Antal, Antal!!!
Răspunde
10-09-2021, 23:59,
#13
RE: Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
Felicitari tuturor! Rezultat nemeritat , trebuia sa castigam, 2 ocazii au avut tot meciul.
Doqmne ce atmosfera!!!
Răspunde
11-09-2021, 1:06,
#14
RE: Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
Un rezultat mincinos, trebuia sa castigam. Ei au inscris primul gol dintr-o greaseala a apararii noastre (una din putinele), iar al doilea din noroc pur. Am luptat pina la sfirsit si am egalat, bravo baietilor ! Atmosfera fantastica, Batrana Doamna a renascut si a renascut si Aradul impreuna cu ea !
Răspunde
11-09-2021, 1:31,
#15
RE: Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
Felicitări tuturor un meci bun atât pe teren cât și în tribune!
Doamne ce noroc au putut avea ciorile, a 2 a repriza nu au existat și în prima au marcat pe 2 greșeli mari ale noatre
Răspunde
11-09-2021, 9:37, (Ultima modificare: 11-09-2021, 9:47 de claudiusr.)
#16
RE: Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
Superba atmosfera... nu pot intelege cum se tot spune ca prima repriza a fost a rapidului( Poate doar bazandu-ne pe cele 2 goluri + 1 ocazie).... a fost echilibrata prima repriza.... in repriza a doua chiar am crezut ca putem reveni, apoi la final am fost putin suparat ca nu am castigat! xD
Roger, chiar daca a gresit la marcaj cand a inscris cioara de Albu, s-a revansat mai ales prin pasa catre Antal..+ lovituri libere batute bine. Mai ales in repriza a doua, aproape toate duelurile aeriene si nu numai castigate de UTA, de o maniera clara. In afara de un gol din corner, autogol nefericit si ocazia lui Cioara Albu de a face 0-3, altceva n-au avut. Pe cand UTA a avut ocazii la greu.. Miculescu a jucat bine, putea fi mai atent la prima ocazie insa nu i se vede varsta "frageda" si e destul de matur. Hora a intrat foarte bine, la fel ca Antal.. sper sa fie titulari meciurile viitoare. Bravo pentru atmosfera, fabuloasa, pacat ca miticii vorbesc mai mult de Crapid decat de noi. forta uta!
Răspunde
11-09-2021, 12:50,
#17
RE: Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
Atmosfera superba in tribune, meci bun, rezultat echitabil. Sa nu ne amagim insa, la 0-3 cu siguranta nu mai aveam puterea sa revenim, iar repriza a 2-a ne-a apartinut pentru cu si Rapid-ul s-a retras, fiind multumiti de rezultat. Cu alte cuvinte, am dominat pentru ca si ei ne-au lasat. Cum la fel de adevarat este ca si noi am crescut nivelul jocului. Au jucatori rapizi, combinatiile le ies, la fel un-doi-urile. Mda, posibil ca multi dintre noi ii regretam pe Moldovan, Hlistei nu m-a impresionat cu nimic, iar Stahl si Moise nu prea au apucat sa joace. Albu e un caz aparte, avem jucatori peste valoarea lui, ieri o executie frumoasa si una cu mult noroc. Probabil ca si el se simte mai bine "acasa", decat la 600 km departare, randamentul poate fi altul intr-o echipa noua si cu un alt antrenor. Hora si Antal , sigur, suprizele placute, totusi nu pot duce 90 de minute. Moldovan, cu cei 9 cm in plus fata de Iacob, probabil ca ar fi scos macar unul din cele 2 goluri. Roger nu avea de ce sa-l tina pe Albu la acel corner, diferenta de statura fiind prea mare, iar pasa de gol pentru Antal a fost geniala. Oricum, e cel mai dispus la efort din lotul actual. Imi e teama ca lui Miculescu nu prea ii mai este gandul la UTA, de cand cu chemarile la lot si "transferurile" vehiculate in presa, e drept ca nici nu prea am inteles ce l-a pus sa joace Balint aseara, mai ales dupa intrarea lui Hora. Atmosfera superba a fost umbrita de cateva bannere ce pot fi interpretate ca fiind rasiste, la fel cele cateva sticle cu apa aruncate din tribuna, va veni nota de plata cu siguranta, nu ne vor ierta. Si pe buna dreptate, pana si aici pe forum unii nu pot renunta la unele cuvinte la adresa suporterilor adversi. Pacat, stadion nou, atmosfera "englezeasca", ca la spectacol, cu multe femei si copii in tribuna, dorim sa demonstram civilizatie, dar unii nu se pot abtine si dau cu oistea-n gard. Merita oare sa jucam acasa 2-3 etape fara spectatori, asa cum se preconizeaza?
Răspunde
11-09-2021, 13:31,
#18
RE: Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
Nu cred ca se pune problema de a juca fără spectatori...cel mult o amenda!
Răspunde
11-09-2021, 13:45,
#19
RE: Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
Ce sensibili suntem unii dintre noi. Corect, nu e frumos să aruncăm cu obiecte din tribună, pentru că obiectele pot lovi atât spectatorii cât și arbitrii, și nu vrem să fim la TV ca fiind un nou caz tip "bricheta".
Dar mesajele din Peluza au fost geniale, amuzante, cred ca si cei care sustin Rapid au rânjit cand au citit unele mesaje. Rasiste nu pot fi, pentru ca a fi rrom/țigan este o etnie, in cel mai rau caz poate sa fie un caz tip xenofobie, nicidecum rasism. Atatia ani am asteptat pentru un derby de genul, era păcat să ne dăm pocăiți cand stim cu totii ca nu inghitim Rapid & Poli.
Poate multe huiduieli/jigniri nu apareau daca cei din peluza Rapid nu ar fi strigat "Poli Timisoara" de mai multe ori decat numele echipei care joaca, penibil.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
11-09-2021, 13:57, (Ultima modificare: 11-09-2021, 14:37 de Cristi_Arad.)
#20
RE: Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
Eu chiar nu mai pot cu politically correct-ul asta care inseamna: Corectitudinea politică are la bază idea că oamenii ar trebui să aibă grijă să nu se exprime sau să acționeze într-un fel în care ar putea să ofenseze, excludă sau marginalizeze un anumit grup de oameni dezavantajați social sau discriminați.

Ati vazut aseara vreun suporter rapidist (venit cu gandul de a "cucerii" Aradul) cu sufletul sfasiat de durere si cu ochii in lacrimi din cauza mesajeor sau a scandarilor suporterilor aradeni? In schimb vezi presa care insista pe subiect, si probabil institutii care se autosesizeaza desi e foarte probabil ca nimeni sa nu fi suferit efectiv.
Hai sa fim sinceri, suntem pe stadion la un meci de fotbal (care mai e si derby), unde au acces oameni de toate felurile, unii mai educati, altii mai putin educati, unii mai pasnici altii mai violenti, si fiecare stie asta si isi asuma, sau ar trebui sa isi asume ce ii se poate intampla odata ce alege sa participe la un astfel de eveniment. Vrei sa te dai in Roaller Coaster, dar apoi mergi sa dai in judecata parcul de distractii pentru ca tu ai vomitat.
Si eu ma simt ofensat si provocat de faptul ca Rapid a ales sa joace in violet ieri, fiind optiunea a treia de echipament. Mie violetul imi provoaca stari de voma, a trebuit sa merg la farmacie dupa meci sa imi cumpar medicamente. Cine ma despagubeste pentru trauma psihica suferita aseara?
Si probabil au mai fost cateva mii de oameni in situatia asta ieri. Ar trebui sa infiintam minoritatea celor care au greturi cand vad violet in fata ochilor, si sa solicitam interzicerea hainelor violete. 

Cat despre meci, desi mi-am dorit foarte mult sa ii batem, tiinand cont de desfasurarea jocului, pot digera egalul asta. Daca mai aveam vreo 5-7 minute la dispozitie, probabil le-am fi bagat mortu'n casa. (mvai....am voie sa zic asta?)
In rest, felicitari peluzei pentru coregrafie!, atmosfera foarte frumoasa, dar putea fi si mai frumoasa daca nu se facea 0-2 in minutu 23.

Aaa...si sa nu uit, multa carne proaspata pentru frgiderele celor de la Digi, care dupa meci se vaicareau de mama focului ca a ratat Rapidul sansa de a se apropia de lider. Ca vai...de ramanea 2-0 sau 2-1 pentru Rapid ce bine ar fi fost. 
Dar daca pe final se facea 3-2 pentru UTA si noi am fi urcat pe 2, oare ar fi avut greturi Naum si colegii lui? De ce nu au amintit deloc si de scenariul asta?
Dar in fine...hai ca prea ma simt marginalizat si discriminat de astia, si uneori, in plina suferinta...simt nevoia sa infiintez si minoritatea celor neiubiti de presa sportiva de la capitala.

L.E. I-auzi ce zice Robert Nita aici: (!!) Smile)

https://youtu.be/sXr7eEuWwEY?t=66
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)