Etapa #11: FC Dinamo București - UTA, 02.10.2021, ora 16:30, Digisport 1
02-10-2021, 22:52,
#41
RE: Etapa #11: FC Dinamo București - UTA, 02.10.2021, ora 16:30, Digisport 1
Nici la aceasta ora nu pot sa cred ca nu am batut Dinamo! Prima repriza a fost din nou un dezastru fara egal! Din pacate cred ca o sa avem meciuri foarte grele cu FCU Craiova,Mioveni,Clinceni si Chindia! La sfarsit de meci am vazut o reactie de sezonul trecut...Balint intins pe banca de rezerve fara cuvinte!
Răspunde
02-10-2021, 22:57,
#42
RE: Etapa #11: FC Dinamo București - UTA, 02.10.2021, ora 16:30, Digisport 1
Deci e incredibil, din ce vad, echipa parca se automotiveaza ori ii ceart bine Balint doar dupa ce e condusa, s-a intamplat si in meciul cu Rapid si in cel cu Cfr, parca a zis si Balint asta. Pacat ca n am castigat.
Felicitari pentru deplasare baieti!!!!
Răspunde
03-10-2021, 7:43,
#43
RE: Etapa #11: FC Dinamo București - UTA, 02.10.2021, ora 16:30, Digisport 1
Din punctul meu de vedere ,Gyuszi a pierdut iar vestiarul si asta dupa meciul de pomina de la Filiasi,aratam ca o echipa fara antrenor.Un meci nu se poate castiga jucand din nou o repriza.E momentul ca Gyuszi sa demonstreze ca e antrenor si nu orator!
Răspunde
03-10-2021, 8:03,
#44
RE: Etapa #11: FC Dinamo București - UTA, 02.10.2021, ora 16:30, Digisport 1
Cred ca ne grabim putin, mai degraba mi se pare o chestie de forma sportiva proasta tratata neinspirat.
Răspunde
03-10-2021, 19:25,
#45
RE: Etapa #11: FC Dinamo București - UTA, 02.10.2021, ora 16:30, Digisport 1
La rece: am avut posesia (60%-40% conform Prosport) si am avut multe momente in care nu parea ca jucam in deplasare. Bun, Dinamo mai iute, mai determinati pustii lui Rednic, ai nostri foarte lenti. Imi place Ubbink, cu cele bune si cele rele, un jucator constant, e un castig pentru UTA cred eu. Am avut ghinion: la primul gol primit si la bara lui Antal. Noroc cu carul, la ambele goluri ale lui David (ok, la primul punem si inspiratia de a intinde piciorul), la ocazia rarisima 2 contra Iacob si la alte 2-3 suturi la cativa cm pe langa bara noastra in prima repriza. Sunt multi jucatori cam iesiti din forma, l-as enumera aici chiar si pe Iacob. Erico si Benga..hmm..de multe ori imi e teama cand e mingea la ei. Se impiedica foarte usor in minge, dau pase moi sau pur si simplu pierd mingea cand iti e lumea mai draga. Roger jr de multe ori macina in gol, centrarile sunt mai mereu pe acelasi tipic. Am scapat si de data asta, noroc cat cuprinde. Oare cat mai tine sansa cu noi? Una peste alta, eu zic ca am jucat binisor dupa pauza si baietii merita a fi felicitati. Au fost momente cand i-am dominat copios. Si au venit si golurile.
Răspunde
03-10-2021, 21:24,
#46
RE: Etapa #11: FC Dinamo București - UTA, 02.10.2021, ora 16:30, Digisport 1
Multi spune-ti ca am avut noroc dar inaine de noroc am avut mult ghninion. Golul 1 a lui Dinamo a fost foarte norocos daca nu e chiar offside (jucator Dinamovist pe linia sutului). Apoi rosul gratuit primit de noi. Teoretic trebui sa-i batem dar fotbalul nu e teorie.
Răspunde
03-10-2021, 23:59, (Ultima modificare: 04-10-2021, 0:03 de Kapa.)
#47
RE: Etapa #11: FC Dinamo București - UTA, 02.10.2021, ora 16:30, Digisport 1
Să înțeleg ca David M a declarat din nou că vrea să plece la fcsb...o mare dezamăgire...nu știu jucătorii ăștia chiar crescuți aici văd ca nu simt nimiv pt UTA si pt noi suporterii...mi se pare lipsă de bun simț și educație că mai și declari asta... n.am vazut o declarație în care sa zica "nu multumesc, momentan profit de șansa sa joc la un club de mare tradiție cu suporteri fantastici, care mă iubesc și unde am șansa sa joc meci de mei si sa cresc"... această declarație ipotetică în primul rând ar fi fost adevărată!
p.s. aceste declarații ne fac și un deserviciu de imagine...adică părem un club mic de 3 lei un fel de Clinceni de unde vrei să scapi cu orice preț...pt mine aceasta declarație a umbrit punctul caștigat cu Dinamo.
Răspunde
04-10-2021, 0:20, (Ultima modificare: 04-10-2021, 0:21 de diangelis.)
#48
RE: Etapa #11: FC Dinamo București - UTA, 02.10.2021, ora 16:30, Digisport 1
@Kapa, prea o luăm personal unele declarații. David a fost întrebat dacă s-ar transfera la FCSB, a răspuns că el nu se gândește la un transfer la FCSB, deocamdată se gândește doar la echipa de club (UTA). Apoi reporterul a forțat întrebarea "Ți-ai dori (pe viitor)?" și el a răspuns "Da, este o echipă puternică din România, vă dați seama. Totul depinde de mine." Nu mi se pare deloc inadecvat sau jignitor ce a răspuns.
Cred că fiecare dacă am fi fost jucători de fotbal am fi dorit să evoluăm, probabil ne-am gândi la un transfer la un club care te poate exporta înafara României la un club mare. Trebuie să fim și realiști, FCSB are puterea asta.

Legat de meci, personal vedeam cele 3 puncte în "jeb". Dar nu a fost să fie, iar la cum a decurs jocul, mă mulțumește acest egal. Cumva egalul s-a simțit ca și o victorie la cald, pentru că am fost în 10 o repriză întreagă iar și așa am dominat copios cățeii chiar pe Ștefan Cel Mare. Urmează peste două săptămâni meciul împotriva echipei FC U Craiova 1948, unde sperăm să reușim ceea ce dorim cu toții: +3 puncte în clasament.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
04-10-2021, 2:12,
#49
RE: Etapa #11: FC Dinamo București - UTA, 02.10.2021, ora 16:30, Digisport 1
@ kapa...niste declaratii fortate si scoase din context de jurnalistii buCUResteni, care nu concep altceva decat echipele miticilor in top...
Răspunde
04-10-2021, 2:17,
#50
RE: Etapa #11: FC Dinamo București - UTA, 02.10.2021, ora 16:30, Digisport 1
cat despre meciul in sine, au fost doua etape distincte (de fapt 3): prima, cu un inceput mai slab al nostru si un gol norocos al lor; a doua, distrusa total de un arbitru nenorocit cu un cartonas rosu nemeritat si un penalty inexistent; si a 3-a, cu o revenire incredibila a noastra in 10 oameni si o egalare total nesperata. Eu nu am decat cuvinte de lauda pentru echipa.
Răspunde
04-10-2021, 8:55,
#51
RE: Etapa #11: FC Dinamo București - UTA, 02.10.2021, ora 16:30, Digisport 1
(02-10-2021, 17:47)Xtreme a scris: hai ca e tragicomic, il scoti pe Antal si Hora ca sa dea gol cine? Demisia Balint, ajunge!

Normal ca ii scoti, erau in plus pe teren amandoi! Ce nu inteleg e de ce ii baga de la inceput! Antal da ceva randament cand vine de pe banca.

Cand o sa isi dea seama si Gyuszi ca locul lui David e in centru si nu in banda?!?

Shlyakov 0 barat, o centrare buna nu a adat tot campionatul pana acum.

Roger nu mai da o centrare buna de ceva timp, batem toate cornerele la fel, ba in primul om, ba in centrul careului unde e usor de respins.

Pacat, mare pacat ca nu am batut meciul asta. Echipa mai penibila ca acest Dinamo n-am vazut demult.
Răspunde
04-10-2021, 10:34,
#52
RE: Etapa #11: FC Dinamo București - UTA, 02.10.2021, ora 16:30, Digisport 1
Tare mi-e frica de următoarele meciuri sa nu se întâmple ca și in meciul asta cu Dinamo … pe fcu craiova și pe Clinceni le bat toți aparent ,sper sa nu o comitem iar . Ar putea încerca Balint și formula asta ca Miculescu vârf ,mai rău decât Hora nu are cum sa fie
Răspunde
04-10-2021, 10:48, (Ultima modificare: 04-10-2021, 10:49 de Kidu.)
#53
RE: Etapa #11: FC Dinamo București - UTA, 02.10.2021, ora 16:30, Digisport 1
Mi-am facut un obicei in a-mi posta impresiile a doua sau a treia zi pentru ca stiti si voi a altfel vezi lucrurile la calm:

Incep prin a spune ca ne-am facut singuri meciul greu si e clar ca Gyuszi trebuie sa corecteze asta, nu ne mai permitem lipsa asta de motivare din primele 20 de minute oricat de bine am juca ulterior.
Nu as vrea sa dau in niciun jucator pentru ca tot astia ne scot insa forma pe care o traversam nu este cea mai grozava si asta se vede cu ochiul liber.
Una peste alta este bine ca nu am pierdut, e bine ca am avut orgoliu si ca am crezut in sansa noastra pana la fluierul final al arbitrului, arbitru care a fost un gazdar nenorocit insa asta oricum nu mai schimba lucrurile cu nimic, noi nu trebuia sa permitem asta in primul rand.
Imi pare rau de Batha, sunt de acord cu el ca maniera fluierasilor romani este una penibila insa si el trebuie sa fie constient ca atrage atentia si este vanat, mai ales la meciurile in deplasare, mai ales cu "militienii".

Legat de deplasare, imi pare rau pentru suporterii care nu au putut face deplasare insa asa cum am explicat pe pagina de FB "Ultras Arad", va spun si aici ca oficialul clubului Dinamo ne-a spus vineri ca vor avea acces doar cei cu certificat verde (vaccinatii sau cei care au trecut prin boala, nici macar PCR-ul nu era acceptat), ca mai apoi, vineri in jur de ora 13 cand noi eram pe la Dedulesti sa vedem o alta stire pe pagina de FB a PCH-ului ca regulile de acces s-au schimbat si se putea intra si cu test rapid. Scuza lor a fost ca Prefectura Capitalei ar fi modificat regula sambata la pranz.
Ajunsi la stadion la ora 16, ne-au sicanat si ne-au luat la purecat de cel putin trei ori intarziindu-ne aproape o ora acolo la intrare. Ma duc de multi ani in deplasari insa asa atitudine abjecta ca cea a jandarmilor de sambata eu nu am vazut.
Habar nu am pentru ce dracu' isi iau leafa jegurile astea in conditiile in care de ajutat nu te ajuta cu nimic de eram sa ramanem si fara geamuri la autocar la plecare cand in intersectia dintre Stefan cel Mare si Calea Dorobantilor am primit trei sticle in geamurile laterale, noroc ca nu s-au spart, asta desi li s-a spus la jandarmi sa aiba grija de grupul ala pentru ca am mai vazut "filmul asta".

Sper ca jigodiile astea sa retrogradeze si ani de zile sa nu mai auzim de ei si de felul cum sunt ajutati prin tot felul de tertipuri, fie de arbitraje, fie de federali, sa vada si ei cum e purgatoriul ligilor inferioare ca prea au ras de restul care au trecut prin asta si prea mandri sunt de faptul ca nu au retrogradat niciodata.
Intr-o tara normala, o echipa cu datorii de zeci de milioane, nu ar avea cum sa dea teapa printr-o inginerie financiara numita "insolventa" si asta nu e prima data.
Răspunde
04-10-2021, 11:47,
#54
RE: Etapa #11: FC Dinamo București - UTA, 02.10.2021, ora 16:30, Digisport 1
Legat de Miculescu, nu mi se pare nimic altceva decat jurnalism mizerabil, nu are rost sa ne agitam. Problema de fond insa, si mi-as dori sa ma insel, este ca el probabil are salariu de “junior” cateva mii de lei pe luna. Cred ca si asteptarea lui ar fi mai linistita, si implicit pozitia de negociere a clubului mai buna, daca ar avea un contract de 6-7.000 eur/luna, prelungit pe inca 2-3 ani.
Răspunde
04-10-2021, 14:24,
#55
RE: Etapa #11: FC Dinamo București - UTA, 02.10.2021, ora 16:30, Digisport 1
(04-10-2021, 10:34)sRg97 a scris: Tare mi-e frica de următoarele meciuri sa nu se întâmple ca și in meciul asta cu Dinamo … pe fcu craiova și pe Clinceni le bat toți aparent ,sper sa nu o comitem iar . Ar putea încerca Balint și formula asta ca Miculescu vârf ,mai rău decât Hora nu are cum sa fie

Cum naiba se nimereste ca noi jucam cu echipe care si-au schimbat antrenorul fix inainte de meciul cu noi. Dinamo, acuma FCU....
Răspunde
04-10-2021, 14:29,
#56
RE: Etapa #11: FC Dinamo București - UTA, 02.10.2021, ora 16:30, Digisport 1
(04-10-2021, 11:47)Gru a scris: Legat de Miculescu, nu mi se pare nimic altceva decat jurnalism mizerabil, nu are rost sa ne agitam. Problema de fond insa, si mi-as dori sa ma insel, este ca el probabil are salariu de “junior” cateva mii de lei pe luna. Cred ca si asteptarea lui ar fi mai linistita, si implicit pozitia de negociere a clubului mai buna, daca ar avea un contract de 6-7.000 eur/luna, prelungit pe inca 2-3 ani.

Cu dus si intors. Nu avem nici o garantie ca va ramane la 7000 euro/luna. Doar el va avea de castigat, in sensul ca de ex FCSB ar trebui sa-i ofere macar un 10-12. Daca oierul stie ca nu are decat cateva mii de lei, se va gandi ca David va accepta si 5-6000. Si eu zic ca va accepta si atat. Mirajul echipelor mari gen FCSB, CFR, Craiova nu ne va permite niciodata sa tinem de tinerii scoliti de UTA sau Atletico, asta e clar. La max 20 de ani vor dori sa plece. Nu sunt de criticat tinerii. Si dupa 1990 titularii la nationala au preferat sa frece banca de rezerva la echipe de afara decat sa ramana in Romania. Exemplul cel mai la indemana este Raducioiu. Nici azi nu e altfel, numai ca mai joaca cat de cat la echipe de mana a 2-a. Ce nu isi dau ei seama in tineretea lor este ca la FCSB de ex nu vor fi titulari, poate nici pe banca nu vor sta, Becali ii ia doar ca sa ia mai multi bani pe ei. Si, nejucand, isi ies din forma si cu timpul se pierd. Nu stiu in ce masura parintii mai au ceva de spus, daca ii mai pot indruma. Doar sa fi supertalent sa razbesti in fotbalul mare. Ceea ce , cu tot respectul, nu e cazul. Adevaratele talente sunt cei care la 18-19 ani sunt titulari si la nationala si la echipele de club.
Răspunde
04-10-2021, 15:40,
#57
RE: Etapa #11: FC Dinamo București - UTA, 02.10.2021, ora 16:30, Digisport 1
(02-10-2021, 21:12)sRg97 a scris: Eu nu am înțeles o chestie tactica in meciul asta . De ce Shlyakov a jucat in dreapta când piciorul lui de baza e stângul iar Baravikas a jucat in stânga iar piciorul lui de baza e dreptul . Sa nu mai zic ca Shlyakov a jucat majoritatea meciurilor tot pe stânga anul trecut iar Baravikas la naționala și la fostele echipe a jucat mai mult pe dreapta … ciudata Așezarea celor 2
Sunt total de acord cu tine, rar am mai vazut sa joace mijlocasii cu rocada, dar la fundasi, niciodata. Plus ca un fundas mai degraba da centrari, decat suturi, deci nu prea ar avea de ce sa faca rocada in benzi. Ma rog, e decizia lui Gyuszi si nu vreau sa fac pe antrenorul, insa nu o inteleg. Sa-ti faci mingea pe piciorul de baza in banda, ca sa centrezi, nu e tocmai usor, practic trebuie sa-ti intorci cel putin 1 data adversarul si apoi sa dai in situatia in care tu alergi in directia portii adverse, iar acel dribling trebuie sa-l faci cu piciorul mai slab, nu? In fine. Una peste alta, Shlyakov joaca foarte slab. Pe Baravikas il vedeam pe dreapta in acest meci, sa-l blocheze pe Steliano ala care e vai de el, saracul. Acum nu mai e nimic de facut, dar la cum am jucat, sper sa apara niste schimbari in primul 11, dar mai ales in formula de joc. Hora singur in atac nu face mare lucru, poate are nevoie de un 9-ar langa el, un duo gen Hora-Dangubic si Antal sa intre pe final poate undeva, ca aripa, in cazul in care e nevoie. Cu putin mai multa precautie din partea lui Batha, cred ca puteam scoate mai mult din meciul asta, dar e drept ca am avut si noroc cu carul la ocaziile lor. Hai UTA!
Răspunde
04-10-2021, 23:52,
#58
RE: Etapa #11: FC Dinamo București - UTA, 02.10.2021, ora 16:30, Digisport 1
Au trecut 11 etape pana acum, parcurs ok, putea fi mai rau sau putea sa fie mai bine.
Nu sunt adeptul, dar o sa imi dau si eu cu parerea despre echipa in aceste prime 11 etape.
Portarul, sunt un fan a lui insa cu parere de rau dar cu Iacob sansele sa prinzi play-off-ul nu sunt prea mari. Sezonul acesta statistic in meciurile in care a luat gol are medi statistice de 50% a mingilor aparate la suturi pe spatiul porti, un procent foarte mic ca parere.
In aparare , zona centrala, parca suntem sub ce am fost sezonul trecut, depasiti Erico si Benga mult mai usor in acest tur.
Mijlocul mi se pare unul bun de liga 1, am cam castigat toate meciurile in aceasta zona.
In atac avem cele mai mari probleme Hora si Dangubic nu sunt ceea ce trebuie si aici trebuie clar facut un efort financiar sa aduci un atacant, nu atat marcator cat mai ales unul care sa se bata cu fundasi adversi. Un exemplu Farul, care l-a transferat pe Betancur facand un efort financiar (Hagi a spuso) si rezultatele se vad, omul este golgeterul campionatului cu 8 goluri. Personal mi-a placut inca din sezonul trecut cand juca la Voluntari, il consider peste Malele cel pe care il vroiau multi de aici. Poate ar trebui sa incercam sa aducem un jucator liber, in aceste doua saptamani de pauza, poate punem si noi mama pe vreun talisman, cu toate ca liberi daca aveau o valoare numai erau liberi.
Urmeaza teoretic acum partide, pana la sfarsitul turului, in care putem lua destule puncte, dar dupa partida cu Dinamo nu cred ca ar trebui sa ne aruncam inainte sa scriem facem nu stiu cate puncte. Greutatea noastra de a marca este cronica iar echipele astea cu care vom juca, vor juca pe aparare si contratac exact ca si Dinamo.
HAI UTA!!!❤❤❤
Răspunde
05-10-2021, 9:02,
#59
RE: Etapa #11: FC Dinamo București - UTA, 02.10.2021, ora 16:30, Digisport 1
Ai dreptate, stiti cum se spune in fotbal, atacantii iti aduc lumea la stadion. Inca il regret intr-un fel pe Buhacianu, poate ca impreuna cu mijlocul actual, cu totul altfel ar fi fost randamentul sau.
Răspunde
05-10-2021, 23:24,
#60
RE: Etapa #11: FC Dinamo București - UTA, 02.10.2021, ora 16:30, Digisport 1
În altă ordine de idei, sper ca la meciul urmator cu craiovenii în poarta noastra sa stea Balauru!( ar fi cazul)
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)