Etapa #15: CS Mioveni - UTA, 06.11.2021, ora 17:30, Digisport 1
07-11-2021, 22:03,
#21
RE: Etapa #15: CS Mioveni - UTA, 06.11.2021, ora 17:30, Digisport 1
(07-11-2021, 20:27)Zagorakis a scris: Echipa are inca 2 probleme mari la fel ca si in sezonul trecut,prima este partea fizica ...si in acest sezon aratam bine fizic doar o repriza pe meci,ori prima repriza ori repriza a doua dar niciodata tot meciul si a doua problema este mai grava...parca Balint nu reuseste sa motiveze jucatorii la multe meciuri cu echipe considerate mai slabe ca noi!

Eu vad progres la pregatirea fizica faptul ca ai egalat pe final cu Rapid,Dinamo victorie la Medias inseamna ca se alearga pana in ultimul minut plus pressingul sustinut pe care il practica UTA, poate chiar asta e cauza ratarilor jucatorii sunt prea incarcati din cauza pressingului si cand trebuie o executie de finete clacheaza.Ca e deja un fenomen Hora, Dangubic, Batha, Miculescu, Antal etapele trecute, toti au ratat din situatii ideale cand trebuiau sa imprime doar directie mingii nu si forta.
Sezonul asta il avem pe Ubbink lui se datoreaza in mare parte progresul in ofensiva si la el sa simtit ca nu a jucat demult in mod constant dar pe masura ce au trecut etapele a jucat tot mai bine si acum pe langa pasele bune si recupereaza multe mingi.
In afara de catastrofa de la Filiasi nu a fost in opinia mea vreun alt meci in care sa nu fie super motivati jucatorii pt ca asta e punctul forte al lui Balint motivatia si organizarea.
Răspunde
08-11-2021, 0:22,
#22
RE: Etapa #15: CS Mioveni - UTA, 06.11.2021, ora 17:30, Digisport 1
(07-11-2021, 19:36)soundinfect a scris: Cornerele - am avut 79 de cornere(daca am numarat bine) in 15 etape. Nu am marcat nici un gol daca tin bine minte si nu stiu daca 2 sau 3 din ele au fost periculoase pentru adversari. Sa nu mai zic de asa zisele scheme cu pasa scurta intre Roger si Ubbink care tot timpul au fost dezastru.

Ai mare dreptate cu cornerele astea batute scurt si fara nici un rezultat, am remarcat si eu faptul asta. Trebuie neaparat imbunatatit, poate sa bata si Ubbink. Mie imi place mult olandezul, mi se pare ca vede meciul foarte bine.
Răspunde
08-11-2021, 10:43,
#23
RE: Etapa #15: CS Mioveni - UTA, 06.11.2021, ora 17:30, Digisport 1
Pana la urma sunt sanse mari sa terminam turul pe locul 8,putin mai bine decat sezonul trecut ( locul 9 )..dar raportat la investitiile facute ,saltul nu este grozav.Sper ca in aceasta iarna sa nu mai schimbam iara 5-6 jucatori ci sa dam sansa continuitatii.Singurul compartiment unde as face schimbari majore este atacul,se poate renunta la cativa jucatori inutili in actualul context,gen Ilie,Bustea,Antal,Wagner,probabil vor scapa si de salarul lui Tomozei ..si adusi unul- doi atacanti ,platiti peste medie daca este nevoie dar sa fie atacanti...nu poti sa ratezi ocazii de genul celei din meciul cu Chindia ori din meciul cu Mioveni ,daca vrei play off!
Răspunde
08-11-2021, 11:02,
#24
RE: Etapa #15: CS Mioveni - UTA, 06.11.2021, ora 17:30, Digisport 1
Vad foarte multi oameni care il vor deja plecat pe Wagner si nu inteleg de ce. Omul a jucat efectiv 3 meciuri, 3 meciuri in care a pus 2 pase perfecte pentru sut, putea sa scoata un penalti daca chiar vroia sa cada si inca alte 2 meciuri in care nu a primit efectiv nici o pasa. Ce ati vrea sa faca daca orice pasa care se indreapta inspre el se opreste in primul om?!
Răspunde
08-11-2021, 21:29,
#25
RE: Etapa #15: CS Mioveni - UTA, 06.11.2021, ora 17:30, Digisport 1
Da, e devreme sa vorbim de plecarea lui Wagner, are sanse tot returul sa arate ce stie.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)