Etapa #17: UTA - FC Argeș, 27.11.2021, ora 17:30, Digisport 1
28-11-2021, 1:04, (Ultima modificare: 28-11-2021, 1:04 de RedNeck.)
#21
RE: Etapa #17: UTA - FC Argeș, 27.11.2021, ora 17:30, Digisport 1
Si mie mi s-a parut ca vad o imbunatatire in jocul de atac, in sensul ca intram bine in careu, pasam inapoi la un jucator care e deschis, pasele merg bine si rapid, dar nu finalizam...daca rezolvam problema asta cu niste sedinte psihologice (am inteles ca au mai avut inainte si a mers), sau cu un transfer bun la iarna, chiar putem trage tare pe ultima linie.
Răspunde
28-11-2021, 10:16,
#22
RE: Etapa #17: UTA - FC Argeș, 27.11.2021, ora 17:30, Digisport 1
Joc bun dar aceiasi meteahna ratari fara numar. Pe mine cel mai mult ma enerveaza faptul ca parca nu stim sa sutam la poarta. Inainte de meci urmaresc cu atentie suturile la poarta si marea majoritate a baietilor suteaza excelent dar in timpul meciului nu vezi un sut. Cel mai elocvent moment a fost faza lui Ubbink care din 5 metri in loc sa rupa poarta i-a pasat lui Greab.
Tot respectul pentru portari dar oare nu vede nimeni ca la noi nu se iese la nici o centrare, portarul lui Arges a curatat tot ce o fost centrare. Daca UTA avea om la bara sansele ca sa nu luam gol erau mari dar nu sunt antrenor sa dau indicatii.
Răspunde
28-11-2021, 11:21,
#23
RE: Etapa #17: UTA - FC Argeș, 27.11.2021, ora 17:30, Digisport 1
Da,dezamagirea e mare ...dar cred ca trebuie sa fim optimisti.Meciul ca acesta ori cel cu Chindia ,nu se pot repeta la nesfarsit ,echipa chiar a jucat.Roata se intoarce repede in fotbal iar tristetea pe care o traim azi se poate transforma foarte usor in bucurie peste o saptamana.Foarte bine a punctat cineva mai sus pe langa doritul atacant(i),ne trebuie si un portar de play off,cu tot respectul pentru Iacob si Balauru,dar sunt maxim de mijlocul clasamentului...
Răspunde
28-11-2021, 12:19,
#24
RE: Etapa #17: UTA - FC Argeș, 27.11.2021, ora 17:30, Digisport 1
Ca tot venind vorba de portari,îl regret pe Horatiu Moldovan,care a fost dat la o parte sezonul trecut pentru o greșeala.
Răspunde
28-11-2021, 13:53,
#25
RE: Etapa #17: UTA - FC Argeș, 27.11.2021, ora 17:30, Digisport 1
Horatiu Moldovan anul trecut era in competitie cu 2 portari foarte buni, unul era chemat chiar la nationala si al 2-lea isi facea treaba perfect cand era nevoie de el. A fost decizia lui sa plece, nu a cuiva din conducere/antrenori, omul a vrut sa joace titular si sa fim serios era foarte greu sa il bagi in poarta la cum jucau ambii portari sezonul trecut.

Referitor la meciul de ieri pur si simplu nu ai ce sa le reprosezi, nu vrea sa intre in poarte, avem nevoie si de noroc. Singurul lucru care a umbrit performanta de ieri a fost gestul facut de Roger in momentul schimbarii, nu inteleg ce l-a nemultumit atat de tare incat l-a lasat pe Balint cu mana intinsa si a plecat direct spre vestiare. Sper sa se rezolve problemele intre ei daca exista.
Răspunde
28-11-2021, 15:56,
#26
RE: Etapa #17: UTA - FC Argeș, 27.11.2021, ora 17:30, Digisport 1
(28-11-2021, 13:53)soundinfect a scris: Horatiu Moldovan anul trecut era in competitie cu 2 portari foarte buni, unul era chemat chiar la nationala si al 2-lea isi facea treaba perfect cand era nevoie de el. A fost decizia lui sa plece, nu a cuiva din conducere/antrenori, omul a vrut sa joace titular si sa fim serios era foarte greu sa il bagi in poarta la cum jucau ambii portari sezonul trecut.

Referitor la meciul de ieri pur si simplu nu ai ce sa le reprosezi, nu vrea sa intre in poarte, avem nevoie si de noroc. Singurul lucru care a umbrit performanta de ieri a fost gestul facut de Roger in momentul schimbarii, nu inteleg ce l-a nemultumit atat de tare incat l-a lasat pe Balint cu mana intinsa si a plecat direct spre vestiare. Sper sa se rezolve problemele intre ei daca exista.

Nu ii primul jucator care face acest gest. Orce se zice sunt unele probleme in vestiar.
Roger e un fotbalist ok insa sa nu ne mintim nu e o "bestie". Da, intra in combinati, se apara bine dar nu vezi un sut de la el si da asta er trebui sa faca find winger drept el trebuie sa vina cu sut pe piciorul din interior.
Răspunde
28-11-2021, 16:35,
#27
RE: Etapa #17: UTA - FC Argeș, 27.11.2021, ora 17:30, Digisport 1
Nu cred ca e bine sa cadem nici in extrema cealalta, nu a fost doar ghinion. Multe din executiile avute la ocazii au fost slabe, moi ca intensitate, prost plasate…etc. In plus, e clar ca Dangubic varf impins nu poate, cand s-a dus Miculescu acolo si a fost lasat Dangubic mai in spate jocul s-a schimbat complet. Cred ca Miculescu merita mai multa incredere in pozitia aia.
Răspunde
29-11-2021, 11:00,
#28
RE: Etapa #17: UTA - FC Argeș, 27.11.2021, ora 17:30, Digisport 1
Nu stiu parerea unora despre Dangubic , dar sambata alaturi de Mode si Medjimorec a fost printre cei mai buni de pe teren. Extrem de activ si dispus la efort ,rapid , intra foarte bine in combinatii, eu il vad pe Dangubic un plus dar este adevarat , pare ca se simte mult mai bine ca al doilea varf, e greu avand in vedere inaltimea lui sa joace virf de careu.Daca Balint ar avea c..e ar sacrifica un mijlocas defensiv ( Batha poate sa ia o pauza , pare total iesit din forma ), l-ar retrage pe Ubbink in linia de mijloc unde se simte mult mai bine si ar juca cu Dangubic in spatele lui Hora.
Răspunde
29-11-2021, 17:18,
#29
RE: Etapa #17: UTA - FC Argeș, 27.11.2021, ora 17:30, Digisport 1
Nu stiu de ce a fost injurat Dangubic, ca a dat 2 bare?
Răspunde
30-11-2021, 12:50,
#30
RE: Etapa #17: UTA - FC Argeș, 27.11.2021, ora 17:30, Digisport 1
Mie unul îmi place Dangubic . Cum au mai menționat câțiva de pe aici,e clar ca nu poate duce ca singur vârf . Este omul care Creează spații,face presing pe adversari ,predispus la efort . Nu inteleg problema unora cu el…ca atitudine mi se pare omul potrivit pentru UTA însă cum ziceam, la cum este folosit de Balint nu prea poate ajuta cu nimic. Nu este acel număr 9 veritabil ,se vedea și in momentele centrărilor ca el stătea pe devieri nu ataca prima sau a doua bara . Dacă ar fi după mine l-as roti cu Miculescu in teren,ca Miculescu sa meargă vârf iar el pe banda sau in spatele lui,in funcție de cine mai este pe teren
Răspunde
30-11-2021, 19:26,
#31
RE: Etapa #17: UTA - FC Argeș, 27.11.2021, ora 17:30, Digisport 1
Corect ! Si eu am mentionat treaba asta cu Miculescu in atac si au mai vazut-o si altii. Jucatorii trebuie jucati acolo unde sunt cei mai eficienti, unde dau cel mai bun rezultat. Sper ca Balint sa vada treaba asta si atunci cred ca se va reflecta si in clasament.
Răspunde
02-12-2021, 11:55,
#32
RE: Etapa #17: UTA - FC Argeș, 27.11.2021, ora 17:30, Digisport 1
Salut, a păstrat cineva biletul de la meci si nu mai are nevoie de el? Mulțumesc!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)