Etapa #25: CFR Cluj - UTA, 08.02.2022, ora 17:30, Digisport 1
09-02-2022, 8:23,
#21
RE: Etapa #25: CFR Cluj - UTA, 08.02.2022, ora 17:30, Digisport 1
Un punct bun impotriva si pe terenul campioanei. UTA a incercat si in mare masura a reusit sa joace un pic altceva decit ceea ce juca sub comanda lui Balint. Rezultatul echitabil, dupa numarul de ocazii mari de ambele parti. Puteam sa cistigam astazi dar la fel de bine puteam sa si pierdem.

Suferim foarte mult de lipsa de pragmatism in fata portii adverse si asta ne priveaza de goluri foarte importante in momente cheie ale disputarii jocului. Statistica ne spune ca atunci cind am inscris primii, am reusit sa obtinem victoria la pas. Este de-a dreptul frustrant sa vezi cu cita usurinta Roger si Batha risipesc o situatie de gol unica, doar pentru ca nu pot salta mingea sub bara transversala a CFR-ului din afara careului de 5 m, peste apararea adversa aliniata pe linia portii. Pentru mine este de neconceput sa nu inscrii din aceasta "para malaiata" Ne-a costat 2 puncte !

Apararea, inca deficitara la plasament si de multe ori desincronizata in foarte multe momente ale jocului. As da aici doar exemplul primei ocazii a CFR-ului la poarta noastra cind la o centrare venita de pe partea stinga, Iacob a reusit sa respinga balonul de pe linia portii. Daca ne uitam pe reluarea video, in momentul centrarii in careul UTA-ei se aflau 6 jucatori de cimp plus portarul Iacob si doar trei atacanti ai CFR-ului.

Ionut Badea are inca multa munca de acum incolo, partea buna a lucrurilor fiind ca, teoretic vorbind, vin meciuri ceva mai usoare pina la finalul acestui sezon regulat.
Răspunde
10-02-2022, 2:25,
#22
RE: Etapa #25: CFR Cluj - UTA, 08.02.2022, ora 17:30, Digisport 1
Zici bine tu ce zici, Coco13...nici nu stiu de ce a tras Batha acea lovitura libera (probabil o decizie a jucatorilor, fiindca Batha are sut puternic). Rezultatul l-am vazut...
E adevarat ca Ionut Badea nu a avut mult timp sa exerseze unele scheme. Sper sa vad de acum inainte cornere mai bine batute, cu rezultat pe tabela.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)