Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1
03-04-2022, 7:37,
#15
RE: Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1
In citeva postari anterioare am "pledat" pentru repozitionarea lui Vorobjovas, fiindca l-am considerat ca un risc asumat pe pozitia de mijlocas l-a inchidere cu atributii specifice, exclusiv pe faza defensiva. Daca va mai aduceti aminte am indrazit chiar sa-l compar pe Mode - ca stil de joc - cu Modric ! Este clar ca Badea il place foarte mult si l-a titularizat in ultimele meciuri, pe cind cu Balint, Mode nu prindea mai mult de 10-15 minute pe final de meciuri. Cum am mai spus, Mode este un jucator foarte tehnic, si astazi a reusit primele sale doua goluri pentru UTA Arad in Liga 1. Felicitari Mode, la cit mai multe goluri si asisturi de acum incolo. 

Trebuie sa-l felicitam si pe Badea care a intuit rapid necesitatea re-pozitionarii mult mai avansatea a lui Mode in careul advers pe faza ofensiva (la 13-14 m) sau pe linia de 16m la fazele fixe. Sint foarte curios daca Badea v-a reusi sa faca exact acelasi lucru si pentru Dangubic pe care il consider un jucator talentat dar in-eficient pozitionat in epoca Balint. 

Vukcevic s-a dovedit inca odata acel jucator care poate contribui decisiv si face diferenta pe tabela de marcaj. Otele si Cardoso incep amindoi sa-si etaleze valoarea si constanta in evolutie meci de meci. 

Dar iata, vine meciul contra Rapidului, care dupa victoria lejera contra Botosani-lor au un moral foarte ridicat in lupta pentru barajul Conference Ligue. Cu siguranta v-a fi un meci-test pentru UTA, in care determinarea, inspiratia si conditia fizica vor fi determinamte in obtinerea celor trei puncte "URIASE" puse in joc.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1 - de Coco13 - 03-04-2022, 7:37

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)