Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
10-04-2022, 6:47,
#21
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
Un ochi plinge si unul ride...pling pentru rezultatul dezamagitor si ma bucur pentru atmosfera minunata, care trezeste Aradul la viata, care cucereste definitiv fani noi ai UTA-ei, de la copii si poate pina la unii care n-au mai fost de mult la un meci al UTA-ei.
Cit despre meciul in sine, nu pot sa spun ca baietii nu au luptat, dar n-am fost exacti in defensiva si am fost taxati. Pe linga asta, ofensiva a fost cam praf azi. Miculescu cam sters, Ubbink a creat, e acelasi creier al echipei, dar, dupa cum ati observat si voi, nu stie ce sa faca cind se trezeste cu mingea la picior in careul mic. Batha trage niste ghiulele la poarta, dar nu inscrie (cite meciuri ii trebuie ca sa dea si el un sut pe poarta?), Cardoso sters si el. Slab pozitionati si in atac si de citeva ori si in aparare. Meci slab gindit de Badea. Sincer, nu ma asteptam la Mutu sa fie tactic superior lui Badea, dar a reusit.
Răspunde
10-04-2022, 7:04,
#22
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
si mai ceva: Rapid chiar are portar adevarat...parca si Iacob putea sa faca mai mult la ambele goluri. Oare n-ar fi randul lui Balauru ?
Răspunde
10-04-2022, 7:14,
#23
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
Daca Miculescu marca, le mai dadeam 3 goluri. Nu pot sa-l blamez pe Miculescu pentru ratarea imensa sau infringerea de astazi, fiindca este un tinar jucator de mare talent. Zi de zi acumuleaza experienta si este foarte aproape de momentul in care v-a reusi sa traga dupa el intreaga echipa, sa fie acel jucator care face diferenta in fiecare joc al UTA-ei.

Pentru acei fani ai UTA-ei care care dupa fiecare esec al echipei, cer cu vehementa schimbarea antrenorului, jucatorilor, etc, nu faceti altceva decit sa destabilizati bunul mers al acestui club. Ca fani adevarati ai acestui club datoria voastra este aceea de a cumpara abonamente anuale si a incuraja echipa. Deciziile in privinta jucatorilor, antrenorilor, bugetului si obiectivelor clubului apartin in exclusivitate mamagement-ului clubului.
Răspunde
10-04-2022, 7:29,
#24
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
Daca Miculescu marca, le mai dadeam 3 goluri. Nu pot sa-l blamez pe Miculescu pentru ratarea imensa sau infringerea de astazi, fiindca este un tinar jucator de mare talent. Zi de zi acumuleaza experienta si este foarte aproape de momentul in care v-a reusi sa traga dupa el intreaga echipa, sa fie acel jucator care face diferenta in fiecare joc al UTA-ei.

Pentru acei fani ai UTA-ei care care dupa fiecare esec al echipei, cer cu vehementa schimbarea antrenorului, jucatorilor, etc, nu faceti altceva decit sa destabilizati bunul mers al acestui club. Ca fani adevarati ai acestui club datoria voastra este aceea de a cumpara abonamente anuale si a incuraja echipa. Deciziile in privinta jucatorilor, antrenorilor, bugetului si obiectivelor clubului apartin in exclusivitate management-ului clubului. Ar fi de dorit sa nu mai pune-ti presiune absolut nejustifiata pe managementul clubului dupa fiecare joc de campionat. La finalul sezonului v-om avea suficient timp de a analiza obiectiv activitatea fiecarui jucator, antrenor, manager, implicat in activitatea si rezultatele clubului UTA Arad.
Răspunde
10-04-2022, 8:13,
#25
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
Auzi tu presiune nejustificată...noi suntem UTA nu vreo echipa mediocră aici tot timpul trebuie sa existe presiune( pozitivă) nu se poate ca după un sezon întreg in care stadionul a fost printre primele.din tara ca nr de spectatori si incurajări tu sa ajungi sa te bați la retrogradare...
Răspunde
10-04-2022, 8:53,
#26
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
(10-04-2022, 0:35)Kapa a scris: Din păcate de această dată unele cântece se aud prea încet avem vreo 2 sau 3 cantece, care sunt cântate de tot stadionul eu zic ca aveam nevoie ca ele sa fie cantate mai mult... pt ca in repriza a doua fondul sonor a fost dominat de rahații maronii ...puțin neinspirată galeria în această partidă... dar chiar și așa să ne prezentăm în asemenea hal in repriza a doua... daca la anul ramanem in aceeasi formulă chiar cred că vom retrograda.

Galeria nu se prea aude fiindca  cei care canta cu adevarat sunt vreo 300... Restul asa mai slabut, am obsevat si eu nu doar la meciul asta. Doar ca acum adversarul a strigat mai tare mai organizat si asta se simte. In fine astia suntem, la fel si restul care mai striga la T2 sunt influentati foarte mult de joc si de rezultatul de pe tabela, la T1 slabut de tot ca de fiecare data. Sunt convins ca daca dadeam noi primul gol si publicul avea alta voce.
Răspunde
10-04-2022, 10:19, (Ultima modificare: 10-04-2022, 10:24 de soundinfect.)
#27
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
Marea problema la noi e ca am ajuns echipa de moral si cam toti stiu ce sa faca dupa ce ne-au dat gol. Nu trebuie sa fi mare antrenor sa faci ce a facut Mutu sau Croitoru contra noastra, cred ca orice analist deja stie ca noi nu sutem in stare sa combina sau sa creem nimic pe partea de mijloc si ne anihileaza flancurile. Daca ne uitam la meciul cu Botosani, Otele a avut om langa el constant si Miculescu la fel. Ieri probabil Morais a facut cel mai bun meci din campionatul asta si asta sa vazut.

Mutu a jucat inteligent, a introdus imediat al 5-lea fundas si noi de acolo nu mai stim cum sa jucam, nu am fost in stare sa desfacem nici o echipa care s-a pus pe doua linii si nici nu cred ca avem jucatori care sa stie sa faca asta sincer. Poate sa vina si Klopp antrenor daca jucatorii nu au viziune si le trebuie 5 atingeri sa dea o pasa sau fiecare centrare e mai plouata ca si vremea de afara.

4 cornere, toate in primul om. 0 suturi pe poarta - 3 suturi pe poarta = 0 - 2.

LE: Am uitat sa adaug acelasi arbitraj jegos care il vedem tot mai des la Arad, arbitrajul la ciupeala. Fiecare faza fixa a fost batuta dupa minim 1 min intarziere, toate cele 10-15 faze la limita au fost judecate impotriva noastra, nici acum nu pot sa inteleg cum la faultul asupra lui Miculescu din partea dreapta care a fost exact in fata tusierului sa dat aut de poarta in loc de lovitura libera si galben cand omul nu a avut nici o treaba cu mingea si cauta sa ii lase un cadou lui Miculescu pe genunchi. Sunt chestii care frustreaza, chestii care te fac sa nu mai gandesti lucid si in timp se vad.
Răspunde
10-04-2022, 10:21,
#28
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
Vreau sa subliniez faptul ca nu ii o tragedie ca am pierdut meciul cu rapid și nu o sa fie tragedie nici dacă pierdem cu Sepsi . Tragedie o sa fie însă dacă nu reușim sa scoatem măcar 6 puncte din meciurile cu Chindia,Craiova și Mioveni (echipele ce se bat sa scape de locul de baraj ) .
Răspunde
10-04-2022, 10:54,
#29
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
Evident că oamenii sunt influențați și de joc, este normal, au venit să vadă spectacol, au avut răbdare, s-a cântat frumos până la un moment dat, dar...ceva trebuie să vină și dinspre echipă, iar aseară n-a venit absolut nimic, ZERO șuturi pe spațiul porții, Otele fiind singurul, după opinia mea carr merită notă de trecere...in rest, multă neputință, crispare, habar n-am de ce și un antrenoraș repetent la practică. Rușinos să pierzi un asemenea meci in maniera asta, rușinos să nu dai o dată pe poartă in fată unui stadion plin pe o vreme câinească...public frumos căutăm echipă.
Răspunde
10-04-2022, 11:10, (Ultima modificare: 10-04-2022, 11:20 de psv.)
#30
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
Ieri si dupa parerea mea singurii cu nota de trecere ,au fost Otele si Batha,in rest....Din pacate se confirma temerea pe care am avut-o cand s-a optat pentru Ionut Badea,am ales ultima varianta din cele vehiculate si singura care a acceptat un contract pe 4 luni!!Rezultatele se vad ....Sper sa nu ne trezim la baraj desi orice este posibil.Din vara personal as opta pentru un antrenor de vestiar gen Poenaru desi din punctul meu de vedere sunt tot mai multe semne ca e posibil sa se incerce un restart cu Gyuszi.
Răspunde
10-04-2022, 11:35,
#31
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
(10-04-2022, 11:10)psv a scris: Sper sa nu ne trezim la baraj desi orice este posibil.Din vara personal as opta pentru un antrenor de vestiar gen Poenaru desi din punctul meu de vedere sunt tot mai multe semne ca e posibil sa se incerce un restart cu Gyuszi.

Chiar sunt curios care sunt semnele sau ce te face sa crezi ca se incearca revenirea lui Gyuszi?
Răspunde
10-04-2022, 11:57,
#32
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
Poate gresesc dar faptul ca Gyuszi in orice interviu spune ca se vede din nou la UTA mai devreme sau mai tarziu,faptul ca ieri a fost la meci,un gest total atipic pentru un antrenor care a parasit nu de mult echipa si mai este un element care ma face sa cred acest lucru dar pe care nu pot sa ti-l dezvalui.
Răspunde
10-04-2022, 12:47,
#33
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
Daca si din vara UTA este o afacere pentru Apostu, cu antrenori si jucatori alesi de Bogdan....o sa cumpar abonament(vreau sa pastrez locul cat mai multi ani) dar o las mai usor cu implicarea!
Răspunde
10-04-2022, 13:12, (Ultima modificare: 10-04-2022, 13:13 de Kapa.)
#34
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
Păi evident ca va fi aceeași afacere cu Apostu... Meszar se pare ca e dependent de el dar trebuia adus totuși un ANTRENOR în adevăratul sens al cuvântului care costă, apoi 2 - 3 plombe în atac!( să nu ai un șut pe spațiul porții spune tot)
Răspunde
10-04-2022, 13:17,
#35
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
(10-04-2022, 12:47)Zagorakis a scris: Daca si din vara UTA este o afacere pentru Apostu, cu antrenori si jucatori alesi de Bogdan....o sa cumpar abonament(vreau sa pastrez locul cat mai multi ani) dar o las mai usor cu implicarea!

Apostu a zis ca daca nu mai  vrem jucatori de la el , nu ne mai aduce...
Răspunde
10-04-2022, 13:39,
#36
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
(10-04-2022, 13:12)Kapa a scris: Păi evident ca va fi aceeași afacere cu Apostu... Meszar se pare ca e dependent de el dar trebuia adus totuși un ANTRENOR în adevăratul sens al cuvântului care costă, apoi 2 - 3 plombe în atac!( să nu ai un șut pe spațiul porții spune tot)

Problema este ca in afara de Batha nimeni nu trage la poarta!
Răspunde
10-04-2022, 18:47,
#37
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
- toata stima pentru suporteri aradeni din tribune, ei chiar s-au manifestat cu adevarat sufleteste, poate DOAR pe ei i-a ambitionat culoarea " alb-violet " a giulestenilor [ smecheri tip "giulesti") ca pe cei din teren putin spre  zero.. in primul rand au uitat de culoarea lor alb-rosu ! 
 " badea ( se pare ca devine " badita" - adica ceva din ce in ce  mai mic fotbalistic ) l-a facut mare pe Mutu !
  -  se pare ca este un antrenor mediu ( identic cu " vechiul " balint"  fara o strategie de joc, fara capacitate de a interveni inteligent, mobilizator in timpul jocului, fara reactie la 0-0,  0-1, ....ma opresc aici ..
 - cred ca acest " succes " trebuie dedicat in primul rand  d-lui " meszar " si " apostu !
 - se intelege ca patriotism local nu poti avea doar cu un jucator aradean pe teren ( Niculescu, avand si o zi chiar nereusita - sper sa nu i se ridice vedetismul la cap - ai grija boy - da-i cu munca si modestia si vei creste - succes ! ), dar problema e ca nici  cei straini nu inteleg de ce abordeaza asa, daca e vorba doar de business- trebuie sa muncesti pentru bani prin rezultate, iar daca e vorba de valoare atunci situatia se complica ( parca Roger se implica mai mult, pe langa talentul lui nativ brazilian), Vukcevici este implicat, dar el are scopul principal de a fi vazut si selectionat la nationala tarii lui, Otele munceste mult dar fara eficienta si precizie, Erico este oscilant si parca nu mai pune " osul " ca la inceput, portarul nu onoreaza intodeauna liga I, capitanul lent imprecis, anticipativ, dar aceste aspecte trebuie vazute / imbunatatite  de "her" antrenor ce ziceti d-le " badea " ? !
 - nu cred ca UTA este totusi in pericol de baraj de liga II, insa credeam ca ne mobilizam pentru barajul spre Europa, ce parere aveti d-le " meszar " ?
   - speram in masuri urgente, macar din respect pentru cei care umplu stadionul si pentru fanii UTA din fata ecranelor !
   Asteptam noutati pozitive cat mai urgent.

WE  Heart UTA !
Răspunde
10-04-2022, 19:37,
#38
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
(10-04-2022, 11:57)psv a scris: Poate gresesc dar faptul ca Gyuszi in orice interviu spune ca se vede din nou la UTA mai devreme sau mai tarziu,faptul ca ieri a fost la meci,un gest total atipic pentru un antrenor care a parasit nu de mult echipa si mai este un element care ma face sa cred acest lucru dar pe care nu pot sa ti-l dezvalui.

Ar fi cea mai mare ERORR pentru club si lipsa de respect fata de toti fanii aradeni si din tara care iubesc UTA
Ar fi un moment de mare slabiciune si neincredere a fanilor in conducerea UTA-ei !!!
Cred ca este exclusa o asemenea varianta si pentru " balint " care la momentul plecarii
a acumulat o suma de nerealizari in plan fotbalistic ( si acum mi-amintesc de acel 0-6 cu Astra, rezultat care a ramas scris in CV-ul " balint" alaturi de multe alte nerealizari !) Promovarea in Liga I cu " balint" a fost la limita cu mari emotii pana in ultima secunda, deoarece cand in play-off s-a confruntat cu echipele bune prestatia a fost foarte modesta, chiar daca a incheiat campionatul pe locul 1
Atunci s-au vazut deja limitele de liga II a antrenorului si totusi a fost mentinut, de inteles pe de-o parte emotional vorbind.
Partea buna este ca cel putin omul are caracter (cu toate ca daca a fost ieri la meci, duparecenta demitere "amiabila" asta inseamna un posibil scop ?)  si educatie si o sa excluda o asemenea manevra, care oricum ar avea toate sansele sa fie dezastruoasa la o noua experienta pentru el si in primul rand pentru clubul UTA. Ar fi greu de inteles cum in cateva luni cum poti  deveni brusc un antrenor cu experienta mare care sa te recomande daca inainte cu 2 luni ai neperformat ?
Nu-i asa d-le " balint" ? asa ca trebuie atentie si la  declaratiile legate de revenirea vreodata la UTA ! A fost suficient, va-ti aratat potentialul, asta a fost.

 Succes si in alte locuri unde ve-ti mai activa
Răspunde
11-04-2022, 0:10,
#39
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
(10-04-2022, 10:19)soundinfect a scris: Am uitat sa adaug acelasi arbitraj jegos care il vedem tot mai des la Arad, arbitrajul la ciupeala. Fiecare faza fixa a fost batuta dupa minim 1 min intarziere, toate cele 10-15 faze la limita au fost judecate impotriva noastra, nici acum nu pot sa inteleg cum la faultul asupra lui Miculescu din partea dreapta care a fost exact in fata tusierului sa dat aut de poarta in loc de lovitura libera si galben cand omul nu a avut nici o treaba cu mingea si cauta sa ii lase un cadou lui Miculescu pe genunchi. Sunt chestii care frustreaza, chestii care te fac sa nu mai gandesti lucid si in timp se vad.
Da, am observat si eu asta
Răspunde
11-04-2022, 0:31,
#40
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
Ai dreptate @artim! Atentie foarte mare si in vara! Vacanta este scurta pentru ca urmeaza din Noiembrie o pauza de 3-4 luni cu Mondialul din Qatar! Pana vine alt antrenor ,pana gaseste jucatori buni...dureaza ! Iar jucatorii cei mai buni pentru bugetul clubului semneaza in alta parte si noi ramanem iar la jucatori ca Dangubic(varianta a 4-a ca atacant din lista lui Balint!)! Noul antrenor trebuie sa se stie cu 2 etape inainte de final dar depinde si de situatia echipei...sper ca nu ajungem pe loc de baraj ca atunci se schimba total strategia! Conducerea trebuie sa lucreze intens de acum...antrenor nou,contracte noi pentru Miculescu,Isac si Hrezdac ca sa nu ii pierdem gratis! Variantele personale de antrenori sunt Poenaru sau Croitoru, 2 antrenori ce au avut rezultate in ultimul timp in Liga 1! Botosani merge rau ca a vandut tot ce a avut mai bun,nu este vina lui Croitoru!Sper ca nu revine Balint ca nu aduce nici un plus la UTA !
PS:Ce sponsori noi o sa avem din vara?Am citit pe SportArad!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)