Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
10-04-2022, 19:37,
#38
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
(10-04-2022, 11:57)psv a scris: Poate gresesc dar faptul ca Gyuszi in orice interviu spune ca se vede din nou la UTA mai devreme sau mai tarziu,faptul ca ieri a fost la meci,un gest total atipic pentru un antrenor care a parasit nu de mult echipa si mai este un element care ma face sa cred acest lucru dar pe care nu pot sa ti-l dezvalui.

Ar fi cea mai mare ERORR pentru club si lipsa de respect fata de toti fanii aradeni si din tara care iubesc UTA
Ar fi un moment de mare slabiciune si neincredere a fanilor in conducerea UTA-ei !!!
Cred ca este exclusa o asemenea varianta si pentru " balint " care la momentul plecarii
a acumulat o suma de nerealizari in plan fotbalistic ( si acum mi-amintesc de acel 0-6 cu Astra, rezultat care a ramas scris in CV-ul " balint" alaturi de multe alte nerealizari !) Promovarea in Liga I cu " balint" a fost la limita cu mari emotii pana in ultima secunda, deoarece cand in play-off s-a confruntat cu echipele bune prestatia a fost foarte modesta, chiar daca a incheiat campionatul pe locul 1
Atunci s-au vazut deja limitele de liga II a antrenorului si totusi a fost mentinut, de inteles pe de-o parte emotional vorbind.
Partea buna este ca cel putin omul are caracter (cu toate ca daca a fost ieri la meci, duparecenta demitere "amiabila" asta inseamna un posibil scop ?)  si educatie si o sa excluda o asemenea manevra, care oricum ar avea toate sansele sa fie dezastruoasa la o noua experienta pentru el si in primul rand pentru clubul UTA. Ar fi greu de inteles cum in cateva luni cum poti  deveni brusc un antrenor cu experienta mare care sa te recomande daca inainte cu 2 luni ai neperformat ?
Nu-i asa d-le " balint" ? asa ca trebuie atentie si la  declaratiile legate de revenirea vreodata la UTA ! A fost suficient, va-ti aratat potentialul, asta a fost.

 Succes si in alte locuri unde ve-ti mai activa
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1 - de artim - 10-04-2022, 19:37

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)