Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
11-04-2022, 11:25,
#42
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
Nici nu stiu ce sa spun dupa ce am asistat la un meci dezamagitor, cateva lucruri m-au deranjat si cred ca mai multi oameni sunt in asentiment cu mine:

1. Prestatia jucatorilor din a doua repriza, stiu ca pentru noi doar UTA conteaza, se canta pentru echipa si la bine si la greu, dar nu poti tu ca jucator sa iti bati joc de echipa in halul asta. Pana la urma cum si noi suporterii reprezentam echipa intr-un fel si facem tot posibilul sa mentinem o atmosfera cat mai placuta si incurajatoare, tot asa avem pretentia ca si jucatorii sa prezinte un interes mai mare pentru echipa si meciurile care le joaca. Parerea mea este ca ar trebui scosi din zona de comfort (oricum sunt "pupati in cur" de la inceputul sezonului) si trasi putin la raspundere. Cel mai mult ma doare ca nu au jucat fotbal in repriza a doua si practic doar s-au plimbat pe teren, nu mai urmareau mingi, multe gafe, pase gresite, s-a vazut clar ca nu au chef de joc.

2. Badea nu cred ca stie ce echipa antreneaza, adica UTA are o asa mare traditie in fotbalul romanesc si o incarcatura emotionala in spate si tu ca antrenor nici nu te ridici de pe banca in timpul meciului. Sa nu mai spun ca nu a avut nici o reactie in partea secunda pe plan tactic, Mutu a schimbat la pauza asezarea si a bocat flancurile, nu am avut nici o faza ofensiva periculoasa si atunci trebuia schimbat ceva in echipa. Cel mai mult m-a enervat ca la finalul meciului nici nu s-a sinchisit sa vina mai aproape de peluza sa ne salute sau sa-si ceara scuze.(Chiar as vrea sa il intreb pe domnul Badea daca a mai fost pe banca unei echipa cu stadionul plin si asemenea fani).
Din pacate este un om cu un papagal bun, tot timpul cu vorbele la el, intoarce situatia in favoarea lui si stie sa se scuze in declaratii.

3. Din cate am vazut unii au fost deranjati cand s-a scandat rusine, poate ca a fost momentul nepotrivit dar are dreptate. Chiar ar fi momentul ca ei sa simta ca UTA nu este o echipa oarecare, i-am sustinut si ii sustinem in continuare desi jocul lasa de dorit dar trebuie scosi cat mai repede din zona de comfort si trasi la raspundere.

Sper ca nu am suparat pe nimeni cu ce am spus dar stiu si cred ca se pot face lucuri mai mari la club si conducerea pare sa se complaca cu situatia actuala, in care nu sunt transparenti cu fanii si se fac afaceri cu Apostu care incurca bunul mers al lucrurilor.

Doar UTA conteaza!
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1 - de Alex98Tragger - 11-04-2022, 11:25

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)