Stiri, sezonul 2022-2023
16-06-2022, 10:54,
#81
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Echipa și suporterii au cel mai mult de suferit…chiar nu ma așteptam la așa ceva din partea ,,conducerii”. Sper sa se rezolve ceva pana începe sezonul și ca echipa sa nu aibă de suferit de pe urma eventualelor decizii
Răspunde
16-06-2022, 13:35,
#82
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
@Pelle, exact. Noi, cei din SCU, eram convinsi in proportie de 99% ca 'deal-ul' este făcut. Chiar cineva a spus mai în glumă, mai în serios, că acel 1% este mai puternic decât cel 99%... și până la urmă a avut dreptate!
Bine n-o să fie pentru Meszar, deja și-a pus în cap câteva mii de suporteri.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
16-06-2022, 17:46,
#83
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Eu cred ca astia l-ar fi refuzat si pe Elon Musk, la indrumarea lui Falca ! Niste mizerii de oameni !
Răspunde
16-06-2022, 18:32, (Ultima modificare: 16-06-2022, 18:33 de soundinfect.)
#84
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Sper ca azi si in zilele urmatoare presa din Arad sa forteze cat mai mult subiectul si sa tina flacara aprinsa, ca de obicei nimeni din partea lui Meszar&co nu vor iesi sa spuna nimic si in maxim 2 saptamani 90% din oameni vor uita si vor trece peste. Sper sa nu fie si acum acelasi deznodamant.

LE: Se pare ca asta si fac, bravo lor.
https://aradobiectiv.ro/se-ingroasa-glum...-interior/
Răspunde
16-06-2022, 19:44,
#85
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Miroase a conflict de interese și a zdrongănit de cătușe.
Probabil Meszar se bazează că-l scapă politicul, dar dacă scandalul ia amploare s-ar putea să fiu primul impins in față, sunt N cazuri.
Sper doar ca domnii care au vrut să preia UTA să nu fi abandonat ideea, să pună presiune până când se sparge buba din club.
Răspunde
16-06-2022, 20:22,
#86
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(16-06-2022, 19:44)Ovidiu a scris: Miroase a conflict de interese și a zdrongănit de cătușe.
Probabil Meszar se bazează că-l scapă politicul, dar dacă scandalul ia amploare s-ar putea să fiu primul impins in față, sunt N cazuri.
Sper doar ca domnii care au vrut să preia UTA să nu fi abandonat ideea, să pună presiune până când se sparge buba din club.

Ce politic il mai salveaza ???,Fulias e pnl-ist,sef de cabinet la CJ,citeste in articolul de mai sus cat "il menajeaza" pe Sanyi,si loviturile continua sa vina din toate partile...Senzatia mea e ca Ghita i-a intins o cursa lui Sanyi,care va zbura curand ..si va veni Ghita pe un cal alb ca el a rezolvat situatia...
Răspunde
16-06-2022, 22:52,
#87
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Excelent ar fi fost si unul dintre investitori la conferinta de presa de maine sau macar prin video.
Răspunde
16-06-2022, 22:59,
#88
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
La asta ma gandeam si eu. Ar fi fost bine venita o conferinta de presa la care sa participe si investitorii. Prea putine informatii au ajuns la suporterul de rand.
Răspunde
17-06-2022, 5:55,
#89
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(16-06-2022, 22:59)Cristi_Arad a scris: La asta ma gandeam si eu. Ar fi fost bine venita o conferinta de presa la care sa participe si investitorii. Prea putine informatii au ajuns la suporterul de rand.

O sa fie ,putina rabdare...
Răspunde
17-06-2022, 8:08,
#90
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Ancheta din Arad Obiectiv cred ca e varful aisbergului doar.
Dacă a creditat clubul prin firma Inter Sport si nu pe pers fizica sau Atletico e groasă tare.
De asemenea trebuie știută acea intelegere intre fanshop si club 50% din incasari sau din profit? Fanshopul ar trebui să nu mai vândă Saller pt ca doar albește banii lui Meszar ii face rulaj pe firmă.(isi poate deconta ce vrea el)
De asemenea trebuie stiute cantitățile de produse Saller cumpărate din banii primariei dacă s-a echipat academia cu ele sau au fost vandute a doua oara in fanshop.
Dacă si fanshopul le cumpara de la Inter Sport...
Pe SEAP e trecută si data achiziției cei de la Fanshop ar trebui sa știe cand au primit produsele de la Saller.
E posibil sa mai existe ceva documente asocieri intre Inter Sport/Atletico si AFC UTA. Sau chiar sa fi creditat clubul cu banii cei reveneau de drept din fanshop.
De aceea a anulat semnarea actelor pt ca ajunsesera într-un punct sensibil, (trebuia sa vina sa prezinte tabelul creditarilor si datoriilor a spus Juncan) atunci se iveau conexiunile.
E chiar posibil ca lui Meszar să-i convină sa se zică ca e pionul lui Falca(il folosește ca paratraznet) ca le-a decontat niste mărunțisuri dar grosul a rămas tot la el.
Le-a lasat chipsurile si sucurile si el a scos banii din fanshop la greu profitând de naivitatea acelor băieți inimoși.
Doar un audit infirma sau confirma aceste supoziții.
De asemenea pe site Min. de Finante Inter Sport nu mai are făcută publică nici o situație financiara din 2019.Dar Atletico stă exceptional pe anul trecut 1 mil € si ceva venituri 0 datorii profit cat incape nu are activitate economica dar au intrat bani la greu in Atletico.
Ce e cel mai ciudat cum in primul an am rezistat cu 3 mil € si cv buget, al doilea an a fost 5 € mil bugetul dar bugetul de salarii a crescut cu doar 20% unde sunt diferenta?
Răspunde
17-06-2022, 9:56,
#91
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Sa nu ii uitam nici pe Stana si Voinea care fac bani frumosi de pe urma hotelului. Cifra de afaceri a firmei SUB CETATE B & KO 2016 SRL e direct proportionala cu contractele de pe SEAP, in majoritatea anilor contractele cu UTA asigura minim 60% din totalul incasarilor iar in ani grei, cum e 2020, an de pandemie, UTA a fost singura care a lucrat cu hotelul, asigurand in totalitate cifra de afaceri de 116000 euro. Si sa imi ziceti mie un hotel/restaurant in lumea asta care mai are un profit net de aprox 50% ca sunt curios si eu sa invat management de la ei.

https://www.romanian-companies.eu/sub-ce...-36445271/
Răspunde
17-06-2022, 21:12,
#92
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/uta-ara...66818.html
Contactat de GSP.RO și întrebat dacă s-a opus intrării celor 4 oameni de afaceri în club, Gheorghe Falcă a răspuns: „Nu cunosc, despre UTA vă rog să vorbiți cu cei de la UTA. Ar fi ca și cum m-ați întreba despre un câmp cu ghiocei, care nu îmi aparține”, au fost cuvintele fostului primar din Arad, actualmente europarlamentar.
Răspunde
17-06-2022, 21:39,
#93
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Meszar aruncă vina pe botoxat, ăla spune că nu știe nimic, bibi la tvr Timișoara spune că n-are nicio implicare.
Ăstia merită bătuți cu parul și puțin ar fi pentru ceea ce fac.
Răspunde
18-06-2022, 7:19,
#94
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Primarul Aradului  Calin Bibart la TVR Timișoara ??!!

"Eu unul nu am avut vreo întâlnire cu investitorii (de ce ?), aceasta urma să fie mai pe final de discuții, când totul s-ar fi finalizat. Însă a urmat un alt telefon în care am fost informat că nu s-au înțeles, nici nu am vrut să știu de ce" (de ce ?)
.....

"Nu cunosc personal niciun investitor, (de ce?) nu știu nimic despre procente (de ce ?), aștept cu respect pentru ambele părți să se finalizeze discuțiile cu ei sau cu alții (hopaaa, care altii !!!????) ca să știm cu cine lucrăm mai departe."

Care "altii" ?

Mai sint si alti investitori interesati de Clubul UTA? Care ar fi acestia si cind si-ar fi manifestat interesul pentru UTA?

Daca calc in pantofii lui Meszar, cu siguranta nu as fi dat cu piciorul chiar asa de usor, ofertei concrete si planului de actiune negociat, prezentat deja de investitorii Aradeni, doar daca ... as avea deja in mineca o promisiune mult mai buna de la ALTI INVESTITORI, asa cum reiese din declaratia de mai sus a lui Calin Bibart !
Răspunde
18-06-2022, 8:16,
#95
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
https://www.sportarad.ro/2021/05/24/mesz...i-aradene/
Un articol mai vechi singurii investitori care i-ar putea aduce Meszar e guvernul maghiar ori firme controlate de aceștia. Acum încearcă sa arunce pe politic vina pt a ramane la butoane pt cand va fi momentul(nu cred ca va fi vreodată) sa vina pe cal alb guvernul maghiar sa salveze clubul. Suporterii pe langa utisti sunt patrioți.
Dacă nu sunt aceste motive sunt exclusiv interesele lui personale.
Si Nyugati Jelen a prezentat in maghiară refuzul lui Meszar dar nu a prezentat punctul de vedere al investitorilor. Meszar considera UTA moșia lui personală iar suporterii plebea care il aplaudă. Trebuie sa realizeze ca in Arad nu va mai fi aplaudat niciodată ci doar huiduit.
Răspunde
18-06-2022, 17:23,
#96
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Nu cred ca Meszar mai poate continua in club. Indiferent care va fi finalul acestor discutii. Personal mi-am schimbat parerea total despre situatie, mai ales dupa conferinta baietilor din SCU, pentru care am maxim respect! Sper totusi ca Voinea va ramane om si ca sa scape de acele creditari pe numele lui sa-si dea semnatura pe schimbarea membrilor ONG-ului. Cheia e la el! Voinea nu e om rau, dar vom vedea cat de mult il au altii la mana. Inca o data, toata stima pentru SCU si jurnalistii sportivi care incearca sa tina clubul in viata! Hai UTA!
Răspunde
18-06-2022, 22:09,
#97
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Nu pot sti exact toate dedesupturile, dar din informatiile expuse pana acum, eu personal nu cred ca Meszar e principala problema in toata povestea asta. Cred ca decizia de blocare a negocierilor a venit din partea politicului, si Meszar doar a executat....fortat. Meszar cred ca e doar un pion, dar un pion iscusit, si datorita lui ne-am bucurat pana acum de 2 sezoane in prima liga.
Asa ca pana va fi DOVEDIT vinovat, nu as lovi atat de tare in Meszar, mai ales ca s-a creat un val puternic de hate la adresa lui.
Cand vad ce se intampla pe grupurile de facebook, ma doare mintea...numa unguri, sicrie, gratii, alifii...
Răspunde
18-06-2022, 23:17, (Ultima modificare: 19-06-2022, 9:03 de sRg97.)
#98
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(18-06-2022, 22:09)Cristi_Arad a scris: Nu pot sti exact toate dedesupturile, dar din informatiile expuse pana acum, eu personal nu cred ca Meszar e principala problema in toata povestea asta. Cred ca decizia de blocare a negocierilor a venit din partea politicului, si Meszar doar a executat....fortat. Meszar cred ca e doar un pion, dar un pion iscusit, si datorita lui ne-am bucurat pana acum de 2 sezoane in prima liga.
Asa ca pana va fi DOVEDIT vinovat, nu as lovi atat de tare in Meszar, mai ales ca s-a creat un val puternic de hate la adresa lui.
Cand vad ce se intampla pe grupurile de facebook, ma doare mintea...numa unguri, sicrie, gratii, alifii...

Subscriu . Probabil Meszar se bagă in fata ,un pion al politicului . Posibil cu eventuale amenințări din partea politicului…Posibil se aștepta la vânzarea lui Miculescu și datoriile posibil se mai ameliorau. Habar nu am ce e in spatele acestei decizii. Bilcea ,,marele UT-ist” alături de Falca simt ca sunt in umbra acestor decizii ,chiar dacă Falca spune ca nu stie nimic eu unul nu îl cred ,Bibart nici atat,pe el chiar îl văd neinteresat de acest subiect iar Bilcea a rămas pionul lui Falca . Sa vedem … sper totuși sa se liniștească apele și sa avem un debut de sezon liniștit,deși nu sunt semnale bune in direcția asta și deja apar tot felul de hate la adresa UT-ei după aceste scandaluri,ba ca ajungem ca Mediaș ,ba ca Dinamo și așa mai departe .
Răspunde
19-06-2022, 1:22,
#99
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Singura varianta ca apele sa se linisteasca ,este ca Meszar sa renunte ,nu exista alta optiune!Un personaj banuit de atatea manevre dubioasa ,nu mai are cum sa conduca acest club,fie si "din umbra"!
Răspunde
19-06-2022, 1:47, (Ultima modificare: 19-06-2022, 2:09 de maryan.)
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Și cam cine îl poate convinge /obliga sa renunțe? Aici e problema!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 6 Musafir(i)