Stiri, sezonul 2022-2023
19-06-2022, 9:44,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
https://www.livearad.ro/banii-publici-de...-atletico/
Articol din 2014.
Doar legea il poate determina sa facă un pas in spate. Acum sunt verificați de CMCA altă institutie politică. Curtea de Conturi nu cred ca a facut vreun control pe cum au fost cheltuite aceste sume si cine sunt beneficiarii.
Si mai ales in chestiunea de integritate nu poți încredința contracte soției sau firmei unde ești implicat.
Administrația a știut dintotdeauna această chestiune dar l-au ținut acolo fiindca e șantajabil sa urmeze ordine.
Răspunde
20-06-2022, 19:54,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
O mai fi ceva cu investitorii? Ceva vesti noi?
Răspunde
20-06-2022, 21:00,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(20-06-2022, 19:54)Adrian07 a scris: O mai fi ceva cu investitorii? Ceva vesti noi?

Sa vedem daca (si cand) se intoarce parintele din padure..disponibilitate din partea investitorilor inca exista!
Răspunde
20-06-2022, 21:28, (Ultima modificare: 20-06-2022, 21:46 de Man09.)
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
https://www.livearad.ro/si-bibart-e-impo...at-clubul/
Bibart a vrut sa tripleze tariful de inchiriere al stadionului, acea schiță nouă de preturi arată si noile preturi umflate si cum au vrut sa puna alt tarif pt liga 2,3,4 de parcă nu e tot fotbal. La fel intalnirile religioase aveau alt pret concertele alt preț era total discriminator ce gandire tipic de bugetari.
Răspunde
21-06-2022, 3:38, (Ultima modificare: 21-06-2022, 5:56 de adymax.)
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Eu nu inteleg un lucru, cum poate Mezsar sa dea comunicatul ala in nume propriu, si chiar daca l-a dat cum de nu se voteza in OGN decizille. Daca sunt 4 voturi dupa de ce nu se voteza intrarea investitorilor in ONG?
Răspunde
21-06-2022, 9:33,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(21-06-2022, 3:38)adymax a scris: Eu nu inteleg un lucru, cum poate Mezsar sa dea comunicatul ala in nume propriu, si chiar daca l-a dat cum de nu se voteza in OGN decizille. Daca sunt 4 voturi dupa de ce nu se voteza intrarea investitorilor in ONG?

A spus Dani in emisiune ca el are de fapt 3 voturi din 4. De aia poate.
Răspunde
21-06-2022, 10:23,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(21-06-2022, 9:33)AdiG a scris:
(21-06-2022, 3:38)adymax a scris: Eu nu inteleg un lucru, cum poate Mezsar sa dea comunicatul ala in nume propriu, si chiar daca l-a dat cum de nu se voteza in OGN decizille. Daca sunt 4 voturi dupa de ce nu se voteza intrarea investitorilor in ONG?

A spus Dani in emisiune ca el are de fapt 3 voturi din 4. De aia poate.

Juridic si etic nu avea ce sa dea comunicatul ala , este o eject abject care l-a dat la toata lumea , semnand acel cumunicat atat timp cat el nu are nici o functie oficiala in club.
Răspunde
21-06-2022, 10:37, (Ultima modificare: 21-06-2022, 10:41 de Man09.)
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Are o simplă calitate de membru in AFC UTA dar această calitate vine in contradicție cu statutul lui de funcționar public(director Djts), contradicția apare datorită finanțării publice a Primăriei care prin club achiziționează echipament sportiv de la firma familiei Meszar.
Un control al ANI care sa constate aceste nereguli poate duce la destituirea lui Meszar din randul functionarilor publici si cu o interdicție de a mai ocupa funcții publice pe o perioadă de 3 ani de asemenea dacă se constată si alte nereguli cei de la ANI trimit mai departe spre autoritățile competente.
Meszar încasează 10 mii de euro anual din salariul de director DJTS conform declarației de avere.
Răspunde
21-06-2022, 14:41, (Ultima modificare: 21-06-2022, 14:41 de psv.)
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Impresia mea dupa ultimele infromatii ,este ca mai bine mor astia cu echipa de gat decat sa cedeze!informatiile care vin dinspre club sunt efectiv halucinante ceva de genu' Confusedunt acolo doi -trei care tot comenteaza pe media dar se dau ei pana la urma pe brazda!Voi va dati seama cum gandesc oamenii astia si in ce lume paralela traiesc!!!
Răspunde
21-06-2022, 16:12,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(21-06-2022, 14:41)psv a scris: Impresia mea dupa ultimele infromatii ,este ca mai bine mor astia cu echipa de gat decat sa cedeze!informatiile care vin dinspre club sunt efectiv halucinante  ceva de genu' Confusedunt acolo doi -trei care tot comenteaza pe media dar se dau ei pana  la urma pe brazda!Voi va dati seama cum gandesc oamenii astia si in ce lume paralela traiesc!!!

Ba sa stii ca Meszar and Co stiu exact ce fac, exact asa va fi, toti din dragoste o vom lasa moarta si iarasi liga 2 ne paste in cativa ani cand va fi ok sa fie si asa...
Ce sa faca clica penelista cu mediul privat pe care nu-l poate controla, stoarce de bani, care nu e in cardasie cu ei?
Nimic...

De ce suntem singurii care am stricat 15 milioane euro din bugetul local pt stadion in conditiile in care toata tara le face prin CNI?..pt sifon si lipsa transparenta.

Deci pana nu va trezitii cei din municipiu sa schimbati partidul de la primarie nu se schimba nimic. Aaa si sa nu credeti ca nu stiu ca si ailalti sunt la fel...stiu, doar ca au nevoie de 4 - 8 ani pana se intstaureaza plasa de paianj si caracatita in totate institutiile.

De ce credeti ca pe vremea monarhiei se facea rocada intre partidele de guvernare?...ca sa nu ii ia capul Smile
Răspunde
23-06-2022, 12:43,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Din toate articolele aparute deja in ultimele ore ne facem iar (mari) sperante ca vin acesti investitori si imediat se semneaza actele. Din pacate nu va fi asa, vor fi alte negocieri si rezultatul va fi tot acelasi: politicul la butoane si (noul) baron meszar la gestiunea de bani.

Atata timp cat firma de avocatura contractata pe persoana fizica de (noul) baron este tot firma de avocatura care i-a reprezentat pe falca, vasil si elcon in dosarul de luare de mita (link aici - http://hn.ro/ancheta-7776929-dosarul-fab...-falca.htm) vor exista negocieri (mai degraba lungi) nu va exista o negociere in care interesul Clubului sa primeze. In stadiul negocierilor vor fi introduse tot felul de clauze aberante pe care nicio societate/grup de investitori normali la cap nu le vor putea accepta. De asemenea, intr-o astfel de tranzactie (si flow-ul de bani din Club) un audit financiar ar fi obligatoriu (fapt care nu va fi acceptat oricum de noul baron meszar).

Suntem dusi din nou cu zaharelul, ca va fi bine, sa asteptam, pasi inainte etc. Este exact fenta clasica servita de acesti smecheri iar ca sa ne asteptam ca rezultatul sa fie altul decat "mergem impreuna inainte" ar trebui sa insemne ca suntem idioti.

Imi doresc din tot sufletul sa ma insel dar sa nu ne putem mari sperante ca va iesi fum alb. Pentru ca nu va fi nicio finalitate in negocierile cu asemenea caractere.

“Așteptarea ne dă iluzia că facem ceva așteptând, când, de fapt, nu facem altceva decât să murim suportabil, puțin câte puțin…”
― Octavian Paler
Răspunde
23-06-2022, 12:56, (Ultima modificare: 23-06-2022, 13:00 de psv.)
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(21-06-2022, 16:12)Pelle a scris:
(21-06-2022, 14:41)psv a scris: Impresia mea dupa ultimele infromatii ,este ca mai bine mor astia cu echipa de gat decat sa cedeze!informatiile care vin dinspre club sunt efectiv halucinante  ceva de genu' Confusedunt acolo doi -trei care tot comenteaza pe media dar se dau ei pana  la urma pe brazda!Voi va dati seama cum gandesc oamenii astia si in ce lume paralela traiesc!!!

Ba sa stii ca Meszar and Co stiu exact ce fac, exact asa va fi, toti din dragoste o vom lasa moarta si iarasi liga 2 ne paste in cativa ani cand va fi ok sa fie si asa...
Ce sa faca clica penelista cu mediul privat pe care nu-l poate controla, stoarce de bani, care nu e in cardasie cu ei?
Nimic...

De ce suntem singurii care am stricat 15 milioane euro din bugetul local pt stadion in conditiile in care toata tara le face prin CNI?..pt sifon si lipsa transparenta.

Deci pana nu va trezitii cei din municipiu sa schimbati partidul de la primarie nu se schimba nimic. Aaa si sa nu credeti ca nu stiu ca si ailalti sunt la fel...stiu, doar ca au nevoie de 4 - 8 ani pana se intstaureaza plasa de paianj si caracatita in totate institutiile
De ce credeti ca pe vremea monarhiei se facea rocada intre partidele de guvernare?...ca sa nu ii ia capul Smile

Te inseli, de data asta mergem pana la capat.. mai presus de UTA nu este nimeni in orasul asta!
Răspunde
23-06-2022, 14:02,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(23-06-2022, 12:56)psv a scris:
(21-06-2022, 16:12)Pelle a scris:
(21-06-2022, 14:41)psv a scris: Impresia mea dupa ultimele infromatii ,este ca mai bine mor astia cu echipa de gat decat sa cedeze!informatiile care vin dinspre club sunt efectiv halucinante  ceva de genu' Confusedunt acolo doi -trei care tot comenteaza pe media dar se dau ei pana  la urma pe brazda!Voi va dati seama cum gandesc oamenii astia si in ce lume paralela traiesc!!!

Ba sa stii ca Meszar and Co stiu exact ce fac, exact asa va fi, toti din dragoste o vom lasa moarta si iarasi liga 2 ne paste in cativa ani cand va fi ok sa fie si asa...
Ce sa faca clica penelista cu mediul privat pe care nu-l poate controla, stoarce de bani, care nu e in cardasie cu ei?
Nimic...

De ce suntem singurii care am stricat 15 milioane euro din bugetul local pt stadion in conditiile in care toata tara le face prin CNI?..pt sifon si lipsa transparenta.

Deci pana nu va trezitii cei din municipiu sa schimbati partidul de la primarie nu se schimba nimic. Aaa si sa nu credeti ca nu stiu ca si ailalti sunt la fel...stiu, doar ca au nevoie de 4 - 8 ani pana se intstaureaza plasa de paianj si caracatita in totate institutiile
De ce credeti ca pe vremea monarhiei se facea rocada intre partidele de guvernare?...ca sa nu ii ia capul Smile

Te inseli, de data asta mergem pana la capat.. mai presus de UTA nu este nimeni in orasul asta!

Atat vreau sa adaug imunitatea europarlamentara e valabilă doar pt declarații politice. 
Parintele are șansa acum să arate tuturor cat de curat a fost el toți acești ani si cât de mult ia pasat doar de viitorul clubului si de academie,sa fim si noi ironici ca el in informare.
Răspunde
23-06-2022, 15:00, (Ultima modificare: 23-06-2022, 15:45 de Man09.)
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
@valix92 ai postat un link cu un site clonat
SPAM propun sa i se șteargă contul.
Răspunde
23-06-2022, 19:22,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Și uite așa Bibarț a rezolvat totul,acum iar a crescut in ochii mai multor cetățeni . Numai miere și lapte din partea primăriei Smile))… of doamne ,ce mascarada
Răspunde
23-06-2022, 20:10,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Pai si?
S au inteles?
Răspunde
24-06-2022, 10:40,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Se pare ca se semneaza actele, sper sa nu fie o noua tentativa de tragere de timp a binomului Falca-Meszar.
Nu-ti pierde timpul uitandu-te inapoi pentru ca drumul tau nu merge intr-acolo...
Răspunde
24-06-2022, 14:49,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Veste buna! Multumim pentru informatie. Speram totusi sa ramana doar o parte mica din club felia politica, pentru ca din punctul meu de vedere e clar ca nu poate disparea. Asa merg lucrurile. Dar macar dpdv administrativ si financiar-contabil sa fim ok cu noua conducere, care trebuie sa puna clubul pe primul loc, chiar si inaintea profitului pentru care e firesc ca oricine ar fi acolo se va lupta.
Răspunde
24-06-2022, 15:29,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(24-06-2022, 14:49)AdiG a scris: Veste buna! Multumim pentru informatie. Speram totusi sa ramana doar o parte mica din club felia politica, pentru ca din punctul meu de vedere e clar ca nu poate disparea. Asa merg lucrurile. Dar macar dpdv administrativ si financiar-contabil sa fim ok cu noua conducere, care trebuie sa puna clubul pe primul loc, chiar si inaintea profitului pentru care e firesc ca oricine ar fi acolo se va lupta.

Nu va fi usor , sper insa cu toti sa intelegem ca principala sarcina a noilor investitori va fi cel putin pentru primul an ,consolidarea financiara a clubului( in traducere=0 datorii).Personal, am insa incredere in calitatile profesionale a lui Poenarusi sunt convins ca putem face din punct de vedere sportiv  un campionat mult peste cel precedent , chiar daca dupa cum am spus mai sus avand in vedere decalajul financiar de la care pleaca noii investori, mari investitii nu se pot face in echipa pe termen scurt.
Răspunde
28-06-2022, 12:37,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Au inceput casele de avocatura sa vorbeasca intre ele sau inca suntem intr-un moment de asteptare?
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)