Un tribut adus idiotilor
09-11-2014, 10:29, (Ultima modificare: 09-11-2014, 10:33 de micutu.)
#21
RE: Un tribut adus idiotilor
Doua postari obiective :

1. dedei - si argumentat direct din postare - "Concluzia e simpla: orice nas isi are nasul."
2. Redpunk_one - cu un continut echilibrat si cu argumente din surse.

Restul postarilor, cu indulgenta, rautacioase.

Concluzia mea : Badea a gresit in al evalua pe respectivul asa cum a gresit in cazul lui Bute (anterior meciului in care acesta si-a pierdut centura")

Am totusi o necunoscuta : motociclistii l-au luat pe asta cu ei sau a venit el de buna voie?
Daca a venit de buna voie inseamna ca a vrut sa-l puna pe Badea la punct. Daca va uitati in filmuletul de la intalnirea cu motociclistii acesta spune ceva de genul "s-ar putea sa te caute altii pe tine..." deci asta a venit chitit sa-l provoace pe Badea, deci unde e discernamantul profesionistului?
Daca l-au adus cu ei inseamna ca totul a fost premeditat ca si disturbarea emisiunii ceea ce ma determina sa cred ca reactia lui Badea a fost justa (dar neresponsabila).
Răspunde
09-11-2014, 13:54,
#22
RE: Un tribut adus idiotilor
(09-11-2014, 10:22)Redpunk_one a scris: Ce orgolios esti mah omule. Recunoaste ca ai vorbit prostii cand ai scris despre faptul ca nu exista campionat de muay-thai si ca ala nu e campion de 4 ani la rand sau cand iei lumea la rost ca are alta parere decat tine. Eu nu am scris ca stilul e kempo, kendo sau cacat imprastiat la colturi Smile. Si nu il iau pe badea ca exemplu , dar nici nu ma bucur sa vad un astfel de meci penibil. Si mai ales sa il blamezi pe amator ca nu a rezistat "decat" 6 minute.

Pai chiar nu exista. Cel putin eu unul nu stiu sa existe o astfel de competitie in Romania. Exista o disciplina "Freestyle Kickboxing" unde mai participa si practicanti de Muay-Thai cat si de Kyokushinkai dar un campionat in adevaratul sens al cuvantului nu stiu sa existe si nici ala sa fie campion.
Oricine vrea sa progreseze in Muay-Thai merge la competitii afara iar aia mai smecheri chiar in Tailanda (vezi Ciprian Sora fost campion mondial la amatori, Daniel Ghita care la fel si-a facut debutul in 99 la Bangkok.

Nu e niciun orgoliu insa mi se pare hilar sa veniti voi sa dati lectii in conditiile tot ce stiti despre subiectul asta ati citit de pe pe wikipedia si acum vreti sa mentineti flame-ul.

@micutule, vad ca tot o fortezi sa fii bagat in seama insa stai jos, aici nu esti la Antena 3 si nici nu ai vreo treaba cu subiectul. Vezi-ti de drum si ia nota pe mers.
Răspunde
09-11-2014, 14:02,
#23
RE: Un tribut adus idiotilor
Kidule eu nu stiu si nici nu ma intereseaza in mod deosebit subiectul. Era declaratia "motociclistului" care se mai si lauda singur ca e "de 4 ani campion national la Muay-thai". La fel ii spunea si presedintele federatiei de "trage-o/imnpinge-o" kempo sloboz. Daca aia m-au mintit , recunosc am transmis si eu mai departe o minciuna Smile .
S-ar putea sa ai dreptate tu si ala sa vb prostii, dar cum ziceam, eu am informatiile pe care le-au dat publicului cei implicati. Sa vii si sa ma contrazici si sa spui "nu stiu de unde le scoti" .......pai ti-am aratat de unde le-am scos. Tu in schimb nu mi-ai aratat "de unde le scoti" si totusi vrei sa iti dam dreptate. Cum vrei sa iti spun atunci daca nu incapatanat si orgolios.

Nu poate nimeni sa aiba dreptate tot timpul , poate doar Chuck Norris Smile))
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
09-11-2014, 20:43,
#24
RE: Un tribut adus idiotilor
Kidule vezi ca esti pe un forum unde toata lumea isi poate spune opinia. NU E FORUMUL TAU !!!
Atitudinea ta denota rudimentarism si m-au lamurit definitiv despre caracterul tau.
Noapte buna !
Răspunde
09-11-2014, 20:57,
#25
RE: Un tribut adus idiotilor
Nici n-am spus ca ar fi, mai reciteste odata mesajele mele anterioare si nu te mai infoia atata in pene.
Răspunde
23-12-2014, 19:08,
#26
RE: Un tribut adus idiotilor
Am vrut sa pun stirea la Arad capitala culturala europeana, dar as vrea sa cred ca astfel de idioti nu sunt reprezentativi pentru orasul nostru ....Sau ....???

http://specialarad.ro/stand-up-horror-la...tacolului/

Stand up horror la Arad. Un actor de comedie a fost lovit în cap de interlopi chiar în timpul spectacolului!

Știri Arad. Municipiul nostru, un oraș frumos, o mică Viena, care are în plan să devină Capitală Culturală Europeană în 2021… Arad, totodată, un oraș în care actorii sunt loviți cu sticla în cap în timpul spectacolului!

Știrea nu este deloc nouă. Este nouă pentru noi și pentru cei care o află de la noi. Sunt, însă, unii oameni care au fost îngroziți în seara zilei de 7 decembrie, atunci când au participat la un spectacol de stand-up comedy al lui Costel, unul dintre românii care în cariera lui artistică a adăugat chiar un premiu la Cannes…

A fost nevoie ca acesta să ne viziteze orașul pentru a-și reevalua, probabil, meseria și a cere, în prețul biletelor, și un spor de periculozitate. S-a întâmplat în club Flex, unul aflat la demisolul unei clădiri de pe strada Unirii. Tot la demisol se pare că a fost mintea a doi frați din Arad, cunoscuți prin lumea interlopă, care au plătit bilet la unul dintre cele două spectacole susținute de Costel la amintita locație. Reprezentația de la ora 19 a fost foarte reușită. Cea de la 21.30 însă, face parte din categoria stand up horror…

Frații Lucian și Cristian Costea, căci despre ei este vorba, și-au luat bilet chiar în primul rând. Nefamiliarizați probabil cu comedia, sau cu… caterinca… așa cum spun bucureștenii, au luat interpretarea lui Costel ca pe o chestie personală. Deranjați de glumele acestuia, în timpul spectacolului, Lucian Costea a aruncat cu o sticlă în direcția actorului dar nu l-a nimerit. În acel moment, Costel le-a sugerat, pe același ton comic, să nu își mai ia bilet pe primul rând pentru că oricum nu îl nimeresc. A urmat a doua aruncare! De data aceasta, Lucian a lovit în plin, sticla spârgându-se de capul lui Costel! Mirarea a fost și mai mare atunci când Costel a continuat spectacolul… Cei doi frați au plecat, speriați probabil că ar putea ajunge cei de la Poliție. La masă a rămas un prieten, camarad, tovarăș al lor, de aceleași dimensiuni, care la final a dat sec la paharul pe care îl avea plin pe masă, a reușit chiar să își ceară scuze actorului în numele celor doi frați bătăuși și plecat a fost și el…

În seara de după spectacol, Costel a declarat, în stilul personal: „Știi că ești mic de statură când niște interlopi de Arad aruncă în tine pe scenă cu sticle și pahare și nu te nimeresc”.

Din informațiile noastre, spectacolul a fost filmat iar actorul intenționează să facă plângere, în baza probelor video, împotriva lui Lucian Costea, dacă nu cumva a și făcut-o deja…

Oricum, Poliția nu a fost chemată la fața locului… probabil din cauza faptului că nu a curs sânge în urma loviturii aplicate actorului.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
31-12-2014, 22:34,
#27
RE: Un tribut adus idiotilor
[Imagine: AXz5sTH.jpg]
Răspunde
10-01-2015, 3:28,
#28
RE: Un tribut adus idiotilor
Big Grin Big Grin
https://www.facebook.com/video.php?v=780376805350892
Răspunde
13-02-2015, 19:08,
#29
RE: Un tribut adus idiotilor
Incredibil!!!!  Big Grin  Smile)))))))))

http://www.kanald.ro/multimedia/localnic...66666.html


Si nu in ultimul rand, idioti si jurnalistii "sat din Oradea" Smile)))))
Răspunde
27-02-2015, 19:20,
#30
RE: Un tribut adus idiotilor
Am vrut sa pun stirea despre idiotii de la isis pe topicul cu stiri din lume dar astia sunt prea idioti ca sa nu fie campioni in topicul asta. Uitati-va la filmuletul din articol sa vedeti niste tigani desculti si inculti distrugand cu picamere si ciocane opere de arta irecuperabile si statui vechi de peste 3000 de ani dupa cucerirea mai multor orase din Irak :

http://www.dailymail.co.uk/news/article-...video.html
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
03-03-2015, 20:14,
#31
RE: Un tribut adus idiotilor
Șef de serviciu din Primăria Arad, aproape să curețe toaleta publică! Sub ochii campionilor României la atletism…

Scene hazlii la Campionatele Naționale de Iarnă de Aruncări Lungi. Am fost la o aruncătură de băț să vedem un șef de serviciu din Primăria Arad cum se coboară la munca de jos…

Marin Dugăeșescu, cel care de ani de zile este cunoscut ca director peste bazele sportive din municipiu, s-a ocupat – nu prea bine – de o parte din organizarea evenimentului. El conduce și departamentul care se ocupă de… necesitățile fiziologice ale sportivilor, sau a spectatorilor, antrenorilor, delegaților, mai bine spus ale tuturor celor prezenți pe stadionul Gloria.

Serviciile nu s-au dovedit a fi de cea mai bună calitate, astfel că toaleta publică de la arenă s-a înfundat și scenele au devenit de tot râsul. La câțiva metri de toaletă, sportivii, înfrigurați mai ales din cauza vântului puternic, își consumau ceaiurile calde, iar Dugăeșescu conducea operațiunea de desfundare a toaletei, dând ordine precise omului cu „șarpele”. Noroc că dexteritatea acestuia a făcut ca toaleta să devină funcțională, altfel Dugăeșescu se vedea obligat să își pună mănușile de latex și să treacă la mânuirea „șarpelui”. A scăpat ușor!

Și toate acestea s-au întâmplat sub ochii celor mai buni sportivi ai României la această disciplină sportivă, campionii țării la atletism, la un eveniment în care imaginea Aradului chiar contează.

http://specialarad.ro/sef-de-serviciu-di...-atletism/
Răspunde
04-03-2015, 11:24,
#32
RE: Un tribut adus idiotilor
http://specialarad.ro/sef-de-serviciu-di...-atletism/

putina hrana n-ar strica pt acest gunoi!
Răspunde
04-03-2015, 11:58,
#33
RE: Un tribut adus idiotilor
Carati-i cat mai multe. Trebuie sa punem presiune pe el si pe seful sau.
Răspunde
07-03-2015, 20:41,
#34
RE: Un tribut adus idiotilor
[Imagine: 1425480770.jpg]
Răspunde
08-03-2015, 20:08,
#35
RE: Un tribut adus idiotilor
N-ai cumSmile)))
Răspunde
27-03-2015, 0:04,
#36
RE: Un tribut adus idiotilor
Nici nu stiu cui sa ii acord nominalizarea: lui Feies sau lui Haut. Inclin totusi catre a doua varianta.
http://www.livearad.ro/gheorghe-feies-in...mment-5469
Răspunde
27-03-2015, 0:20,
#37
RE: Un tribut adus idiotilor
Smile)))))))))))))
Răspunde
07-04-2015, 23:16,
#38
RE: Un tribut adus idiotilor
    poftim  Rolleyes
Răspunde
06-05-2015, 15:01,
#39
RE: Un tribut adus idiotilor
Mai mulţi botoşăneni s-au dus să scoată bani de pe cardurile de sănătate. Cazul este dezvăluit de şeful CJAS Botoşani


Sute de botoşăneni s-au dus la bancomate şi au încercat să scoată bani folosind cardul de sănătate. Informaţia a fost făcută publică de Costel Lupaşcu, şeful Casei Judeţeane de Asigurări de Sănătate Botoşani. Acesta a dezvăluit pentru presa locală că, din informaţiile pe care le deţine, câteva sute de oameni din judeţ au recurs la această metodă. 

„Se plâng operatorii bancari că sunt carduri de sănătate în bancomate. Mulţi cred că sunt bani acolo şi se duc să-i retragă. Nu ştiu că poate fi folosit doar în sistemul medical şi merg la bancomat cu cardul de sănătate”, a precizat Costel Lupaşcu, directorul Casei Judeţene de Asigurări de Sănătate (CJAS) Botoşani, pentru ziariştii locali.   

Ulterior, contactat pentru a doua oară de ”Adevărul” în această problemă, directorul CJAS şi-a nuanţat declaraţiile, susţinând că ştie despre existenţa acestor practici de la nişte apropiaţi, fără însă să fi primit plângeri oficiale la instituţia pe care o conduce.   Despre problema cardurilor de sănătate care ar fi fost folosite de cetăţeni pentru a scoate bani din bancomate, preşedintele CNAS, Vasile Ciurchea, a declarat miercuri, 6 mai, la Adevărul Live: ”Cu siguranţă au fost oameni care au băgat cardul în bancomate. Acest card nu conţine bani pe el nu conţine date medicale. Folosind cardul se economisesc bani în sistem dar asta nu înseamnă că există bani pe card. Nu poţi vorbi de pe SIM-ul care se află pe card”. 

Pe de altă parte, contactaţi de ”Adevărul”, reprezentanţii BCR au precizat că, în privinţa bancomatelor pe care le deţin, nu au fost găsite, până acum, carduri de sănătate blocate: „Avem o reţea de aproximativ 2.000 de bancomate în toată ţara. În niciun bancomat nu am găsit carduri de sănătate, nici măcar unul. Cardul este apropiat şi este tras în interiorul bancomatului pe baza recunoaşterii benzii magnetice, vorbim de carduri bancare. Un card de sănătate, fără bandă magnetică, nu poate fi acceptat de bancomat, eventual doar dacă forţezi bancomatul“.  

„În bancomatele BRD nu s-a gasit până acum niciun card de sănătate. Nu am testat acceptarea unui card de sănătate la bancomatele noastre. În ipoteza în care ar fi acceptat, cu siguranţă cardul ar fi capturat şi depozitat în caseta destinată cardurilor capturate, urmând a fi recuperat ca orice alt card capturat“, au declarat, pentru „Adevărul“, reprezentanţii BRD. Întrebaţi dacă introducerea unui card de sănătate în bancomar ar bloca aparatul, reprezentanţii băncii au declarat că, în mod normal, funcţionarea acestuia nu ar trebui să fie afectată, având în vedere că, în prezent, ATM-urile capturează cartele sau carduri non-bancare pe care clienţii le introduc din greşeală.  

Miturile din jurul cardului de sănătate   
În ultimele zile, pe internet, au circulat tot felul de informaţii potrivit cărora românii ar fi încercat să bage în bancomat cardurile de sănătate. Un caz concret nu a fost confirmat, însă, de nicio bancă sau de reprezentanţi ai Poliţiei. Românii care-şi pierd cardurile de sănătate, dacă vor să primească un altul, trebuie să plătească. Un card de sănătate nou costă 2,74 euro. 

http://adevarul.ro/locale/botosani/sute-...index.html
Răspunde
19-05-2015, 13:51,
#40
RE: Un tribut adus idiotilor
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)