Etapa #13: UTA - CFR Cluj, 10.10.2021, ora 20:30, Digisport 1
08-10-2022, 6:55,
#8
RE: Etapa #13: UTA - CFR Cluj, 10.10.2021, ora 20:30, Digisport 1
(06-10-2022, 19:46)Adrian07 a scris: Meciuri grele. Haideti sa fim pozitivi!

Mi-as dori foarte mult sa fiu pozitiv dar cind citesc declaratiile de dupa meci ale antrenorilor, care nici ei insesi nu au o intelegere sau o explicatie clara a ceea ce se intimpla in timpul jocului oficial, de ce jucatorii nu reusesc sa puna in practica, ceea ce ei spun ca se exerseaza pe tot parcursul ciclului saptaminal de pregatire, nu se transpune in teren.

Ceea ce percep eu aici, din ceea ce declara antrenorii, (citind printre rinduri !) este nemultumirea lor vizavi de capacitatea jucatorilor de a intelege si a aplica in practica ceea ce le cer ei jucatorilor. Foarte posibil ca nici comunicarea directa in timp real cu jucatorii straini din teren in timpul jocului, sa nu fie cea optima si asta din lipsa unor translatori profesionisti in limba nativa a jucatorilor!

Pe de alta parte vad preluari simple de balon a unor jucatori din trei incercari, pase imprecise, riscante in 5-10 m, lipsa totala de viteza in executii, lipsa totala a ruperilor de ritm, etc

Avem o nevoie stringenta de a imbunatatii criteriile de selectie a lotului de jucatori. Trebuie sa diferentiem intre selectia jucatorilor pe care ii vedem TITULARI, si a jucatorilor care pot dubla TITULARII pe posturi. 

Parerea mea, jucatorii la DUBLARE ar trebui sa provina din Academia UTA
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #13: UTA - CFR Cluj, 10.10.2021, ora 20:30, Digisport 1 - de Coco13 - 08-10-2022, 6:55

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)