Etapa #27: UTA - Farul Constanța, 24.02.2023, ora 20:30
27-02-2023, 8:33,
#9
RE: Etapa #27: UTA - Farul Constanța, 24.02.2023, ora 20:30
(26-02-2023, 15:13)red11 a scris: (Balint) ... nu are farama aia de nebunie(curaj) de a da peste cap cursul meciului, de a surprinde, de a face o schimbare tactica, sa vina cu ceva neasteptat. Cred ca aici se face diferenta intre un antrenor bun si unul foarte bun iar Balint este, deocamdata, hai sa zicem, rigid.

De acord, este clar ca nu doreste sa se abata de la planul de joc pe care la stabilit inaintea jocului impreuna cu banca sa tehnica. De aici schimbarile post pe post. 

Ca sa-ti asumi schimbari tactice in timpul jocului, cu un eventual impact imediat pe tabela de marcaj, ai nevoie de o experienta dobindita si dovedita la nivelul Superligii sau ma rog al altor campionate puternice din Europa.

Nu sint sigur ca la acest moment al carierei sale in antrenorat, la nivelul Superligii, Balint i-si  doreste neaparat sa-si asume responsabilitatea integrala si personala a unor astfel de schimbari tactice pe parcursul meciului. Pare a fi adeptul unor decizii luate in colectiv cu banca sa tehnica !

Dar, cred eu, lipsa acuta de puncte in clasament v-a pune o presiune crescinda in asumarea unor decizii "pur personale" pe care Balint evident, nu le agreaza momentan !
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #27: UTA - Farul Constanța, 24.02.2023, ora 20:30 - de Coco13 - 27-02-2023, 8:33

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)