Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 4 : UTA Arad - FC Botosani
14-04-2023, 21:41,
#1
Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 4 : UTA Arad - FC Botosani
cu un picior in liga a 2-a...
Răspunde
14-04-2023, 21:56, (Ultima modificare: 14-04-2023, 21:56 de RedNeck.)
#2
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 4 : UTA Arad - FC Botosani
Ca pixu' jucam...Botosaniul tot primii la minge, se gasesc fantastic, la noi apararea din nou praf...ce a pregatit Balint pentru meciul asta ? nimic ! Insista cu Roger fundas, depasit total meciul asta, in loc sa joace la mijloc, unde nu avem nici o idee de atac...
Anton praf si el, a facut faultul ala timpit de la primul gol, plus ca n-a avut nici o reactie la Mailat. Kucher ne-a bagat in groapa de data asta...mare dezamagire.
Nu cred ca Balint mai poate face ceva la pauza, n-are stiinta asta...
Răspunde
14-04-2023, 22:01,
#3
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 4 : UTA Arad - FC Botosani
Si eu cred la fel@RedNeck, trebuie urcat Roger, bagat Abeid, scos unul dintre Ubbink sau Anton..parerea mea ca fara doi atacanti nu putem revenii pe tabela.
Parere de chibit, binenteles Smile
Sa vedem ce face Balint.

Cu un pas in liga a doua sunt Arges si Mioveni! @Xtreme
Răspunde
14-04-2023, 22:07,
#4
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 4 : UTA Arad - FC Botosani
Balint il baga pe Barbosa...il scoate pe Postolachi...dezastru !
Răspunde
14-04-2023, 22:14,
#5
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 4 : UTA Arad - FC Botosani
Balint e total depășit de când a venit la UTA. Constanta lipsește cu desăvârșire. S-al schimbi pe Postolachi ... sa mai crezi in revenire? Urmeaza sa-l introduca pe Keseru si putem trage cortina!
Răspunde
14-04-2023, 22:16, (Ultima modificare: 14-04-2023, 22:17 de Xtreme.)
#6
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 4 : UTA Arad - FC Botosani
(14-04-2023, 22:01)red11 a scris: Cu un pas in liga a doua sunt Arges si Mioveni! @Xtreme



Argesi si Mioveni sunt cu ambele picioare, dar poate ca le da Balint o mana de ajutor și ii ajuta sa iasă, la cum gestionează situația! Angry
Răspunde
14-04-2023, 23:02, (Ultima modificare: 14-04-2023, 23:13 de red11.)
#7
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 4 : UTA Arad - FC Botosani
Speram ca nu Smile @Xtreme

Trebuie sa faca rotatii daca se merge pe ambele planuri: play-out, cupa. E incapatant ca un catar Balint Smile
Asta e, mergem inainte cu speranta ca va gestiona mai bine in continuare lotul pe care-l are.

P.S. Incredibila reactia publicului la schimbarea lui Roger, si ii dau dreptate! Si eu cred ca trebuia pastrat si bagat inca un varf inca de atunci. Poate am fi avut mai multe sanse sa marcam.
Răspunde
14-04-2023, 23:06,
#8
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 4 : UTA Arad - FC Botosani
(14-04-2023, 23:02)red11 a scris: Speram ca nu Smile

sper ma ta! Big Grin Meciul de astăzi a fost și va rămâne o dezamăgire crunta. Balint ar reușii performanta de a promova și a retrograda aceeași echipa! Fara dubii, ar face istorie!
Răspunde
14-04-2023, 23:33,
#9
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 4 : UTA Arad - FC Botosani
(14-04-2023, 22:07)RedNeck a scris: Balint il baga pe Barbosa...il scoate pe Postolachi...dezastru !

S-a vazut o stare de oboseala la mai multi jucatori astazi. Chiar si Rares a fost mult sub nivelul pe care l-a aratat pana acum. 
Barbosa pare tehnic dar nu pare un jucator de travaliu. Ii lipsesc realizarile. Trebuie folosit altfel pentru ce a mai fost adus?
Răspunde
15-04-2023, 0:12, (Ultima modificare: 15-04-2023, 0:13 de Adrian07.)
#10
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 4 : UTA Arad - FC Botosani
Ce oboseala ma ??? Zici ca dau la sapa baietii astia, tot oboseli...au toate conditiile sa performeze sau macar sa se salveze, nici nu vrreau sa mai aud chestia asta cu oboseala. Iesi in p**a mea pe gazon inainte cu 2 minute de inceperea jocului si vezi stadionul plin ... ce motivatia p*** sa mai ai?
N ai voie sa pierzi acasa cu asa suporteri, nu exista, mananca gazonul ala!!!
Stadion plin in conditiile in care tu esti pe ultimele locuri!!!
Răspunde
15-04-2023, 0:25,
#11
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 4 : UTA Arad - FC Botosani
Doar imi dau cu parerea. Nu-ti varsa frustrarea cu mine ca n-am eu nicio vina si nici pretentia ca le stiu pe toate.
Te intreb doar atat: tu crezi ca Rares nu a vrut sa faca un meci bun astazi?
Răspunde
15-04-2023, 0:47,
#12
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 4 : UTA Arad - FC Botosani
(15-04-2023, 0:25)red11 a scris: Doar imi dau cu parerea. Nu-ti varsa frustrarea cu mine ca n-am eu nicio vina si nici pretentia ca le stiu pe toate.
Te intreb doar atat: tu crezi ca Rares nu a vrut sa faca un meci bun astazi?

Stai linistit ca nu ma cert cu unu care sufera la fel ca si mine pentru UTA. 
Faza cu oboseala am auzit o si la noul portar dupa meciul de la Voluntari, el e obosit ca a jucat din 3 in 3 zile, nu i nornal ce se intampla la clubul asta, daca retrogradam anul asta chiar ar avea un impact foarte mare in randul suporterilor pentru ca o asa emulatie n am mai vazut de mult.
Inca sper...dar raman la parerea ca acasa chiar nu ai voie sa pierzi cu tribunele astea in spate!
Răspunde
15-04-2023, 1:04,
#13
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 4 : UTA Arad - FC Botosani
Cu exceptia a doi, trei jucatori, astia chiar nu pot sa joace din trei in trei zile. Si asta se intampla la toate echipele din campionat, nu numai la UTA. Asta-i nivelul fotbalului romanesc.
Răspunde
15-04-2023, 7:57,
#14
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 4 : UTA Arad - FC Botosani
Este clar ca Hoxhallari a gresit la ambele goluri primite. Sigur pozitia sa nu este fundas central dreapta unde a jucat astazi, dar se pune intrebarea daca Balint nu ar fi trebuit sa apeleze la cel mai bun fundas central dreapta din academie sau ma rog, Vukcevic incercat acolo, ce am fi avut de pierdut ? La fel si pentru pozitia de fundas lateral stinga, unde improvizatia cu Roger, care atita timp cit nu este folosit de la mijloc in sus, reduce subtantial forta ofensiva in partrea stinga a atacului. Consider ca Abeid ar fi fost o solutie mai buna ca fundas stinga cu un Roger, ca mijlocas sau extrema stinga astazi. In fine, asta a fost alegerea bancii tehnice, dar s-a dovedit a fi una putin inspirata si ca atare poarta integral vina infringerii de astazi. Asta nu scuza cu nimic prestatia lipsita de inspiratie de la mijloc in sus.
Răspunde
15-04-2023, 10:58, (Ultima modificare: 15-04-2023, 10:59 de red11.)
#15
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 4 : UTA Arad - FC Botosani
Daca revezi golurile pe care le-am luat ai vedea ca Hoxallari respinge la ambele faze. La primul presat de un adversar, daca nu o respingea eu cred ca 90% era oricum gol. Anton doarme, uitandu-se la un Mailat lasat singur in centrul careului. Iar la al doilea gol Hoxhallari inchide foarte bine culoarul, respinge dar mijlocasii defensivi nu-l preseaza pe Mailat care alege o finalizare fantezista si Kucher practic si-o baga singur in poarta. Vina impartita, parerea mea, intre mijlocasii defensivi si Kucher.
Parerea mea ca am pierdut prima repriza in mod categoric la mijlocul terenului, unde botosanenii au fost mai determinati, mai agresivi si mai proaspeti.
Răspunde
15-04-2023, 13:19,
#16
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 4 : UTA Arad - FC Botosani
Și eu zic la fel, la primul gol Hoxhalari respinge din fața unui botoșănean, dacă ajungea mingea acolo era posibil să marcheze. Vina nu e a lui ca Mailat e liber acolo. Golul 2 e clar a lui Kucher, nu pot să îmi explic ce a făcut, mingea nu pare a avea efect.
Vin principală e însă a lui LGB, că tot insistă cu Roger fundaș. Iar a fost bulevard pe acolo. Milosevic nu trebuia nici el să joace titular. Nu pot să înțeleg de ce nu îl joacă pe Stahl, dar îi dă lui keserü șanse, care a demonstrat că nu aduce nimic pozitiv, doar pierdem om.

Și dacă tot am pomenit de LGB, cu riscul de lua ban, mai dă-l în plm de panseluță. Dacă la Arad nu are lumea răbdare, de ce nu a rămas la Craiova unde a fost contestat înainte sa apuce echipa să joace. Să îi fie rușine de snowflake
Semper Fidelis
Răspunde
15-04-2023, 13:35, (Ultima modificare: 15-04-2023, 16:35 de red11.)
#17
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 4 : UTA Arad - FC Botosani
Nici eu nu-mi pot explica de ce Balint, care de altfel pare un tip inteligent, nu reuseste sa-si corecteze propriile greseli. Chiar nu-mi explic!

Cred cu tarie ca Balint ne poate salva de la retrogradare, dar atat. Daca vrem mai mult, asa cum am mai spus-o in momentul in care a fost reinstalat, avem nevoie sa identificam un antrenor strain sau un antrenor roman care nu are, in acest moment, nimic in comun cu liga intai( ma refer aici in special la navetistii de serviciu). Si aici am un mare semn de intrebare in dreptul conducerii clubului daca ar avea puterea sa faca acest lucru, atat din punct de vedere financiar, cat si al capacitatii de a identifica acest tip de antrenor.
Răspunde
16-04-2023, 7:26,
#18
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 4 : UTA Arad - FC Botosani
(15-04-2023, 13:35)red11 a scris: Nici eu nu-mi pot explica de ce Balint, care de altfel pare un tip inteligent, nu reuseste sa-si corecteze propriile greseli. Chiar nu-mi explic!

Cred cu tarie ca Balint ne poate salva de la retrogradare, dar atat. Daca vrem mai mult, asa cum am mai spus-o in momentul in care a fost reinstalat,  avem nevoie sa identificam un antrenor

Fara dar si poate, Balint este un "motivator" exceptional. Ca tactician si strategist a avut citeva succese de rasunet, oarecum surprinzatoare, daca nu de-a dreptul socante in fata unor echipe de top din Superliga ! Inconsistenta rezultatelor ulterioare ale echipei, dupa aceste foarte putin scontrate succese, nu a "prins radacini" din motive greu de inteles. Neincrederea in rindul componentilor lotului s-a acutizat inexplicabil chiar de la urmatorul joc in Superliga.

Posibil sa fie si alte probleme in interiorul lotului pe care noi nu le cunoastem deocamdata. Posibil sa nu fie, dar atunci ma duce gindul ca Balint are ceva carente in "selectia" jucatorilor pe care el personal i-a adus in lot, la care se adauga evident si cei adusi de Poenaru dar care momentan nu intra in gratiile sale.
Răspunde
16-04-2023, 13:30, (Ultima modificare: 16-04-2023, 13:45 de red11.)
#19
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 4 : UTA Arad - FC Botosani
Sa sti ,@Coco13, ca eu inca am incredere in Balint si-l respect pentru promovarea UTA-ei in elita fotbalului nostru. Nu vreau sa-i stirbesc din meritele si lucrurile bune pe care le-a facut la UTA si nici sa-l bag in lista antrenorilor "navetisti". Dar daca continua asa eu nu-i vad alt viitor decat sa ajunga un "navetist de serviciu".

Daca a ajuns si cam ultimul antrenor din liga intai asupra caruia avea un ascendent moral zdrobitor sa vina si "sa-i dea cu terenul in cap", acasa, eu cred ca domnul Balint ar cam trebui sa-si faca o analiza intrinseca foarte realista si sa incerce sa schimbe anumite lucruri. Pana la urma meseria fiecaruia, cat si viata insasi, este o continua transformare personala.
Răspunde
16-04-2023, 20:23,
#20
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 4 : UTA Arad - FC Botosani
degeaba ne îmbătăm cu apa rece, cu cele 5 puncte avans U Cluj și Voluntari practic și-au asigurat locul în liga 1 pentru sezonul următor. Practic ultimul eșec ne-a fost fatal, degeaba încercam sa relativizam. Sper sa evitam retrogradarea directa sau un baraj contra lui Dinamo... In rest nu am așteptări nici de la Balint și nici de la anumiți jucători care ar fi trebuit cedați din iarna CFR-ului...
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)