Play-out: Etapa 5- Chindia vs. UTA
23-04-2023, 10:55,
#1
Play-out: Etapa 5- Chindia vs. UTA
Hai cu victoria!!!
Răspunde
23-04-2023, 13:57,
#2
RE: Play-out: Etapa 5- Chindia vs. UTA
Dacă nu batem azi, e destul de clară soarta noastră...
În sfârșit a renunțat la Roger fundaș stânga!
Semper Fidelis
Răspunde
23-04-2023, 14:59,
#3
RE: Play-out: Etapa 5- Chindia vs. UTA
După câteva etape in care nu am mai urmărit meciurile UTA-ei, am rezistat azi până la gol.
Doamne ferește, papagalul ala de Balint este antrenor de liga a doua, a doua jumătate a clasamentului...bun, in ton cu imbecilii și gunoaiele din conducere.
Rămâne cum am spus acum vreo 2 luni, ne vedem in liga a doua, sper ca măcar acolo toți paraziții din conducere vor pleca iar impreună cu ei și saracii mintal care-i susțin și-și spun suporteri. Mizeriile de la sportarad fiind complici cu situatia actuală, in principal gunoiul ăla obez cu nume Lucian, care cred că-i face âi felatii lui Meszar dacă i se cere.
Răspunde
23-04-2023, 15:01,
#4
RE: Play-out: Etapa 5- Chindia vs. UTA
Cu jocul asta o sa avem probleme si cu o echipa din liga a doua, in eventualitatea ca ajungem la baraj. Da oriunde in fata ca poate o agata Postolachi nu-i fotbal!
Răspunde
23-04-2023, 15:59,
#5
RE: Play-out: Etapa 5- Chindia vs. UTA
fără cuvinte, am asistat la un meci în care jucătorii UTA-ei nu au crezut nici un minut ca pot învinge sau salva de la retrogradare. Diferența de atitudine enorma intre cele doua echipe astăzi. Cred ca Balint a pierdut vestiarul d.p.d.v. a moralului echipei, iar meciul de astăzi doar confirma ca speranța moare ultima, da moare!
Răspunde
23-04-2023, 16:10,
#6
RE: Play-out: Etapa 5- Chindia vs. UTA
Noi nu mai castigam nimic asta e clar ne mai trebuie si cupa... poate daca luam cupa ne salveaza astia de la federatie...
Sa ai peste 6000 de oameni meci de meci si sa nu conteze chestia asta...
Răspunde
23-04-2023, 19:36, (Ultima modificare: 23-04-2023, 19:37 de red11.)
#7
RE: Play-out: Etapa 5- Chindia vs. UTA
Daca pana acum i-am mai luat apararea lui Balint crezand ca este inteligent, astazi, dupa declaratia de la finalul meciului prin care ne transmitea ca semifinala de Cupa trece in planul doi, vreau sa-i spun, si sper sa fie oameni din cadrul clubului care intra pe aici, sau chiar Zagorakis, pe care l-am mai vazut intrand, sa-i transmita ca nu are nimic in comun cu spiritul acestui club si ca este un taietor de frunze la caini. Ne pierdem vremea cu el!
Răspunde
23-04-2023, 20:31,
#8
RE: Play-out: Etapa 5- Chindia vs. UTA
red11 Acum sunt un simplu suporter ....daca intelegi ce vreau sa zic. Doar Poenaru a fost deschis spre scouting.Acum totul este pe mana Balint-Apostu din pacate.
Răspunde
23-04-2023, 20:36,
#9
RE: Play-out: Etapa 5- Chindia vs. UTA
Deci antrenorul spune ca nu i importanta cupa... mai mergem la Cluj?
Răspunde
23-04-2023, 21:04,
#10
RE: Play-out: Etapa 5- Chindia vs. UTA
Este clar!..

Imi pare rau sa aud asta @Zagorakis
Răspunde
23-04-2023, 21:41,
#11
RE: Play-out: Etapa 5- Chindia vs. UTA
E incredibil, revoltător, nici nu îmi găsesc cuvintele, ce a scris Zagorakis. Deși era destul de clar, prin toate acțiunile de la plecarea lui Poenaru. Să ai un așa sistem și să dai cu piciorul, e revoltător.

Sper să dispară cât mai repede acest LGB împreună cu tot putregaiul din conducere!

Credeam că nimic nu îmi mai poate strica seara...
Semper Fidelis
Răspunde
23-04-2023, 21:44,
#12
RE: Play-out: Etapa 5- Chindia vs. UTA
E groasă rău, de când a fost adus Balint am fost sigur că Uta va merge tot mai rău. Personal mi-aș fi dorit numirea lui Gâlcă ca și antrenor, dar din păcate conducerea în loc să îi satisfacă pretențiile, într-adevăr, mari d.p.d.v al salariului, au ales un cumătru de-al casei.

Totuși, sunt mai mulți factori care au adus Uta în această situație, conducerea, antrenorul, și jucătorii care efectiv își bat joc de această echipă, și să nu uit de gunoiul de Lucian de la sportarad,care i-a ținut în brațe pe acești pseudo conducători. 

Șanse de a rămâne în Diviza A, 25%.

Din păcate dacă este să privim realist, în semifinala cu U, suntem aproape victime sigure, foarte greu să scoatem ceva având în vedere moralul, dar și calitatea echipei ca și joc în această perioadă.
Răspunde
23-04-2023, 22:48, (Ultima modificare: 23-04-2023, 22:57 de red11.)
#13
RE: Play-out: Etapa 5- Chindia vs. UTA
Hai sa fim seriosi, nu a tinut Lucian pe nimeni in spate. Cam da totul pe pagina lui, si bune si rele. In fond pe el il intereseaza sa intre toata lumea: si pro, si contra. Din asta traieste.

In alta ordine de idei, Galca nu a negociat niciodata cu UTA. A fost doar o cioaca aruncata in media, sincer nici nu stiu de catre cine. Am vazut declaratiile lui Galca dupa ce a preluat echipa din Polonia si a spus ca in tara a negociat doar cu Voluntari, Arges si CFR.
Răspunde
23-04-2023, 23:05,
#14
RE: Play-out: Etapa 5- Chindia vs. UTA
Multumesc @red11. Nici eu nu cred ca Galca a fost in negocieri cu UTA,cred ca antrenor a fost Balint de cand a fost dat afara de la Craiova,chiar daca in momentul respectiv aveam inca antrenor pe Poenaru,totul a fost doar un joc cu presa si cu suporterii. Asa cred,poate nu este asa. Dar chiar si Poenaru a lasat de inteles in unele emisiuni sportive unde a fost invitat ca a fost indepartat prin metode...de vestiar .
Răspunde
23-04-2023, 23:49,
#15
RE: Play-out: Etapa 5- Chindia vs. UTA
Întrebați-l pe Voinea de Gâlcă. Asta e, prea puțin mai contează acum acest aspect.
Răspunde
24-04-2023, 10:53,
#16
RE: Play-out: Etapa 5- Chindia vs. UTA
(23-04-2023, 20:36)Adrian07 a scris: Deci antrenorul spune ca nu i importanta cupa... mai mergem la Cluj?
Mergem, normal.
Dar cred ca ar trebui mers peste ei zilele astea, sa priceapa cat e de important meciul asta pentru noi.
Ca daca cumva baga juniorii sau desconsidera meciul nu mai are ce cauta in Arad.
Răspunde
24-04-2023, 11:01,
#17
RE: Play-out: Etapa 5- Chindia vs. UTA
Hai sa mergem la un antrenament... oricum mi se pare ca asa putini intram pe forum... cand e gata aplicatia sa putem comunica cat mai multi?
Răspunde
24-04-2023, 11:33,
#18
RE: Play-out: Etapa 5- Chindia vs. UTA
Asa ar trebui!
Da, din pacate din ce in ce mai putini. Putini da' buni as zice!
Răspunde
24-04-2023, 11:46,
#19
RE: Play-out: Etapa 5- Chindia vs. UTA
1% sanse sa ne mai salvam.Imi este greu sa cred ca noi mai putem castiga un meci "pe bune" in acest final de sezon.Mioveni-ul va juca un rol extrem de important daca nu hotarator....Din pacate culegem ce am semanat,cu o conducere incompetenta si hoata ,nu se putea obtine mai mult.Asteptam vremuri mai bune....
Răspunde
24-04-2023, 15:03, (Ultima modificare: 24-04-2023, 15:04 de Cristi_Arad.)
#20
RE: Play-out: Etapa 5- Chindia vs. UTA
Asa e @PSV, si eu cred ca Mioveni poate juca un rol in povestea retrogradarii. Posibil ca le vor da punctele celor de la FC Arges, iar in meciul cu noi vor manca pamantul. Pana la urma, daca tot nu mai au sane de salvare, isi vor ajuta echipa fanion a judetului....poate vor fi si platiti pentru asta.
Tinand cont de situatia din clasament si de scenariul asta, apare intrebarea: Cupă ne trăbă noua, sau pită pă masa?
Campionatul se termina pe 20 Mai, iar finala cupei va fi in 24 Mai, moment in care noi vom fi ori in B, ori in cel mai fericit scenariu la Baraj, pregatind deplasarea...la Dinamo.
Mi-am facut si eu vise legate de cupa, dar dupa infrangerea de ieri, mi-am dat seama ca e groasa rau si cumva il inteleg pe Balint, am ajuns sa fim obligati sa sacrificam cupa. Si evident, cea mai mare parte din vina pentru situatia asta, o are chiar el!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)