Etapa #4: FC Botoșani - UTA, 06.08.2021, ora 18:30, Digisport 1
09-08-2021, 11:29,
#20
RE: Etapa #4: FC Botoșani - UTA, 06.08.2021, ora 18:30, Digisport 1
Toată echipa a greșit nu doar apărarea. Doar că la fundași greșelile se văd. În repriza a doua linia de atac n-a mai reușit să facă acel pressing ucigător care i-a incomodat pe moldoveni în prima repriză, cauză pentru care a trebuit să ne retragem cu vreo 10 metri. Asta a generat o dominare clară a gazdelor și când ești dominat, sub presiune, apar și erorile inevitabil. Nu știu de ce n-am mai făcut față meciului în a doua parte, Gyuszi a exclus oboseala. Până la urmă poate să fie vorba de ceva ”banal” și anume forța, calitatea pe care o are Botoșaniul. E o echipă bună fără discuție, constantă, o dovedesc rezultatele din ultimii ani. Nu cred că o înfrângere acolo e un capăt de țară. Poate dacă Gyuszi ar fi făcut schimbările cu 5 minute mai repede am fi reușit să reechilibrăm meciul, așa cum s-a întâmplat cu FCSB. Atunci am avut noroc și adversarii au ratat ocaziile, acum nu s-a mai întâmplat asta. Cred că aici mai are și el de lucrat, uneori pare că reacționează întârziat la ce se întâmplă pe teren.
La jucători nu vreau să fac nicio nominalizare deoarece cred că vina pentru înfrângere e în mare măsură a tuturor, chiar dacă doar greșelile unora au efecte imediate pe tabela de marcaj. Dar tot împreună se vor ”scoate” sâmbătă.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #4: FC Botoșani - UTA, 06.08.2021, ora 18:30, Digisport 1 - de Giuliano - 09-08-2021, 11:29

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)