Etapa #22: UTA - Academica Clinceni (24.02.2018, ora 11:00)
24-02-2018, 19:48,
#21
RE: Etapa #22: UTA - Academica Clinceni (24.02.2018, ora 11:00)
În defensivă suntem vraiște, iar greșelile au venit tocmai de la jucătorii cu experiență. Polgar e un dezastru, înoată pe teren, oare Todea nu vede că nu-i capabil să se replieze și astfel să-i ceară să nu mai urce dincolo de centrul terenului?! De fapt ce să zic de Todea, când ești condus acasă și faci a doua schimbare în minutul 85 iar pe a treia n-o mai faci deloc deși mai ai o soluție ofensivă pe bancă... o fi fost mulțumit de joc! În prima repriză entuziasmul și avantajul vântului ne-au dat aripi, păcat că greșelile de ultima pasă ne-au privat de un avantaj mai consistent. În repriza a doua am încercat să jucăm cu mingi lungi contra vântului; urmarea? N-am ieșit minute bune din propria jumătate. Apărarea e slabă nu doar individual ci și ca așezare, distanțe mari între jucători și față de adversari, un portar depășit la fazele aeriene. După 1-2 am căzut și psihic, n-am mai văzut nicio idee de joc doar mingi aruncate la bătaie în față. Sunt dezamăgit în special de Tănase, depășit azi aproape la fiecare fază și de asemenea de Hlistei, apatic și neimplicat în joc. Va fi greu la Mioveni mai ales că nu-l văd pe Todea capabil să vină cu ceva nou care să schimbe starea de spirit a echipei, una deloc optimistă după un prim meci cu o asemenea desfășurare și un asemenea deznodământ.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #22: UTA - Academica Clinceni (24.02.2018, ora 11:00) - de Giuliano - 24-02-2018, 19:48

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)