Meciuri amicale, sezonul 2020-2021
09-01-2021, 0:37,
#34
RE: Meciuri amicale, sezonul 2020-2021
Legam foarte greu jocul in acest 4-4-2.Cei 2 nou veniti par ok din punct de vedere fizic,dar parca locul lui Roger nu e acolo ca al doilea varf.Albu nu cred ca e mijlocaș la închidere,mai tot timpul este depasit de viteza jocului pe faza defensivă,iar pe constructie cand ajunge mingea la el încetinește jocul groaznic de mult.Pana la urmă cele mai bune jocuri ale lui au fost ca fundaș central alături de Benga,care culmea au coincis si cu cele mai frumoase jocuri ale Uta-ei,egalul cu Sibiu de la Mediaș si victoria de la Botoșani. Rosu sau Isac cu Modestat ar face o echipa buna la mijloc.Cred ca Erico merita cateva partide pe banca, greșește foarte multe pase si nu pare concentrat de foarte multe ori.La fundații laterali avem nevoie de achiziții, iar macar una sa vina ca titular,sa fie peste ce avem acum.
Rusu si Oroian sper sa fie viitorul frumos al Uta-ei,am văzut astăzi cateva faze frumoase ale celor 2 care parca ies din tiparul echipei si împrospătează jocul.
Miculescu cele mai bune meciuri le-a avut în sistemul 4231 in spatele atacantilor,e clar ca nu se simte bine in banda.
Horă din pacate e nevoit de foarte multe ori sa coboare după mingi,cand el ar trebui să fie acolo in mijlocul careului.De foarte multe ori ajunge obosit in fata porții in momntul finalizării.
Important e ca avem soluții si sănătoși sa fie toți.
E doar o parere personală.Salutari.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
Meciuri amicale, sezonul 2020-2021 - de Kidu - 04-08-2020, 14:15
RE: Meciuri amicale, sezonul 2020-2021 - de dariusuta - 09-01-2021, 0:37

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)