Petrolul Ploiesti vs UTA / Prima Finala in Play-Out 2023 Superliga
17-03-2023, 7:39,
#1
Petrolul Ploiesti vs UTA / Prima Finala in Play-Out 2023 Superliga
Sa vina prima victorie pentru UTA in Play-Out! 

Dupa incheiera sezonului regulat, UTA 29 de goluri inscrise vs Petrolul 28, goluri primite UTA 41 vs Petrolul 44, diferenta golaveraj UTA -12, Petrolul -16. 

Si totusi, paradoxal si foarte greu de explicat, din punctul meu de vedere, Petrolul a acumulat 36 de puncte iar UTA doar 27, cu 9 puncte mai putin !  Undecided  

Cu doar 3 victorii mai multe pentru UTA in sezonul regulat, pentru un total de 9 meciuri cistigate vs 11 victorii ale Petrolul, am fi terminat cu siguranta pe locul 8 deasupra Petrolului la golaveraj ! Am avut 9 egaluri in timp ce Petrolul a avut doar 3. In concluzie, ne-e lipsit total curajul de a forta victoria in cel putin 3 meciuri pe care din pacate le-am terminat la egalitate.

Balint a vorbit si vorbeste in continuare despre faptul ca UTA a abordat in sezonul regulat si v-a continua sa abordeze si in acest play-out fiecare meci la victorie. Statistica celor 9 egaluri obtinute in sezonul regulat indica contrarul, chiar daca nu toate din acestea ii sint atribuabile bancii sale tehnice. 

Frica de a pierde a fost evidenta atit pentru Poenaru cit si pentru Balint, iar asta ne-a adus pe locul 15 din 16.

Desi diferenta de puncte intre locul 7 si 15 nu este foarte mare, sau insumortabila, v-a trebuii sa abandonam odata pentru totdeauna frica de a pierde. Daca in play-out continuam cu "egalurile" sau pierdem la un gol sau trei, nu ne ajuta in atingerea obiectivului de salvare de la retrogradare. Pentru noi doar victoria conteaza in acest moment. Ori la bal ori la spital !
Răspunde


Mesaje în acest subiect
Petrolul Ploiesti vs UTA / Prima Finala in Play-Out 2023 Superliga - de Coco13 - 17-03-2023, 7:39

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)