Baraj Superliga ⋅ TUR: Gloria Buzau - UTA Arad, 28.05.2023, ora 14:00
02-06-2023, 6:48,
#24
RE: Baraj Superliga ⋅ TUR: Gloria Buzau - UTA Arad, 28.05.2023, ora 14:00
Eu unul sper sa rezolvam cumva returul jocului de baraj si sa ne mentinem in Superliga fiindca daca mergem in Liga 2 bugetul de venituri v-a scadea semnificativ in lipsa banilor de la televiziuni si de la sponsori.

Chiar si acei 5-7.000 euro preconizati a fi alocati pentru achizitia unor jucatori in aceasta vara, ar putea suferi o rectificare in jos catre un mult mai realistic 3-5.000 euro pe jucator/lunar.

Intr-o astfel de perspectiva, munca lui Rednic in liga 2-a v-a fi foarte dificila pentru ca este greu de crezut, ca la nivelul acestor noi salarii bugetate sa poti atrage jucatori care pot face diferenta meci de meci si te pot readuce in cel mai scurt timp inapoi in Superliga.

Sigur cei care v-or fi Duminica pe teren si i-si v-or da viata pentru victorie si mentinerea UTA-ei in Superliga v-or cistiga automat primele de joc promise plus optiunea unui contract nou pe cel putin un sezon competitional de acum incolo.

Cei care si-au reziliat deja contractele sau sint la final de contracte si nu au semnat inca prelungirea acestora, v-or parasi probabil Aradul lasind loc citorva achizitii noi de jucatori in aceasta vara.

La experinta sa, eu unul cred, sper, ca Rednic sa fie un selectioner mult mai bun decit toti ceilalti antrenori pe care i-a avut UTA in Superliga.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Baraj Superliga ⋅ TUR: Gloria Buzau - UTA Arad, 28.05.2023, ora 14:00 - de Coco13 - 02-06-2023, 6:48

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)