Transferuri, sezonul 2021-2022
13-01-2022, 15:35,
RE: Transferuri, sezonul 2021-2022
(13-01-2022, 15:14)Adrian07 a scris: Pana una alta e doar "FUM" play off ul , gandim mai sus poate la anul, eu zic sa ne bucuram de UTA si de fiecare meci pe stadionul FN!!!

Ce atitudine pabugoasa! Exact asa pare ca le place sa gandim la unii de prin club!
Răspunde
13-01-2022, 15:44,
RE: Transferuri, sezonul 2021-2022
Da.....Sa ne gandim doar la declaratia ca UTA nu a avut probleme cu prelungirea contractelor cine a fost dorit a prelungit, pai da pentru ca era vorba de jucatori trecuti de o varsta care au prins un loc caldut unde banii veneau cat de cat la timp normal ca nu mergeau in alta parte unde stiau ca pot fi probleme, dar acest lucru nu este valabil pentru jucatorii mai tineri care isi pot face o cota si care pot merge la mai bine, cu astia nu mai poti sa semnezi prelungirea in ultimele luni de contract. Si alta chestie de ne inteles mi se pare secretomania asta cu transferurile,pai daca de 2 zile se stie de cei doi jucatori ca merg si ca au ajuns in Antalya nu inteleg ce mai asteapta pana sa il prezinte si pe Otele daca tot a mers pana acolo, sau ce ii doare tastatura sa mai scrie acolo 2-3 lucruri despre el si sa puna 2 poze?
Răspunde
13-01-2022, 15:54,
RE: Transferuri, sezonul 2021-2022
(13-01-2022, 15:44)r3d a scris: Da.....Sa ne gandim doar la declaratia ca UTA nu a avut probleme cu prelungirea contractelor cine a fost dorit a prelungit, pai da pentru ca era vorba de jucatori trecuti de o varsta care au prins un loc caldut unde banii veneau cat de cat la timp normal ca nu mergeau in alta parte unde stiau ca pot fi probleme, dar acest lucru nu este valabil pentru jucatorii mai tineri care isi pot face o cota si care pot merge la mai bine, cu astia nu mai poti sa semnezi prelungirea in ultimele luni de contract. Si alta chestie de ne inteles mi se pare secretomania asta cu transferurile,pai daca de 2 zile se stie de cei doi jucatori ca merg si ca au ajuns in Antalya nu inteleg ce mai asteapta pana sa il prezinte si pe Otele daca tot a mers pana acolo, sau ce ii doare tastatura sa mai scrie acolo 2-3 lucruri despre el si sa puna 2 poze?

Se pare ca te-au auzit Big Grin
Răspunde
13-01-2022, 16:02,
RE: Transferuri, sezonul 2021-2022
Probabil cam asta o sa fie lotul pentru acest retur . Roger și dacă va rămâne probabil o sa mai intre doar din postura de rezerva,poate dacă ar fi avut alt impresar ar fi ajuns la echipa a 2. M-as mulțumi și cu 150 și lăsat sa plece acum,având in vedere ca a venit și nigerianul
Răspunde
13-01-2022, 16:31,
RE: Transferuri, sezonul 2021-2022
Mie mi se pare paguboasa atitudinea asta in care acum vreti ca Roger sa fie pedepsit si trimis la echipa a doua (nici nu stiam ca avem asa ceva). Pana la urma omul a stat la UTA un an (si jumatate - poate), a dat tot ce a putut, poate va mai da in continuare pentru club, ar fi o prostie sa il platim in continuare si acum sa-l pedepsim. Omul a plecat pana la urma la mult mai bine pentru el, salariu probabil cel putin dublu, posibilitatea de a juca in Europa, cum sa nu plece. Pe langa asta, ce impresie lasi la posibili jucatori, ah, vin la voi si apoi la final daca nu semnez ma pedepsiti si trimiteti la echipa a doua?
Răspunde
13-01-2022, 16:38,
RE: Transferuri, sezonul 2021-2022
(13-01-2022, 16:31)mns a scris: Mie mi se pare paguboasa atitudinea asta in care acum vreti ca Roger sa fie pedepsit si trimis la echipa a doua (nici nu stiam ca avem asa ceva). Pana la urma omul a stat la UTA un an (si jumatate - poate), a dat tot ce a putut, poate va mai da in continuare pentru club, ar fi o prostie sa il platim in continuare si acum sa-l pedepsim. Omul a plecat pana la urma la mult mai bine pentru el, salariu probabil cel putin dublu, posibilitatea de a juca in Europa, cum sa nu plece. Pe langa asta, ce impresie lasi la posibili jucatori, ah, vin la voi si apoi la final daca nu semnez ma pedepsiti si trimiteti la echipa a doua?

Asta ține de el mai mult . Nu cred ca îl scoate cineva din echipa dacă el ar da meci de meci gol sau ar fi cel mai bun om de pe teren . Eu cel puțin și dacă știu ca pleacă in vara la CFR și tot el ne va duce in play Off,prefer sa îl văd titular decât un alt jucător care mai are contract cu noi încă 2-3 ani . Însă dacă Roger nu o sa pună osul la treaba in meciurile in care o sa apara ,automat o sa fie tras pe linie moarta deoarece toată lumea o sa zică ca nu ii mai sta capul la UTA
Răspunde
13-01-2022, 16:41,
RE: Transferuri, sezonul 2021-2022
Nu văd in comunicat pe ce perioadă a semnat Otele...să fie iar un an și jumătate? 6 luni?
Se pare că pe sportarad n-ai voie să spui absolut nimic despre tactica păguboasă a clubului cu privire la transferuri că ți se șterge imediat comentariul...ori asta ori faptul că am scris ce am scris și aici, și anume că nu-i sănătos să stai la mâna unui singur impresar. Comunismul a murit, nu și fosilele comuniste care incă mai sunt printre noi.
Răspunde
13-01-2022, 16:54,
RE: Transferuri, sezonul 2021-2022
Otele a semnat pe 1 an si jumatate.....
Răspunde
13-01-2022, 19:03,
RE: Transferuri, sezonul 2021-2022
Da, contractul lui Roger trebuia prelungit in vara, cand se stia bine ca a confirmat si ca il vrem in continuate la echipa, nu asteptat pana in ultimele 6 luni. La fel am zis multi si de Miculescu...si lui ar trebui sa-i prelungim contractul inca de pe acuma. Imi pare rau, dar conducerea a gresit in cazul lui Roger. Sper sa nu o mai faca in cazul altor jucatori care confirma la noi !
Răspunde
13-01-2022, 19:21, (Ultima modificare: 13-01-2022, 19:24 de diangelis.)
RE: Transferuri, sezonul 2021-2022
A plecat favoritul suporterilor, ăsta e adevărul. Poate nu a fost golgheterul echipei, dar Roger mereu alerga, centra, pasa, șuta. Făcea ce ținea de el pentru a câștiga, de-asta a ajuns să fie apreciat și iubit de către suporteri. Cumva, este logic faptul că oricare dintre noi am fi preferat 15.000 euro/lună și 50.000 euro la semnarea contractului. Sunt bani foarte mulți pe care UTA nu și-ar permite momentan să-i ofere. Mie personal îmi pare rău de Roger, m-aș bucura daca noi am fi fost rapa de lansare înspre fotbalul mare, deși să fim sinceri, nu are alură de fotbalist de clasă mondială, dar poate s-ar descurca la un club de Europa League. Indiferent de ce jucător va pleca sau va veni, UTA va rămâne mereu aici, pe ea trebuie s-o iubim și s-o apreciem, iar jucătorii care vor îmbrăca tricoul Bătrânei Doamne vor trebui să înțeleagă istoria clubului și ceea ce înseamnă U.T.A.
Venirea lui Philip Otele este cumva un transfer de "urmaș". Este clar că el va fi noul nr.7 după plecarea lui Roger Jr.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
13-01-2022, 22:11,
RE: Transferuri, sezonul 2021-2022
Oare a existat o presiune politica de la Cluj pe Meszar in Noiembrie? Cand Roger a fost foarte aproape sa semneze prelungirea.... Edi Iordanescu a declarat in aceasta seara ca politicul in fotbalul romanesc este foarte puternic,despre perioada cand a fost cautat de CFR!
Răspunde
13-01-2022, 22:28,
RE: Transferuri, sezonul 2021-2022
Roger a venit la noi in ian 2021. La final de ianuarie 2021 a plecat si Man la Parma si, logic, ni se cuveneau cele 11%. Au dreptate cei care spun ca dupa 6 luni (timp suficient de evaluare), Roger trebuia ofertat cu un nou contract, pe o perioada mai lunga. In primavara lui 2021 a devenit clar ca nu mai putem prinde loc de playoff si ca ne batem in playout pt a nu merge la baraj. Intamplarea a facut sa terminam playoutul pe un loc f onorabil, dar la fel de bine puteam sa mergem la baraj sau sa retrogradam direct. Exista perspectiva ca, pt sezonul 2021/2022 sa ne indreptam catre drepturi TV de 20-30.000 euro fata de peste 1 milion in L1. Colac peste pupaza, in vara lui 2021 se strica si caruta cu Alexander International, principalul sponsor. Alti 200 keur lipsa. Nu imi amintesc exact cand au intrat banii de la Becali pt transferul lui Man la Parma, dar stiu ca a taraganat-o cat s-a putut, iar postarile pe subiect aratau ca Meszar nici nu vrea sa-l stranga cu usa pe oier, in virtutea bunelor relatii. Dinspre Primaria Arad curgeau vesti proaste cu privire la buget. Pot sa ma insel asupra cifrelor ori calendarul exact al celor de mai sus, dar eram pe acolo. Era, prin urmare, momentul sa-l ofertam pe Roger (si poate si pe altii) cu niste contracte pe 3 ani, sa zicem? Avem garantia ca jucatorul ar fi acceptat, la randu-i un contract pe termen lung? Cu siguranta nu, cu siguranta ca unii se folosesc de UTA pentru a ajunge fie la echipe cu expunere mai mare (cupe europene), fie in tari cu fotbal dezvoltat. E mult spus despre UTA ca este o "rampa de lansare", dar pe acolo.
Nu cred ca suntem pregatiti sa oferim contracte pe termen mai lung de 1-1.5 ani jucatorilor straini si chiar nu cred ca o putem face decat dupa, sa zicem vreo 3 ani in L1, perioada de timp macar ne intra in cont 3x1.5 mil euro din drepturi. Nu cred ca putem vorbi neaparat de management defectuos, ci de o evaluare obiectiva a posibilitatilor actuale. Imi permit sa-l citez din nou pe Meszar care spune ca, deocamdata nu il intereseaza performanta sportiva ci stabilitatea, cea financiara in primul rand. Avem exemple destule de echipe care s-au intins mai mult decat le e plapuma si si-au cam frant gatul, ca vorbim de Hermanstadt, Gaz Metan, dar si U Cluj si Petrolul. Si, poate, in curand , chiar si CFR-ul ori Rapidul?
Evident ca nu ne dorim sa ajungem in situatii-limita, evident ca, pentru moment, a fi o echipa respectata de jumatatea clasamentului in L1 este conform cu posibilitatile actuale. Pe undeva, as compara UTA cu FC Arges si Chindia. Cam pe acolo suntem.
Cu siguranta, Apostu stia demult ca se va ajunge aici in cazul Roger, mai devreme sau mai tarziu. Si nici ca poti face ceva, firesc ca omul venit tot dintr-o tara saraca si cu familia dupa el sa isi doreasca mai mult. Nici nu a iesit f mult in evidenta, cel putin ca si eficacitate, Daruire-da, disponibilitate la efort-da, dar de multe ori se dorea un fac-totum (in special la loviturile libere, care esuau lamentabil). Nu stiu daca prin compensatie, Apostu il aduce pe nigerian. Cel putin din ce vad pe youtube, un jucator superior ca si tehnica si eficacitate lui Roger. ramane de vazut daca are si acceasi disponibilitate la efort, sau se stinge dupa 2-3 sprinturi.
Răspunde
13-01-2022, 22:40,
RE: Transferuri, sezonul 2021-2022
Cred ca numai in Romania ii posibil ca un club îndatorat pana peste cap sa dea cele mai mari salarii…asa ceva.. Nu o sa ne facem bine niciodata!
Răspunde
14-01-2022, 5:29, (Ultima modificare: 14-01-2022, 6:07 de adymax.)
RE: Transferuri, sezonul 2021-2022
Citez din ce zice Alin F pe FB : "Ongaro ala e pământ de flori ? a jucat aici la FC Edmonton in Canada, unde locuiesc eu, de câte ori mergeam la meciuri îl înjuram ca nu era bun de nimic .. acum a ajuns la UTA, păcat ? in afara de faptul ca aleargă și ca e înalt, habar nu are sa stea in teren ? bine ca s-au scăpat ăștia de el !"
Nu inteleg daca e asa slab cum a dat 25 de goluri in 55 de meciuri in Canada.
Răspunde
14-01-2022, 10:02,
RE: Transferuri, sezonul 2021-2022
(14-01-2022, 5:29)adymax a scris: Citez din ce zice Alin F pe FB : "Ongaro ala e pământ de flori ? a jucat aici la FC Edmonton in Canada, unde locuiesc eu, de câte ori mergeam la meciuri îl înjuram ca nu era bun de nimic .. acum a ajuns la UTA, păcat ? in afara de faptul ca aleargă și ca e înalt, habar nu are sa stea in teren ? bine ca s-au scăpat ăștia de el !"
Nu inteleg daca e asa slab cum a dat 25 de goluri in 55 de meciuri in Canada.

Il cunosc pe Florin , inclusiv familia lui...,  sincer cred ca cel mai corect este sa asteptam si sa-l vedem la lucru, si cu asta cred ca am spus tot.
Răspunde
16-01-2022, 21:13,
RE: Transferuri, sezonul 2021-2022
Mijlocasul "surpriza" poate sa fie Dorin Rotariu imprumut de la Ludogorets?
Răspunde
16-01-2022, 21:20,
RE: Transferuri, sezonul 2021-2022
PS: Sunt 5 variante de "surprize" Rotariu,Grozav,Bumba(Kisvarda vrea sa scape de el ca nu a semnat prelungirea contractului),Radut si Florentin Matei.
Răspunde
17-01-2022, 0:43,
RE: Transferuri, sezonul 2021-2022
Mailat ? cred ca el e sub contract
Răspunde
17-01-2022, 3:07, (Ultima modificare: 17-01-2022, 3:16 de adymax.)
RE: Transferuri, sezonul 2021-2022
Claudiu Bumba ar fii superb sa vina la noi, vad a jucat in 15/17 meciuri sezonul asta aripa stanga.
Răspunde
17-01-2022, 12:38,
RE: Transferuri, sezonul 2021-2022
Ca tot vine vorba de transferuri făcute de Apostu. Fga are 2 jucatori foarte interesanti. Willie(brazilian ce joaca la locul 3 din Bolivia ) și Marmentini(locul 9 din Israel) . Ambii joaca fie extreme fie vârfuri . La Marmentini ii expira contractul la vara la celălalt cred ca tot la vara .
Cât despre jucătorul roman ce o sa vina zilele astea,cred ca nu este impresiariat de către Apostu pentru ca m-am uitat pe jucătorii lui și nu prea are vreun nume interesant ca roman ,jucător ofensiv .
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)