Conducerea clubului
22-04-2021, 3:20,
RE: Conducerea clubului
Cei din conducere nu sunt la prima abatere, au la activ cateva gafe. Nu cred ca sunt pentru ce se vrea a deveni UTA. In rest numai zic nimic...
Răspunde
22-04-2021, 8:58, (Ultima modificare: 22-04-2021, 9:00 de Alin P.)
RE: Conducerea clubului
Vad multa frustrare, aici pe forum mai putin, dar pe alte retele e plin, ca ne trebuie nu stiu ce conducator, dar echipele care ne sunt model de urmat, oare au oameni care toata ziua sunt la TV. CFR, SEPSI eu nu le vad sefi toata ziua la TV. De ce ne trebuie noua unul care toata ziua sa fie in studiou la DIGI sau pe telefon cu acestia sau credeti ca vor fi sunati toata ziua? Dinamo, FCSB Rapid astea sunt la TV si daca sunt in liga 5. Marea majoritate a jurnalistilor sunt cu aceste echipe, inclusiv aseara dupa CFR cu Sepsi au ajuns sa zica ceva de Dinamo.
UTA-ei da ii trebuie un om care sa fie aproape de echipa, sa fie implicat, sa cunoasca lipsurile echipei ( nu ma refer la lot), sa fie implicat si afectiv si il vad sincer bun acolo pe Dorin, insa da lui ii trebuie un ajutor pentru are prea mult de lucru fiind implicat in prea multe si nu le poti face toate bine.
Codru daca ar ramane doar persoana care sa fie cu imaginea implicarii UTA-ei in activitati ce tin de urbe nu prea ai avea ce zice de el, insa din pacate el vrea sa se bage in seama si cu altele si da rau cu batul in balta.
Daca Apostu nu zicea nimic de externalizarea pregatiri dosarelor pentru licenta ( Apostu vorbeste despre UTA de prea multe ori in ultimul timp fara el), nu stia nimeni de acest fapt, ramanea ce a zis Meszar cu primaria.
Răspunde
22-04-2021, 9:46,
RE: Conducerea clubului
Nefiind abonat Digi, urmaresc meciurile pe Telekom, desi as fi interesat si de comentariile celor de la Look. La inceput . comentatorii priveau UTA cu ingaduinta, fiind nou promovata. Ulterior, mi-am dat seama ca unii nu stiau jucatorii, ii confundau, datele comunicate live erau incorecte. A urmat si perioada in care, poate pe buna dreptate, au criticat jocul UTA-ei. Mai nou mi se pare ca adopta o pozitie echidistanta si obiectiva (a fost penalty la Bustea). Acum, nu stiu daca apetitul posturilor pentru echipele bucurestene, indiferent de esalon, este de neinteles, la fel pentru Craiova ori CFR. Doar nu va asteptati sa vorbeasca despre Clinceni, Voluntari ori Sepsi. Ne place ori nu, performantele UTA-ei, similare cu cele de la Steaua ori Dinamo, se intamplau acum mai bine de 50 de ani, pe vremea cand majoritatea comentatorilor de azi nici nu erau nascuti. E ca si cum, pastrand proportiile, am avea asteptari sa se vorbeasca mai mult de Ripensia, si ea fosta campioana. Mai e un aspect: la UTA nu se intampla atat de multe lucruri de cancan, e club serios, nevestele fotbalistilor nu sunt, la randul lor, promovate de mass media, ori e bine stiut ca publicul larg asta mananca pe paine. Nu stiu daca se impune ori nu un Director de Imagine angajat, eu as merge mai degraba pe mana unei somitati cooptate, indiferent forma de colaborare. Poate chiar un jurnalist sportiv, unul apreciat, respectat, pe vremuri era la noi o poveste cu Marius Mitran, nu mai stiu ce s-a intamplat si cum s-a incheiat colaborarea. Unul cu relatii in presa scrisa si vorbita, dar si pe la Liga ori FRF. Fara sa fie scandalagiu ori foarte vocal, dar, cum spuneam, un nume respectat.
Răspunde
22-04-2021, 11:10,
RE: Conducerea clubului
(22-04-2021, 8:58)Alin P a scris: Vad multa frustrare, aici pe forum mai putin, dar pe alte retele e plin, ca ne trebuie nu stiu ce conducator, dar  echipele care ne sunt model de urmat, oare au oameni care toata ziua sunt la TV. CFR, SEPSI eu nu le vad sefi toata ziua la TV. De ce ne trebuie noua unul care toata ziua sa fie in studiou la DIGI sau pe telefon cu acestia sau credeti ca vor fi sunati toata ziua? Dinamo, FCSB Rapid astea sunt la TV si daca sunt in liga 5. Marea majoritate a jurnalistilor sunt cu aceste echipe, inclusiv aseara dupa CFR cu Sepsi au ajuns sa zica ceva de Dinamo.
UTA-ei da ii trebuie un om care sa fie aproape de echipa, sa fie implicat, sa cunoasca lipsurile echipei ( nu ma refer la lot), sa fie implicat si afectiv si il vad sincer bun acolo pe Dorin, insa da lui ii trebuie un ajutor pentru are prea mult de lucru fiind implicat in prea multe si nu le poti face toate bine.
Codru daca ar ramane doar persoana care sa fie cu imaginea implicarii UTA-ei in activitati ce tin de urbe nu prea ai avea ce zice de el, insa din pacate el vrea sa se bage in seama si cu altele si da rau cu batul in balta.
Daca Apostu nu zicea nimic de externalizarea pregatiri dosarelor pentru licenta ( Apostu vorbeste despre UTA de prea multe ori in ultimul timp fara el), nu stia nimeni de acest fapt, ramanea ce a zis Meszar cu primaria.

Ce a spus Meszar era o prostie si nu avea cum sa stea in picioare atat timp cat arges si mai ales chindia au luat licenta si sunt cel putin in cazul ultimei , finantati exclusiv dinn bani publici!
Practic Apostu prin declaratia lui l-a pus pe Meszar intr-o situatie penibila!
Răspunde
22-04-2021, 11:45,
RE: Conducerea clubului
(22-04-2021, 11:10)psv a scris:
(22-04-2021, 8:58)Alin P a scris: Vad multa frustrare, aici pe forum mai putin, dar pe alte retele e plin, ca ne trebuie nu stiu ce conducator, dar  echipele care ne sunt model de urmat, oare au oameni care toata ziua sunt la TV. CFR, SEPSI eu nu le vad sefi toata ziua la TV. De ce ne trebuie noua unul care toata ziua sa fie in studiou la DIGI sau pe telefon cu acestia sau credeti ca vor fi sunati toata ziua? Dinamo, FCSB Rapid astea sunt la TV si daca sunt in liga 5. Marea majoritate a jurnalistilor sunt cu aceste echipe, inclusiv aseara dupa CFR cu Sepsi au ajuns sa zica ceva de Dinamo.
UTA-ei da ii trebuie un om care sa fie aproape de echipa, sa fie implicat, sa cunoasca lipsurile echipei ( nu ma refer la lot), sa fie implicat si afectiv si il vad sincer bun acolo pe Dorin, insa da lui ii trebuie un ajutor pentru are prea mult de lucru fiind implicat in prea multe si nu le poti face toate bine.
Codru daca ar ramane doar persoana care sa fie cu imaginea implicarii UTA-ei in activitati ce tin de urbe nu prea ai avea ce zice de el, insa din pacate el vrea sa se bage in seama si cu altele si da rau cu batul in balta.
Daca Apostu nu zicea nimic de externalizarea pregatiri dosarelor pentru licenta ( Apostu vorbeste despre UTA de prea multe ori in ultimul timp fara el), nu stia nimeni de acest fapt, ramanea ce a zis Meszar cu primaria.

Ce a spus Meszar era o prostie si nu avea cum sa stea in picioare atat timp cat arges si mai ales chindia au luat licenta si sunt cel putin in cazul ultimei , finantati exclusiv dinn bani publici!
Practic Apostu prin declaratia lui l-a pus pe Meszar intr-o situatie penibila!
100% deacord, exact asta cred si eu i-a dat o palma la temelie, punandu-l din nou in gura celor care au ce au cu Meszar
Răspunde
22-04-2021, 12:00,
RE: Conducerea clubului
(22-04-2021, 11:10)psv a scris: Ce a spus Meszar era o prostie si nu avea cum sa stea in picioare atat timp cat arges si mai ales chindia au luat licenta si sunt cel putin in cazul ultimei , finantati exclusiv dinn bani publici!
Practic Apostu prin declaratia lui l-a pus pe Meszar intr-o situatie penibila!

Problema e ca legea nu e clara si nu delimiteaza clar ce poate fi catalogat ajutor de stat si ce nu, asa ca sa nu te mire daca intr-un judet aceeasi lege se interpreteaza intr-un fel si la Arad in alt fel.
Răspunde
22-04-2021, 12:20,
RE: Conducerea clubului
Ce parere aveti totusi despre semnarea unui contract pe 1 singur an cu Balint ( chiar daca e dreprtul omului...mai ales ca toti il apreciem) vi se pare o idee serioasa, denota cumva stabilitate, planuri pe termen lung, performanta etc...??
Răspunde
22-04-2021, 12:30,
RE: Conducerea clubului
Eu zic ca daca exista armonie si intelegere intre parti nu ar trebui sa fie o problema asta la fel cum o perioada contractuala mai lunga nu e nici o garantie cand pe un antrenor il paste demisia in urma unor rezultate slabe.
Răspunde
22-04-2021, 13:15, (Ultima modificare: 22-04-2021, 13:16 de diangelis.)
RE: Conducerea clubului
Pana la urma contractul poate fi extins mereu. Poate toata lumea din club a luat la cunostinta faptul ca Balint pe viitor va mai avea oferte, iar daca va decide ca oferta respectiva este mult superioara ideii de a fii antrenorul Batranei Doamne, atunci drum bun!
Sunt sigur daca oferta de la Sheffield s-ar fi concretizat, Balint era de mult plecat de la UTA.. e de inteles, alt salar, alt stil de viata, alt fotbal. Poate de aceea s-a extins cu un singur an, in cazul in care are oferta buna, sa poata pleca fara demiteri si alte nebuneli de genul.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
22-04-2021, 14:50, (Ultima modificare: 22-04-2021, 14:52 de psv.)
RE: Conducerea clubului
Contract pe un an este si un mod de siguranta pentru club , de exemplu in cazul unor rezultate slabe , o despartire amiabila se poate incheia mult mai putin costisitor pentru un club din punct de vedere financiar dar si pentru antrenor in cazul in care obtine o oferta mai buna din alta parte. Acum , cunoscand relatia clubului cu Balint si cu suporterii deopotriva cred ca un contract pe o perioada mai indelungata ar da o mai mare siguranta proiectului si a ceea ce se doreste pe viitor in termeni de performante sportive !Ideea e ca Balint a patruns deja in sufletul multor suporteri cu , cuvintele frumoase spuse despre tot ceea ce inseamna UTA , a avut si ceva rezultate dupa foarte multi ani in care perfromanetele notabile au lipsit , sunt foarte multi suporteri care practic nu isi imagineaza continuarea acestui proiect intr-un mod fericit fara acesta .Pana la urma vorbim discutii ..are cineva certitudinea ca contractul va fi pe un an ? s-au ne incredem in ce spune Sfara?
Răspunde
22-04-2021, 20:08,
RE: Conducerea clubului
Sfara e un apropiat al clubului iar legat de durata contractuala aceasta se pare ca a venit tot din partea (Apostu - Balint) nu din partea clubului, in fine sa trecem peste si da doamne sa fie din ce in ce mai bine odata cu fiecare an de acum inainte.
Răspunde
22-04-2021, 20:23, (Ultima modificare: 22-04-2021, 20:23 de Kidu.)
RE: Conducerea clubului
Sfara e doar un jurnalist sportiv local cu multe limite insa nu despre asta discutam, ma indoiesc ca este mai apropiat sau mai privilegiat decat altii.
Răspunde
22-04-2021, 21:25,
RE: Conducerea clubului
Sfara de multe ori ii place sa bage batul prin gard, dar cred ca acum are dreptate cu contractul doar pe un sezon si sunt convins ca Apostu si Balint isi doresc contract pe un an,mai mult decat clubul.
Răspunde
28-04-2021, 17:26,
RE: Conducerea clubului
(22-04-2021, 3:20)adymax a scris: Cei din conducere nu sunt la prima abatere, au la activ cateva gafe. Nu cred ca sunt pentru ce se vrea a deveni UTA. In rest numai zic nimic...

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/lpf-lig...30469.html

"LPF a organizat marți o Adunare Generală Extraordinară pentru ca al doilea jucător U21 să NU fie obligatoriu. Cine a semnat această propunere? 15 din 16 echipe: Astra, CFR Cluj, FCSB, Gaz Metan, Dinamo, Viitorul, Poli Iași, FC Botoșani, Craiova, FC Voluntari, Hermannstadt, Sepsi, Chindia, Clinceni și FC Argeș au semnat. Doar UTA, care nici nu a participat la AGA LPF, nu s-a alăturat demersului".

Insusi partea de mai sus ( sursa GSP ) denota un amatorism cras. Si nu pt ca nu au votat pro sau contra, desi regula cu 1 jucator U21 e buna, cu 2 fortat e prea mult, ci pt ca nu a fost nimeni prezent de la noi. Daca nu apari la ciolan, nu te ia nimeni in serios. Vorbim de mitici aici, iar cine striga mai tare are dreptate.

Te pomenesti ca suntem pro Burleannu si sa nu il suparam pe tatuc, macar de ar fi arbitrajele echidistante. Smile
Răspunde
28-04-2021, 17:58,
RE: Conducerea clubului
A mai fost de curând ceva ședința ,îmi scapă motivul acuma ,posibil legat de VAR,in care UTA nu a avut nici un reprezentant acolo. Atunci într-adevăr au mai fost câteva echipe care nu au avut reprezentanți
Răspunde
29-04-2021, 12:44,
RE: Conducerea clubului
UTA oricum foloseste doi pusti pe toata primei reprize si acum, deci cumva noi nu puteam fi impotriva acestei reguli si poate ma gandesc ca asta ar putea fi cauza pentru care am lipsit.
Răspunde
30-04-2021, 19:39,
RE: Conducerea clubului
Dacă tot ne dorim un autohton în conducere, poate se gândește cineva și la Răzvan Pleșca! Pare un băiat extrem de educat, arădean și pe stilul care ni-l dorim!
Răspunde
30-04-2021, 22:36,
RE: Conducerea clubului
(30-04-2021, 19:39)psv a scris: Dacă tot ne dorim un autohton în conducere, poate se gândește cineva și la Răzvan Pleșca! Pare un băiat extrem de educat, arădean și pe stilul care ni-l dorim!

Chiar ii foarte educat are 2 facultati. Niciodata no vorbit fara el sau ce nu trebuie. Ar fi binevenit la arad, dar deja o sa ocupe cv functie la gaz metan
Răspunde
12-05-2021, 18:26,
RE: Conducerea clubului
DNA a emis azi un comunicat prin care anunță doi reprezentați ai clubului UTA și o a treia persoană au fost trimis în judecată, în stare de libertate, pentru mituirea unor jucători adverși și a unui arbitri.

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/uta-ara...31597.html
Răspunde
12-05-2021, 18:35,
RE: Conducerea clubului
Ne facem de ras si cu astia... super.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 5 Musafir(i)