Conducerea clubului
12-05-2021, 22:15,
RE: Conducerea clubului
Eu cred ca se face cam mare tam-tam pe seama asta, chipurile DNA-ul combate coruptia din fotbal.
Habar n-am ce au facut astia pentru ca nu imi raporteaza nimeni ce fac si cum fac insa in pofida faptului ca nu ii suport autosuficienta si fanfaronada lui Codru, trebuie sa ii acord prezumtie de nevinovatie si n-ar fi fair-play sa dau in el acum.
Sa lasam justitia sa isi faca treaba desi impresia mea este ca o sa rasufle totul pentru ca prea e cusut cu ata alba. In sfarsit, om trai si om vedea.
Răspunde
12-05-2021, 22:44, (Ultima modificare: 12-05-2021, 22:45 de Adrian07. Motivul editării: Edit )
RE: Conducerea clubului
Noi eram rupti in cur la un salar de 1000 de euro, 
si noi dadeam mita 80 000 lei... pe bune?
Nu cred...
Răspunde
12-05-2021, 22:52,
RE: Conducerea clubului
Pe langa ca situatia financiara nu cred ca ne ajuta, personal nu cred ca se dorea promovarea (pe atunci) a UTA-ei in prima ligă.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
13-05-2021, 0:17, (Ultima modificare: 13-05-2021, 0:17 de Adrian07. Motivul editării: Edit )
RE: Conducerea clubului
(12-05-2021, 22:52)diangelis a scris: Pe langa ca situatia financiara nu cred ca ne ajuta, personal nu cred ca se dorea promovarea (pe atunci) a UTA-ei in prima ligă.

Exact! Chiar tin minte ca am postat si eram foarte dezamagit ,acuzam conducerea ca nu a dorit promovarea 2 ani la rand.
Răspunde
20-05-2021, 9:05,
RE: Conducerea clubului
Ca o mica reparatie morala pentru lipsa licentei, ar fii frumooasa organizarea unui meci amical pentru cei care ar fi trebuit sa fie prezenti la meciul/le de baraj. Sa vedem si noi macar un meci sezonul asta!
Răspunde
20-05-2021, 10:21,
RE: Conducerea clubului
Da și eu m-am gândit la asta dar nu știu când și cum se poate face. Azi echipa e la refacere după deplasare, ar mai rămâne doar vineri ca zi posibilă, nu știu dacă se poate organiza ceva atât de repede, dacă merită costurile și efortul și mai ales nu știu dacă găsim adversari disponibili pentru că toată lumea care nu mai are miză e deja în vacanță. Sâmbătă e acțiunea cu vaccinarea după care echipa pleacă în vacanță. Una meritată și mai ales necesară dacă ne gândim că noul sezon începe peste două luni. Cum ai nevoie de minim 4-5 săptămâni de pregătire, eu cred că prioritar e să le dăm drumul jucătorilor cât mai repede.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
24-05-2021, 11:00,
RE: Conducerea clubului
Meszar, invitat in această dimineață la Ștucan...sunt câteva declarații interesante, merită urmărit.

https://www.facebook.com/GazetaSporturil...1571466585
Răspunde
24-05-2021, 12:37,
RE: Conducerea clubului
Astra a sperat degeaba, UTA e salvată! Meszar, la GSP Live: „Unii nu ştiu să piardă”

Alexandru Meszar a vorbit în această dimineață la GSP Live despre UTA şi în special despre ştirea care a „explodat” în acest weekend, cum că UTA ar fi ameninţată cu retrogradarea ca urmare a dosarului de corupţie în care sunt implicaţi doi angajaţi ai săi, intitulat de presa naţională „Valiza 2”! Meszar a confirmat încă o dată faptul că UTA nu a avut nici un fel de emoţii şi nu riscă nimic, afirmând că în spaţiul public s-a rostogolit o ştire falsă, iar la FRF nu se ia în discuţie o astfel de posibilitate. „Nu mi-e teamă deloc, nici măcar nu e programată o ședință astăzi. E un fake-news. De două săptămâni, UTA a primit o notificare de la DNA, prin care clubul este clasat şi absolvit de orice vină. Din acest motiv, nu avem niciun pic de emoții. UTA nu e în pericol deloc, urmează să fie achitați și cei doi angajați care sunt în continuare în club! Un grup care se ocupa cu tot felul de lucruri mai puțin onorabile, condus din București de un președinte de AJF, a încercat să ajute diverse cluburi care aveau obiective.
Meszar: „Stenogramele ne sunt favorabile, angajaţii urmează să fie achitaţi”!
UTA a căzut în plasa acestui grup. Acei oameni au început să fie urmăriți de justiție. Clubul nostru a căzut în plasă, dar stenogramele sunt în favoarea noastră. Eu nu am știut de tatonările acestui grup. Din păcate, văd că unul dintre competitorii noştri nu ştiu să piardă„, a spus Alexandru Meszar, la GSP Live, conform gsp.ro. Într-adevăr, FRF a validat practic clasamentul play-out-ului din Liga 1, ca urmare a tragerii la sorţi a barajelor de promovare/menţinere. În cazul retrogradării UTA-ei la comisii, variantă care s-a dovedit cu adevărat fantezistă, ierarhia era cu totul alta şi bineînţeles şi configuraţia barajelor. Fosta campioană a României, Astra Giurgiu a visat şi a sperat degeaba că scapă de retrogradare, clubul având toate şansele să dispară acum din fotbalul românesc!

https://www.livearad.ro/astra-a-sperat-d...sa-piarda/
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
24-05-2021, 13:24,
RE: Conducerea clubului
(24-05-2021, 11:00)Ovidiu a scris: Meszar, invitat in această dimineață la Ștucan...sunt câteva declarații interesante, merită urmărit.

https://www.facebook.com/GazetaSporturil...1571466585

O buna reclama pentru UTA aceasta emisiune si, evident si pt Meszar. Nu stiu cand UTA a mai avut o asemenea expunere in media. Ingrijoratoare remarca de final, FCSB sugerand telefonic ca nu mai va dat si restul de 150mii euro. Meszar nu va initia nimic in acest sens, sunt sigur, mizand pe un viitor transfer al unui forbalist al UTA-ei la FCSB, caz in care spera sa recupereze si restanta.
Răspunde
24-05-2021, 22:46,
RE: Conducerea clubului
Cum o-ntorc astia din presa, cum rastalmacesc ei...de fapt Burleanu vorbea de Astra si dopajul lor cand vorbea de retrogradare:
https://m.digisport.ro/fotbal/liga-1/ast...ei-1115345
Răspunde
24-05-2021, 23:06,
RE: Conducerea clubului
(24-05-2021, 22:46)RedNeck a scris: Cum o-ntorc astia din presa, cum rastalmacesc ei...de fapt Burleanu vorbea de Astra si dopajul lor cand vorbea de retrogradare:
https://m.digisport.ro/fotbal/liga-1/ast...ei-1115345

Exact asta am vrut sa scriu si eu....va dati seama cat de curiosi sunt ei de ce zice lumea, stirea sa fie buna...ca ii rea sau buna, nu sunt curiosi....
PRESA E GUNOI!!!!
Răspunde
25-05-2021, 0:30, (Ultima modificare: 25-05-2021, 0:31 de Xtreme.)
RE: Conducerea clubului
(24-05-2021, 13:24)suporterutabuc a scris:
(24-05-2021, 11:00)Ovidiu a scris: Meszar, invitat in această dimineață la Ștucan...sunt câteva declarații interesante, merită urmărit.

https://www.facebook.com/GazetaSporturil...1571466585

O buna reclama pentru UTA aceasta emisiune si, evident si pt Meszar. Nu stiu cand UTA a mai avut o asemenea expunere in media. Ingrijoratoare remarca de final, FCSB sugerand telefonic ca nu mai va dat si restul de 150mii euro. Meszar nu va initia nimic in acest sens, sunt sigur, mizand pe un viitor transfer al unui forbalist al UTA-ei la FCSB, caz in care spera sa recupereze si restanta.

Interesanta e si declaratia cu finantarea din partea statului Ungar. Chiar sunt curios de "feedback"-ul SCU ?! Big Grin
Răspunde
25-05-2021, 0:47,
RE: Conducerea clubului
Nu stiu nu m-as grabi sa imbratisez asa ceva finantare din partea statului Ungar ,,,oricum ma deranjeaza si starea asta de incertitudine sa stam sa asteptam sa vedem daca cei incriminati sunt declarati nevinovati efectiv ma streseaza chestia asta si nu e corect fata de suporterii utisti care au avut parte de multi ani negrii.
Răspunde
25-05-2021, 8:31,
RE: Conducerea clubului
Si apropos de interviul cu Meszar. A facut niste greseli impardonabile. Vezi afirmatiile in cazul D.Man. Manchester City ar fi solicitat sa ii modifice data nasterii . Adaugand in in Romania orice este posibil. Toata presa a preluat aceasta stire. Nu se face asa ceva! Mai ales ca vorbim de un club mare. Ce ne facem daca englezii vor reactiona? Mai bine zis vor nega. Daca stirea provenea de la un fost antrenor obscur, de la un magazioner etc mai treaca-mearga, dar nu mi se pare ca Meszar, la pozitia lui de finantator si om politic, ar fi trebit sa faca asemenea declaratii, chiar daca or fi adevarate. Apoi afirmatiile la adresa lui Oaida - ca nu e talent, ca totul se bazeaza pe munca si ca , oricum, mai sus de FCSB nu poate sa urce. La fel, la adresa lui D Copil, Burla ori Adi Petre, ca sunt "romani", ca nu pun osul, si ca se multumesc cu putin, prefera 5000 pe luna fara sa faca nimic decat 20000 afara, dar trebuie sa munceasca. Este demoralizant pentru cei in cauza, chiar daca afirmatiile sunt acoperite de realitate. Sigur, pentru Stucan interviul a fost amuzant si savuros, dar Meszar i-a cazut in plasa din pacate, dezvaluind detalii care nu ar fi trebuit sa fie rostite in fata intregii tari. Despre faza cu Orban nici nu mai discut, subiectul fiind sensibil, chiar daca in acest caz Meszar a fost mai diplomat in raspunsuri.
Răspunde
25-05-2021, 8:48, (Ultima modificare: 25-05-2021, 8:48 de Kidu.)
RE: Conducerea clubului
In ceea ce priveste afirmatiile legate de Man si Manchester City si eu am fost surprins si nu as fi facut astfel de declaratii chiar daca il cred ca asa au stat lucrurile, trebuie evitate astfel de afirmatii pentru a nu starni un scandal de imagine.

Legat de Oaida mie nu mi s-a parut tendentios, doar a remarcat ca a muncit mai mult pentru a reusi, nu mi s-a parut ca l-a pus intr-o lumina proasta.

Cat despre faptul ca "sunt romani", e o nuanta ai pe care se pare ca nu ai prins-o nici tu, nu se referea la etnie ci la mentalitatea jucatorului roman, aspect care va place sau nu, il vedem cu totii cat de deficitar este si cati jucatori romani esueaza afara tocmai din cauza lipsei de mentalitate ca fotbalist profesionist.
Nu pleca si tu dupa fenta asta manat de orgolii nationaliste pentru ca iti garantez eu ca in ceea ce il priveste pe Meszar, nu e cazul, omul nu are niciun fel de frustrari ca etnic maghiar, este un om corect si calculat si daca vei sta de vorba cu oamenii care au avut contact cu el sau i-au fost colaboratori iti vor confirma acest lucru.

@Jula marsandula, scrii mult si prost si mereu faci niste presupuneri gresite. Desigur, de la confortul tastaturii sau al telefonului e simplu, am mai vazut din astia, obsesia ta legata de Codru e obositoare. Ti-am mai spus ca stim cu totii cum stau lucrurile insa chiar nu ar fi un moment bun sa se debaraseze de el, in plus de asta, in ceea ce ma priveste, il prefer oricand pe el in dauna unui Cura sau Vaczi care n-ar face nici atat dar au mereu pretentia sa le dea cineva ceva.
Răspunde
25-05-2021, 8:58,
RE: Conducerea clubului
Sincer daca Meszar nu ii stie pe acesti copii, nu ii cunoaste nimeni.
El i-a vazut pe acesti baieti de cand aveau muci la nas, i-a vazut cum au crescut, le stie tuturor capriciile si placerile. Oaida nici nu este din Arad este hunedoarean el l-a adus la Atletico. Despre Oaida inclusiv antrenorul care l-a crescut a spus ca este munca si doar munca ( despre Cristiano de exemplu nu se spune acelasi lucru ca talent mai putin dar munca maxim si nu se simte jignit). Copil a fost cel mai bun din Romania la varsta lui, putea ajunge foarte sus dar el din pacate si-a batut joc de talent. Burla la 18 era titular la liga 2, era vazut de foarte multi noul fundas stanga al nationalei. Unde ii acum?, in liga 4 la Ineu. Adi Petre inca de la juniori era lipsit de atitudine, cu toate ca are talent cu carul, dar nu ar pune osul nici mort ( el daca si-ar schimba atitudine sunt sigur ca poate sa ajunga iar sus).
Mie mi se pare forte OK sa spui realitatea, sunt satul de mari nostri analisti care mint frumos, iar in realitate jucatori sunt "pamant".
Răspunde
25-05-2021, 10:08,
RE: Conducerea clubului
[quote='Kidu' pid='30390' dateline='1621921687']



Cat despre faptul ca "sunt romani", e o nuanta ai pe care se pare ca nu ai prins-o nici tu, nu se referea la etnie ci la mentalitatea jucatorului roman, aspect care va place sau nu, il vedem cu totii cat de deficitar este si cati jucatori romani esueaza afara tocmai din cauza lipsei de mentalitate ca fotbalist profesionist.
Nu pleca si tu dupa fenta asta manat de orgolii nationaliste pentru ca iti garantez eu ca in ceea ce il priveste pe Meszar, nu e cazul, omul nu are niciun fel de frustrari ca etnic maghiar, este un om corect si calculat si daca vei sta de vorba cu oamenii care au avut contact cu el sau i-au fost colaboratori iti vor confirma acest lucru.

Kidu si Alin, am inteles foarte bine la ce se referea, nu am plecat dupa fenta, si sunt absolut de acord cu Meszar.
Spun doar ca nu era cazul sa declare public asa ceva, fiind demoralizant pentru fotbalistii in cauza. Repet, chiar daca afirmatia este acoperita de realitate. Poate ca acest interviu a fost urmarit si de cei in cauza sau familiile lor. Sau poate a facut-o absolut intentionat, incercand ca pe un Petre de exemplu, sa-l trezeasca la realitate. A sunat insa...cum sa zic...cam lipsa de tact "pedagogic".
Răspunde
25-05-2021, 10:15, (Ultima modificare: 25-05-2021, 10:15 de Giuliano.)
RE: Conducerea clubului
Dacă ești fotbalist, o afirmație de genul ”nu poate ajunge mai sus” te ambiționează să demonstrezi contrariul. Dacă te demoralizează înseamnă că nu ești fotbalist ci jucător de fotbal; caz în care indiferent că Meszar spunea sau nu lucrurile alea, deznodământul e același: ratarea. În viața de fotbalist ai zilnic motive și oportunități să cedezi și să dai vina pe alții. Ăia puțini care-s fotbaliști se hrănesc din obstacole și provocări.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
25-05-2021, 10:31,
RE: Conducerea clubului
Ok deci să înțeleg că nu e nimeni stresat de ceea ce s.ar putea întampla in eventualitatea ca totusi cei doi oficiali ai UTA - ei vor fi găsiți vinovați? Nu de alta dar să stau și eu liniștit...
Răspunde
25-05-2021, 10:52,
RE: Conducerea clubului
ieri Burleanu a declarat clar ca UTA nu poate fi pedepsita decat dupa ce exista o sentinta judecatoreasca, si nu exista nici macar un termen pentru judecata.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 4 Musafir(i)