Conducerea clubului
26-11-2014, 12:04,
#81
RE: Conducerea clubului
eu zic ca nu trebuie sa ne coboram la nivelul lui Feies ,mai degraba imi doresc si ma astept sa ii raspundem pe teren in etapa a patra din retur printr-o victorie clara care sa nu mai lase loc de nici un fel de suspiciune referitor la cine este cea mai buna echipa din serie!
Răspunde
26-11-2014, 14:48,
#82
RE: Conducerea clubului
Se poate trece pe aradon, au articol similar Smile)))))
Răspunde
07-03-2015, 8:43, (Ultima modificare: 07-03-2015, 8:47 de psv.)
#83
RE: Conducerea clubului
as avea o propunere ,nu s-ar putea distribui la meciurile de acasa celor care doresc formulare de la finante pentru acel impozit de 2%??daca este legal ,cred ca ar fi o idee ,eu unul as acorda cu mare drag acest procent din impozit dar pur si simplu timpul nu imi permite sa merg in cursul zilei pe la finante si sunt convins ca mai sunt foarte multe persoane care ar face acest lucru doar ca mai intervine factorul comoditate .....
Răspunde
07-03-2015, 10:04,
#84
RE: Conducerea clubului
Da, se poate si chiar se va dace asta impreuna cu o campanie pentru colectarea acelui procent de 2%.
Răspunde
07-03-2015, 10:49,
#85
RE: Conducerea clubului
Asa vom si face psv. La meciurile cu craiova si sebis se vor imparti aceste formulare cu 2% tuturor care vor veni la meci. In plus cine are membri ai familiei sau prieteni care nu si-au directionat acesti 2% in anul 2015 (in fiecare an trebuie facut un astfel de formular deci cine nu a semnat anul asta isi va pierde acei bani care raman la stat) ii puteti convinge sa semneze si ei acest formular pt UTA altfel acei bani vor ramane statului sa "ii foloseasca bine" Smile.

In curand va fi si un comunicat oficial din partea clubului inclusiv cu documentul de descarcat si adresa de expediat prin posta pentru cei care stau departe de Arad dar ar vrea sa completeze si ei acest formular pt UTA.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
07-03-2015, 14:35,
#86
RE: Conducerea clubului
http://sportarad.ro/o-mana-de-ajutor-pen...le-locale/
Răspunde
07-03-2015, 15:52,
#87
RE: Conducerea clubului
No, să vedem. Teoretic, conform acestei modificări, banii care vin de la Primăria ar putea fi folosiţi pentru orice. Modificarea este destul de generală şi cred că se referă mai degrabă la modul cum primeşte UTA de la primărie: pe bază de proiect. 

Sper să aibă cei din primărie voinţa de a-i lăsa pe cei din club să folosească banii conform modificării.
Răspunde
01-06-2015, 23:36,
#88
RE: Conducerea clubului
EXCLUSIV / Claudiu Dragan, purtator de cuvant al UTA Batrana Doamna: „Suntem pregatiti pentru liga 2!”

Fostul atacant al echipelor Dinamo si FC National, Claudiu Dragan s-a retras din iarba pentru a prelua functia de ofiter de presa in cadrul conducerii clubului UTA Batrana Doamna, recent promovata in Liga2. Fostul fotbalist ne-a oferit ultimele informatii din sanul echipei aradene.


In septembrie mi s-a propus acest post, am considerat ca e un inceput si am acceptat. Am avut un parcurs bun si ne-am atins obiectivul. Acum trebuie sa ne pregatim si mai bine, pentru ca Liga 2 are alte pretentii. Incercam sa-l convingem pe Stratila sa evolueze alaturi de noi si din vara. Negocierile vor fi lejere, in acest sens, pentru ca si jucatorul isi doreste sa continue la Arad.


Sistemul cu doua serii in Liga 2 este cel mai bun pentru fotbalul romanesc. Seria din Vest va fi una extrem de puternica. Vom evolua tot pe Arena Motorul din Aradul Nou. Credem ca domnul antrenor Naghy va ramane langa noi.

Consideram ca suntem pregatiti de Liga 2, dar nu vom incerca promovarea din primul an. Sigur, daca rezultatele ne vor mentine pe pozitiile fruntase vom ataca si promovarea, dar nu acest este obiectivul.


In functie de reinceperea sezonului ne putem face si noi pregatirea, dar la ora asta nu stim nimic. Asteptam un semnal din partea FRF-ului.„, a declarat oficialul clubului aradean, Claudiu Dragan, la „Trafic Sport”.

Claudiu Dragan, 35 de ani, a evoluat pentru formatiile Rapid, UTA, Dinamo, FC Arges,Universitatea Craiova, Jiul Petrosani, FC National, FC Maramures, Bekescsaba SE si Gyulai Termal, de la care s-a si retras in 2015.

http://sptfm.ro/2015/06/01/exclusiv-clau...ru-liga-2/
Răspunde
08-07-2015, 20:06,
#89
RE: Conducerea clubului
Avand in vedere ca peste 2 luni incepe noul sezon se mai aude ceva de schimbarea denumirii clubului se lucreaza la acest aspect?
Răspunde
19-08-2015, 13:55,
#90
RE: Conducerea clubului
Se mai stie ceva de initiativa conducerii clubului de reveni la numele UTA Arad fara BD? Mersi!
Răspunde
19-08-2015, 14:00,
#91
RE: Conducerea clubului
Da, am mai spus: este in curs o noua cerere catre Ministerul Justiei insa de data asta abordam o alta strategie. Daca si acum ne lovim de obtizitatea lor ii vom da in judecata pentru ca nu au niciun motiv sa se cramponeze in faptul ca exista o societate FCM UTA Arad aflata in faliment (cea dinainte de SA-ul lui Bara) sau faptul ca mai exista o societate CS UTA (a celui ce detine baza UTA de tenis).
Răspunde
19-08-2015, 15:25,
#92
RE: Conducerea clubului
Pe de altă parte noi o să tot insistăm pe lângă cei din club să insiste la rândul lor la FRF ca măcar în comunicările semioficiale ale federației să scrie UTA, și nu „UTA BD”. Iată în tabelul cu meciurile cum toate echipele sunt scrise așa cum sunt cunoscute publicului larg, numai UTA e BD...

 http://www.frf.ro/public/images/uploads/...02%202.pdf
Răspunde
19-08-2015, 18:16,
#93
RE: Conducerea clubului
Corect I 929. Asta ar fi solutia cea mai simpla si mai rapida, chiar daca doar temporara.

P.S.: pe mine nu ma deranjeaza "Batrana Doamna". Este o "alintare" simbolica, indragita in Arad si in tara si de fapt mult mai cunoscuta decat alte porecle ca sepcile rosii, etc.
Răspunde
19-08-2015, 18:31,
#94
RE: Conducerea clubului
Da, dar U Cluj nu e U Cluj Şepcile Roşii, pe când noi suntem "alintaţi" "UTA BD" cât cuprinde.
Răspunde
21-08-2015, 23:08,
#95
RE: Conducerea clubului
(19-08-2015, 14:00)Kidu a scris: Da, am mai spus: este in curs o noua cerere catre Ministerul Justiei insa de data asta abordam o alta strategie. Daca si acum ne lovim de obtizitatea lor ii vom da in judecata pentru ca nu au niciun motiv sa se cramponeze in faptul ca exista o societate FCM UTA Arad aflata in faliment (cea dinainte de SA-ul lui Bara) sau faptul ca mai exista o societate CS UTA (a celui ce detine baza UTA de tenis).

asociatia fcm Uta e UTA lui Gio de dupa preluarea de la BARA dinainte de sa-ul lui Gio care inca e in viata si atat timp cat ea exista chiar daca e in faliment dar procesul nu s-a incheiat, un alt nume asemanator cu fcm uta nu se va putea obtine. nu e vorba de obtuzitate. asa e lejea. singurele variante care vor fi valabile sunt de genul "fotbal club alb-rosu uta 2015"...adica un nume care sa contina inca 2-3 particule diferite de cele care raman la fel cu alea vechi
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
22-08-2015, 12:05,
#96
RE: Conducerea clubului
Hai mai da-o in spanac: si atunci FCM UTA Arad nu intra in conflict de nume cu CS UTA a lu' ala cu terenurile de tenis de la baza UTA?
Cu ce suntem noi de vina ca societatea FCM UTA Arad, aflata in faliment n-a fost radiata din baza lor de date? Legea pulii mele, nu tii cont de dreptul de folosinta al unei marci insa schimb te legi de nu stiu ce particula pulii. Romania cea de toate zilele!
Răspunde
22-08-2015, 17:55,
#97
RE: Conducerea clubului
nu. ca aia e CLUBUL SPORTIV si asta e FOTBAL CLUB MUNICIPAL . si daca se vrea ca echipa sa se numeasca fotbal club sau club de fotbal mai trebbuie sa adaugi ceva nume ca sa nu se creeze confuzie. de-aia a aparut batrana doamna. nu ca asa s-a dorit ci ca alt nume nu s-a putut
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
22-08-2015, 18:02,
#98
RE: Conducerea clubului
Pai una din variante era si "ACS UTA Arad"
Răspunde
24-08-2015, 13:27,
#99
RE: Conducerea clubului
identica cu asociatia club sportiv UTA, deci, nu se poate Smile
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
24-08-2015, 13:55,
RE: Conducerea clubului
Si atunci ce sa facem? Sa mergem si sa il somam pe ala de la CS UTA (terenurile de tenis) sa isi schimbe denumirea?
In fine, haide la sedinta daca poti si discutam mai multe.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 5 Musafir(i)