UTA in Cupa României 2014-2015
14-07-2014, 18:28, (Ultima modificare: 14-07-2014, 18:29 de adymax.)
#21
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
Kidule - era doar o observatie si o sugestie care nu se refera strict doar la meciul asta.Voi stiti mai bine.
Răspunde
14-07-2014, 18:43,
#22
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
@adymax ce spui tu exista. Sunt curse regulate de tramvai si autobuz care fac ce spui tu. Ce oferim, noi si clubul, e unul special pt suporterii UTA-ei care vor sa mearga acolo dar ies de la servici la 16-16:30 si nu vor ajunge daca asteapta cursele regulate. Si acest autobuz va pleca la 17:00 de la UTA si se va intoarce dupa meci tot la UTA. Eu zic ca e chiar salutar ca am reusit sa facem acest lucru pentru cei care vor sa vina la meci.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
15-07-2014, 14:05,
#23
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
[Imagine: image.jpg]
google.com
Răspunde
16-07-2014, 11:11, (Ultima modificare: 16-07-2014, 11:11 de Oli.)
#24
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
Start de sezon pentru „alb-roșii”: UTA – Muncitorul Reșița, în Cupa României

La nicio lună de zile de la bucuria trăită la Lugoj pentru promovarea favoriților în Liga a III-a, suporterii „Bătrânei Doamne” au parte de primul oficial al noii stagiuni competiționale. Pe arena din Sînicolau Mic, azi, de la ora 17,30, UTA dă piept cu Muncitorul Reșița în primul tur al Cupei României Timișoreana.

Meciul le prinde pe combatante la începutul pregătirilor de vară. Dacă utiștii s-au reunit joi, 10 iulie, bănățenii s-au întors în iarbă de abia luni. De fapt, antrenorul Muncitorului, Adria Cîrjan a recunoscut că disputa de la Arad îl încurcă, fiindcă – altfel – el le-ar fi prelungit vacanța elevilor săi. Reșițenii au terminat campionatul pe 6 iunie, în fruntea clasamentului play-out din C4 și formează o echipă incomodă.

Asta admite și Roland Nagy, care s-a consultat cu tehnicienii care au înfruntat Muncitorul în stagiunea trecută. „M-am interesat și am înțeles că vom întâlni o echipă destul de tânără, dornică de afirmare, cu o talie bună, care are deja experiența Ligii a 3-a. Sigur, vor fi cel puțin la nivelul Gloriei sau celor de la Pecica, așa că va trebui să-i tratăm cât se poate de serios”,spunea antrenorul „textiliștilor”, care va avea la dispoziție o echipă competitivă pentru disputa cu Muncitorul, inclusiv pe noua achiziție, Dănuț Ivănică.

De fapr, primul „unsprezece” al arădenilor ar putea arăta așa: Bodea – A. Popa, Wild, Botiș, Suslak – Copil, Nădăban, Chindriș, Hlistei – Leucuța, Ivănică.

Meciul din Sînicolau Mic va fi arbitrat de o brigadă din Timișoara, format din: Răzvan Drăgoi – Cristian Drăguț și Lavinia Bozdog.
http://sportarad.ro/start-de-sezon-pentr...-romaniei/
Răspunde
16-07-2014, 17:57, (Ultima modificare: 16-07-2014, 17:57 de adymax.)
#25
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
Va rog sa postati aici scorul daca se modifica ca nu transmite nimeni meciul Live text.
Răspunde
16-07-2014, 18:25,
#26
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
3-2 la pauza...
Răspunde
16-07-2014, 18:51,
#27
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
3-3 min. 60
http://sportarad.ro/uta-muncitorul-resita-3-3-min-60/
Răspunde
16-07-2014, 19:20,
#28
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
4-3 min.83
Răspunde
16-07-2014, 19:47,
#29
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
4-3 Final.
Răspunde
16-07-2014, 20:28,
#30
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
Ma uit la Cupa la sezonul anterior si UTA SA a intrat in competitie in Faza a 5-a. Acuma suntem in Faza1....valeleuuu!
Răspunde
16-07-2014, 21:47,
#31
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
@adymax, da, prima data trebuie să se cearnă echipele de C si D (câştigătoarele cupelor judeţene), iar apoi intră şi echipele de B. Posibil să intre şi astea pe rând, prima dată cele care au participat în play-out şi apoi cele mai bune.

Despre meci acum, a fost unul ciudat, cu greşeli neobişnuite pentru noi în apărare. Practic primele două goluri luate au fost identice, centrare din dreapta, cap pe colţul lung. Greşeli de plasament, dar şi de portar. Noroc că am reuşit de fiecare dată să egalăm rapid şi la pauză să facem 3-2. Şi noi am dat primele două goluri cu capul. Apoi în repriza a doua am luat gol după o bâlbâială şi nu am fost în stare să mai punem aceeaşi presiune ca în prima repriză. Am fost însă mai prezenţi în joc, dar ocazii prea mari în a doua repriză nu am avut (în prima am ratat singuri cu portarul). Apoi, spre finalul meciului, oaspeţii fac o schimbare "olandeză", adică îşi schimbă portarul. Intră unul cam cu burtă, îmbrăcat în alb-violet, care cu soarele în faţă gafează incredibil la prima minge (scapă din mâini o minge plouată), aceasta ajunge la Burza, cel care după un scurt moment de uluială o împinge cu latul în plasă. The end. Au mai fost vreo două ocazii pentru noi şi una pentru ei dar nimic notabil.

Un meci ciudat, dar dominat de noi. În ciuda unor "naivităţi", s-a văzut că Reşiţa e din alt aluat faţă de ce am mai văzut prin D (excepţie Gloria şi Pecica). E bine că ne-am păstrat stilul ofensiv, combinativ, însă din păcate am avut ceva probleme în apărare. Mai e timp de pregătire şi cu siguranţă vor mai veni jucători. Pe undeva e bun acest prim meci oficial şi pentru că ne arată unde mai trebuie să facem eforturi pentru a aduce jucători.
Răspunde
17-07-2014, 12:22,
#32
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
Din pacate pentru pentru microbistul din mine dar din fericire ca viitor tatic, nu am putut sa fiu prezent ieri la meci si-n consecinta nu prea pot spune prea multe.
Ma bucur si apreciez ca baietii au moral si au reusit sa revina de fiecare data cand au fost condusi. Faptul ca am luat 3 goluri inseamna ca mai avem de lucrat la aparare si poate nu numai insa nu imi fac probleme pentru ca abia ne-am reunit si sunt convins ca Roli stie ce are de facut.
Nu mai suntem la liga a IV-a, nivelul adversarilor este mai ridicat si-n consecinta si noi trebuie sa tinem cont de asta.
Sa vedem si ce transferuri se vor mai concretiza pana la inceputul sezonului.
Răspunde
22-07-2014, 16:00, (Ultima modificare: 22-07-2014, 16:03 de I 929.)
#33
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
http://www.frf.ro/public/images/uploads/...202015.pdf

Jucăm cu Sebişul în faza următoare, pe 30 iulie, ora 17.30, tot în Sânicolau Mic. Ineul a fost repartizat cu FC UTA S.A, dar meciul "nu se dispută".

Deci nu înţeleg: dacă tot n-au înscris S.A.-ul în campionat, de ce îl mai pomenesc în Cupă? Nu era simplu să fie menţionat că Ineul se califică automat în faza următoare? Bine că n-au cuplat "ACS UTA Bătrâna Doamnă" cu FC UTA S.A....
Răspunde
22-07-2014, 16:43,
#34
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
Asta da si mai multa utilitate amicalului disputat la Siria. Acum insa treaba devine serioasa iar UTA trebuie sa treaca acest examen fara doar si poate.
Nu trebuie sa uitam ca ei ne vor fi si principalii contracandidati la promovare, asta daca nu vor fi invitati in liga a II-a dupa cum am auzit ca isi doreste Feies in ultimele zile.
Răspunde
22-07-2014, 19:28,
#35
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
(22-07-2014, 16:00)I 929 a scris: http://www.frf.ro/public/images/uploads/...202015.pdf

Pe a doua pagina scrie asa:

"Cheltuielile de organizare a jocurilor se efectuează de cluburile gazdă, iar, după scăderea cheltuielilor
de organizare, suma rămasă din beneficiul net se va repartiza în mod egal ambelor echipe. Beneficiul echipei
vizitatoare va fi achitat în maximum 15 zile de la data disputării jocului. Dacă din încasări nu rezultă beneficiu,
fiecare club va suporta în mod egal acoperirea cheltuilelilor de organizare
."

Sa ma lamureasca careva. Cheltuielile de organizare sunt platite de clubul gazda? Apoi vorbeste de beneficiu...apoi daca nu exista beneficiu se impart cheltuielile la ambele echipe. Am plecat demult din tara si nu mai stiu limba romana sau e scris aiurea?
Răspunde
22-07-2014, 19:50,
#36
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
Prima oara, clubul gazda suporta toate cheltuielile. Dupa meci, se trage linie, daca raman ceva bani dupa plata cheltuielilor (din suma cumulata), se impart in mod egal. Daca dupa meci, suma stransa nu acopera cheltuielile, echipei gazda i se acorda suma stransa, iar suma care a ramas neacoperita si a fost platita de catre echipa gazda va trebui platita de ambele cluburi (adica oaspetii trebuie sa le ofere gazdelor jumatate din suma restanta).
Răspunde
22-07-2014, 20:07, (Ultima modificare: 22-07-2014, 20:52 de adymax.)
#37
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
OK. Am inteles. Tu ai explicat mai bine ca FRF. Interesant cum la liga3 beremurile se dubleaza fata de liga4.
Răspunde
22-07-2014, 20:10,
#38
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
Daca s-ar vinde bilete sau s-ar vinde drepturile de televizare. Cum nu e cazul nici de una nici de alta la noi (nu in fazele astea ale competitiei) cheltuielile se impart probabil cu oaspetii.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
28-07-2014, 14:51,
#39
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
Cu gândul la fazele superioare la Cupei

UTA va disputa miercuri cel de-al doilea meci oficial al sezonului, în turul II al Cupei României, contra echipei Naţional Sebiş. Va fi un meci mult mai greu decât cel împotriva Reşiţei, atât prin prisma valorii adversarului cât şi luând în vedere rivalitatea existentă între două echipe din acelaşi judeţ. Cu toate acestea credem într-o victorie care să ne aducă mai aproape de obiectivul fixat pentru Cupă: cel puţin un meci contra unei prim-divizionare!

Dat fiind faptul că meciul contra echipei Naţional Sebiş va avea loc tot pe terenul din cartierul Sânicolau Mic, alături de clubul UTA vom asigura un autobuz care va pleca din faţa stadionului Francisc Neuman la ora 17.00.
Răspunde
30-07-2014, 14:59,
#40
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
Hai ca-i batem. Trebuie sa avansam in fazele superioare ale Cupei sa aducem macar o echipa de top din liga a II-a daca nu chiar una de liga 1. Nu prea stiu unde naiba vom juca insa asta nu e in grija noastra.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)