Transferuri
10-07-2015, 14:30,
RE: Transferuri
Asta da transfer! Zoran Radu trebuia luat de prima data in locul lui Silaghi care la randul sau n-a fost un baiat rau insa nu se putea impune in fata concurentei pe care a avut-o in returul campionatului trecut.
Răspunde
10-07-2015, 15:42,
RE: Transferuri
asta si Alin Gligor sunt transferuri care trebuiau fi facute anul trecut. Manea in schimb e o dilema pentru mine.
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
10-07-2015, 17:04,
RE: Transferuri
Manea e fundasul dreapta titular probabil cu juniorul Pantea rezerva (nationala U19 si anul trecut titular la pancota in liga a II a). Plus ca poate juca Manea si fundas central sau chiar mijlocas la inchidere .

Ii ok Manea. Nu stiu daca cei doi Radu dupa atitudinile lor "razboinice" din retur ar mai fi trebuit adusi dar ca valoare sunt doi fotbalisti buni pe posturile lor. Pana acum se confirma chibitelile noastre. Mai un mijlocas stanga peste Hlistei ca valoare si zic ca avem lot bun de tot.

Desigur ramane si mana antrenorului in joc dar nu cred sa avem probleme indiferent ca ar fi una sau doua serii la anul.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
10-07-2015, 17:51,
RE: Transferuri
Discuțiile cu Strătilă continuă, a mai venit un mijlocaș

Mijlocașul Sorin Strătilă s-a prezentat la antrenamentele conduse de Roland Nagy începând de marți. Fotbalistul care a jucat un rol determinant în promovarea Bătrânei Doamne e în tratative cu conducătorii roș-albi, dar încă nu s-a ajuns la varianta pe care ambele părți să o agreeze. ”Deocamdată sunt în așteptare, vom ști exact cum stau lucrurile cam în trei zile”, a mărturisit Strătilă.

Tot în compartimentul de mijloc, dar în zona centrală, UTA studiază varianta Zoran Radu. Mijlocașul a fost unul din cei mai buni oameni ai vicecampioanei din C4, Mama Mia Becicherecu Mic, și s-a pregătit și el cu utiștii ultimele două zile.

Mâine, de la ora 12,00 (ora României), UTA joacă primul amical al verii. Adversară e gruparea maghiară Grosics Akademia Szeged, cu care arădenii s-au duelat și iarna trecută. Meciul se joacă la Gyula.
http://sportarad.ro/discutiile-cu-strati...-mijlocas/
Răspunde
10-07-2015, 18:10,
RE: Transferuri
Manea s-a cacat pe el la propriu atunci cand i s-a acordat sansa sa joace la UTA din timpul lui Giovanni. nu era vreun junior debutant ci jucase deja zeci de meciuri la Gloria si cu toate astea i s-au impleticit picioarele la toate meciurile in care a jucat. poate intre timp s-a pregatit exemplar tehnico-tactic dar mai ales fizic. nu mai zic ca multi oameni de fotbal din jurul echipei si din tribune s-au amuzat copios de respectivul transfer dar, la fel, lumea se poate insela si Manea slutul si uratul a devenit un fotbalist valoros. Smile
PS. pentru cei la varsta majoratului , precizez ca slutul si uratul sunt figuri de stil Smile
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
10-07-2015, 18:13,
RE: Transferuri
Citi ani are Zoran Radu ?
Răspunde
10-07-2015, 18:17,
RE: Transferuri
(10-07-2015, 18:13)RedNeck a scris: Citi ani are Zoran Radu ?

24.
Răspunde
10-07-2015, 20:40,
RE: Transferuri
Respect pentru transferurile lui Zoran si Ionut Radu!!!cu astia doi am crescut foarte mult valoarea lotului cu astia doi plus Stratila si Cipri Rus suntem beton in atac. Cred ca pe final o sa avem obiectiv evitarea promovariiSmile))
Răspunde
10-07-2015, 22:06,
RE: Transferuri
Sa nu uitam de Adrian Petre, care probabil o sa joace foarte mult titular (regula cu juniorii) si s-ar putea sa faca o figura foarte frumoasa daca continua ca la nationala.
Răspunde
10-07-2015, 22:19,
RE: Transferuri
Nu uita nimeni. Eu unul imi pun mari sperante in Adi.
Răspunde
10-07-2015, 23:01,
RE: Transferuri
Oare care e situatia lui Smaranda? Parca am vazut ca recasenii si-au luat un chel tatuat...
Semper Fidelis
Răspunde
13-07-2015, 14:59,
RE: Transferuri
Hai ca putem rasufla usurati.


Bătrâna Doamnă și-a rezolvat mijlocul: au semnat Strătilă și Zoran Radu



Conducerea clubului UTA a ajuns astăzi, înainte de plecarea echipei în cantonament, la înțelegeri cu mijlocașii Sorin Strătilă și Zoran Radu. Ambii și-au oficializat legăturile cu gruparea arădeană și vor îmbrăca tricoul roș-alb în stagiunea viitoare. Datele rămân confidențiale.
În cazul lui Sorin Strătilă (28 de ani), apare continuitatea, mijlocașul de bandă dreaptă a fost unul din jucătorii importanți ai trupei arădene și anul trecut. Bornele sonore ale carierei sale sunt Astra Ploiești și Dinamo.
Zoran Radu e născut pe 9 aprilie 1991, în localitatea Deta (județul Timiș) și poate juca atât mijlocaș central, cât și mijlocaș stânga. Cea mai mare parte a carierei de până acum și-a legat-o de Mama Mia Becicherecu Mic. A fost printre remarcații sezonului 2014-2015, când a marcat șapte goluri.

http://sportarad.ro/batrana-doamna-si-a-...oran-radu/
Răspunde
13-07-2015, 18:53,
RE: Transferuri
Asta e cea mai bună veste...!doamne ajuta!
nu ştiu de ce am o presimţire ca echipa asta se va bate la promovare!
Răspunde
13-07-2015, 19:32,
RE: Transferuri
Contract de trei ani pentru Stratila ?! Da, excelent !
Răspunde
14-07-2015, 10:19,
RE: Transferuri
Din cate am inteles, Szabi Szekely va ramane la noi. El este plecat acum in Austria in vacanta, dar va semna cu noi peste cateva zile.
Răspunde
14-07-2015, 10:35,
RE: Transferuri
Nu cred că Meszar ar fi de-acord cu așa ceva: jucătorii să fie în cantonament de acumulări fizice și Szekely să negocieze cu noi din vacanță. Strătilă a fost aici la reunire și s-a antrenat până a semnat noul contract. Cred că Szekely ar putea rămâne doar la rugămințile lacrimogene ale lui Roly. Dar dacă deja am semnat cu Radu, mai sunt și Cipri Rus și Adrian Petre, ce rost mai are să dăm banii pe Szekely?
Răspunde
14-07-2015, 11:29,
RE: Transferuri
(14-07-2015, 10:19)cipri_23 a scris: Din cate am inteles, Szabi Szekely va ramane la noi. El este plecat acum in Austria in vacanta, dar va semna cu noi peste cateva zile.

Nu stiu de unde ai tu informatia asta insa eu unul n-o cred. Szekely a cam fortat nota si Meszar nu tolereaza treburile astea in special problemele de indisciplina.
In plus de asta transferurile facute in atac il fac uitat pe Szekely.
Răspunde
14-07-2015, 12:50,
RE: Transferuri
Echipa e buna, putem trage sus inca de anul acesta!!!
Răspunde
14-07-2015, 14:12,
RE: Transferuri
(14-07-2015, 11:29)Kidu a scris:
(14-07-2015, 10:19)cipri_23 a scris: Din cate am inteles, Szabi Szekely va ramane la noi. El este plecat acum in Austria in vacanta, dar va semna cu noi peste cateva zile.

Nu stiu de unde ai tu informatia asta insa eu unul n-o cred. Szekely a cam fortat nota si Meszar nu tolereaza treburile astea in special problemele de indisciplina.
In plus de asta transferurile facute in atac il fac uitat pe Szekely.
Nu cred ca se poate compara ca valoare niciunul dintre jucătorii aduși în atac cu Szekely.
Răspunde
14-07-2015, 14:44,
RE: Transferuri
Mai vedem, in plus ti-am zis: Szekely nu a fost chiar o usa de biserica. A facut multe probleme disciplinare de care noi am auzit abia acum. Asta nu mai agreeaza conducerea.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)