Transferuri
17-07-2015, 16:30,
RE: Transferuri
http://sportarad.ro/norbert-polgar-joaca...entru-uta/

Deja ma "ingrijorez" ca tragem la promovava din primul an
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
17-07-2015, 16:53,
RE: Transferuri
Bun transfer!
Răspunde
17-07-2015, 18:44,
RE: Transferuri
La ce echipe sunt în liga 2 si ţinând cont ca noi suntem mai puternici decât campionatul trecut, cred ca terminăm în primele 3 echipe, indiferent de modalitatea în care se va juca acest campionat în liga 2!
Răspunde
25-07-2015, 14:18, (Ultima modificare: 25-07-2015, 14:25 de Oli.)
RE: Transferuri
UTA a renunțat la portarul Szekely și la Zoran Radu


Cei doi s-au pregătit cu UTA cam de două săptămâni, însă nu vor face parte din efectivul cu care echipa arădeană abordează liga secundă. Portarul Lorand Szekely și mijlocașul Zoran Radu și-au încheiat legătura cu gruparea roș-albă.
”Seba Huțan l-a văzut la lucru pe Szekely, un portar interesant, dar trebuie să facem achiziții astfel încât să fie peste ce avem. Pe Bodea și Mitrea, Seba i-a cunoscut de doi ani respectiv un an și jumătate, iar Miron a apărat la Liga a II-a, știe cu ce se mănâncă. Zoran Radu e un jucător care nu și-a găsit cadența în acest început de pregătire. Are calitate, nu înseamnă că nu poate să aibă o ascensiune. Era în post cu Strătilă, era destul de complicat să facem două achiziții la postul respectiv, l-am folosit și în alte zone, sigur, și pe fond de oboseală, n-a fost ce am căutat”, a spus Roland Nagy

p.s: Azi in amicalul cu Ripensia a jucat la UTA Alexandru Sorian ex. FC Bihor


http://ro.soccerway.com/players/alexandr...an/124516/
Răspunde
27-07-2015, 13:34,
RE: Transferuri
eroare tip pizzaiolo cu z radu. il tii pe stratila pe salar mare , la o anumita varsta care la prima oferta va pleca si te pisi pe tinarul asta care a aratat pe teren ( in meciurile directe) ca e peste tot ce ai tu in lot care ar fi acceptat un salar mai mic si un contract pe mai multi ani. daca nu sunt la mijloc chestii disciplinare sau medicale cred ca e o mare tampenie
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
27-07-2015, 13:36,
RE: Transferuri
Cica nu e chiar asa si e chiar mielusel dar ma rog, sa-i dam credit lui Roli. El raspunde pentru rezultate.
Răspunde
27-07-2015, 13:41,
RE: Transferuri
nu stiu amanunte si probleme interne insa, devreme ce l-ai adus la pregatiri te-ai informat ce vrea si cat vrea, cat si cum poate juca. nu poti afirma ca dupa doua jumatati de amical si niste alergari nu e mare scula. ca daca e asa jumate din lotul actual ar trebui sa zboare in liga a 4-a urgent. dar asa cum spui, sa dam credit oamenilor de si din fotbal Smile
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
27-07-2015, 14:06,
RE: Transferuri
Sunt de aceeasi parere cu tine insa cica nu s-a integrat. Ca e mielusel si nu se remarca cu nimic. Ramane de vazut cine a avut dreptate si cine nu.
Mie mi se pare usor penibil sa te lauzi pe situl oficial ca ai batut palma cu el, sa cheltui cu el prin cantonamente ca dupa aia sa renunti la el ca la o masea stricata. De ce trebuie sa mintim cand el era doar in probe? Asta asa ca tot vorbeam zilele trecute de imaginea clubului.

Codru, se aude? Aveti si voi putina raspundere cand lansati unele informatii ca fiind oficiale. Lumea mananca fotbal pe paine, e curioasa de noutati si ia de buna ce ziceti voi pe situl oficial.
Răspunde
27-07-2015, 14:30,
RE: Transferuri
Poate că, totuși, nu s-au înțeles la bani. Să nu regretăm dacă va merge la ceva adversari, dar ăsta e fotbalul, am ratat noi jucători și mai buni. 

Nici cu Szekely portarul nu prea înțeleg mișcarea. Dacă nu aduci un portar mai bun decât Miron, văzut acum ca titular, și e foarte greu dpdv financiar, pentru ce să mai plătești un portar când ai în lot doi nu cu mult mai slabi decât el sau decât orice ai putea aduce în acest moment? În plus mai trebuie crescut și juniorul Mara.
Răspunde
27-07-2015, 15:54,
RE: Transferuri
Nu mai stiu cine zicea la amicalul de sambata ca cica ar fi avut ceva probleme medicale. Acum, nu trebuie sa ne luam dupa fiecare zvon, dar e posibil sa fie si asta o cauza. Ma refer la Zoran.
Semper Fidelis
Răspunde
27-07-2015, 15:58, (Ultima modificare: 27-07-2015, 16:00 de adymax.)
RE: Transferuri
Nu a mare tragedie ca sa renuntat la el dar atentie mai mare la ce informatii arunca clubul pe situl oficial sau in presa. Nu-l dai trasferat si peste 2 saptamani renunti la el. Trebuia sa zica ca e in probe si peste 2 saptamani de va lua o decizie. Sau iar ne intoarcem la era bucatarului si biodiesel?
Răspunde
27-07-2015, 16:06,
RE: Transferuri
A fost si omul intr-o vacanta la munte... Sa ne bucuram pentru el! Cat despre Stratila cum ca pleaca la prima oferta e chiar corect, cum am mai spus pe alte site-uri omul chiar joaca si pune suflet, din 10 centrari 9 ti le da bune... Isi merita banii dar depinde ce obiectiv avem!
Răspunde
29-07-2015, 18:16,
RE: Transferuri
Eu tot sper ca pana la plecarea în cantonamentul din austria sa mai aducem un mijlocaş central de creaţie!
Răspunde
29-07-2015, 20:30,
RE: Transferuri
Din cate am inteles Ionut Radu are ceva probleme de sanatate si nu va fi retinut nici el.

Tinand cont ca se pleaca peste cateva zile in Austria daca nu se va reusi aducerea unor jucatori pana atunci cred ca ramanem cu lotul asta pana la iarna.

Nu e un lot slab insa nici unul de top 5 , dar sa vedem cum se misca echipa dupa cantonament.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
29-07-2015, 21:31,
RE: Transferuri
Daca se adevereste asta am pierdut iar destul timp degeaba cand puteam sa ducem alt atacant in loc care sa se integreze deja oricum daca pleaca ne trebuie neaparat inca un atacant pentru ca nu putem sta doar in Curtuius, Rus si juniorii Petre si Man poate va fi pastrat si Ousmane sau nu stiu ce sa zic. Oricum de un coordonator si un atacant de valoare am avea mare nevoie.
Răspunde
29-07-2015, 21:43,
RE: Transferuri
Sa -i dam.o sansa lui ousman!
Răspunde
29-07-2015, 22:29,
RE: Transferuri
Si eu i-as mai da o sansa lui Ousmane.
Răspunde
29-07-2015, 22:33,
RE: Transferuri
Eu viitoarea echipa cu care urma sa abordăm startul campionatului o vedeam cu cei 2 Radu titulari...din păcate văd ca s-a renunţat la amândoi!în condiţiile astea, în care se renunţa si nu se aduce nimic în schimb, (jucători de calitate ) ne va fi f f f greu!
măcar sa nu-l văd pe Nagy ca începe sa se vaite cu o saptamana înainte de a începe campionatul ca nu are jucători cu experienţă, ca are mulţi jucători tineri , etc.
Răspunde
29-07-2015, 22:47, (Ultima modificare: 29-07-2015, 22:58 de Redpunk_one.)
RE: Transferuri
Pe bune ? Ousmane ? Nu cred ca are valoare de Uta. Nu a facut fata in liga a III a in conditiile in care era titular din cauza varstei, ce sa faca in liga a II a ? Mai bine cu cei doi copii pe langa Rus si Curtuius. intr-adevar si eu ii vedeam titulari pe cei doi Radu dar pana la urma Roly are ultimul cuvant si responsabilitatea rezultatelor.


Later edit : ...si e oficial I Radu e plecat devla Uta. Se pare ca nu au "dat" in jucator si nu au anuntat ca are probleme medicale ca sa isi poata gasi echipa totusi. Sper ca juniorul asta de la Curtici sa primeasca mai multe sanse decat Avramutiu (sau Popa de la Santana sau Stanaia de la Ineu) altfel cred ca l-am adus degeaba.

Nu am inteles nici acum de ce i-am dat drumul lui Pantea care a fost la Pancota anul trecut si a debutat si el la nationala U19 ca fundas dreapta ? Si de ce l-am adus pe Miron si inca mai cautam portari ? ....in fine .....



http://sportarad.ro/uta-si-ionut-radu-me...u-austria/


Ionuț Radu a fost printre primii nou-veniți în vară în tabăra roș-albă. Atacantul care a jucat anul trecut la Național Sebiș a fost în cantonamentul de la Stâna de Vale, a intrat în primele patru amicale, însă la Pîncota n-a fost zărit printre utiști. Motivul: dimineață, părțile au decis să meargă separat. Conducerea Bătrânei Doamne n-a făcut comentarii, menționând doar că înțelegerea s-a încheiat de comun acord.

În acest moment, UTA contează în atac pe Cipri Rus, Adrian Petre și Marius Curtuiuș. Variantă o reprezintă și Dennis Man, obișnuit atât cu atacul cât și cu linia de mijloc.

Mâine se decide lotul

Roli Nagy și colaboratorii săi stabilesc mâine efectivul care pleacă sâmbătă în Austria. Ultimul nou-venit în efectivul arădean e tânărul portar Iulian Anca-Trip, ultima dată legitimat la Olimpia Satu Mare. Goalkeeperul bihorean are 20 de ani și a mai vizitat Pîncota acum doi ani, când apăra poarta echipei naționale de juniori, care a dat piept în Podgorie cu Macedonia! Alături de el, în probe la UTA a rămas și Denis Prică, mijlocașul curticean lăsând o impresie bună.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
29-07-2015, 23:27,
RE: Transferuri
nu-i stres da' ar putea sa o lase mai moale cu "problemele medicale" de care sufera toti jucatorii care nu semneaza cu clubul. nu se inteleg la bani, nu si-au luat notite corespunzatoare, nu sunt ceea ce UTA cauta, sunt prea scumpi, etc, se pot gasi motive mai bune. ca doar nu au HIV sau mai stiu ce ce formatiune maligna pe creier descoperita fabulos la pipaielile masorilor . fa-le frate un control medical serios inainte de a-i pune sa dea cu picioru-n lobda si verifica-le trecutul. e chiar asa greu? ar fi mai castigata toata lumea dar mai ales clubul daca asta e motivul. daca nu e asta si e ala pe care io il banuiesc atunci nu-i bine.
da' nu-i stres, la ce valoare are liga a 2-a si la ce profesionisti se invart prin ea cu un minim de investitie si efort poti sa o scoti la capat
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)