Transferuri
29-07-2015, 23:55,
RE: Transferuri
Şi eu cred că mai repede nu prea s-au înţeles la bani cu cei doi Radu, dar pare şi destul de neprofesionist că i-am dat sigur ca acontaţi şi când-colo i-am lăsat să plece după două săptămâni.

Ar mai fi o posibilitate, zic eu, cea ca Meszar să fie dispus să rişte pentru a provoca nişte reacţii, atât dinspre banca tehnică, cât şi dinspre finanţatori. Deocamdată nivelul ligii a doua este o necunoscută şi probabil că se vor aştepta primele 5 meciuri pentru a trage nişte concluzii de genul dacă te descurci onorabil cu ce ai, sau dacă trebuie să mai cumperi ceva la disperare - aşa cum am făcut anul trecut cu Strătilă, de exemplu.
Răspunde
30-07-2015, 0:04,
RE: Transferuri
De acord cu tine cu mentiunea ca Sorin a venit la noi inca de la inceputul ligii a III-a. Nu l-as numit transfer la disperare, ba din contra unul dintre cele mai reusite transferuri la UTA din ultimii ani.
Răspunde
30-07-2015, 0:07,
RE: Transferuri
Deacord cu tine Kidu !
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
30-07-2015, 0:58,
RE: Transferuri
(30-07-2015, 0:04)Kidu a scris: De acord cu tine cu mentiunea ca Sorin a venit la noi inca de la inceputul ligii a III-a. Nu l-as numit transfer la disperare, ba din contra unul dintre cele mai reusite transferuri la UTA din ultimii ani.

Stratila a venit dupa etapa a3-a, din liga aIII-a, dupa ce ne-a batut Giarmata!
Răspunde
30-07-2015, 2:30,
RE: Transferuri
Pentru acuratetea informatiei: da, ai dreptate insa tot inceput de campionat e.
Răspunde
30-07-2015, 10:06,
RE: Transferuri
Eu unul nu cred ca puteau avea pretentii exagerate cei doi. Din cate stiu eu aveau contracte semnate amandoi (cel putin Zoran Radu stiu sigur ca semnase contractul 100%, dar cred ca si Ionut Radu il avea semnat).

Nu s-au mai inregistrat insa contractele lor la FRF din alte motive. Oricum pt imaginea UTA-ei de ansamblu, mai mult insa pt imaginea de "profesionisti" a conducerii UTA-ei este un esec totusi sa anunti doi jucatori ca antamati, sa semnezi cu ei (nu au facut vizita medicala inainte de semnarea contractului e tot un semn de amatorism chiar daca s-au "asigurat" si nu au inregistrat contractele la Frf).

Cred ca dupa experienta cu atacantul de anul trecut, Ivanica parca , caruia i-au dat si bani la semnatura si au semnat ctr cu el iar ulterior Roly a zis ca nu e ceea ce cauta, s-au gandit sa nu pateasca la fel si cu ceilalti si nu le-au mai inregistrat ctr la FRF ca sa nu se "razgandeasca" Roly sau sa apara alte probleme pe parcurs.

Amatorism, precautie exagerata, e mai bine sau mai rau ca nu s-au cheltuit bani cu niste jucatori gen Silaghi care puteau sa stea doar pe banca fiindca antrenorul nu ii baga, cine stie care e adevarul. Probabil cate putin din fiecare, insa cert e ca am "pierdut" totusi doi jucatori pe care noi ii vedeam ca si titulari si senzatia este una de esec , mai mult decat una de succes ca am evitat chipurile doua transferuri proaste.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
30-07-2015, 10:38,
RE: Transferuri
Lasand la o parte esecul celor doua transferuri(din orice unghi am privi conducerea nu poate fi absolvita de vina, datorita modului amatoresc cum a tratat cele doua situatii),observ o delasare la nivel de conducere executiva ,parca nu mai exista acel entuziasm din vara anului trecut ,Codru pe cat de implicat era in vara anului trecut pe atat de absent este in acest an ,sincer am avut si am mare incredere in baietii care sunt acum in conducere dar parca ceva nu este in regula,parca nu mai exista acea transparenta si dorinta de a comunica si a apropia in acelasi timp suporteri de echipa.
Răspunde
31-07-2015, 17:44,
RE: Transferuri
Szabolcs Szekely revine în atacul Bătrânei Doamne!

UTA și Ionuț Radu s-au despărțit acum două zile, dar conducerea arădeană s-a mișcat repede și a refăcut atacul din sezonul promovării: roș-albii au ajuns la un acord cu Szabolcs Szekely, care s-a antrenat deja alături de vechii – și noii – săi coechipieri, iar mâine urcă în autocarul care duce către Austria!

Sosit la Arad iarna trecută, Szabolcs Szekely (a împlinit 30 de ani la sfârșitul lui iunie)a marcat 8 goluri pentru UTA în campionatul 2014-2015. De referință a rămas hattrick-ul din meciul care a decis, în mare măsură, promovarea, cel cu Național Sebiș. Experimentatul vârf a reușit o performanță similară cu Minerul Motru și mai are la activ un gol cu greutate, cel de la Turceni, când UTA a câștigat cu 2-1 și s-a apropiat și mai puternic de liga secundă.

Originar din Aiud, ”Szabi” a mai jucat la Gloria Bistrița, Apulum Alba Iulia, Unirea Urziceni, Curtea de Argeș, CFR Timișoara, Recaș sau ACS Poli Timișoara.
http://sportarad.ro/szabolcs-szekely-rev...ei-doamne/
Răspunde
31-07-2015, 18:08,
RE: Transferuri
Interesant. Deci cam asta ar fi lotul de Liga 2...
Trageti tare la pregatire si...succes baieti ! Abia asteptam meciurile oficiale !
Răspunde
31-07-2015, 18:09,
RE: Transferuri
Ce v-am zis eu acum doua saptamani de SzekelySmile
Răspunde
31-07-2015, 18:23,
RE: Transferuri
O veste buna , dar pacat ca a pierdut o luna de pregatiri aiurea macar bine ca a ajuns inainte de cantonament.
Răspunde
31-07-2015, 19:08,
RE: Transferuri
Pai in retur a venit cu doua saptamani inainte de inceperea campionatului,este un fotbalist valoros va recupera din mers!Si pana la urma ne-am pastrat cei mai buni jucatori din sezonul trecut ,felcitari conducerii!
Răspunde
13-08-2015, 11:57,
RE: Transferuri
Portarul Roberto Bodea se mută la Alba Iulia


După doi ani și două promovări cu UTA, portarul Roberto Bodea a ales o nouă destinație: goalkeeperul în vârstă de 22 de ani a acceptat oferta echipei Performanția Ighiu. Gruparea din Alba a promovat în Liga a III-a după ce a trecut de arădenii de la Progresul Pecica în barajul din luna iunie.
„Bodea este un goalkeeper despre care aveam referinţe bune, un portar deja experimentat, care poate fi o soluţie viabilă pentru acoperirea postului”, a declarat antrenorul Adorian Himcinschi, citat de ziarul Unirea. Portarul arădean ar putea debuta sâmbătă, când trupa lui Himcinschi întâlnește Mureșul Vințu de Jos, în Supercupa AJF Alba, menționează sursa citată. Concurenții lui Bodea sunt veteranul Raul Unchiaș (40 de ani) și juniorul Rareș Baba.
Performanța Ighiu reprezintă, practic, orașul Alba Iulia în Liga a III-a, nou-promovata disputându-și meciurile de pe teren propriu pe stadionul Cetate. Tradiția vechii Unirea e continuată, după un model deja brevetat, de Unirea 1924, care a promovat în Liga a IV-a Alba în această vară.
http://sportarad.ro/portarul-roberto-bod...lba-iulia/
Răspunde
13-08-2015, 12:44,
RE: Transferuri
Din cate am inteles nici Mitrea si nici Blanaru nu mai fac parte din lot. Sper ca Dobrean totusi sa revina in lot dupa accidentarea care l-a facut sa rateze cantonamentul din Austria (a avut un deget rupt la piciorul drept).

Probabil pana in iarna (si atunci doar daca va mai fi nevoie vor veni jucatori) asta e lotul cu care vom incepe campionatul.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
13-08-2015, 13:00,
RE: Transferuri
Lotul nu e rău, față de cel de anul trecut e destul de echilibrat în toate compartimentele. Rămâne sigur și Sorian?
Răspunde
13-08-2015, 13:11,
RE: Transferuri
Eu zic ca e peste ce am avut anul trecut , cu un plus de determinare adus de juniorii care vor debuta impreuna la echipa mare si pot creste spectaculos in conditiile date daca sunt seriosi si vor realiza sansa pe care o au.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
20-08-2015, 13:32,
RE: Transferuri
(23-06-2015, 20:44)I 929 a scris: Pe postul lui Diarra îi avem pe Burlă și Suslak, primul va fi titular în prop. de 90%, fiind și junior. Manea ar fi obligatoriu pentru că ne trebuie fundași buni. În B nu ne va mai merge cu a da un gol mai mult decât adversarul.

Diarra locuieste in Arad ceea ce implica costuri minime, are documente si acte de Aradean.
Avand in vedere ca a fost 5 ani la Inter si in trecut 2 ani sub comanda lui Nagy la Uta cred ca ar fi o achizitie ideala . Sunt deaccord cu jucatorii sub 19 ani dar daca continuam sa luam goluri inseamana ca ceva nu merge .La Giarmata cand a jucat au avut 6 meciuri consecutive fara gol primit .
Răspunde
20-08-2015, 13:41,
RE: Transferuri
(23-06-2015, 19:39)maryan a scris: Diarra e un jucător bun pt liga 2 si ca el sunt destui...insa nu cred ca se pot face transferuri fără un obiectiv clar, fără un buget!sunt multe de rezolvat pana la startul ligii a 2 a !

Inchidere perfecta cu Diarra sanse de a primi gol aproape 0, are viteza foarte mare si caracter . Poate juca ca fundas stanga dar si ca mijlocas stanga !!5ani ani la Inter Milano cred ca sunt suficienti . Are 28 de ani, si buletin aradean e rezident permanent al orasului nostru . La Piacenza-Podenzano unde a locuit pana in prezent primaria l-a inclus printre cetatenii de onoare al orasului .
Răspunde
20-08-2015, 13:47,
RE: Transferuri
(23-06-2015, 19:09)bsa924 a scris: Vad ca au inceput discutiile cu 4 jucatori printre ei se afla si Alexandru Manea care ar fi un transfer bun zic eu poate ar fi bine sa fie deturnat si Diarra din drumul spre ungaria ar fi un jucator util pentru echipa si locuieste si in Arad fiind insurat cu o aradeanca.

Diarra este pregatit in privat de preparatorul fizic de la Soimii Pancota Calin si in paralel face antrenamente cu Millenium Giarmata e in forma maxima si liber de contract momentan .
Răspunde
20-08-2015, 13:50,
RE: Transferuri
Ok, am inteles ideea. Te-ai inscris pe forum numai sa-i faci reclama lui Diarra?
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)