Transferuri
20-08-2015, 13:58,
RE: Transferuri
da cine-i frate diara asta de-l ridici asa in slavi?
Răspunde
20-08-2015, 14:00,
RE: Transferuri
O fi impresarul sau si are comision. Prea bate la ochi poezia lui.
Răspunde
20-08-2015, 14:14,
RE: Transferuri
Sau poate ii chiar el Smile)
Răspunde
20-08-2015, 14:33,
RE: Transferuri
Poate Smile
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
20-08-2015, 15:50,
RE: Transferuri
(20-08-2015, 13:50)Kidu a scris: Ok, am inteles ideea. Te-ai inscris pe forum numai sa-i faci reclama lui Diarra?

nu cred ca are nevoie de reclama !!! imi place cum joaca si cred ca ar fi potrivit pentru Uta !! tu ce parere ai ?
Răspunde
20-08-2015, 15:57,
RE: Transferuri
Desi sunt nou pe forum respect activitatea voastra si tot ce ati facut pentru UTA. Voi ati fost cei care ati decis soarta echipei, a fost greu dar ati reusit !!
Răspunde
20-08-2015, 15:57, (Ultima modificare: 20-08-2015, 15:58 de Kidu.)
RE: Transferuri
Absolut niciuna. Sa fie sanatos!

P.S. Posteaza te rog ce ai de scris intr-un singur mesaj. Nu suntem pe chat. Multumesc!
Răspunde
20-08-2015, 17:20,
RE: Transferuri
(20-08-2015, 14:00)Kidu a scris: O fi impresarul sau si are comision. Prea bate la ochi poezia lui.
 Nu sunt impresarul lui însă dacă consideram ca este bun pentru echipa putem fi noi impresarul lui .  Contează doar Uta si obiectivul de a fi cei mai buni. Eu zic ca e o alternativa extrem de buna pentru a nu mai primi goluri. Mister Nagy poate confirma, avându-L deja in trecut sub comanda sa.
Răspunde
29-08-2015, 22:39,
RE: Transferuri
Scriu aici pentru că e vorba de jucători nou veniţi vs jucători plecaţi.

De la mijloc în jos, echipa de azi nu a fost îmbunătăţită faţă de ceea ce am avut anul trecut. Am schimbat portarul, până acum nu ne putem edifica dacă Anca Trip sau Miron sunt mai buni decât Bodea&Mitrea. Trei fundaşi sunt aceiaşi, e discutabil dacă Polgar e sau nu peste Voicu. La mijloc, lângă Ghindriş, în locul lui Claudiu Tudor e juniorul Jorza, iar lateralii sunt aceiaşi: Strătilă şi Hlistei. Manea rezervă, Gligor accidentat, Sorian rezervă - deşi cred că Roli ar prefera să joace cu el lângă Kiki, numai că-i strică meciul regula autoimpusă cu trei juniori. N-aş risca să spun că avem o echipă mai slabă decât anul trecut, doar am vrut să scriu concluziile de mai sus şi deocamdată atât.
Răspunde
26-11-2015, 15:09,
RE: Transferuri
Meszar confirmă oferta Stelei pentru Burlă: „Avem timp să o cântărim, nu e perioadă de transferuri”-www.sportarad.ro

Evoluțiile slabe ale brazilianului Guilherme pe banda stângă a defensivei Stelei au determinat conducerea campioanei României să caute întăriri pe acel post. După ce Mirel Rădoi l-a urmărit din tribună la meciul de la Tărlungeni, utistul Bogdan Burlă a devenit oficial o țintă pentru campioana României.

Gsp.ro scrie că s-a făcut deja o ofertă pentru fotbalistul de 19 ani, lucru confirmat și de conducerea „Bătrânei Doamne”. „Avem pe masă o ofertă concretă de la Steaua pentru Burlă, dar nu am dat niciun răspuns. Nu arde nimic, avem timp să o cântărim, să o analizăm în detaliu, mai ales că nu e perioadă de transferuri. Prioritatea noastră rămân cele două meciuri de campionat pe care le mai avem de jucat în acest an, apoi ne ocupă și de celelalte aspecte”, ne-a declarat Alexandru Meszar.

Pe de altă parte, Valeriu Argăseală, președintele „roș-albaștrilor” spunea luni că până la finalul săptămânii vor fi anunțate numele a doi juniori care urmează să semneze cu formația din Ghencea. „Sigur nu s-a referit și la Burlă, nu vom lua o decizie atât de repede”, a mai spus Meszar.

Burlă a fost titular în toate meciurile de campionat pentru „Bătrâna Doamnă” în acest sezon, având marcate și două goluri, ambele din faze fixe. Pe urmele arădeanului se află și Dinamo, Mircea Rednic vizionând pe viu două dintre confruntările „alb-roșiilor” din această toamnă.
Răspunde
26-11-2015, 19:14, (Ultima modificare: 26-11-2015, 19:19 de maryan.)
RE: Transferuri
Fără Burla ca junior in teren e greu!aveam un junior asigurat plus ca e un jucator de bază integralist, plus ca aveam partea stânga a apărării asigurată, plus ca e un excelent executant de lovituri libere....plus,plus,plus!daca mai punem ca Botis probabil se va retrage iar Stratila va pleca...cred ca vom începe o reconstrucţie serioasă, cu emiterea unor eventuale pretenţii peste vreo 3 sau 4 ani!însă probabil e de înţeles nici nu putem păstra băiatul daca are oferte!poate memoria ma lasa însă eu parcă reţin ca sunt clauze la juniori ca nu vor juca in tară decât la UTA!poate ma înşel eu si nu a fost niciodată vorba despre asa ceva!
Răspunde
06-12-2015, 14:52,
RE: Transferuri
http://sportarad.ro/targ-deschis-la-u-cl...-in-viata/

Fără îndoială, Universitatea Cluj este cea mai apetisantă formație pentru granzii campionatului, cei care au prevăzute în buget și fonduri pentru transferuri de jucători. La Pîncota, Ursu, Calcan sau Crișan, dar și restul colegilor lor, au făcut încă un meci bun, fiind greu de crezut că o parte dintre ei nu vor începe campania de primăvară în Liga 1.

De fapt, antrenorul Mihai Teja e – oarecum – obișnuit deja cu ideea că unele talente ale „șepcilor roșii” ar putea pleca din iarnă. „Principalul nostru obiectiv este să creștem și să promovăm acești jucători. Dacă putem să-i vindem cu atât mai bine, fiindcă trebuie să trăim. În afară de încercarea noastră de a merge în play-off, trebuie să menținem acest club în viață, să-i asigurăm continuitatea. Acest lucru își doresc și suporterii, care au fost lângă noi de fiecare dată și cărora le mulțumesc pe această cale că au venit și azi până la Pîncota”, a spus tehnicianul „alb-negrilor” la finalul disputei din Podgoria arădeană.

Și, apropos de talentele de pe Someș, Dan Berci a debutat azi în Liga a 2-a. Din postură de fundaș stânga, fotbalistul de 16 ani, a oferit pasa decisivă la golul de 0-2 reușit de Ursu în minutul 55. „Ca antrenori vedem jucătorii la antrenamente zi de zi și îi trimitem sau nu în teren în funcție de forma sportivă pe care o arată. Până al urmă sunt lucruri logice, normale. Berci are 16 ani, este și la echipa națională, a jucat bine pentru primul meci în Liga a 2-a. Până acum a evoluat doar în competițiile de juniori, dar a arătat o maturitate deosebită la debut”, a comentat Teja.

Ma intreb daca ne-am putea orienta spre 1-2 dintre aceste tinere talente ?
Răspunde
06-12-2015, 15:01,
RE: Transferuri
Nu cred ca vor ei sa vina din divizia B tot in divizia B...
Răspunde
07-12-2015, 19:36,
RE: Transferuri
Eu cred ca ar veni la o echipa stabila, cu nume si suporteri ca UTA...
Răspunde
30-12-2015, 1:48,
RE: Transferuri
http://sportarad.ro/ignea-ca-si-plecat-d...-liga-2-a/

Liderul seriei de Vest a ligii secunde pare într-un impas financiar și organizatoric din care cu greu va ieși la primăvară. Sunt restanțe importante către fotbaliști, care deja își caută alte echipe. Unul dintre ei este și fostul utist, Alin Ignea, punct fix al teamului lui Dorin Toma în această toamnă prolifică în „Dealul Florilor”.

După cele 18 partide oficiale de campionat, FC Baia Mare își privește de sus competitoarele, iar Steaua a avut nevoie de penalty-uri pentru a-i scoate pe moroșeni din Cupa României, în faza optimilor de finală. În afara deplasării de la Brașov, când a ispășit o etapă de suspendare, Ignea a bifat toate minutele în ambele competiții oficiale, dar la finalul anului spune că a rămas cu un gust foarte amar. „În 2015 am jucat fotbal pe banii mei la echipele de primele două locuri în Liga 2-a. La FC Olt eram pe locul 2 când s-a pus lacătul, iar acum, la Baia Mare, suntem lideri și tot degeaba. Am rămas fără bani și de Sărbători și nimănui nu i-a păsat de asta. E trist că se pot întâmpla astfel de lucruri în fotbalul românesc”, spune mijlocașul.

Acesta spune că în proporție de 90% își va și încheia conturile cu FC Baia Mare în această iarnă. „Am o hârtie de club ce-mi dă posibilitatea să mă antrenez cu orice echipă începând cu 20 decembrie. Apoi, dacă până pe 11 ianuarie, data reunirii lotului, nu-mi voi încasa cele patru salarii restante, sunt liber să semnez cu o altă formație. La ce situație e la Baia Mare, e greu de crezut că voi rămâne. Am început să port discuții preliminare și cu alte echipe, dar nimic concret”, a adăugat fotbalistul de 26 de ani, purtător al banderolei de căpitan în Țara Maramureșului.

Nu mai e un secret că UTA s-a interesat de serviciile timișoreanului în vară, dar acesta semnase deja cu FC Baia Mare și discuțiile nu au mers mai departe. Alin Ignea a evoluat în „alb-roșu” timp de două seozane în Liga a 2-a, între 2010 și 2012.

Cred ca am putea incerca achizitionarea lui, mai ales ca o revenire a lui Ignea ar fi benefica, cred si sper, pentru ambele parti.
Răspunde
30-12-2015, 8:38,
RE: Transferuri
În sistemul lui Roli jucat în fiecare meci din anul acesta, Ignea ar avea loc numai în locul lui Chindriş, punct fix, al doilea căpitan etc. Ignea ar veni, probabil, doar pentru garanţia primirii unor salarii aşa cum se primesc pe la noi.
Răspunde
12-01-2016, 17:08,
RE: Transferuri
http://sportarad.ro/transferul-lui-ignea...e-vremuri/
declaratia oficialului UTA-ei , daca se refera la transferul lui Ignea, e ori prostie ori dezvaluie intentii pe care nu mi le mai doresc la UTA. la forma aratata in toamna si la valoarea de ansamblu, Ignea e dupa parerea mea peste toti din lotul actual al UTA-ei. asa ca , totusi, sper, imi doresc ca declaratia data sa fie o forma de presiune pe Ignea sa accepte conditiile oferite. nu cred ca e asa dar imi doresc in continuare Smile
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
12-01-2016, 17:24,
RE: Transferuri
Codru cred că e pus să coafeze faptul că nu prea avem bani pentru transferuri cu nume și că riscăm să mergem mai departe cu același lot.  Poate că și Ignea a cerut destul de mulți bani. Poate că iar avem un mic ”dialog de la distanță” între Roli și Meszar, în sensul că Roli și l-ar dori pe Ignea să joace lângă Chindriș, dar Meszar se gândește la costuri (adică nu pe un salar mare) și la faptul că automat rămân pe bară trei dintre juniorii cu cele mai multe minute în tur (Jorza, Tănase și Dobrean - toți folosiți doar mijlocași centrali).
Răspunde
12-01-2016, 21:11,
RE: Transferuri
Băi frate da Chindriș ăsta zici că-i Iniesta și Busquets combinați de e așa un punct betonat în mijloc?!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
13-01-2016, 0:01,
RE: Transferuri
Eu aşa văd că este, senatorul de drept nr. 2, după Botiş. Smile
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)