Transferuri
13-01-2016, 3:46, (Ultima modificare: 13-01-2016, 6:30 de adymax.)
RE: Transferuri
Conducerea cred ca ne ia de tampiti. Unde e trasparenta? Sau iar am ajuns de unde am plecat.
Răspunde
13-01-2016, 9:32,
RE: Transferuri
Adymax despre ce vorbesti? Mie mi se pare cam prea multa transparenta daca pot zice asa. Adica nu trebuia anuntat repede ca facem doua cantonamente daca nu sunt batute in cuie sau ca vine Ignea daca noi nici nu aveam un acord verbal. Cred ca Codru se cam grabeste cu unele declaratii si ar fi bine sa nu mai "anunte" certitudini daca lucrurile nu stau intocmai.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
13-01-2016, 15:21,
RE: Transferuri
Rămân la părerea ca avem un lot destul de echilibrat, nu ştiu exact daca de Ignea aveam noi nevoie acum, însă un fundaş central si un atacant (valoroşi) am avea nevoie!dar probabil nu sunt bani
Răspunde
13-01-2016, 15:30,
RE: Transferuri
Ignea ar fi singurul mijlocas central care stie si poate da o pasa mai lunga de 3 metri inainte nu doar lateral si in spate Smile
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
13-01-2016, 20:50,
RE: Transferuri
(13-01-2016, 9:32)Redpunk_one a scris: Adymax despre ce vorbesti? Mie mi se pare cam prea multa transparenta daca pot zice asa. Adica nu trebuia anuntat repede ca facem doua cantonamente daca nu sunt batute in cuie sau ca vine Ignea daca noi nici nu aveam un acord verbal. Cred ca Codru se cam grabeste cu unele declaratii si ar fi bine sa nu mai "anunte" certitudini daca lucrurile nu stau intocmai.

De accord cu Redpunk_one; si eu prefer tacere decat zvonuri...cu toate ca nu putem sa bagam de vina conducerii, ei nu au declarat niciodata ca sant certitudini. E totusi preferabil sa auzim direct de la conducere, decat sa lase sa se prolifereze zvonuri prin presa...
Răspunde
16-01-2016, 17:16,
RE: Transferuri
Alin Roman e jucătorul UTA-ei

Înainte de plecarea în cantonamentul de la Moneasa, conducerea clubului UTA a ajuns la un acord cu fotbalistul Alin Roman (foto, stânga).
Mijlocaș cu profil ofensiv (poate juca și în centru și în banda stângă, dar și în atac), Roman a semnat cu echipa noastră un contract ce se întinde pe un an și jumătate.
Jucătorul care împlinește 22 de ani pe 27 ianuarie e născut în Timișoara, iar la seniori a jucat prima dată pentru FCM Baia Mare, în liga secundă.
În 2012 a devenit echipierul lui Dinamo București, în tricoul căreia a și debutat pe prima scenă, iar la echipa secundă a jucat în eșalonul doi 18 meciuri și a marcat 4 goluri. În Liga I a mai evoluat la Poli Timișoara.
Tot în divizia a doua a jucat la ASA Târgu Mureș, în 2013, Metalul Reșița, 2014, și FC Caransebeș, ultimul său club. În prima parte a sezonului a jucat 10 meciuri, înscriind 3 goluri. A fost internațional Under 17 și Under 19 al României.

http://www.uta-arad.ro/alin-roman-e-jucatorul-uta-ei/

Posibil să fie un transfer bun, cu un CV bunicel, deşi în ultimii ani pare să fi regresat din punctul de vedere al echipelor la care a jucat. Probabil că atât cât era junior era o variantă bună sau foarte bună, dar nu a impresionat într-atât încât să-şi menţină locul şi ca senior într-o echipă mai importantă.
Răspunde
16-01-2016, 20:04,
RE: Transferuri
Alin Roman face parte din "duetul de aur" cu Steliano Filip,apartinand la un moment dat de Avicola Buzias si fiind ravniti atat de ACS Poli cat si de Dinamo.Intr-adevar cariera lui este un regres in ultimul timp ,dupa mine cel mai bun sezon al lui a fost la Baia Mare unde a inscris cateva goluri senzationale ,dar cred ca la UTA poate avea parte de colectivul si seriozitatea de care are nevoie pentru a reveni in prim plan ,deoarece talent are !
Personal sunt foarte multumit de aceasta achizitie.
Răspunde
24-02-2016, 22:51,
RE: Transferuri
Din câte am înțeles, japonezul Gent Murakami ar putea fi împrumutat la CS Ineu. Eu unul l-as păstra în lotul primei echipe, mi s-a părut un jucător interesant în partidele de verificare din această iarnă. Acum, staff-ul tehnic știe mai bine ce are de făcut, la fel cum a procedat și în cazul lui Ignea.
Răspunde
24-02-2016, 23:36,
RE: Transferuri
A avut ghinionul să se accidenteze în pregătiri, când a jucat nu a făcut chiar furori, deşi nici prea rău nu cred că a fost. Să zicem că poate e nevoie să-l vedem cum se descurcă şi în liga a III a, deşi într-o echipă foarte slabă ca Ineul nu prea are cum să se remarce. Să vedem, cred că toţi sunt impresionaţi de abnegaţia sa dar poate că mai  trebuie să-i demontreze ceva lui Roli, un antrenor destul de conservator.
Răspunde
28-02-2016, 23:35,
RE: Transferuri
Nu merge la Ineu.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 4 Musafir(i)