Transferuri
05-07-2014, 10:30, (Ultima modificare: 05-07-2014, 10:33 de Redpunk_one.)
#21
RE: Transferuri
Chiar nu stiu , sincer. Pe de-o parte ma bucur ca in sfarsit suntem profesionisti si nu "rasufla" pe surse informatii , insa ca si suporter as fi vrut si eu sa aflu cine,de unde,cum Smile.

Stiu doar ca are legatura cu echipa a doua, pe care o dorim sa primeasca loc in liga a IV-a si atunci din lotul de 30 de jucatori o mare parte ar merge acolo si s-ar face loc pt achizitii in fiecare compartiment (mai putin portar unde daca il luam pe Mitrea, si a revenit Cioara pe langa Bodea suntem cam asigurati)
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
05-07-2014, 11:51,
#22
RE: Transferuri
Ciprian Rus, încă un sezon în tricoul alb-roşu al Utei:„S-a rezolvat totul şi voi continua să joc pentru UTA


Arad/ Alb-roşiii vor relua pregătirile săptămâna viitoare, pe arena “Motorul”


Marcator a nouă goluri în campionatul trecut al Ligii a IV-a, tânărul atacant Ciprian Rus a ajuns la o nouă înţelegere cu “Bătrâna Doamnă”. Chiar dacă vârful născut la Arad a participat în această săptămână la reunirea lotului de la Ineu, pregătit de tehnicianul Cristian Sculici, Rus a mărturisit că va îmbraca 100% tricoul alb-roşu al Utei şi în sezonul viitor.

Oficialii echpei fanion a judeţului Arad l-au convins în scurt timp pe omul de afaceri Rolland Szabo să accepte o prelungire a contractului lui Rus, iar jucătorul ofensiv va lua astfel joi parte la primele antrenamente din această pauză de vară ale trupei antrenate de Roland Nagy. “M-am prezentat la reuirea lotului de la Ineu pentru că împrumutul la UTA îmi expirase. Am fost sunat înainte cu o seară de cei de la Ineu să mă prezint la reunire, dar am înţeles că s-a rezolvat totul şi că voi continua să joc pentru UTA şi în Liga a III-a şi aceasta mă face foarte fericit” îşi freacă mâinile de bucurie tânărul vârf.

Şi Alexandru Mitrea rămâne la UTA

Deţinut, la rândul său, de afaceristul Rolland Szabo, portarul Alexandru Mitrea are şanse foarte mari de a evolua pentru gruparea alb-roşie şi pe cea de-a treia scenă fotbalistică românească. “Nu am prea vorbit cu Alex Mitrea acum în vacanţă. Am înţeles însă că este dorit în continuare la UTA şi el vrea, la rândul său, să rămână” a mai precizat Ciprian Rus.

Rus nu se teme de Sebiş

Elevii lui Nagy şi Huţan privesc cu mult optimism debutul în Liga a III-a şi nu se tem de bătălia pentru promovare, cu Naţional Sebiş. “Sperăm ca niciuna dintre echipe să nu ne pună probleme” şi-a pus dorinţa Rus, care se aşteaptă totuşi la o replică tare din partea sebişenilor. “Din ceea ce am văzut în campionatul trecut al Ligii a III-a, Sebişul mi se pare a fi formaţia cu care ne vom bate la promovare. Bineînţeles mai sunt şi alte grupări puternice, nu subestimez pe nimeni” mai spune atacantul alb-roşiilor.

http://fotbalvestic.blogspot.ro/2014/07/...icoul.html
Răspunde
07-07-2014, 22:21, (Ultima modificare: 07-07-2014, 22:22 de I 929.)
#23
RE: Transferuri
Azi la pub la intalnirea SCU s-a dat vestea ca Mitrea si Cipri Rus au semnat cu UTA. Informatia a venit chiar de la Rus, via facebook, intr-o conversatie cu Popa. Nu stiu detalii despre contract, probabil vom afla mai multe din presa.
Răspunde
08-07-2014, 7:59,
#24
RE: Transferuri
pai era aiurea sa ramana la Ineu,la UTA au mult mai multe sanse sa se faca remarcati si cred ca un 50-50% procent la un eventual transfer este pretul corect pentru ei.Mitrea cel putin, parerea mea va ajunge sus de tot,acum sa vedem daca cu UTA sau cu alta echipa!
sunt multe la echipa de facut dar personal astept in primul rand un site profesionist unde sa gasim tot timpul informatii proaspete despre club/echipa,ar fi un mare mare pas inainte.
Răspunde
09-07-2014, 11:20, (Ultima modificare: 09-07-2014, 11:25 de Oli.)
#25
RE: Transferuri
Rus continuă la UTA! Mitrea va semna cu Șoimii Pâncota

UTA a reușit să obțină transferul lui Cipri Rus, unul dintre cei mai importanți jucători ai Bătrânei Doamne în retur. Deși Roli Nagy l-a dorit și pe portarul Alex Mitrea, acesta se pare că este la câteva ore (n.r. dacă nu a și făcut-o deja) de a semna un contract cu nou promovata în liga secundă, Șoimii Pâncota.

Cipri Rus continuă – pentru cel puțin încă un sezon – să îmbrace tricourile alb-roșii ale Bătrânei Doamne. Devenit, mai ales pe finalul campionatului, unul dintre jucătorii importanți din compartimentul ofensiv al UTA BD, Rus a fost și unul dintre adulații galeriei. El era jucătorul care dădea tonul la cântec, folosind portavocea celor din galerie, iar atașamentul său față de suporteri dar și evoluțiile sale l-au făcut să devină unul dintre cei mai doriți jucători, mai ales că perioada sa de împrumut a expirat la data de 30 iunie.
Din păcate pentru UTA și din fericire pentru Pâncota, portarul Alex Mitrea va evolua la gruparea condusă de Pavel Piroș și antrenată de Dan Cuedan. Conducerea Bătrânei Doamne nu a ajuns la o înțelegere cu Roland Szabo în privința transferului astfel că Mitrea va juca în liga a doua, urmând a avea ca și concurent pe experimentatul Pășcălău, iar ca antrenor pe Cristi Irimia.
UTA Bătrâna Doamnă începe mâine dimineață pregătirile pentru noul sezon.
http://specialarad.ro/rus-continua-la-ut...i-pancota/

p.s: Pancota a dat pe Mitrea 30.000 de euro !
Răspunde
09-07-2014, 11:49,
#26
RE: Transferuri
(09-07-2014, 11:20)Oli a scris: Rus continuă la UTA! Mitrea va semna cu Șoimii Pâncota

UTA a reușit să obțină transferul lui Cipri Rus, unul dintre cei mai importanți jucători ai Bătrânei Doamne în retur. Deși Roli Nagy l-a dorit și pe portarul Alex Mitrea, acesta se pare că este la câteva ore (n.r. dacă nu a și făcut-o deja) de a semna un contract cu nou promovata în liga secundă, Șoimii Pâncota.

Cipri Rus continuă – pentru cel puțin încă un sezon – să îmbrace tricourile alb-roșii ale Bătrânei Doamne. Devenit, mai ales pe finalul campionatului, unul dintre jucătorii importanți din compartimentul ofensiv al UTA BD, Rus a fost și unul dintre adulații galeriei. El era jucătorul care dădea tonul la cântec, folosind portavocea celor din galerie, iar atașamentul său față de suporteri dar și evoluțiile sale l-au făcut să devină unul dintre cei mai doriți jucători, mai ales că perioada sa de împrumut a expirat la data de 30 iunie.
Din păcate pentru UTA și din fericire pentru Pâncota, portarul Alex Mitrea va evolua la gruparea condusă de Pavel Piroș și antrenată de Dan Cuedan. Conducerea Bătrânei Doamne nu a ajuns la o înțelegere cu Roland Szabo în privința transferului astfel că Mitrea va juca în liga a doua, urmând a avea ca și concurent pe experimentatul Pășcălău, iar ca antrenor pe Cristi Irimia.
UTA Bătrâna Doamnă începe mâine dimineață pregătirile pentru noul sezon.
http://specialarad.ro/rus-continua-la-ut...i-pancota/

p.s: Pancota a dat pe Mitrea 30.000 de euro !
asta e culmea ridicolului,a ajuns UTA sa creasca jucatori pentru Pancota.sper ca Meszar sa fie suficient de barbat incat sa isi asume acest esec,nu se poate sa iei un jucator fie si imprumut ,si efectiv ulterior sa ramai cu buza umflata.sincer nu ma asteptam de la Meszar sa faca astfel de gafe ,intai Trabalka iar acum Mitrea.
Răspunde
09-07-2014, 12:20,
#27
RE: Transferuri
Da, e adevărat că Mitrea ar fi meritat un efort, însă nu în orice condiţii. Nu cred că Pâncota poate da mai mult decât UTA, însă spre deosebire de noi, cei de la Pâncota au mare nevoie de juniori.

Iarna trecută, Meszar a fost cam disperat pentru că echipa era pe locul 2, aşa că a luat şi jucători împrumut.

Pe de altă parte nu cred că Mitrea va fi titular la Pâncota în faţa lui Păşcălău sau chiar Irimia. Ar fi o afacere proastă pentru băiat pentru că ar fi avut postul garantat la UTA, chiar dacă în Liga a III a. Să fim serioşi, în returul trecut a avut şi el intervenţiile sale bune, dar a fost ajutat şi de apărare. Dacă merge la o echipă cu obiectivul salvării de la retrogradare mai poate să prindă şi meciuri gen Brazilia - Germania, iar atunci îi va scădea cota.
Răspunde
09-07-2014, 12:33,
#28
RE: Transferuri
(09-07-2014, 12:20)I 929 a scris: Da, e adevărat că Mitrea ar fi meritat un efort, însă nu în orice condiţii. Nu cred că Pâncota poate da mai mult decât UTA, însă spre deosebire de noi, cei de la Pâncota au mare nevoie de juniori.

Iarna trecută, Meszar a fost cam disperat pentru că echipa era pe locul 2, aşa că a luat şi jucători împrumut.

Pe de altă parte nu cred că Mitrea va fi titular la Pâncota în faţa lui Păşcălău sau chiar Irimia. Ar fi o afacere proastă pentru băiat pentru că ar fi avut postul garantat la UTA, chiar dacă în Liga a III a. Să fim serioşi, în returul trecut a avut şi el intervenţiile sale bune, dar a fost ajutat şi de apărare. Dacă merge la o echipă cu obiectivul salvării de la retrogradare mai poate să prindă şi meciuri gen Brazilia - Germania, iar atunci îi va scădea cota.

din pacate se merge pe aceasi linie ,Rus a fost imprumutat inca un sezon.eu unul inteleg ca nu ne permitem nu stiu ce transferuri,cred ca nici macar nu ne mai dorim din nou vedete in echipa fara valoare ,dar eu unul sincer ma asteptam sa ne pastram macar jucatorii care au dus greul in sezonul trecut,se formase un colectiv fantastic,din pacate constatam ca realitatea e alta ,cine are impresia ca vom defila in liga a treia doar pentru ca ne numim UTA ,se insala amarnic.
p.s.sunt frustat,ca utist nu pot sa concep,cu tot respectul pentru oamenii de acolo,ca Pancota poate sa aiba castig de cauza in fata UTA -ei la transferarea unui fotbalist,si mai vorbim si de unul care chiar a demonstrat o oarecare valoare in returul sezonului trecut,mitrea si-a creat o cota prin UTA,si poate sa imi spuna cineva ce a castigat UTA din toata afacarea asta p.s.1din respect pentru suporteri cred ca ,conducerea clubului ar trebui sa aduca anumite clarificiari legat de acest subiect
Răspunde
09-07-2014, 12:51,
#29
RE: Transferuri
Nu a semnat inca cu Pancota , insa e adevarat ca au cerut 60.000 de euro pe el. Cu tot respectul pt baiat insa nu poti da pe un portar de diviza D atatia bani, mai ales ca noi l-am scos din anonimat.

psv e usor sa arunci cu pietre insa nu e cum spui tu. Cei 3 au fost luati imprumut anul trecut fiindca tot asa nu vroiau sa ii vanda si daca nu ii luam noi mergeau imprumutati la Gloria (Stanaia si Rus) si Pecica (Mitrea). Anul asta am facut oferte pt toti 3 si au cerut 100.000 de euro pe ei. Stanaia s-a intors la Ineu, Rus am platit pt el , insa 60.000 de euro pt Mitrea ....e bun copilul dar nici chiar atat de bun. Bodea de exemplu nu e cu nimic sub el, Cioara e peste amandoi insa momentan are oferte de liga a II-a si a fost lasat in pregatiri cu Rm Valcea. Deja azi s-a semnat cu un alt portar iar daca cer un pret corect pe Mitrea il defintivam si pe el. Daca nu , NU.

ps. Ultima oferta a lor e in jur de 30.000 euro pt 50% , daca vrem bine daca nu il dau la Pancota. Probabil v-a semna cu Pancota daca cei de acolo accepta sa dea atatia bani pe el. Ne-a ajutat insa la fel de bine puteam sa jucam cu Bodea si nu il "reinviam" pe Mitrea dar ...de asta nu i-am mai vrut imprumutati si acest an.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
09-07-2014, 12:53,
#30
RE: Transferuri
Subscriu. Faptul ca nu a fost retinut in lot nu inseamna ca cineva nu isi doreste sa pastreze colectivul.
Eu zic ca vom defila in liga a III-a nu pentru ca suntem UTA ci pentru ca am incredere in conducere si in staff-ul tehnic.
Răspunde
09-07-2014, 13:17, (Ultima modificare: 09-07-2014, 13:18 de psv.)
#31
RE: Transferuri
(09-07-2014, 12:51)Redpunk_one a scris: Nu a semnat inca cu Pancota , insa e adevarat ca au cerut 60.000 de euro pe el. Cu tot respectul pt baiat insa nu poti da pe un portar de diviza D atatia bani, mai ales ca noi l-am scos din anonimat.

psv e usor sa arunci cu pietre insa nu e cum spui tu. Cei 3 au fost luati imprumut anul trecut fiindca tot asa nu vroiau sa ii vanda si daca nu ii luam noi mergeau imprumutati la Gloria (Stanaia si Rus) si Pecica (Mitrea). Anul asta am facut oferte pt toti 3 si au cerut 100.000 de euro pe ei. Stanaia s-a intors la Ineu, Rus am platit pt el , insa 60.000 de euro pt Mitrea ....e bun copilul dar nici chiar atat de bun. Bodea de exemplu nu e cu nimic sub el, Cioara e peste amandoi insa momentan are oferte de liga a II-a si a fost lasat in pregatiri cu Rm Valcea. Deja azi s-a semnat cu un alt portar iar daca cer un pret corect pe Mitrea il defintivam si pe el. Daca nu , NU.

ps. Ultima oferta a lor e in jur de 30.000 euro pt 50% , daca vrem bine daca nu il dau la Pancota. Probabil v-a semna cu Pancota daca cei de acolo accepta sa dea atatia bani pe el. Ne-a ajutat insa la fel de bine puteam sa jucam cu Bodea si nu il "reinviam" pe Mitrea dar ...de asta nu i-am mai vrut imprumutati si acest an.

nu arunc cu pietre,departe de mine gandul asta mai ales ca am avut si inca am incredere totala in capacitatile lui(meszar) de a manageria un club de fotbal la modul eficient.salut precizarile tale ,sunt foarte utile si acest gen de interventii asteptam si din partea conducatorilor clubului,este foarte important sa existe un dialog cu suporterii ,dialog ce a lipsit cu desavarsire in sezoanele trecute.
cu,ce portar s-a semnat?Smile
Răspunde
09-07-2014, 14:45, (Ultima modificare: 09-07-2014, 14:48 de Adrian07.)
#32
RE: Transferuri
Mitrea e un bun prieten de-al meu... A si zis ca vrea sa continuie dar sa se inteleaga cluburile.Oricum si Roly de la Ineu a scos ceva bani prin acest transfer dar vedeti cum e? Nimeni nu te.ajuta in ziua de azi cand e vorba de.bani. Nu stiu ce buget avem dar pana acum nu ne-am prea miscat pe piata transferurilor si oricum liga 3- a nu e liga4... mai trebuie.adus.ceva pentru a ne gandiiiiiii la PROMOVARE.
Răspunde
09-07-2014, 15:07,
#33
RE: Transferuri
Asta crezi tu ca nu s-au miscat pe piata transferurilor. Faptul ca nu ne informeaza pe noi detaliile strategiei pentru a nu le sufla altii jucatorii, nu inseamna ca nu se lucreaza.

O fi Mitrea prietenul tau dar nici nu merita 60.000 de euro. Pentru nivelul asta e o suma foarte mare si nu e dispus nimeni sa arunce cu banii doar asa de dragul de a-i nu-i mai avea.

Daca se inteleg si Mitrea ramane la noi, bine, daca nu, asta e si mult succes.
Răspunde
09-07-2014, 15:18,
#34
RE: Transferuri
Vom afla mai multe amanunte despre echipa mâine, la reunire. Nu prea am emoţi nici eu privind lotul pentru că elmai poate fi completat până pe 30 august cand va începe campionatul
Răspunde
09-07-2014, 16:39,
#35
RE: Transferuri
Nu am zis ca merita o anumita suma... Dar trebuia luat imediat dupa transfer nu acum dupa.ce baiatul are totusi o cota, dupa promovarea in c si evolutii destul de bune!!! Si eu sunt de parere ca nu ar fi o alegere buna Pancota , la anul sper sa facem schimb de locuri cu ei!!!
Răspunde
09-07-2014, 18:01,
#36
RE: Transferuri
Faptul ca i-am facut o cota lui Mitrea nu ne obliga sa il cumpărăm pe atat de multi bani!pe 60000 de euro luam 2 sau poate 3 jucători de perspectivă!daca nu învăţăm din greşeli (si au fost f f f multe) sfârşitul va fi acelaşi!
Răspunde
09-07-2014, 22:33,
#37
RE: Transferuri
Citat:Grădinariu, despre campania de achiziții a UTA-ei: „Nu luăm jucători împrumutați și sub nivelul celor din actualul lot”

Promovată pe scena eșalonului trei după câștigarea meciului de baraj cu Retezatul Hațeg, noua echipă fanion a Aradului se reunește astăzi fără nicio noutate în lot. Sau cel puțin fără jucători care nu aparțin de clubul Atletico, gen Chindriș sau Lazea, care revin la „bază” după împrumuturile la Sebiș, respectiv FC UTA SA.

Chiar dacă nu se poate numi noutate, Cipri Rus a devenit sigur de viitorul său în „alb-roșu”, ceea ce nu se poate vorbi încă despre Alexandru Mitrea. Acesta este disputat de gruparea „textilistă” și Șoimii Pîncota, președintele proaspetei divizionare secunde chiar anunțând că tânărul goalkeeper are șanse mari să ajungă în Podgorie.

Pentru UTA a vorbit noul team-manager al clubului, care a „demascat” și strategia pentru întreaga campanie de achiții estivală. „Cu Mitrea suntem în faza de negocieri. Jucătorul nu va semna cu nimeni până ce nu vom primi un răspuns final din partea grupului ce deține dreptul federativ al fotbalistului”, a spus Codruț Grădinariu.

Apoi, fostul mijlocaș al „Bătrânei Doamne” a vorbit fără perdea despre criteriile pe care trebuie să le îndeplinească viitoarele achiziții „textiliste”. „Vis-a-vis de interesul manifestat de suporteri față de țintele noastre, interes ce nu ne poate decât bucura, am dori să precizăm următoarele. UTA nu va lua jucători sub formă de împrumut, ci doar defintiv sau sub formă de coproprietate. Avem deja un lot bun, baza e deja pusă și nu vom aduce fotbaliști decât peste cei pe care-i avem deja în curte. Nu vom insista decât pe lângă fotbaliștii de caracter, care-și doresc să evolueze cu adevărat la UTA. Prioritatea noastră rămân fotbaliștii tineri, din municipiul și județul Arad. Nu ne vom abate de la aceste principii, fiindcă ne dorim cu adevărat ca UTA să devină un club sănătos, cu și pentru arădeni”, a mai punctat Grădinariu.

SURSA: SportArad
Răspunde
09-07-2014, 23:21, (Ultima modificare: 09-07-2014, 23:23 de dedei.)
#38
RE: Transferuri
Azi s-a renuntat la Petru Magulean...Nu inteleg de ce se renunta la un jucator ca el, dar in fine.
Unele zvonuri, repet zvonuri, spun ca se pregateste sa semneze Calvin si Dragan. Sper sa fie doar zvonuri, altfel prioritatea se schimba din tineri in batrani.
Lui Richi Filaret i-au propus o scadere de salariu pentru a recupera costurile cu operatia/tratamentul jucatorului. Nu cred ca e ceva normal asta.
60 000 de euro costa un apartament, o casa sau o masina de lux. Crezi ca asa usor se arunca cu banii pentru un pusti care azi poate joaca bine si peste un an ajunge alcolist in moskeea?
Răspunde
10-07-2014, 8:19,
#39
RE: Transferuri
Aveam 30 de jucatori . Din pacate pentru a mai aduce cativa jucatori trebuia sa renuntam la cativa din jucatorii de anul trecut care nu au confirmat . La fel si la nivelul de salarizare . Paradoxal in div D trebuia sa dam salarii mai mari decat in C sau B fiindca nu reuseai sa convingi jucatorii sa coboare in ligile judetene altfel . Sper sa se rezolve totusi azi cu Mitrea si zilele urmatoare sa vina si cativa dintre jucatorii cu care s-a vorbit .
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
10-07-2014, 14:18,
#40
RE: Transferuri
Nu am fost la reunire, dar dintr-o discuţie cu Redpunk One am aflat că noutăţile ar fi: Mitrea a fost prezent la antrenament spunând că vrea la noi şi nu la Pâncota (mai trebuie totuşi să se înţeleagă şi cluburile), feţe noi ar fi Miron (din cuplul celebru Capătă-Miron, numai că primul nu mai e dorit la echipă), un Briciu (mijlocaş ofensiv - atacant, google-ul spune că ar fi fost "decarul Ripensiei"), un Ivănică (tot ceva atacant, a jucat pe la Olt, cred că are pe la vreo 25 de ani) şi este aşteptat un junior de pe la Craiova lui Mititelu. Pe lângă ăştia ar fi Chindriş şi Lazea. Meszar i-ar vrea şi pe Popescu+Ardelean, însă cei doi visează Liga I, contracte afară etc. Să vedem ce va mai scrie şi presa.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 4 Musafir(i)