Transferuri
29-07-2014, 15:13,
#61
RE: Transferuri
cica la testul de astazi cu echipa secunda a participat fiind in teste si barza(care mai e si inactiv de vreo 6 luni de zile,....chiar nu ne-am lamurit cu baiatul asta vreo doi ani de zile la defuncta FC UTA SA,cand a facut ...nimic.personal sunt foarte dezamagit ce jucatori au venit in probe in ultimele zile
Răspunde
29-07-2014, 15:14,
#62
RE: Transferuri
Bârză a revenit la UTA! Bătrâna Doamnă i-a testat pe jucătorii aflați în probe într-un meci cu echipa a doua

Roland Nagy i-a chemat astăzi pe jucătorii aflați în probe pentru un amical cu echipa a doua a clubului, echipă pregătită de Cristian Păcurar, Dan Stupar și Feri Tisza. A fost un joc câștigat de cei mai mari, dar pentru Nagy nu a contat acest lucru.

La Arad a sosit și Dacian Bârză, jucător care ultima dată a evoluat pentru FC UTA, dar a plecat după problemele apărute la clubul aflat sub patronajul lui Adrian Marțian și Giovanni Catanzariti. Bârză a revenit astfel după șase luni de inactivitate, după ce în iarnă și-a încercat norocul, fără succes însă, la o formație italiană. Alături de el au mai sosit Miulescu, de la CSM Pitești, un jucător care evoluează mijlocaș central, și Zaharia – fundaș dreapta de la CS Mioveni, Hosu, de la Șoimii Pâncota, Cojoc, din Republica Moldova, Petrică Dragoș și Ousmane Mansour, ultimii doi jucând și în meciul de la Caransebeș.

Posturile rămase libere au fost completate cu jucători de la echipa a doua, singurul jucător legitimat al Bătrânei Doamne care s-a aflat pe teren fiind Michel Vlad.

Din informațiile noastre, până acum singura certitudine în lotul Bătrânei Doamne, din punct de vedere al jucătorilor sosiți în această vară, este Daniel Ivănică. Anagor nu a participat la programul de astăzi, el fiind plecat la București pentru a-și rezolva problemele legate de viză. Chiar și așa, șansele să fie dus în Austria sunt minime.

http://specialarad.ro/barza-a-revenit-la...pa-a-doua/
Răspunde
29-07-2014, 16:08,
#63
RE: Transferuri
(29-07-2014, 15:13)psv a scris: cica la testul de astazi cu echipa secunda a participat fiind in teste si barza(care mai e si inactiv de vreo 6 luni de zile,....chiar nu ne-am lamurit cu baiatul asta vreo doi ani de zile la defuncta FC UTA SA,cand a facut ...nimic.personal sunt foarte dezamagit ce jucatori au venit in probe in ultimele zile

ai dreptate. cred insa ca, cam asta-i oferta pentru liga 3-a. doar ca decat cu barza, strut, pitigoi sau alde de-astia mai bine cu amicul capata pe care-l puteai plati in hamburgheri sau pizza la felie Smile. rezultatul fotbalistic ar fi fost acelasi dar pe un pret mai mic
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
29-07-2014, 18:03,
#64
RE: Transferuri
Din fost echipa din liga 2 tentanti erau Popescu si Ardelean nu Barza!insa deciziile le aparţin conducătorilor noştri
Răspunde
29-07-2014, 18:32,
#65
RE: Transferuri
Nu înţeleg de ce nu a fost întrebat Meszar pentru faza cu transferurile. Chiar dacă răspundea că nu e adevărat, Luci Dănilă tot putea face o ştire.

Cipri Rus a jucat cu Reşiţa şi doar cu vreo câteva zile înainte s-a parafat contractul.

Bârză dacă vine cred că e doar la solicitarea lui Nagy care se pare că mai are astfel de cerinţe ciudate. Poate face faţă la Liga a III a şi poate e băiat serios. Într*o comparaţie cu Nădăban nu cred că e mult sub, iar Nădăban chiar e un jucător de bază pentru UTA în acest moment. Bârză poate fi o variantă de rezervă pentru postul de mijlocaş ofensiv, unde titularii de drept par a fi Hlistei şi Copil, secondaţi de Gheorghiţă.
Răspunde
29-07-2014, 18:53, (Ultima modificare: 29-07-2014, 18:54 de I 929.)
#66
RE: Transferuri
Alb-roșiii s-au înțeles cu Voicu, iar Chindriș e din nou utist cu acte în regulă


Lucrurile încep să se limpezească în efectivul lui Roland Nagy. Apărătorul de bandă dreaptă Adrian Voicu a ajuns astăzi la un acord de principiu cu arădenii, afacerea urmând să fie oficializată zilele următoare, iar Marius Chindriș a fost reconfirmat ca și component al alb-roșiilor. „La ora la care vorbim, ne-am înțeles, în principiu, cu Voicu, iar Chindriș e rezolvat. Urmează să avem discuții cu Dragoș, Ojog și Mansour. Depinde de pretențiile financiare și dacă se încadrează în profilul pe care-l credem potrivit pentru echipa noastră, e vorba de calități, vârstă și felul în care se implică în proiect”, a explicat cel care a îmbrăcat tricoul UTA-ei în anii 90.

Adrian Voicu (29 de ani) e fostul căpitan al Argeșului, mai are o experiență la CSMS Iași și alta de Delta Tulcea. În cazul lui Marius Chindriș, e vorba de o revenire, el fiind component al alb-roșiilor și în turul stagiunii trecute. Partea secundă a petrecut-o o divizie mai sus, la Național Sebiș. Împrumutul i-a expirat, iar zilele trecute a semnat un nou acord cu UTA.

Și-au mai încercat norocul

La trialul organizat azi de Roli Nagy și staff-ul său în compania echipei de juniori și-au mai făcut apariția încă patru jucători: Alexandru Hosu (ex Șoimii Pîncota), Dacian Bârză (fost la UTA în liga secundă), George Zaharia (CS Mioveni) și Marian Miulescu (SCM Argeșul Pitești). Utiștii au decis să nu înceapă discuții pentru transfer în cazurile lor.

http://sportarad.ro/alb-rosiii-s-au-inte...in-regula/

Iată că Bârză nu a fost până la urmă ţinut pentru mai mult de un amical.
Răspunde
29-07-2014, 19:42,
#67
RE: Transferuri
E adevarata stirea . Echipele nou promovate nu pot transfera jucatori decat dupa Comitetul Exectuiv din 15 august !!! Pana atunci "ne descurcam cum putem" . Sistem si fotbal de cacat cu meciuri oficiale din noul sezon inainte de cantonament si fara drept de transferuri. Se pare ca doar nou promovatele sunt afectate , Sebisul sau Ineul pot inregistra jucatori noi daca vor Sad

Vroiam sa scriu ca nu raman Barza &co dar vad ca e deja oficial.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
29-07-2014, 20:18,
#68
RE: Transferuri
e foarte bine ca nu au ramas,intrebarea insa ramane,de ce se marseaza inca pe experimente de genu' acesta cand e clar ca sunt sortite esecului din start,ce se asteptau sa vada la barza care nu a mai jucat un meci de sase luni??ce asteptari aveau de la barza,un jucator care a fost doi ani(!!!) la UTA si nu a aratat absolut nimic,...nu mai bine se incerca un baiat talentat de la o echipa dintr-o divizie inferioara,decat sa vada ce??la vedeta asta expirata.pacat ca incep sa se ia decizii neinspirate la nivelul lotului(testarii de jucatori mai precis).
Răspunde
29-07-2014, 20:33,
#69
RE: Transferuri
Nah nu-i nimic dacă aşa e faza cu transferurile, victoria de mâine va deveni şi mai valoroasă. Întrebarea e ce se întâmplă cu jucătorii vechi cărora le expiră contractul, dar care vor mai fi păstraţi în lot?
Răspunde
29-07-2014, 20:43,
#70
RE: Transferuri
In conditiile astea e foarte greu sa trecem de Sebis, in timp ce ei si-au inregistrat transferurile noi jucam cu echipa din liga 4,sa nu uitam ca diferenta de valoare dintre cele 2 ligi e destul de mare!
Răspunde
29-07-2014, 20:43,
#71
RE: Transferuri
Intrebarea e: varga mai ramane? tot asa salariu mare va avea?
Răspunde
30-07-2014, 16:09,
#72
RE: Transferuri
Inca o „lovitura”: Mitrea, la UTA BD

Ceea ce și-au propus, au rezolvat, lucru valabil în toate până acum. Conducerea clubului UTA Bătrâna Doamnă a mai dat o lovitură pe piața transferurilor, reușind să-l convingă, azi, pe portarul Mitrea să semneze un contract pe trei ani.

Un alt transfer este cel al lui Petrică Dragoș, fotbalist care a semnat un contract valabil doi ani cu UTA Bătrâna Doamnă. Dacă mai punem la socoteală că și Chindriș este ca și legitimat, putem spune că utiștii nu au ratat nicio țintă până acum.
Din câte se pare, apariția lui Bârză nu l-a impresionat deloc pe Roland Nagy, așa că se va pleca în cantonament fără acest jucător.

http://www.aradon.ro/inca-o-lovitura-mit...bd/1443268

Petrica Dragos http://www.transfermarkt.co.uk/petrica-d...ler/212681
Răspunde
30-07-2014, 16:29,
#73
RE: Transferuri
Petrica Dragos da un gol la 6-7 meciuri in liga 2 daca te iei dupa statistici. Nu cred ca e un trasfer bun dar nu l-am vazut ma iau doar dupa statistica.
Răspunde
04-08-2014, 15:18,
#74
RE: Transferuri
UTA îl legitimează pe Ousmane Mansour! Ar putea debuta cu Gloria la echipa a doua

În timp ce seniorii de la UTA Bătrâna Doamnă își văd de pregătire în Austria, la Bad Bleiberg, pe plan local, oficialii clubului arădean insistă pentru legitimarea lui Ousmane Mansour, jucătorul senegalez care este frate cu Gueye Mansour, fostul golgeter de la Poli Timișoara.

„În aceste zile dorim să-l legitimăm pe Ousmane Mansour. El s-a pregătit cu echipa a doua și dacă reușim legitimarea lui atunci aproape sigur că va juca sâmbătă, la Șiria, în prima etapă din Liga a 4-a cu cei d ela Gloria. Este un meci foarte greu pentru copii, dar nu punem presiune pe ei. Sunt copii de 15 ani, ei trebuie să crească, dar momentan punem accentul pe turneul Elite care va avea loc la Arad și apoi vom face o reorganizare la nivelul echipei a doua”, spune Codruț Grădinariu, team-manager la UTA. Echipa a doua a învins în weekend, într-un meci amical, formația FC Zimandu Nou cu scorul de 7-0.

Dinspre Austria, veștile sunt la nivelul normalului, în sensul că echipa își vede de cele două antrenamente zilnice, nu s-a accidentat niciun jucător și încă se așteaptă confirmarea primul joc amical care ar putea fi împotriva unei echipe italiene din eșalonul al patrulea. Sâmbătă, UTA ar putea juca cu o echipă din liga a treia din Austria, iar duminică, Roli Nagy și compania revin în țară.

http://specialarad.ro/uta-il-legitimeaza...pa-a-doua/

Sper ca "fratele lui Mansi" să se dovedească o alegere bună pentru că altfel iar o să ne auzim critici din partea chibiţilor de serviciu că "ce, asta nu trebuia să fie echipă de arădeni?"; "atacanţi ca ăsta sunt vreo 5 prin judeţ" etc
Răspunde
04-08-2014, 21:03,
#75
RE: Transferuri
Din cate am auzit Ousmane chiar e fotbalist. Am inteles ca are niste executii excelente.
Răspunde
06-08-2014, 15:33,
#76
RE: Transferuri
Am vazut azi pe.sport.ro o stire cu fostul jucator de la.Severin ,Nigerianul Paul Abba un jucator bun pt liga 1 dar care nu mai are echipa si doarme prin parcuri deoarece a fost abandonat de impresarul sau. Ar fi interesant sa-i dam o sansa...sau macar sa-l ducem in probe si pe un salar mic ne-ar fi de folos.
Răspunde
06-08-2014, 15:51, (Ultima modificare: 06-08-2014, 15:53 de Kidu.)
#77
RE: Transferuri
Dincolo de aspectul social esti convins ca lucrurile stau chiar asa? Daca e asa de bun cum de nu l-a vazut nimeni?
In plus de asta suntem o echipa de fotbal nu azil pentru refugiati. Scopul nostru e sa ne crestem noi proprii jucatori nu sa tot aducem africani sau alte natii cum faceam in liga a II-a.
Am inteles ca Ousmane Mansour chiar e fotbalist si merita o sansa dar pe asta care nu l-a vazut nimeni jucand, cum vrei sa te ajute, unde sa iti fie util? Ce pregatirea fizica mai poate avea?
Nu stiu, eu sunt mai reticent si nu pun botul chiar asa la povestile astea lacrimogene.
Răspunde
11-08-2014, 20:27,
#78
RE: Transferuri
http://sportarad.ro/din-posibil-internat...22-de-ani/
-pacat de baiatul asta ,cred i s-ar putea oferi o sansa
Răspunde
11-08-2014, 23:26,
#79
RE: Transferuri
(11-08-2014, 20:27)psv a scris: http://sportarad.ro/din-posibil-internat...22-de-ani/
-pacat de baiatul asta ,cred i s-ar putea oferi o sansa

Da..desi trebuia sa faca cantonamentul. Nu poate nimeni sa vorbeasca cu baiatul si sa fie cooptat in lot? La 22 inca e fraged.
Răspunde
12-08-2014, 8:17,
#80
RE: Transferuri
A fost contactat. Initial a acceptat insa in ziua prezentarii lotului nu a mai aparut ba mai mult si-a inchis telefonul si nu a mai raspuns toata ziua la el. Ulterior a spus ca merge in Elvetia si s-a razgandit. Un nesimtit. Sa fie sanatos.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)