Transferuri
12-08-2014, 10:20,
#81
RE: Transferuri
(12-08-2014, 8:17)Redpunk_one a scris: A fost contactat. Initial a acceptat insa in ziua prezentarii lotului nu a mai aparut ba mai mult si-a inchis telefonul si nu a mai raspuns toata ziua la el. Ulterior a spus ca merge in Elvetia si s-a razgandit. Un nesimtit. Sa fie sanatos.

e clar.....isi merita soarta!
Răspunde
21-08-2014, 14:30,
#82
RE: Transferuri
Am inteles ca Ivanica nu mai face parte din lot. Dupa spusele lui Codru, pretentiile jucatorului erau mult prea mari pentru ceea ce oferea el, in plus de asta jucatorul s-a cam dat ranit prin Austria probabil si de teama concurentei din atac. Asta e, sa fie sanatos!
Răspunde
08-10-2014, 11:55, (Ultima modificare: 08-10-2014, 11:58 de Oli.)
#83
RE: Transferuri
Sorin Strătilă s-a înțeles cu UTA, va fi prezentat mâine!

Mijlocașul și conducerea clubului arădean au ajuns astăzi la un acord, iar concluzia e că fostul fotbalist al lui Dinamo și al Astrei Ploiești devine jucătorul UTA-ei cel puțin până în iarnă.

„Noi ne dorim o colaborare cât mai lungă, dacă se poate până în Liga I!”, a spus Claudiu Drăgan. „Strătilă e un jucător de valoare, depinde de el și de ofertele pe care le va avea în iarnă. E un contract mai aparte, ținând cont că până acum a jucat pe prima scenă. Ce se va întâmpla din iarnă încolo, e și hotărîrea lui”, a adăugat ofițerul de presă al alb-roșiilor.

Strătilă (27 de ani) va fi prezentat oficial mâine după-amiază.
http://sportarad.ro/sorin-stratila-s-a-i...tat-maine/


Cartea de vizita
http://ro.soccerway.com/players/sorin-da...ila/88347/
Răspunde
08-10-2014, 12:01, (Ultima modificare: 08-10-2014, 12:02 de tobo`.)
#84
RE: Transferuri
Cred ca este un transfer foarte bun. Sunt multumit chiar si daca ne ajuta doar pana la iarna. La un astfel de jucator nu prea poti sa emiti pretentii sa ramana un retur intreg daca nu ai perspectiva de promovare in liga a 2a.
Răspunde
08-10-2014, 12:02,
#85
RE: Transferuri
http://sportarad.ro/intarire-din-mers-ex...ina-utist/

Nici nu stiam ca a debutat in nationala acum 3 ani ! Oricum o miscare foarte buna pentru noi , insa trebuie sa recunoastem ca pentru jucatori de genul asta, pasul este unul urias inapoi si nu il vom putea retine prea mult la noi. Sa speram insa ca atat cat va juca la noi o va face la cel mai inalt nivel asa cum il si prezinta CV-ul sau.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
08-10-2014, 15:31,
#86
RE: Transferuri
mentalitatea romaneasca plus lipsa de motivatie ar putea conduce la zero plus valoare pentru club. 99%. exista desigur si un mic procent de exceptie data de valoarea jucatorului ( nu exceptionala dar oricum peste nivelul actual), penibilul campionat de liga a 3-a si o dorinta a acestuia de pregatire fizica pentru a pleca antrenat in iarna
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
08-10-2014, 16:00,
#87
RE: Transferuri
De la un pesimist convins ca tine cip, 1% inseamna cel mai tare "yupeeeeeeeeeeee" pe care l-am auzit vreodata Smile))))))))))))))
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
08-10-2014, 16:14,
#88
RE: Transferuri
in ultima vreme imi cam iasa prezicerile asa ca nu-i bash bun procentul Smile
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
20-11-2014, 18:43,
#89
RE: Transferuri
Răzvan Blănaru, aproape utist. În rest, așteptare

Fostul căpitan al Gloriei e foarte aproape să fie înregimentat de UTA. Răzvan Blănaru (22 de ani) se pregătește de ceva timp sub comanda lui Roland Nagy, a și jucat în meciurile amicale programate între etape, iar antrenorul a dezvăluit că lucrurile sunt pe cale să fie oficializate.

„Blănaru e un plus pentru concurență, pentru ce vrem noi. E tânăr, a jucat la acest nivel, vrea să facă parte din lotul nostru, lucrurile sunt clare, din câte mi-a spus. Pentru perioada de pregătire care începe în iarnă, din punctul meu de vedere, va face parte din lotul echipei noastre”, a mărturisit Nagy. Blănaru a fost juniorul lui Dinu Donca la CSS Gloria, a mai jucat la Romvest, FC Sînleani și a mai trecut pe la Viitorul Constanța.

Roli Nagy a adăugat că și cu Sorin Strătilă s-a purtat o discuție de principiu pentru continuitate, iar Adrian Piț a fost și el abordat. Dacă Strătilă a lăsat să se înțeleagă că e tentat să rămână, legat de Piț, lucrurile stau așa: „Îi place să facă parte din program, vrea să joace la noi, dar trebuie să înțelegem că are o vârstă la care vrea mai mult. Cum a spus și el, atât timp cât rămâne în Arad, are plăcerea să joace și să pună umărul la realizarea obiectivului”.

Recent, vizavi de UTA a fost pronunțat și numele lui Cristian Todea (Gaz Metan Mediaș). „N-am vorbit cu el. A jucat atâția ani la Liga I, sigur că ar fi benefic. Sunt jucători arădeni care își fac datoria unde joacă. Pe Botiș sau Varga toată lumea îi condamna că au venit la Liga a IV-a, dar au pus umărul și nu a fost ușor. Și-au pus și își pun amprenta asupra echipei. Nu pot da un răspuns clar în privința lui Todea”, a comentat Nagy, care n-a ocolit nici subiectul despărțirii iminente de Nădăban: „În Nădăban am crezut, s-a ajuns la o finalitate cu el. Mă aștept de la jucătorii cu experiență în care cred să vină cu plusul necesar”.

http://sportarad.ro/razvan-blanaru-aproa...asteptare/
Răspunde
04-12-2014, 16:51,
#90
RE: Transferuri
http://sportarad.ro/bujor-s-a-despartit-...ta-pe-fir/

Mai mereu rezervă și chiar al treielea portar din lotul nou promovatei în Liga a 2-a din Banat, Cătălin Bujor a ajuns la „divorț”. Portarul de 24 de ani și FC Caransebeș au întrerupt colaborarea pe cale amiabilă, Alin Artimon hotărând să se bazeze în continuare pe Coca și Rusu.

Teoretic, goalkeeperul arădean ar fi trebuit să revină în curtea Gloriei, însă cum echipa „galben-albastră” s-a „dizolvat” spre finalul turului Ligii a IV-a, e liber să-și aleagă singur viitorul. La un moment dat, mai precis după plecarea lui Cristian Bălgrădean la Dinamo, Bujor era considerat cel mai bine cotat portar din județul nostru, însă contractul ce l-a legat de Gloria a atârnat greu în economia carierei sale.

Până să devină „gugulan”, arădeanul a fost curtat insistent de UTA, însă suma cerută de Sandu Ion pentru transferul său era aberantă. Acum, echipa fanion a Aradului ar putea regândi totul, mai ales că trecerea lui Alex Mitrea de la CS Ineu nu a fost defintivată.
Răspunde
01-01-2015, 20:09,
#91
RE: Transferuri
Se pare ca Stratila are mari sanse sa ramana pana la vara la noi ! Acesta a confirmat ca a refuzat oferta venita din liga I (!!!) de la Iasi ceea ce spune ceva despre conditiile pe care le ofera UTA (nu doar ca si salarii cat ca si nivel de profesionalism si conditii de pregatire) . Daca se vor confirma si venirile lui Blanaru, Bujor si Pit vom avea un lot intr-adevar bun pentru liga a II-a .

http://specialarad.ro/stratila-a-refuzat...ne-la-uta/

În prag de an nou, oficialii și suporterii clubului UTA privesc deja spre sezonul de primăvară, unul în care se dorește promovarea în liga secundă. Sorin Strătilă, unul dintre cei mai buni jucători ai echipei arădene, este unul dintre jucătorii de la care toți așteaptă să facă diferența și în retur.

Strătilă, sosit la UTA în etapa a 5-a a campionatului ca jucător liber de contract, a semnat cu gruparea arădeană un contract până în această iarnă, dar avea și un acord de principiu cu oficialii arădeni prin care, în cazul în care nu are oferte mai bune, să continue și în 2015.

Oferta a venit de la una dintre codașele Ligii 1, CSMS Iași. „Despre Strătilă am discutat şi cu fostul nostru antrenor Ionuţ Popa care ne-a confirmat că valoarea jucătorului este mult peste nivelul Ligii a III-a, unde a ajuns să evolueze, la UTA”, a declarat managerului grupării din Moldova, Florin Prunea pentru Mediafax.

„Într-adevăr, m-au dorit dar nu merg la Iași”, spune Sorin, fără a face cunoscute alte informații în legătură cu viitorul său fotbalistic. Rămâne oare la Arad?

Strătilă a jucat la Astra și la Dinamo, iar în 2013 a fost împrumutat la Concordia Chiajna. După 18 prezențe în tricoul Concordiei, în care nu a marcat niciun gol, a devenit liber de contract și a semnat cu UTA.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
01-01-2015, 21:24,
#92
RE: Transferuri
Venirea lui Vezan ar fi un mare + la creaţie unde stăm mai rău ca Sebiş!
Răspunde
01-01-2015, 23:28, (Ultima modificare: 01-01-2015, 23:47 de psv.)
#93
RE: Transferuri
Trebuie sa ne intarim si in aparare, am suferit mult atat pe partea centrala cat si pe stanga unde atat suslak cat si burla nu au confirmat !Blanaru o fi un baiat talentat, de viitor, dar ma tem ca avem nevoie de mai mult de atat acolo in aparare......
Răspunde
02-01-2015, 15:37,
#94
RE: Transferuri
Pai poate le-ar putea da o sansa si Roly lui Wild si Cotoc daca tot nu a confirmat Filaret si uneori si Botis da semne de oboseala.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
12-01-2015, 20:37, (Ultima modificare: 12-01-2015, 20:38 de Oli.)
#95
RE: Transferuri
UTA vrea fotbaliștii care să-i aducă plusul. „Să avem inspirație!”

Tehnicianul utist Roland Nagy e preocupat de capitolul întăririlor, direcție decisă zilele următoare. ”Sunt discuții, să vedem ce se materializează vizavi de jucătorii care dorim să vină cu plus. Strătilă a dat acceptul că va veni pe 14 la reunire, s-a discutat cu Piț, Vezan și așa mai departe. Să avem inspirația să fie jucătorii care ni-i dorim”, a punctat tehnicianul, în cărui perspectivă intră și tânărul atacant Nenad Maxim, golgeter la Victoria Felnac, lider în Onoare A. Fotbalistul în vârstă de 21 de ani a jucat pentu UTA în câteva amicale în toamna trecută. ”Va intra în program, e preocupat, cu siguranță are calitate. Chiar dacă n-a trecut prin niște filtre, sunt și cazuri când un jucător face pas la un nivel mai mare. Să vedem cum se integrează, șansă va avea, e dornic să profite de ea”, a comentat Roli Nagy, care contează și pe Răzvan Blănaru.
http://sportarad.ro/uta-vrea-fotbalistii...nspiratie/
Răspunde
13-01-2015, 22:54,
#96
RE: Transferuri
http://sportarad.ro/bujor-a-semnat-cu-in...ekescsaba/

Numai ce am vorbit la pub despre Bujor...Probabil ca a ales Ineul si pentru ca va fi titular suta la suta, desi nici la noi nu vad cum nu ar fi aparat in fata lui Bodea sau Mitrea. In fine, sa speram ca cei doi portari ai nostri vor fi mult mai in forma in retur.
Răspunde
13-01-2015, 22:56,
#97
RE: Transferuri
Si Vezan sigur nu vine la UTA.
Răspunde
13-01-2015, 23:50,
#98
RE: Transferuri
Fain !rând pe rând se pare ca am eliminat toate posibilele transferuri!asta e!rămânem cu speranţa ca va continua Stratila!macar atat
Răspunde
14-01-2015, 0:04,
#99
RE: Transferuri
Daca Vezan e accidentat, nici nu avea rost sa vina. Eventual din vara, daca promovam.
Răspunde
14-01-2015, 0:56,
RE: Transferuri
Daca nu era accidentat, Vezan mergea la Dinamo Smile E totusi alt nivel.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)